PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تشخیص اینکه هاردمون خراب شده یا نه

bahram chobin
12th May 2014, 12:45
سلام

خرابی هارد اشکال مختلفی داره
1 جیت جیت کردن که یا خود هارد خرابه یا فلت sataمشکل داره
2خرابی کابل برق هارد و یا کابلsataکه معمولا موجب بالا اومدن سیستم میشه و بعد از مدتی کار کردن یه صدای تق بلند از هارد شنیده میشه و بعد از چند ثانیه سیستم هنگ میکنه و با ریستارت مجددا سیستم بالا میاد
3سوختن مین برد هارد (که معمولا قطعات مدار12ولت مشکل پیدا میکنن)در این حالت هارد کار نمیکنه و اگه تو دست بگیری متوجه میشی که موتور اصلیش نمیچرخه و تو ست آپ هم شناسایی نمیشه
4سیستم بالا میاد و تو مرحله شناسایی قطعات هنگ میکنه که وارد ویندوز نمیشه.این عیب از خرابی دیسک داخلی هارد و یا هد داخلی هارد هستش
5تو سیستم های قدیمی که پورتsataندارن:بعضا مشاهده شده که مشتری مراجعه کرده که سیستم وارد محیط ویندوز نمیشه و هنگه
با بررسی مشاهده کردم که مشتری از یک فلتideبرای cdرام و هارد استفاده کرده و هردو هم پینهای مربوط به باند رو روی masterویاslaveگزاشتن تو این حالت سیستم برای شناسایی هارد cdromدچار مشکل میشهکه می بایست یکیش روی masterو یکی هم رویslaveباشه.
6در بعضی مواقع هم کثیفی پورتide و یاsata(خونه هایی که رطوبت زیاد دارن این پورت ها سولفاته و سبز رنگ میشن)باعث میشه که هارد یا شناسایی نشه و یا گه گدار شناسایی بشه ویا اینکه ارتباط هارد با مادر برد در محیط ویندوز دچار مشکل بشه و سیستم بعد از کمی هنگ کنه
7در بعضی مواقع تو مادربرد های ایسوز پیغام خاموش شدن مادربرد بعد از15ثانیه داده میشه که اکثر مشتری هام این عیب رو بخاطر بالا نیومدن ویندوز از هارد میدونن درصورتی که این عیب اکثر مواقع در اثر شکستگی یکی از پورت هایusbهستش که موجب اتصل در پایه های دیتا میشه و این پیغام داده میشه و ویندوز بالا نمیاد

بهترین راه برا اینکه بفهمیم هارد خرابه یا نه اینه که
هارد رو روی یه سیستم دیگه بزاریم تا با دو تا هارد بالا بیاد و هاردی که بهش مشکوک هستیم رو بعنوان هارد دوم تعریف کنینم
اگه با بالا اومدن سیستم هاردمون شناسایی شد و تو ویندوز درایو هاش بالا اومدن و بودن و تو نستیم محتویات درایو ها رو ببینیم و ازشون استفاده کنیم پس هارد سالم هست
موفق باشید

mehran139
2nd October 2014, 03:30
با سلام و عرض ادب
یک هارد مکستور 500گیگ دارم که طبق سخنان ودستور شما اجرا شده بوده که با یک سیستم سالم دو هارده نصب کردم البته ناگفته نماند این کار قبل از اینکه حق عضویت سایت پرداخت کنم این موارد انجام داده بودم .شستشوی برد وشارژ لحیم انجام ولی بازم مشکل داره بیشترین و مهمترین اشکالش این است که درایو ( c) در زمان اکتیو کردن ان قسمتی به مقدار 2 مگا بایت مخفی میشود در انصورت مانع نصب ویندوز روی سیستم ایجاد میکند البته تمام این راه و روش بر حسب علاقه شدیدی که دارم انجام دادم ..و در اخر به نتیجه نرسیدم وانر کنار گذاشتم و بیشترین کارایی برای همچین مواردی با پارتیشن ماجیک( 8 ) انجام دادم.ایا امیدی هست بتونم ان هارد رو زنده کنم .......... باسپاس

M.Salehi
6th October 2014, 23:42
با سلام و عرض ادب
یک هارد مکستور 500گیگ دارم که طبق سخنان ودستور شما اجرا شده بوده که با یک سیستم سالم دو هارده نصب کردم البته ناگفته نماند این کار قبل از اینکه حق عضویت سایت پرداخت کنم این موارد انجام داده بودم .شستشوی برد وشارژ لحیم انجام ولی بازم مشکل داره بیشترین و مهمترین اشکالش این است که درایو ( c) در زمان اکتیو کردن ان قسمتی به مقدار 2 مگا بایت مخفی میشود در انصورت مانع نصب ویندوز روی سیستم ایجاد میکند البته تمام این راه و روش بر حسب علاقه شدیدی که دارم انجام دادم ..و در اخر به نتیجه نرسیدم وانر کنار گذاشتم و بیشترین کارایی برای همچین مواردی با پارتیشن ماجیک( 8 ) انجام دادم.ایا امیدی هست بتونم ان هارد رو زنده کنم .......... باسپاس

سلام
دوست عزیز از این نرم افزار هم استفاده کنید و نتیجه رو اعلام کنید
تعمیرکاران کیان ست (http://kiansat.kim/showthread.php?t=45806)