PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ولتاژ کم باطری در دیاگ

txwdvb
12th January 2014, 01:07
با سلام

دوستان وهمکاران گرامی

چند مورد خودرو مشاهده شده که
در قسمت پارامترها ولتاژ باطری عدد نشان داده و ثبتی در ایسیو کمتر از حالت استاندرد بوده است .
در حالی که خارج از ایسیو و دیاگ با دستگاه تست ولتاژ باطریی یا مولتی متر . حالت 13 و 14 را صحت مینماید.

چرا ایسیو حالت ولتاژ کمتر را بیان میکند . علت چیست .؟

Hasan Shabani
12th January 2014, 02:04
معمولا یکی از برقهای و یا منفی های ورودی به ای سی یو قطع میباشد و یا ظعیف. یا اینکه ایراد از مدار داخلی خود ای سی یو میباشد.

m.aminifar
12th January 2014, 02:07
با سلام

دوستان وهمکاران گرامی

چند مورد خودرو مشاهده شده که
در قسمت پارامترها ولتاژ باطری عدد نشان داده و ثبتی در ایسیو کمتر از حالت استاندرد بوده است .
در حالی که خارج از ایسیو و دیاگ با دستگاه تست ولتاژ باطریی یا مولتی متر . حالت 13 و 14 را صحت مینماید.

چرا ایسیو حالت ولتاژ کمتر را بیان میکند . علت چیست .؟

روی چه مدل خودرو و ایسیوی این مورد داشتین احتمال ناقص بودن برنامه دستگاه دیاگ برای این ایراد بیشتره

txwdvb
12th January 2014, 21:55
روی چه مدل خودرو و ایسیوی این مورد داشتین احتمال ناقص بودن برنامه دستگاه دیاگ برای این ایراد بیشتره

با سلام وتشکر .

روی اکثر ایسیو ها مشاهده شده ساژم اس . بوش زامیاد . 96

چون که ایراد به دلیل ورود کم برق خودرو یا گاز میخورد یا نوسان کار کرد درجا داشت

برق منفی ورودی از باطری را یکسر کردم منفی تقویت کردم . جواب نداد .

به نظرم از ایسیو نباشد . چون توی چند ایسیو ایراد مشابه داشتم .
دستگاه دیاگ من هم مشکلی نداره .

m.aminifar
13th January 2014, 00:48
با سلام وتشکر .

روی اکثر ایسیو ها مشاهده شده ساژم اس . بوش زامیاد . 96

چون که ایراد به دلیل ورود کم برق خودرو یا گاز میخورد یا نوسان کار کرد درجا داشت

برق منفی ورودی از باطری را یکسر کردم منفی تقویت کردم . جواب نداد .

به نظرم از ایسیو نباشد . چون توی چند ایسیو ایراد مشابه داشتم .
دستگاه دیاگ من هم مشکلی نداره .

بهتره با یک دیاگ دیگر هم چک کنید تا ببینین ایراد از دیاگ هست یا خودرو

yashar_ataee
14th January 2014, 18:19
با سلام
آقای امینی فر دستگاه من مهاد صنعت، من هم همچین خطایی رو تو دستگاه میبینم،به خاطر همین فکر نمیکنم از دستگاه باشه،ولی ایرادش از کجاست نمیدونم

navab-88
15th January 2014, 15:16
دربراید زیمنس مدل 86 تکسوز -خطای ولتاز سیستم و شارز باطری زیر یک است.با سه تا دیاگ فرقی نکرد-سیم کشی کویل -استوبر-دمای اب را رو کار کردم اما نشد.استوبر فرمان نمیگیرد ولی خطا نمیزند.تنها خطای ولتاز سیستم را دارد و گاز میخورد./متشکرم

m.aminifar
15th January 2014, 21:41
دربراید زیمنس مدل 86 تکسوز -خطای ولتاز سیستم و شارز باطری زیر یک است.با سه تا دیاگ فرقی نکرد-سیم کشی کویل -استوبر-دمای اب را رو کار کردم اما نشد.استوبر فرمان نمیگیرد ولی خطا نمیزند.تنها خطای ولتاز سیستم را دارد و گاز میخورد./متشکرم

از پایه 4 رله دوبل یک برق برای پایه 66 ایسیو میاد چک کنید ببینین برق هست البته خودرو روشن این برق هست

navab-88
17th January 2014, 01:09
با سلام
لطفا اگه کسی نظری داره ممنون میشم./

Hasan Shabani
17th January 2014, 02:06
همانطور که جناب امینی فر فرمودند از پایه 4 رله دوب برق پایه 66 ای سی یو تامین میشود و برق آیسی استپر هم از پایه 66 اما تا زمانی که پلاتین های رله دوبل نچسبد پایه 66 برقدار نمی شود زمانی که سوئیچ باز میشود منفی ای سی یو به پایه های 7 و 10 رله دوب منتقل و پلاتین رله میچسبد در این لحظه برق از پایه های 8و 15 به 4و 5 و 6 و 13 و از پایه 2 و 11 ب پایه های 1 و 9 انتقال می گردد. پس شما رله دوبل را در آورده و به پایه 1 و 4 برق 12 بدهید اگر ایراد رفع شد مشکل یا از رله میباشد یا از مسیر منفی های ارسالی از ای سی یو

txwdvb
1st February 2014, 22:55
با سلام

دوستان و همکار ان گرامی

درمورد ولتاز کم باطر ی به نتیجه ای نرسیدیم

تکنیک
2nd September 2015, 16:33
با سلام
تجربه همه دوستان درسته
ولی به نظر من اگه ecu و باطری موردی نداشته باشه
فقط ایراد از سیم کشیه
که شما میتونید با توجه به نقشه سیم کشی همان خودرو به سیم هایی که برق اصلی 12 ولت را وارد ecu میکنند ، به ترتیب از پشت سویچ برق12بدین،مشکل حل میشه