PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (تایپیک کامل شد)روشن شدن چراغ check و خطای ecu گاز خودرو سمند 87 دو گانه

شهریار
20th January 2014, 13:03
با سلام و خسته نباشید
روشن شدن چراغ check و خطای ecu گاز خودرو سمند 87 دو گانه
خودرو مذکور چراغ check روشن می شود و روی گاز هم نمیرود
با دیاگ نیز ارور حذف نمی شود و نهایتا مکانیک گفتند که یک شب تا صبح سر باطری را برداریم و صبح بگذاریم تا ببینیم چه می شود
می خواستم بدانم راهکار خاصی دیگری دارد که من بتونم انجام بدهم
توضیح اینکه گاها (خیلی کم)چراغ check بصورت لحظه ای روشن می شد و قطع می شد
دوستان لطفا در این زمینه راهنمایی کنند
با تشکر

TuneUp_Vahab
20th January 2014, 16:54
درود :

جناب شهریار ، بفرمایید که ایسیو بایفول هست یا جداگانه ؟ در صورت جدا بودن نوع ایسیو را مشخص نمایید تا راهنمایی لازم صورت گیرد .

شهریار
20th January 2014, 22:07
گلستان جان سلام
ایسیو جداگانه است
این شماره ها را هم دارد
SIEMENS VDD
5WY5356E
INDEX 01 SIM2K-IB
در ضمن پیش خدمات CNG رفتم و با دیاگ آنها تست کردیم عیب را مربوط به خرابی ECU تشخیص دادند
ممنون

TuneUp_Vahab
20th January 2014, 22:15
گلستان جان سلام
ایسیو جداگانه است
این شماره ها را هم دارد
SIEMENS VDD
5WY5356E
INDEX 01 SIM2K-IB
در ضمن پیش خدمات CNG رفتم و با دیاگ آنها تست کردیم عیب را مربوط به خرابی ECU تشخیص دادند
ممنون

درود :

جناب شهریار عزیز ، لطفا نوع ایسیو گاز و خطایی که در آن ثبت میشود را بفرمایید تا راهکار خدمتتان ارائه گردد .

شهریار
20th January 2014, 22:26
جناب گلستان سلام
نوع ECU چطوری مشخص می شود؟

TuneUp_Vahab
20th January 2014, 22:38
جناب گلستان سلام
نوع ECU چطوری مشخص می شود؟

شهریارجان سلام :

معمولا در کنار ایسیو بنزین زیمنس یک ایسیو مشابه هم شکل قرار دارد و در نوع دیگر او ام وی ال و غیره . اگر در تشخیص ، مشکلی وجود دارد یه عکسی از محل قرار گیری ایسیو بنزین قرار دهید تا نوع ایسیو گاز مشخص گردد .

شهریار
20th January 2014, 23:21
گلستان جان سلام
انشالله فردا عکس ECU را قرار می دهم
اما ECU مورد نظر کمی کوچکتر از ECU اصلی است
روی آنهم جای سه سوکت وجود دارد که فقط از دو سوکت آن استفاده شده
سوکت سوم بصورت نمادین است و پایه ای برای اتصال سوکت درون آن نیست

m.aminifar
21st January 2014, 00:27
گلستان جان سلام
انشالله فردا عکس ECU را قرار می دهم
اما ECU مورد نظر کمی کوچکتر از ECU اصلی است
روی آنهم جای سه سوکت وجود دارد که فقط از دو سوکت آن استفاده شده
سوکت سوم بصورت نمادین است و پایه ای برای اتصال سوکت درون آن نیست

سلام جناب شهریار ایسیو گاز مورد نظر هم زیمنس هست و معروف به زیمنس یک خانه کور

در مورد روی گاز کار نکردن متاسفانه اطلاعاتی ندارم

ولی در مورد گاز نخوردن خودرو ایا ایراد روی بنزین فقط بوده هست و چه خطای در ایسیو ثبت می شود

شهریار
21st January 2014, 11:46
جناب امینی فر عزیز سلام
در صدد باز کردن ecu هستم تا عکس قرار دهم
مشکلی من با گاز خوردن ماشین ندارم فقط اینکه چراغ چک روشن می شود و بااینکه مخزن گاز پر است اما سوخت خودرو روی گاز نمیرود
خطای p1105 ثبت شده
در ضمن برای باز کردن درب ecu بایستی حتما از زور استفاده شود یا روش خاصی دارد؟

شهریار
21st January 2014, 13:44
سلام
عکس های مورد نظر

شهریار
21st January 2014, 22:15
با سلام
جناب گلستان با توجه به پیشنهاد شما مبنی بر خرابی سنسور اکسیژن با این دوستمان که تعمیرات CNG دارند صحبت کردم ایشان گفتند بیایید تا دوباره بررسی کنم
با مکانیک صحبت کردم گفتند غیر ممکن است و دیاگ من خیلی پیشرفته است و خطای ECU گاز داده و ECU خراب است
در نهایت با کسی که در کار تعمیر ایسیو مهارت دارد صحبت کردم ایشان ابتدا گفتند ایسیو را بیاورید بعد که توضیحات کامل بهشان دادم بنا شد با ماشین بروم تا خودشان بررسی کنند و احتمال دادند که در عیب یابی مشکل را نتوانستند تشخیص بدهند

m.aminifar
22nd January 2014, 00:57
جناب امینی فر عزیز سلام
در صدد باز کردن ecu هستم تا عکس قرار دهم
مشکلی من با گاز خوردن ماشین ندارم فقط اینکه چراغ چک روشن می شود و بااینکه مخزن گاز پر است اما سوخت خودرو روی گاز نمیرود
خطای p1105 ثبت شده
در ضمن برای باز کردن درب ecu بایستی حتما از زور استفاده شود یا روش خاصی دارد؟

جناب شهریار کد خطای مورد نظر مربوط به سنسور اکسیژن ولی نمیتونه مربوط به خودرو شما باشه معنی کد مورد نظر (مدار سنسور اکسیژن بانک 1 - سنسور 2)در صورتیکه خودرو شما تک سنسوره هست به نظر من این ایراد با دانلود ایسیو رفع می شود

kuhnavard
22nd January 2014, 01:00
هیج دستگاه دیاگی نمیتونه مستقیما بگه ایسیو خرابه
حرف مکانیک جای تامل داره ....!!!!:confused:

TuneUp_Vahab
22nd January 2014, 09:17
درود :

جناب شهریار ، این خطا در ایسیو بنزین ثبت شده یا CNG ؟ شما قبل از هر کاری ببرید با آیکو دیاگ به هر دو ایسیو کانکت شوند و عیب را محدود کنند . در ضمن دانلود زیمنس CNG نیز در آیکو وجود دارد و قبل از تعمیر دانلود انجام شود بهتر است . زمانی ایسیو ، خراب تشخیص داده میشود که با ایسیو دیگر جایگزین و یا از صحت سیم کشی مربوطه و نیز از سالم بودن سنسور اطمینان کامل حاصل شود .

شهریار
22nd January 2014, 12:05
با سلام و تشکر از کلیه دوستان
با مراجعه به این دوستمان
ایشان ایراد را مربوط به خرابی شیر برقی گاز تشخیص دادند
چونکه قطعه ای برای تعویض نداشتند به پیش تعمیرکار اولی که تعمیرات CNG داشتند مراجعه کردم و نظر دوستمان را به ایشان گفتم که فرمودند غیر ممکن است
با این حالت گفتم حالا شما یک شیرگاز روی خودرو تست کنید اگر نشد عیب یابی را با روش شما ادامه می دهیم
نهایتا مشکل با تعویض شیر برقی گاز که در صندوق خودرو قرار دارد برطرف شد
ممنون از کلیه دوستان که در این زمینه مرا راهنمایی کردند