PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (نظرسنجی)همکاران عزیز درموردجازدن ای سی هابا پایه های زیادباز هیتراستفاده میکنید یا هویه؟

saeed2448
19th January 2014, 17:36
دوستان وهمکاران عزیزشماای سی هاباپایه های زیادمثلا 48 پایه راتوسط هیترجامیزنیدیاهویه-بنده که باهویه جامیزنم-البته باهیترهم میشه ولی به نظرم همیشه اتصالات خوب رعایت نمیشه-البته باهویه یه کم سخته وبایددست تعمیرکارفرض باشه-نظردوستان چیه -شماازچه طریقی ای سی هاباپایه های زیادرا دربرد جامیزنید؟

ASHKAN-NO
19th January 2014, 18:09
درود
عزیز خود من سالها هست با هیتر ایسی
را جا می زنم و لحیم می کنم
ولی برای اینکه ایسی بهتر در جای خود لحیم شود
و پایه ها شل نباشند
ابتدا از یک فلکس با جنس عالی استفاده کنید
بعد گرمایی که به ایسی منتقل می کنید به صورت
یکسان و با حوصله باشد
در ضمن حرارت هیتر هم نه خیلی کم و نه خیلی زیاد باشه

saeed2448
19th January 2014, 20:10
درودبه اشکان عزیز-بله ازطریق هیتر ساده ترواسان تر هست-بنده هم سالیان قبل ازهیتراستفاده میکردم ولی الان ازطریق هویه وقلع ای سی جامیزنم-به نظرم اگر بادقت ازطریق هویه انجام شود ازکارخانه بهتر ای سی به مدارمیچسبد-فقط مقداری روغن نیاز هست که قلع روی پایه ها سر بخورد

ASHKAN-NO
19th January 2014, 20:27
درود
عزیز اگر هیتر کاری بدون رغن فلکس باشه
هیچ وقت با هیتر نمیشه به دستی ایسی
را نصب کرد
اگر تا به امروز با فلکس تست نکردید
حتما یک بار تست کنید و نتیجه هم خواهید گرفت
و در ضمن با هیتر بهتر میشه و با سلیقه تر میشه
ایسی را لحیم کرد تا با هویه
چرا که با هویه احتمال این هست که فیبر مسی
برد کنده شود و باعث دردسر شود
البته هر کسی برای خودش یک راه حل داره
و لی نظر من همانی بود که عرض کردم
موفق باشید.

bahram chobin
19th January 2014, 20:48
سلام.به نظر بنده با هویه خطرات زیادی داره.به دلیل ثابت بودن حرارت تو هویه خصوصا هویه 60 وات ممکنه خود آی سی و یا مدارات شاسی آسیب ببینن و دیگه نشه کاری کرد و مشکل دو چندان بشه.ولی هیتر به دلیل تعیین حرارت مورد نظر و یکنواخت بودن حرارت تو سطح شاسی احتمال خرابی کمتره.من نظر آقا اشکان رو می پسندم با روغن فلکسی و هیتر،کار نتیجه مطلوب تر وبهتر و ایمن تری داره.به دلیل پیشرفت تکنولوژی، مدارات الکترونیکی روز به روز ظریف تر ،کوچیک تر و حساس تر ساخته میشن و ما می بایست به سمت کار با هیتر بریم تا احتمال آسیب به سیستم کمتر بشه.جدیدا چندین مورد برخورد کردم که شاسی اونقدر ظریف بوده که با حرارت هویه مدار از شاسی جدا شده.اکثر کار هام رو با هیتر انجام میدم.ولی بعضی مواقع هویه بهتر جواب میده

M.Salehi
21st January 2014, 15:34
با سلام

بنده هم کار با هیتر و فلکس رو ترجیح میدم
ولی در برخی موارد که پایه های ایسی کمی کج کوله میشه و برای جلوگیری از قطع شدن احتمالی پایه ایسی نمیشه زیاد دستکاریش کرد
می تونیم از هیتر برای چسبوندن اولیه استفاده کنیم و بعد با یک هویه نوک باریک یا همون هویه SMD پایه ها رو با دقت بچسبونیم

در هر دو صورت یعنی هیتر و هویه باید دقت زیادی بشه که برد و ایسی صدمه نبینه

یک نکته هم برای دوستان تازه کار عرض کنم که اگه موقع لحیم کاری ایسی فلش با هویه چند پایه به هم چسبید
نگران نباشید چون اگه بی حوصلگی کنید احتمال خراب شدن فیبر و یا کنده شدن پایه هست

در این موارد بهتره با کمک یک روغن لحیم مرغوب نوک هویه رو تمیز کنید و با آرامی و فاصله زمانی کوتاه روی پایه های بهم چسبیده بکشید
در اینصورت میتونید لحیم پایه های بهم چسبیده رو بردارید

مطمئنم همکاران عزیز روشهای بهتری دارند ولی خوب این نظر بنده بود

موفق باشید

alilotos
21st January 2014, 19:16
منم با هیتر آی سی رو بر میدارم و سرجاش قرار میدم و بعضی پایه ها که خوب اتصال نکردن رو با هویه smd قلع کاری می کنم ولی کار برادرم طوریه که بعضی وقتا مجبور میشن که تعداد زیادی آی سی smd رو تعویض کنن با فندک اتمی مخصوص تعویض می کنن. به این صورت که بردو برعکس نگه میداره فندک رو روی پایه های آی سی میچرخونه و آی سی خیلی زود در میاد برای چسبوندم با همون فندک میچسبونن.