PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرتاب اب بصورت قطره ای از کولر اسپلیت 24000 جنرال

madigar
29th July 2014, 05:38
دوستان من یک کولر جنرال 24 طرح لبخند دارم و3 ماه است که ان را خریدم ولی تازگی ها شبها چند قطره بصورت کم اب پرتاب میکنه وهمه جای ان را که میتونه مشکل ساز باشه را چک کردم ودرضمن روز هیچ ابی پرتاب نمیکنه ولی شب بصورت قطره ای اب میپاشه وهنگامی که چک کردم دیدم اب بیشتر در قسمت لاکی هایی (air flow)جمع شده که کارشون تغیر جهت باد است مشکل از کجا است و من ساکن خوزستانم وامکان داره بخاطر سرمای زیاد اب بصورت شبنم در ان قسمت جمع بشه ؟
با تشکر

madigar
29th July 2014, 15:18
دوستان من یک کولر جنرال 24 طرح لبخند دارم و3 ماه است که ان را خریدم ولی تازگی ها شبها چند قطره بصورت کم اب پرتاب میکنه وهمه جای ان را که میتونه مشکل ساز باشه را چک کردم ودرضمن روز هیچ ابی پرتاب نمیکنه ولی شب بصورت قطره ای اب میپاشه وهنگامی که چک کردم دیدم اب بیشتر در قسمت لاکی هایی (air flow)جمع شده که کارشون تغیر جهت باد است مشکل از کجا است و من ساکن خوزستانم وامکان داره بخاطر سرمای زیاد اب بصورت شبنم در ان قسمت جمع بشه ؟با تشکروامروز صبح که کولر را روشن کردم همه چیز نرمال بود ولی باد خنک که بیرون میومد همراه ان یک چیزی مثل بخار وشبیه به مه بود از ان خارج میشد

ASHKAN-NO
29th July 2014, 16:44
درود
دوست عزیز همین مشکل را من هم داشتم
علت این بود که
اب وقتی از لوله ها به پوشالها ریخته می شود
کمی از ان اب به داخل پوشال نمی رود و از بالا
به صورت مستقیم به کف منبع کولر ریخته می شود
و در این حین مقداری از اب توسط باد به بیرون
ریخته می شود
حالا شما پوشالها و لوله ها را طوری تنظیم کنید
تا اب مستقیم داخل پوشال هدایت شود نه از روی
ان به زمین ریخته شود

ASALAK
29th July 2014, 19:50
جناب اشکان فکر کنم منظور دوستمون اسپیلت جنرال بود نه کولر ابی .پوشال مال کولر ابی هستش .
واما دوست عزیز
پاشیدندچند قطرهذاب به علت بالا بودن رطوبت هستش که هم شما که در جنوب هستید وما که در سمال هستیم با این مشکل مواحه هستیم .رطوبت زیاد باعث میعان زیاد روی کندانسور داخلی ویا بقولی همون عرق کردن لوله های سرد شده میباشد .اگه میزان دمای سرمایش رو کم کنبگید متوحه میشید که عیب برطرف میسه
ولی در کل طبیعیه نکران نباشید

ASHKAN-NO
29th July 2014, 20:51
بله من به اون قسمت دقت نکردم

meysam.
29th July 2014, 22:54
در صورتی که *****ها درست جای خودش نباشه یا کولر گاز کم داشته باشه به دلیل یخ زدن اوااپراتور این مشکل بوجود میاد

madigar
30th July 2014, 00:11
در صورتی که *****ها درست جای خودش نباشه یا کولر گاز کم داشته باشه به دلیل یخ زدن اوااپراتور این مشکل بوجود میاد
ممنون دوست عزیز ولی اپراتور یخ نمیزنند واب مثل عرق دور لاکی هایی که مسیر باد را تغیر میده جمع میشه وپرتاب به بیرون میکنه ولی امروز صبح روشن کردم دیدم که باد خنک بصورت مه بود وبخار ان را با چشم میدیدم فکر کنم کاربر عزیز
ASALAK تا حدودی مشکل من را حل کرد ولی باز هم از شما ودوست گرامی اشکان خان متشکرم ...قدیما بخدا کولر داشتیم تو منازل شرکت نفت کولرهای جیبسون وفانتوم پنجره ای داشتیم کی مشکل داشتن 3سال به سه سال سرویس میشدن .... یاد ان روزها بخیر ..نه از سرما انها کم میشد ونه مشکلی که اذیت کنه

ASHKAN-NO
30th July 2014, 01:37
درود
عزیز اگه گارانتی داره و مشکل خیلی حاد هست
به صورتی که اذیت می کنه
بهتره از گارانتی استفاده کنید
حرف خوبی زدید کولر ابی دارم بالای 10 سال هست
دارم حتی یک بار هم باز نکردم حتی در این مدت
پوشال هم تعویض نکردم مثل موشک کار می کنه
ولی کولرهای جدید مصرف زیاد سرویسهای هر ساله
و دردسرهای دیگری دارد
به هر حال منتظر نظر مدیر بخش هم باشید
شاید راه کاری داشتند
موفق باشید.

alih6
30th July 2014, 10:33
با سلام دوست عزیز بنده هم جنران 30000طرح لبخند دارم 3ساله خریدم هیچ مشکلی هم باهاش ندارم واما عواملی که باعث این مشکل میشن عبارت است از دمای پایین کولر بطوری که شبکه یخ بزنه.نامناسب بودن شیب تخلیه آب .رطوبت بالای محیط اعم ازداخل ویا بیرون از خانه .مثال اگراسپیلت شما نزدیک مثلا آشپزخانه باشه بخارهای پخت وپز وآبجوش باعث تشکیل شبنم ودرنتیجه ایجاد قطره میشه.همین ها رو بلد بودم .موفق باشید:smile:

madigar
30th July 2014, 15:40
با سلام دوست عزیز بنده هم جنران 30000طرح لبخند دارم 3ساله خریدم هیچ مشکلی هم باهاش ندارم واما عواملی که باعث این مشکل میشن عبارت است از دمای پایین کولر بطوری که شبکه یخ بزنه.نامناسب بودن شیب تخلیه آب .رطوبت بالای محیط اعم ازداخل ویا بیرون از خانه .مثال اگراسپیلت شما نزدیک مثلا آشپزخانه باشه بخارهای پخت وپز وآبجوش باعث تشکیل شبنم ودرنتیجه ایجاد قطره میشه.همین ها رو بلد بودم .موفق باشید:smile:ممنون دوست عزیز من هم با کولر مشکلی ندارم وروزها خیلی خوبه واگه مشکل شیب ویخ زدن داشت همیشه اینجور میشد ولی شب بیشتر اینجور میشه ودر ضمن خیلی خیلی سرده وشب هم بیشتر میشه من فکر میکنم بخاطر قدرت بالای کولر باشه ودر شب که هوا نسبت به ظهر خنک تره اینجور میشه من دمای کولر را در تابستان خوزستان که هستم روی 25 الی 27 میزارم ولی با این حال خانه من که 90 متر است باز هم هوا انقدر سرد میشه که تا 29 الی 30 هم دمایش را تغیر میدم

ali nasiri
16th November 2015, 13:59
دلیل این مساله گرفتگی لوله(شلنگ) داخلی اسپلیت میباشد که باید تمیز شود.گاهی اوقات چربی هوا و دوده در این لوله رسوب میکنه و باعث میشه لوله دچار گرفتگی بشه ونتونه اب رو خارج کنه و اینطوری میشه که قطره قطره بیرون میده و دلیل اینکه شب این مساله بیشتر بروز میکنه بخاطر این هست که خنکی زیاد اسپلیت و رطوبت زیاد حجم اب بیشتری تولید میکنه و با توجه به گرفتگی لوله اب نمیتونه براحتی خارج بشه و هم چنین اگر در هنگام نصب یه شیب کوچیک به کولر بدهیم به طوری که قسمتی از کولر که اب از ان به بیرون دستگاه خارج میشود پایینتر قرار بگیرد (که معمولا اگر جلوی کولر بایستیم سمت چپ ما قرار دارد) این مشکل کمتر میشود چون اب به راحتی از داخل شلنگ اسپلیت بیرون میرود و به بیرون نشت نمیکند