PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن شده چند ثانيه اي چراغ STOP و دير باز شدن فن

سرور
10th June 2014, 11:23
سلام
پژو پارس
نشانگر آمپر كمي مونده به وسط اول چراغ STOP يه 4 ثانيه اي روشن ميشه و بعد فن دور تند كه شروع بكار كرد STOP خاموش ميشه و 3ثانيه اي كار ميكنه و بعدش فن دور كند 10-15 ثانيه كار ميكنه و فن خاموش ميشه .
همه ي رله ها را دادم چك كردند سالمه . شمع آب( سنسور دماي آب ) رو هم عوض كردم .بعضيا ميگن مشكل از ECU هستش و بايد برنامه ريزي مجدد بشه !
نظر شما چيه ؟
اين مشكل از زماني بوجود اومد كه يه شب موتور (بعلت سوختن فيوز ) داغ كرد و فن ها باز نشدن و مجبور شدم خاموش كنم . شب بعدش هم فن ها يه سره بعد از باز كردن سوئيچ شروع كردن به كار كردن و تا رله رو در نمي آوردم كار ميكردن )بردم سيكمش كه اونم دل و روده سيمكشي رو ريخت بهم و بالاخره درستش كرد ولي چراغ stop همچنان اونطوري ميكنه
تو دياگ هم نشون ميده كه تو 97 درجه فن باز ميشه !!

sajadnasirpor
10th June 2014, 13:37
سلام دوست عزیز اول اتصال بدنه ها رو چک کنید و بعد با یه ایسیو تستی امتحان کنید ببینید باز هم همون مشکل رو دارین

حامد59
11th June 2014, 10:36
با كسب اجازه از اساتيد
دوست عزيز شما نوع ايسيو ومدل خودرو رو عنوان نكرديد اما بر اساس گفته شما كه فن رو 97 عمل ميكنه بايد ساژم يا والئو باشد شما ايسيو رو به slc تبديل كن مشكلت حل خواهد شد

سرور
14th June 2014, 10:03
دوستان هنوز مشكل من حل نشده
جناب حامد چطوري به slc تبديل ميشه ؟؟

حامد59
14th June 2014, 16:32
با سلام
دوست گرامي شما با چه دياگي كار ميكنيد ايا دستگاه تبديل ودانلود داريد وشما مدل خودرو ونوع ايسيو رو نگفتيد تادوستان شما رو راهنمايي كنند.

سرور
15th June 2014, 11:00
سلام
ديروز عصر با معرفي يكي از دوستان رفتم به يه مركز تعميرات ecu . اونجا با زدن يه نرم افزار خوشبختانه مشكل حل شد .
مدل 85 پارس ايسيو ساژم
فن روي 97 درجه باز ميشد و با زدن نرم افزار روي 89 بازميشه و ديگه به مرحله روشن شدن چراغ استوپ نميرسه . راستي دوستان فن كه باز ميشه دور آرام باز ميشه . اين فن دور تند كي باز ميشه
و سوال دوم اينكه تو بعضي از ماشينها ديدم وقتي موتور ماشين خاموش ميشه هم فن كار ميكنه ولي مال من به محض خاموش كردن موتور فن هم خاموش ميشه

mahdi6655
17th October 2014, 01:48
درود دوست عزیز دور تند موقع که شما از کولر استفاده میکنید شروع به کار میکنه یا موقعی که امپر بیش از حد بیاد بالا به عبارتی داغ کنه . و سوال دوم هم خودروهی مدل پایین معمولا اینطوی هستن چون سنسور گرمایشون روی پنجه اگزوز نصب شده و با برق مستقیم هستن ولی خودروهای جدید با برق سوییچ و سنسور ان روی سیلند قرار دارد .ولی اگر خودروهای مدل بالا بیش از حد داغ کنه فنها یکسره شرو به کار میکنن . موفق باشید

ASALAK
17th October 2014, 11:00
سلام جناب مهدی@

امپر بنزین ۴۰۵ وقتی روشنش میکنم چراغ روشنه و زیر خط هستش واما بعداز یکم حرکت وشایدم تکان خوردن حرکت میکنه
کارهای انجام شده :
شناگر بنزین مشکلی نداره
مدار لغزنده سالمه وتشت شده درست کارمیکنه
امپربنزین همچک شد سالمه
سیم کشی وسوکت درب پمپ زیر صندلی مشکلی نداره
در جه باک رو اوردم بیرون وسویچ باز تست میکنم حرکت لغزنده تپبامی درست عمل کرده وبا حرکت اون امپرهم تغیر وضعیت میده
فبگیشهای سر سوکت درجه لاک رو اتصال میدم امپر تا اخر بالا میره ورها میکنم بر میگرده که نشانگر درستی مدار وسیم کسی وامپرهستش
راستی یک فلش روی درب درجه با هست که من اونورو به جلوی ماشین گگذاستم که خوب طور دیکه ای هم نمیتونه باشه چون شیلنگها بسته نمیشن
دوستان هم اگه مشابه این مشکل رو داشتند ورفع کردند ممنون میشم کمک کنند
باتشکر asalak

mahdi6655
8th November 2014, 02:47
دورود دوست عزیز چون دیر پست شما رو دیدم اگر مشکلت حل نشده شما ابتدا یک درجه باک ماشین دیگه رو با هم تعویض کنید بعد نتیجه رو بگید تا راهنمایی کنم

hrand
11th November 2014, 00:47
سلام جناب مهدی@

امپر بنزین ۴۰۵ وقتی روشنش میکنم چراغ روشنه و زیر خط هستش واما بعداز یکم حرکت وشایدم تکان خوردن حرکت میکنه
کارهای انجام شده :
شناگر بنزین مشکلی نداره
مدار لغزنده سالمه وتشت شده درست کارمیکنه
امپربنزین همچک شد سالمه
سیم کشی وسوکت درب پمپ زیر صندلی مشکلی نداره
در جه باک رو اوردم بیرون وسویچ باز تست میکنم حرکت لغزنده تپبامی درست عمل کرده وبا حرکت اون امپرهم تغیر وضعیت میده
فبگیشهای سر سوکت درجه لاک رو اتصال میدم امپر تا اخر بالا میره ورها میکنم بر میگرده که نشانگر درستی مدار وسیم کسی وامپرهستش
راستی یک فلش روی درب درجه با هست که من اونورو به جلوی ماشین گگذاستم که خوب طور دیکه ای هم نمیتونه باشه چون شیلنگها بسته نمیشن
دوستان هم اگه مشابه این مشکل رو داشتند ورفع کردند ممنون میشم کمک کنند
باتشکر asalak

دوست عزیزم کابل منفی ماشین رو عوض کن درست میشه