PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل ساعت اذان گوی سانیک

hadikarimi
16th March 2014, 12:51
سلام. یه تابلوی ساعت اذان گوی مساجد که با ال ای دی عقربه هارو شبیه سازی میکنه برا تعمیر آوردن که از لحاظ ظاهری مشکلی مشهود نیست تو قطعاتش. فقط روی برد اصلی یه ای سی به شماره atmega32 16pu 0648B وجود داره که خیلی داغ میکنه و تابلو فقط چندتا ال ای دی که اول مسیر هست روشن میشه و در طول مسیر ضعیفتر میشن تا اینکه از یکجا به بعد دیگه انگار جریان نمیرسه. و کل تابلو از کار افتاده. میدونم سوالم کمی گنگ و نامفهوم بود اما گفتم شاید از اساتید کسی بتونه راهنماییم کنه. چون امکان انتقال تابلو به محل تولیدش وجود نداره. ضمنا اگر من اونایسی رو تعویض کنم باید از نو بدم پروگرام کنن؟ اساتید عزیز ممنون میشم کمک کنید 82151

M.Salehi
16th March 2014, 14:25
سلام. یه تابلوی ساعت اذان گوی مساجد که با ال ای دی عقربه هارو شبیه سازی میکنه برا تعمیر آوردن که از لحاظ ظاهری مشکلی مشهود نیست تو قطعاتش. فقط روی برد اصلی یه ای سی به شماره atmega32 16pu 0648B وجود داره که خیلی داغ میکنه و تابلو فقط چندتا ال ای دی که اول مسیر هست روشن میشه و در طول مسیر ضعیفتر میشن تا اینکه از یکجا به بعد دیگه انگار جریان نمیرسه. و کل تابلو از کار افتاده. میدونم سوالم کمی گنگ و نامفهوم بود اما گفتم شاید از اساتید کسی بتونه راهنماییم کنه. چون امکان انتقال تابلو به محل تولیدش وجود نداره. ضمنا اگر من اونایسی رو تعویض کنم باید از نو بدم پروگرام کنن؟ اساتید عزیز ممنون میشم کمک کنید 82151

سلام دوست عزیز

شما ابتدا قسمت تغذیه مدار رو چک کنید
ولتاژ تغذیه ایسی میکرو کنترلر رو چک کنید برای خروجیهای ایسی میکرو کنترلر تا الیدی ها احتمالا از ایسی یا ترانزیستور استفاده شده
اونا رو هم بررسی کنید در نهایت اگه مشکل داغ کردن ایسی میکرو کنترلر باقیست

باید تعویض شود ولی اکثرا برنامه این دستگاها قفل دار هستند و شما اگه محتویات این ایسی رو داخل یک ایسی خام هم بریزید
کار نمیکنه و چاره ای جز ارجاع به شرکت تولید کننده نیست یا اینکه ایسی پروگرم شده از اون شرکت خریداری کنید

موفق باشید