PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات ومشکلات انواع لپ تاب ونوت بوک دراین تایپک مطرح کنید

davodpor
21st May 2010, 00:59
با سلام
سوالات ومشکلات انواع لپ تاپ ونوت بوک در این تایپک مطرح شود

Roli
27th July 2010, 15:42
لپ تاپ من سونی مدل SR 590GSB هست.
رم لپ تابم 6GB است ولی فقط از 3GB اون استفاده میشه
من winxp داشتم عوض کردم و seven32bit نصب کردم ولی بازم مشکلش حل نشد
لطفا راهنماییم کنید.

ahmad0311
27th July 2010, 18:25
با سلام لب تاب من ایسر اسپریا هست از چند روز پیش با باطری روشن نمیشود وقتی شارژر را وصل میکنم چراغ شارژ روشن نمیشود ولی با برق کار میکند ایا باطری خرابشده ممنون

dehghani
2nd August 2010, 16:39
سلام من لپ تاب dell 1564 tm خریده ام بلو توث را نمیتوانم نصب کنم درایورشم ندارم لطفا راهنمایی کنید

Meisam-Alishahi
7th August 2010, 12:55
سلام من لپ تاب dell 1564 tm خریده ام بلو توث را نمیتوانم نصب کنم درایورشم ندارم لطفا راهنمایی کنید
هوالعلیم
با سلام ، شما اول در قسمت Device Manager مشاهده بفرمایید ببینید که آیا سخت افزار بلوتوٍث در لیست قرار دارد تا شناسایی شود یا خیر، اگر در لیست وجود داشت شما به سایت www.dell.com (http://www.dell.com) مراجعه کرده و درایو مورد نظر را دانلود کنید و در صورت نبودن سخت افزار بلوتوث در لیست مورد نظر مجددا درخواست نمایید تا راهنمایی شوید.

Meisam-Alishahi
7th August 2010, 13:32
با سلام لب تاب من ایسر اسپریا هست از چند روز پیش با باطری روشن نمیشود وقتی شارژر را وصل میکنم چراغ شارژ روشن نمیشود ولی با برق کار میکند ایا باطری خرابشده ممنون
هوالعلیم
با سلام ، شما اول یک باطری دیگر را به لپ تاب وصل کنید در صورت روشن شدن چراغ شارژ و شارژ کامل باطری و سوئیچ دستگاه با باطری ، خوب طبیعتا مشکل از باطری لب تاب شماست اما در صورت روشن نشدن چراغ شارژ و سوئیچ نکردن لپ تاب ،در صورتی که دارای گارانتی میباشد آن را به شرکت گارانتی کننده ارجاع دهید اما اگر لپ تاب گارانتی ندارد و شما هم در بخش تعمیرات لپ تاب وارد هستید درخواست نمایید تا راهنمایی فنی شوید

Meisam-Alishahi
7th August 2010, 14:01
لپ تاپ من سونی مدل SR 590GSB هست.
رم لپ تابم 6GB است ولی فقط از 3GB اون استفاده میشه
من winxp داشتم عوض کردم و seven32bit نصب کردم ولی بازم مشکلش حل نشد
لطفا راهنماییم کنید.
هوالعلیم
با سلام ، شما به setup لپ تاب مراجعه کنید اگر در setup سیستمRAM 6 GB باشد و در سیستم عامل 3GB پس مشکلتان نرم افزاری است و باید سیستم عامل چک شود. اما اگر در SETUP هم RAM 3 GB باشد مشکل سخت افزاری دارید، بعد از تست، اگر مشخص شد که اشکال، سخت افزاری می باشد مجددا درخواست نمایید تا راهنمایی شوید.

matlab20
10th August 2010, 18:27
با سلام لب تاب من توشببا است الان پیغام می دهد که cooling system مشکل پیدا کرده و باید فورا خامش کنید لطفا راهنمایی کنید

Meisam-Alishahi
11th August 2010, 12:25
با سلام لب تاب من توشببا است الان پیغام می دهد که cooling system مشکل پیدا کرده و باید فورا خامش کنید لطفا راهنمایی کنید
هوالعلیم
با سلام ، طبق فرمایش شما این پیغام خطا مربوط به سیستم تهویه و فن CPU لپ تاب تان میباشد لطفا شما به SETUP لپ تاب مراجعه کرده و با دقت ببینید که درجه حرارت کل سیستم یعنی درجه حرارت ماردربرد ، CPU و دور فن چقدر میباشد آیا درجه حرارت به صورت تصاعدی و سریع بالا میرودو یا دور فن CPU چند RPM میباشد البته این پیغام خطا بصورت عمومی است یعنی حداقل 18 مورد اشکال به آن مرتبط میباشد که شایع ترین آن خوب تهویه نکردن سیستم خنک کننده CPU و چیپست هاست و دومین اشکال شایع آن فاسد شدن گاز درون لوله مسی سیستم تهویه میباشد شما فعلا مواردی را که عرض کردم را چک کرده و اعلام نمایید و بفرمایید که آیا در زمینه تعمیرات لپ تاب سر رشته دارید که ان شاالله راهنمایی فنی شوید.

amir2738
23rd August 2010, 06:29
با سلام.یه توشیبا A105 دارم وقتی صفحه نمایش رو تکون میدی یا بازو بسته میکنی تصویر به هم میریزه و خط های سفید میاد رو تصویر.بازش کردم ولی ظاهرا کابل رابط مادر برد به ال سی دی قطعی نداره چون وقتی کابلهارو تکون میدم تصویر خراب نمیشه.محله چسبید پنل LCD به برد پردازشگر تصویر هم ظاهرا مشکلی نداره.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر:0032:

Meisam-Alishahi
23rd August 2010, 11:24
با سلام.یه توشیبا A105 دارم وقتی صفحه نمایش رو تکون میدی یا بازو بسته میکنی تصویر به هم میریزه و خط های سفید میاد رو تصویر.بازش کردم ولی ظاهرا کابل رابط مادر برد به ال سی دی قطعی نداره چون وقتی کابلهارو تکون میدم تصویر خراب نمیشه.محله چسبید پنل LCD به برد پردازشگر تصویر هم ظاهرا مشکلی نداره.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر:0032:
هوالعلیم
با سلام ، لطفا از خروجی انالوگ لپ تاب( خروجی تصویر که در بدنه لپ تاب تعبیه شده ) تست تصویر بگیرید با دقت مشاهده کنید که آیا با این خروجی هم ،باز تصویر دچار اشکال میشود یا خیر ؟

amir2738
25th August 2010, 04:50
با سلام مجدد.از خروجی انالوگ تصویر گرفتم مشکلی نداشت.مشکل قطعا از قسمت نمایشگره.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر.

Meisam-Alishahi
25th August 2010, 09:42
با سلام مجدد.از خروجی انالوگ تصویر گرفتم مشکلی نداشت.مشکل قطعا از قسمت نمایشگره.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر.

هوالعلیم
با سلام ، لطفا هارد نوت بوک خود را بیرون آورده و بعد از خروجی آنالوگ مجددا تست تصویر بگیرید در حالی لپ تاب روشن است نواحی زیر لپ تاب و البته در محدوده cpuو پل شمالی متمایل به پل شمالی چند ضربه وارد کنید یااگر لپ تاب شما باز است با فشاار ملایم بر روی چیپ شمالی ببینید که تصویر دچار تغییر یا خرابی میشود یا خیر؟ لازم به ذکر است که وقتی لپ تاب شما بسته است و میخواهید ضربه وارد کنید آن چنان نزنید که لپ تاب دچار اشکالات بعدی شود و حتما طبق توضیحی که قبلا دادم هاردتان را قبل از ضربه خارج سازید ، در ضمن بفرمایید آیا از تعمیرات لپ تاب سر رشته فنی داری یا خیر ؟اگر دارید لب تاپ را باز کرده و از دو طرف مادربرد لپ تاب چند عکس واضح بگیرید و برایم ایمیل کنیدتا هم راهنمایی فنی شوید و هم از روی عکس با نشانه ای که برای شما میگذارم راحت تر شما کارتان را انجام دهید

موفق باشید:(81):

amir2738
25th August 2010, 19:20
با سلام و خسته نباشید فراوان خدمت شما استاد.تا حدی در تعمیرات کامپیوتر و نوت بوک کار کردم.فقط جسارت نباشه می خواستم بگم از اونجایی که تصویر در خروجی انالوگ و مونیتور بیرونی بهم نمیریزه فکر نمی کنم مشکل رو مادر برد باشه.فکر میکنم ایراد از نمایشگره.البته شما استاد هستید واگه تشخیص میدید که مشکل رو مادربرده بگید بازش کنم.با تشکر.

Meisam-Alishahi
26th August 2010, 12:14
با سلام و خسته نباشید فراوان خدمت شما استاد.تا حدی در تعمیرات کامپیوتر و نوت بوک کار کردم.فقط جسارت نباشه می خواستم بگم از اونجایی که تصویر در خروجی انالوگ و مونیتور بیرونی بهم نمیریزه فکر نمی کنم مشکل رو مادر برد باشه.فکر میکنم ایراد از نمایشگره.البته شما استاد هستید واگه تشخیص میدید که مشکل رو مادربرده بگید بازش کنم.با تشکر.

هوالعلیم
با سلام ، بنده طبق فرمایش شما این راهکار را ارائه دادم چون شما فرمایش کردید که فلت کیبل LCD را کاملا تست کردید و هیچ گونه نویز مشاهده نکردید بنده اول تست مادربرد را پیشنهاد دادم برای اینکه گرافیک سیستم شما Onboard میباشد و لازم به ذکر است که خروجی آنالوگ و خروجی دیجیتال مسیر متفاوتی دارند و چون گرافیک لپ تاب تان مجزا نیست و پردازنده گرافیکی در MCH NB قرار دارد به همین دلیل از دست دادن خاصیت رسانایی توپی های زیر چیپ در قسمت های مختلف پل شمالی سیستم را دچار یک همچین اشکالاتی میکند در ضمن دیاگرام LCD بدین شرح میباشد خروجی دیجیتال مستقیما از چیپ مربوطه توسط فلت کیبل به صفحه Data Board در پشت LCD میرود ( البته بنده زیاد وارد ریز مسئله نمیشوم چون در حوصله شما نیست ) و از آنجا بعد از طی مسیری به آی سی MPU میرسد MPU یک IC است که سیگنالها را تبدیل به آدرس های VHC به معنی VERTICAL,HORZANTAL,COLORER میکند و آدرس دهی پیکسلی انجام میدهد صفحه Data Board توسط یک فلت کیبل که ساخته شده از کربن رسانا و نایلکس فشرده است به matrix یا همان صفحه lcd متصل است شما وقتی که فرمایش میکنید که با تکان دادن فلت کیبل دچار اشکال نمیشوید احتمال قطعی در data board و کابلی که به صفحه ماتریس اتصال دارد بسیار ضعیف می باشد الا اینکه پشت lcd ضربه خورده باشد و اشکال در مدار data board و یا ic mpu هم نمیتواند باشد چون اشکال در این ic تبعات متفاوتی دارد بنده به جهت راهنمایی شما عکس از پشت و رو مادربرد لپ تاب تان گرفتم تا کمکی به شما کرده باشم تست قبلی را که خدمتتان عرض کردم بگیرید و نتیجه را اعلام نمایید

موفق باشید

19588

19589

shok53
29th August 2010, 10:51
با سلام.براي كارهاي اداري و خانگي در حدود قيمت يك ميليون تا 1.200.000 چه لب تاپي بخرم؟:100:

Meisam-Alishahi
29th August 2010, 11:47
با سلام.براي كارهاي اداري و خانگي در حدود قيمت يك ميليون تا 1.200.000 چه لب تاپي بخرم؟:100:

هوالعلیم
با سلام ، لطفا سوالتان را در قسمت تالار کامپیوتر در بخش انجمن مشاوره خرید کامپیوتر مطرح بفرمایید تا راهنمایی شوید اینجا بخش سوالات و اشکالات سخت افزاری لپ تاب میباشد

موفق باشید:(81):

amir2738
3rd September 2010, 02:53
با سلام مجدد و خسته نباشید.با بررسی کامل متوجه شدم که مشکل از خود LCD هستش و باید تعویض بشه.فقط میخواستم بدونم قیمت LCD که سایزش 15.4 چنده و تو بازار راحت گیر میاد؟

Meisam-Alishahi
4th September 2010, 12:34
با سلام مجدد و خسته نباشید.با بررسی کامل متوجه شدم که مشکل از خود LCD هستش و باید تعویض بشه.فقط میخواستم بدونم قیمت LCD که سایزش 15.4 چنده و تو بازار راحت گیر میاد؟

هوالعلیم
با سلام ، لطفا بفرمایید کدام قسمت LCD دچار اشکال است تا راهنمایی شوید، ان شاالله مشکل حل می شه.:34:

amir2738
4th September 2010, 22:51
با تشکر از شما استاد گرامی.فکر میکنم مشکل از قسمت اتصال فلت برد پردازشگر به خود پنل LCD هستش.فکر نمیکنم قابل تعمیر باشه؟

Meisam-Alishahi
5th September 2010, 12:00
با تشکر از شما استاد گرامی.فکر میکنم مشکل از قسمت اتصال فلت برد پردازشگر به خود پنل LCD هستش.فکر نمیکنم قابل تعمیر باشه؟

هوالعلیم
با سلام ، لطفا از قسمتی که طبق تشخیص شما اشکال دارد ، عکس واضح بگیرید تا بنده مشاهده کنم در ضمن آن قسمتی که فرمایش میکنید اشکال دارد را علامت بزنید.

موفق باشید

shok53
9th September 2010, 14:10
با سلام.راهنمايي براي خريد يه لب تاب براي كارهاي شخصي كه هم مقاوم و هم شيك باشه(مشكي،15")،با مشخصات سخت افزاري.در رنج قيمت 1 تا1،300 ؟:10:

Meisam-Alishahi
9th September 2010, 19:39
با سلام.راهنمايي براي خريد يه لب تاب براي كارهاي شخصي كه هم مقاوم و هم شيك باشه(مشكي،15")،با مشخصات سخت افزاري.در رنج قيمت 1 تا1،300 ؟:10:

هوالعلیم
با سلام ، شما همین سوال را در تایپیک قبلی تان مطرح فرمودید بنده عرض کردم این بخش مربوط است به طرح مشکلات و سوالات سخت افزاری لپ تاب لطفا این سوال را در قسمت مربوط آن مطرح بفرمایید و نظم سایت رو بهم نریزید لطفا جهت طرح سوالتان به لینک مقابل مراجعه بفرمایید.انجمن NOTEBOOK - مجمع متخصصین وتعمیرکاران الکترونیک کیان ست (http://kiansat.kim/forumdisplay.php?f=477)

با تشکر

ashkan_2417
4th October 2010, 09:19
با سلام
من یک لب تاب اچ پی مدل کامپکت دارم وقتی که دکه پاورش رو می زنم برا روشن شدن روشن نمیشه باید چند بار این کار رو تکرار کنم تا روشن بشه و وقتی روشن میشه تصویر ندارم و زود هم خاموش میشه کلر سی موس هم کردم ولی جواب نداده مشکل چیه یکی از خازنهای قهوی رنگ روی برد هم حالت سوختگی پیدا کردن و لی تو تست بازر سالمه مرسی

Meisam-Alishahi
5th October 2010, 10:13
با سلام
من یک لب تاب اچ پی مدل کامپکت دارم وقتی که دکه پاورش رو می زنم برا روشن شدن روشن نمیشه باید چند بار این کار رو تکرار کنم تا روشن بشه و وقتی روشن میشه تصویر ندارم و زود هم خاموش میشه کلر سی موس هم کردم ولی جواب نداده مشکل چیه یکی از خازنهای قهوی رنگ روی برد هم حالت سوختگی پیدا کردن و لی تو تست بازر سالمه مرسی

هوالعلیم
با سلام ، شما قبل از هر چیزی سراغ RAM های لپ تاب برید آنها را خارج ساخته و پایه RAM و اسلات RAM را با اسپری خشک ناهیدشستشو دهید( شستشو اسلات را با دقت انجام دهید و زیاد اسپری نکنید) سپس لپ تاب را چک کنید و نتیجه را اعلام بفرمایید، در ضمن CLR_CMOS در لپ تاب تاثیری چندانی ندارد و تقریبا بی نتیجه است.

موفق باشید

ashkan_2417
6th October 2010, 09:36
سلام و خسته نباشید من این کاری رو که گفید کردم و پایه های رو با اسپری شستشو دادم اما هنوز همون مشکل رو دارم به نظر شما از پل جنوبی نیست داغ میکنه اگر روشن بمونه ممکن پشت دستت هم بسوزه خازنها ی اطرافش از یک طرف راه می دهد نشون نمی ده که پل جنوبی سوخته ولی 2 تا از خازنهای قهوه ای پشت برد دقیقاً جایی که پل جنوبی است از هر دو طرف راه می دهد و یکی از خازنهای تو برد هم که کنار ترانزیستور فت است حات سوختگی پیدا کرده ولی تو تست بازر سالم نشون می دهد از بایوس چی میتونه باشه لطفاً کمکم کنید مرسی

Meisam-Alishahi
6th October 2010, 13:04
سلام و خسته نباشید من این کاری رو که گفید کردم و پایه های رو با اسپری شستشو دادم اما هنوز همون مشکل رو دارم به نظر شما از پل جنوبی نیست داغ میکنه اگر روشن بمونه ممکن پشت دستت هم بسوزه خازنها ی اطرافش از یک طرف راه می دهد نشون نمی ده که پل جنوبی سوخته ولی 2 تا از خازنهای قهوه ای پشت برد دقیقاً جایی که پل جنوبی است از هر دو طرف راه می دهد و یکی از خازنهای تو برد هم که کنار ترانزیستور فت است حات سوختگی پیدا کرده ولی تو تست بازر سالم نشون می دهد از بایوس چی میتونه باشه لطفاً کمکم کنید مرسی

هوالعلیم
با سلام ، از حرف های شما مشخص میشه که شما همکار ما هستید پس بهتره که راهنمایی فنی شوید ، ببینید بنده به شیوه کار شما و چگونگی تست قطعات شما آگاهی ندارم ولی تست پل جنوبی به این صورت که شما فرمایش می کنید نیست ، دو سرخازنهای SMD 0.1 واتی اطراف پل را نسبت به GD (بدنه ) چک کنید در صورتی که بیزر بوق ممتد زده ولی مولتی متر عدد 8 الی 35 را نشان دهد مشکلی نیست البته بسته به نوع مدار پیرامون و توابع منطقی آن دارد بوق زدن ممتد بیزر بر سر خازنها ، در مدارات مجتمع نشان دهنده خرابی پل نیست در ضمن فرمایش نکردید که نوع داغ کردن پل به چه صورتی است ( سطحی _ نقطه ای ) که در دو مورد ذکر شده هرکدام علت خاصی دارد در صورت داغ کردن نقطه ای ( یعنی وقتی که انگشت را بر روی چیپ قرار دادید داغ شدن را به صورت نقطه ای حس میکنید تا جائیکه انگشتتان بسوزد ) در اغلب این موارد مشکل از خود چیپ است و در مورد گرم شدن سطحی عوامل زیادی وجود دارد که ذکر عوامل در حوصله شما و وقت بنده نیست شما مشخص کنید که نوع حرارت چیپ به چه صورتی است تا بهتر و دقیق تر راهنمایی شوید.

موفق باشید

ashkan_2417
6th October 2010, 19:11
سلام و خسته نباشید قبلش مرسی از راهنمایی های شما و تشکر و سپاس فراوان
گرم شدن چیپ از نوع نقطه ای است و بشیتر وسط چیپ داغ میشه تا اطراف اون و خازنهای قهوهای یک طرف به بدنه بوق می زنه و طرف دیگه نه اونطرف که بوق میزنه بوق ممتد است اطاف چیپ بوق نمیزنه بلکه پشت چیپ اگه بخوام صد در د مطمئن شم که از خود چیپ است چکار باید بکنم راستش من تازه تعمیرات لب تاب رو کار میکنم و زیاد وارد نیستم بازم تشکر از حصله که به خرج می دید و راهنمایی های که انجام می دید .

Meisam-Alishahi
6th October 2010, 20:47
سلام و خسته نباشید قبلش مرسی از راهنمایی های شما و تشکر و سپاس فراوان
گرم شدن چیپ از نوع نقطه ای است و بشیتر وسط چیپ داغ میشه تا اطراف اون و خازنهای قهوهای یک طرف به بدنه بوق می زنه و طرف دیگه نه اونطرف که بوق میزنه بوق ممتد است اطاف چیپ بوق نمیزنه بلکه پشت چیپ اگه بخوام صد در د مطمئن شم که از خود چیپ است چکار باید بکنم راستش من تازه تعمیرات لب تاب رو کار میکنم و زیاد وارد نیستم بازم تشکر از حصله که به خرج می دید و راهنمایی های که انجام می دید .

هوالعلیم
با سلام ، طبق فرمایشات و تستی که انجام دادید مشکل از چیپ است اما به جهت اینکه شما بخواهید پارامتر های دیگری را چک کنید تا از اشکال چیپ مطمئن شوید و چون موارد تست جنوبی زیاد است با اجازه مدیریت و هیئت مدیره محترم سایت شماره تماسم را برای شما پیام خصوصی می کنم تا تلفنی راهنمایی شوید . (البته باید اجازه دهید تا با مدیریت محترم و یا معاونت محترم سایت جهت ارسال شماره تماس هماهنگ کنم)

موفق باشید

ashkan_2417
7th October 2010, 20:18
سلام خوبيد شما
من ولتاژ رم رو دارم ولي فركانس رو ندارم فكر كنم بايوس باشه
presario f700
mxe 07164
29lv008gttc-70g
2u473400

Meisam-Alishahi
7th October 2010, 21:28
سلام خوبيد شما
من ولتاژ رم رو دارم ولي فركانس رو ندارم فكر كنم بايوس باشه
presario f700
mxe 07164
29lv008gttc-70g
2u473400

هوالعلیم
با سلام ، من توی آرشیوم بایوس مدل ذکر شده را ندارم ، در صورت پیدا نکردن فایل مورد نظر شنبه به من پیام خصوصی بزنید تادر صورت امکان ان شاالله بایوس مورد نظر را برای شما تهیه کنم.

موفق باشید

amir2738
17th November 2010, 05:15
باسلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی جناب عالیشاهی.یه vostro 1015 اوردن صاحبش میگه خیلی داغ میکنه.من برنامه everest روش نصب کردم دیدم حرارت هارد در موقع کار عادی و سبک بین 45 تا 49 میره و در موقع کار سنگین مثل کپی کردن فایل حجیم یا موقع دفراگ کردن یا شارژ به 57 درجه میرسه.مدل هارد western digital 320g و کلا 4 پارتیشن شده.دستگاه کاملا درست کار میکنه و ظاهرا مشکلی نداره.ایا این حرارت برای این هارد طبیعیه و یا خطرناکه و باید دستگاه رو باز کنم؟با تشکر اگه ممکنه راهنماییم کنید.:0018:

Meisam-Alishahi
18th November 2010, 13:42
باسلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی جناب عالیشاهی.یه vostro 1015 اوردن صاحبش میگه خیلی داغ میکنه.من برنامه everest روش نصب کردم دیدم حرارت هارد در موقع کار عادی و سبک بین 45 تا 49 میره و در موقع کار سنگین مثل کپی کردن فایل حجیم یا موقع دفراگ کردن یا شارژ به 57 درجه میرسه.مدل هارد western digital 320g و کلا 4 پارتیشن شده.دستگاه کاملا درست کار میکنه و ظاهرا مشکلی نداره.ایا این حرارت برای این هارد طبیعیه و یا خطرناکه و باید دستگاه رو باز کنم؟با تشکر اگه ممکنه راهنماییم کنید.:0018:

هوالعلیم

با سلام ، دوست عزیز اگر در اجرای برنامه ها دچار اشکال نیستید، این اشکال به اسمبل کارخانه ای هارد برمیگرده که ناشی از اصطحکاک اسپیندل موتور هارد می باشد البته لازم به ذکر است که در حین کارکردن لب تاپ تکان دادن نا بهنگام دستگاه هم این اشکال را در vcm هارد بوجود میاورد و vcm را که در میدان مغناطیسی قرار دارد و بازوی نگهدارنده هد هارد را به حرکت در می آورد دچار اصطحکاک غیر طبیعی مینماید شما هارد را از دستگاه باز کرده و به آرامی در دست تان بگیرید و هارد را روشن کنید دقت کنید که آیا هارد بعد از استارت دچار لرزش بسیار خفیفی هست یا خیر ، در ضمن با نرم افزار MHDD کل سطح DATA AREA هارد را اسکن کنید این نرم افزار بد سکتور های فیزیکالی و لاجیکالی را نشان میدهد نتیجه راتا فردا اعلام بفرمایید.

موفق باشید

farzad822
18th November 2010, 22:39
یه لپ تاپ acer هست که بعد از حدود 5 دقیقه خاموش میشود داخل bios میخوام default کنم هنگ میکنه ویندوز هم خواستم نصب کنم که خاموش میشه و نمیشه bios رو update کنم چی کار کنم

amir2738
19th November 2010, 06:16
با سلام دوباره خدمت استاد محترم.هاردرو با چند برنامه اسکن کردم مشکلی نداشت.دستگاه حدود یک ماهه خریداری شده و فقط 70 ساعت کار کرده و هارد هیچ صدای نا مربوطی نمیده.من به نمایندگی دل زنگ زدم و مشکل رو گفتم و اونها گفتن برای این مدل طبیعی و حرارت هارد به 65 درجه هم میرسه شما بهش توجه نکن!!!!!!! و حساسیت نشون نده!!!!.البته این دستگاه از بانه خریداری شده و گارانتی ایران نداره.ایا ممکنه نمایندگی درست بگه یا میخواسته از سرش وا کنه؟من به سایت سازنده هارد رفتم درجه حرارت حین کار رو زده بود max 60 حالا نظر شما چیه استاد چون صاحبه دستگاه میگه اگه مشکلی هست هاردو عوض کن تا خیالم راحت باشه من هم منتظر نظر شما هستم تا خرج بیخودی رو دست صاحب دستگاه که زیاد وضع مالیه خوبی نداره و دانشجوام هست نزارم.با تشکر:13:

sharp-pc
14th January 2011, 01:45
باسلام،
جناب آقاي عاليشاهي
يك لپ تاپ asus A6000دارم كه به محض استارت زدن،بلافاصله خاموش مي شود،وهيچ عملي انجام نمي دهد
.پاور،باطري،usb ، رم ريدر وتمام احتمالات رابررسي وچك كرديم،ولي بازهم نتيجه اي ازآن نگرفتم
.چنانچه امكان دارد راهنمائي بفرمائيد.

باتشكرفراوان.

Meisam-Alishahi
15th January 2011, 17:52
یه لپ تاپ acer هست که بعد از حدود 5 دقیقه خاموش میشود داخل bios میخوام default کنم هنگ میکنه ویندوز هم خواستم نصب کنم که خاموش میشه و نمیشه bios رو update کنم چی کار کنم

هوالعليم

با سلام ببخشيد كه بنده متوجه تايپيك شما نشدم و دارم دير جواب ميدم ، مشكل شما از دفع نشدن حرارت cpu لپ تاپ تان مي باشد عدم كار نكردن و يا صحيح كار نكردن (تنظيم نبودن دور فن بر اثر گرد وخاك )و يا به موقع استارت نزدن فن cpu و يا فاسد شدن گاز داخل لوله مسي انتقال حرارت cpu باعث اين مشكلات ميشه طبق فرمايش شما تا 5 دقيقه خوب كار ميكنه بعد خاموش ميشه شما قبل از هر كاري اول وارد setup شويد و در قسمت Hardware Monitor درجه حرارت cpu را چك نماييد اگر درجه حرارت به طور غير طبيعي رو به افزايش است دستگاه را خاموش كرده و به يك تعميرگاه معتبر مراجعه نماييد.

موفق باشيد

Meisam-Alishahi
15th January 2011, 18:06
با سلام دوباره خدمت استاد محترم.هاردرو با چند برنامه اسکن کردم مشکلی نداشت.دستگاه حدود یک ماهه خریداری شده و فقط 70 ساعت کار کرده و هارد هیچ صدای نا مربوطی نمیده.من به نمایندگی دل زنگ زدم و مشکل رو گفتم و اونها گفتن برای این مدل طبیعی و حرارت هارد به 65 درجه هم میرسه شما بهش توجه نکن!!!!!!! و حساسیت نشون نده!!!!.البته این دستگاه از بانه خریداری شده و گارانتی ایران نداره.ایا ممکنه نمایندگی درست بگه یا میخواسته از سرش وا کنه؟من به سایت سازنده هارد رفتم درجه حرارت حین کار رو زده بود max 60 حالا نظر شما چیه استاد چون صاحبه دستگاه میگه اگه مشکلی هست هاردو عوض کن تا خیالم راحت باشه من هم منتظر نظر شما هستم تا خرج بیخودی رو دست صاحب دستگاه که زیاد وضع مالیه خوبی نداره و دانشجوام هست نزارم.با تشکر:13:

هوالعليم

با سلام ، نه جانم لازم به تعويض هارد نيست ، همانطور كه قبلا هم گفتم اين اشكال كارخانه اي هارد هست استفاده كردن از مواد اوليه نامرغوب واصطحكاك غير طبيعي اسپيندل موتور، اسمبل بد كارخانه اي حرارت اين هارد رو تا 60 درجه ودر بعضي از موارد تا 80 درجه هم افزايش ميده ، فعلا مشكلي نيست ، فقط تذكر بدهيد كه با احتياط كار كنند (يعني هنگامي كه دستگاه روشن هست به روي پا نگذارند و در جاي ثابت از آن استفاده كنند و هرگز دستگاه روشن را تكان ندهند)

موفق باشيد

Meisam-Alishahi
15th January 2011, 18:27
باسلام،
جناب آقاي عاليشاهي
يك لپ تاپ asus A6000دارم كه به محض استارت زدن،بلافاصله خاموش مي شود،وهيچ عملي انجام نمي دهد
.پاور،باطري،usb ، رم ريدر وتمام احتمالات رابررسي وچك كرديم،ولي بازهم نتيجه اي ازآن نگرفتم
.چنانچه امكان دارد راهنمائي بفرمائيد.

باتشكرفراوان.

هوالعليم

با سلام ، شما باطري دستگاه را وصل كنيد و شارژر را هم وصل كنيد دقت كنيد كه آيا باطري دستگاه در حال شارژ هست يا خير ويا وقتي كه شارژر به دستگاه وصل است شما بر سر كانكتور اتصال باطري ولتاژ داريد يا خير اگر ولتاژ داريد چقدر است؟ به سراغ كريستال RTCكه در كنار جنوبي هست رفته و اندازه گيري نماييد بايد از 0/5 تا0/35 بر روي پايه هاي آن داشته باشيد و سپس  به سراغ ماسفت هاي ورودي رفته و پايه هاي S ,D , G را ندازه گيري نماييد بر روي پايه G بايد از 3.3 ولت تا حداكثر ، ولتاژ شارژر راداشته باشيد و همچنين پايه هاي S , D را هم اندازه گيري نماييد در صورت صحيح بودن تمامي موارد ولتاژي بايوس لپ تاپ را پروگرام نماييد.در صورت حل نشدن مشكل مجددا تايپيك بزنيد تا ان شاالله راهنمايي شويد.

موفق باشيد

sharp-pc
15th January 2011, 22:54
با سلام
آقاي عاليشاهي ممنون از راهنمائي هاي عاليتون
؟؟ از كجا ميتونم نقشه و سرويس مانوئل اين دستگاه را پيدا كنم اگه ممكنه راهنمائي فرموده يا لينك مورد نظر را بذاريد
در ضمن دوتا تصويرار مادربرد ميذارم يه مقدار دقيقتر راهنمائي كنيد
تشكر

Meisam-Alishahi
16th January 2011, 18:51
با سلام
آقاي عاليشاهي ممنون از راهنمائي هاي عاليتون
؟؟ از كجا ميتونم نقشه و سرويس مانوئل اين دستگاه را پيدا كنم اگه ممكنه راهنمائي فرموده يا لينك مورد نظر را بذاريد
در ضمن دوتا تصويرار مادربرد ميذارم يه مقدار دقيقتر راهنمائي كنيد
تشكر

هوالعليم

با سلام ، دوست خوبم شما چقدر با تعمير لپ تاپ آشنايي داريد؟ آيا تا به حال لپ تاپ تعمير كرديد ؟ توجه داشته باشيد تعمير مادربرد لپ تاپ با مادر برد pc خيلي فرق ميكند ، لطفا بفرماييد چقدر به تعمير لپ تاپ آشنايي داريد تا بنده به مقتضي اطلاعا تتان شما راهنمايي تان كنم.

موفق باشيد

sharp-pc
18th January 2011, 23:08
هوالعليم

با سلام ، دوست خوبم شما چقدر با تعمير لپ تاپ آشنايي داريد؟ آيا تا به حال لپ تاپ تعمير كرديد ؟ توجه داشته باشيد تعمير مادربرد لپ تاپ با مادر برد pc خيلي فرق ميكند ، لطفا بفرماييد چقدر به تعمير لپ تاپ آشنايي داريد تا بنده به مقتضي اطلاعا تتان شما راهنمايي تان كنم.

موفق باشيد

[HI]سلام
بنده اطلاتم در مورد لب تاب زياد نيست ولي از مادربرد هاي PCتعمير كردم . منظور شما از RTC را كاملاٌمتوجه شدم و وضيفه اين قطعه را ميدونم ولي ابتدا بفرماييد كدوم ماسفت ها و روش پروگرام باياس و در آخر بفرماييد كه منظور از 3.3 ولت تا حداكثر روي پايه G چيه يعني بين 3.3 تا 19 ولت باشه يا نهايتاٌ 3.3 باشه و جا و شكله پايه هاي ماسفت ها را از روي تصويره مادربرد مشخص نماييد

سپاس و درود فراوان

Meisam-Alishahi
19th January 2011, 21:23
[QUOTE=میثم عالیشاهی;47649]QUOTE]
[HI]سلام
بنده اطلاتم در مورد لب تاب زياد نيست ولي از مادربرد هاي PCتعمير كردم . منظور شما از RTC را كاملاٌمتوجه شدم و وضيفه اين قطعه را ميدونم ولي ابتدا بفرماييد كدوم ماسفت ها و روش پروگرام باياس و در آخر بفرماييد كه منظور از 3.3 ولت تا حداكثر روي پايه G چيه يعني بين 3.3 تا 19 ولت باشه يا نهايتاٌ 3.3 باشه و جا و شكله پايه هاي ماسفت ها را از روي تصويره مادربرد مشخص نماييد

سپاس و درود فراوان

هوالعليم
27957

27958

27959

27960

با سلام ، فعلا اين مواردي رو كه با فلش علامت زدم ولتاژ را اندازه گيري نماييد و سپس پل جنوبي را با دست لمس كرده و از نظر حرارت چك كنيد و بايوس را هم برايتان مشخص كردم اتفاقا اين بايوس از مدل PLCC32 ميباشد كه در مادربردهاي PC هم زياد مورد استفاده قرار ميگيرد در مورد پروگرام كردن بايوس بايد عرض كنم كه بايد دستگاه پروگرامر و ZIF مخصوص به اين آي سي را داشته باشيد فعلا اين بخش ها را چك كرده ودر هر صورت ( بودن ولتاژ و يا نبودن ولتاژ ) اعلام نماييد . در ضمن شكل ماسفت را براي شما كشيدم و اسم پايه ها را مشخص نمودم در ضمن بر روي پايه G از 3.3 V تا MAX V بايد بر روي اين پايه داشته باشيد اين ولتاژ از آي سي شارژ به جهت تريك كردن ماسفت بر روي اين پايه فرستاده ميشود اندازه ولتاژ بسته به نوع اي سي شارژ و طراحي مدار مي باشد در بعضي از مدلها ولتاژ تريك 3.3 ولت است و در بعضي از مدلهاي ديگراندازه ولتاژ شارژر ولتاژ تريك ماسفت ميباشد در صورت نبودن ولتاژ تريك آي سي شارژ خراب است در صورت مشاهده همه ولتاژ ها و درست بودن اندازه ولتاژ بر سر مواردي كه عرض شد بايوس را پروگرام كنيد حتما سر پين باطري اندازه ولتاژ گرفته شود فراموش نكنيد.

موفق باشيد

amir2738
20th January 2011, 05:32
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد گرامی جناب عالیشاهی.من هاردلپ تاپم رو با نرم افزار cryptic diskبا الگوریتم 256b رمز گذاری کردم و حالا هر کاری میکنم رمزش رو که 19 کاراکتری بود رو یادم نمیاد.این برنامه علاوه بر پسورد یوزرنیم هم داره.من تو این هارد اطلاعات شخصیم رو کپی کردم.ایا راهی برای هک پسورد یا بازیابی اطلاعات وجود داره؟با تشکر مجدد از شما.خواهش میکنم کمکم کنید چون این اطلاعات خیلی برام مهمه.:13:

Meisam-Alishahi
20th January 2011, 17:11
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت استاد گرامی جناب عالیشاهی.من هاردلپ تاپم رو با نرم افزار cryptic diskبا الگوریتم 256b رمز گذاری کردم و حالا هر کاری میکنم رمزش رو که 19 کاراکتری بود رو یادم نمیاد.این برنامه علاوه بر پسورد یوزرنیم هم داره.من تو این هارد اطلاعات شخصیم رو کپی کردم.ایا راهی برای هک پسورد یا بازیابی اطلاعات وجود داره؟با تشکر مجدد از شما.خواهش میکنم کمکم کنید چون این اطلاعات خیلی برام مهمه.:13:

هوالعليم

با سلام ، با نرم افزار HDAT2 هاردتان را چك كنيد اگر با اين نرم افزار نتوانستيد پسورد را حذف نماييد بايد هاردتان با دستگاه PC3000 چك شده و پسورد برداشته شود .

موفق باشيد

amir2738
24th January 2011, 06:47
با سلام و تشکرفراوان از شما استاد.ایا نقشه شارژر دلvostro1015 رو دارید؟چند تا از مقاومتهاش سیاه شده و قابل خواندن نیست.و ایا راهی برای باز کردن شارژر لپ تاپ بدون زدگی در اطراف ان وجود دارد؟

davidmti
24th January 2011, 16:20
لپتاپ دل اینسپایرون 6400 رفیقم پسورد هاردش رو فراموش کرده .چیکارش کنیم؟

Meisam-Alishahi
24th January 2011, 22:36
با سلام و تشکرفراوان از شما استاد.ایا نقشه شارژر دلvostro1015 رو دارید؟چند تا از مقاومتهاش سیاه شده و قابل خواندن نیست.و ایا راهی برای باز کردن شارژر لپ تاپ بدون زدگی در اطراف ان وجود دارد؟

هوالعليم

با سلام ، خير بنده نقشه شارژر را ندارم ، شما ميتوانيد با استفاده از شارژر ديگر ي از مدل DELL اندازه مقاومت ها را پيدا كنيد . به علت پلمپ بودن قاب شارژر و به جهت با ز كردن شارژر با حداقل آسيب ديدگي ظاهري شما ميتوانيد از يك هويه قلمي با نوك بسيار نازك استفاده كنيد و هويه را به آرامي در محل اتصال 2 قاب به حركت در آوريد .

موفق باشيد

Meisam-Alishahi
24th January 2011, 22:45
لپتاپ دل اینسپایرون 6400 رفیقم پسورد هاردش رو فراموش کرده .چیکارش کنیم؟

هوالعليم

با سلام ، لطفا بفرماييد با چه برنامه اي بر روي هارد رمز گذاري شده است .

موفق باشيد

davidmti
26th January 2011, 00:53
هوالعليم

با سلام ، لطفا بفرماييد با چه برنامه اي بر روي هارد رمز گذاري شده است .

موفق باشيد

از مادربرد روی هارد پسورد گذاشته گویا. پسورد بایوس رو تونستام وردارم اما هارد رو نه.

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:50 ----------

نقشه مدار لپتاپ toshiba tecra A7 رو از کجا میتونم گیر بیارم.؟

Meisam-Alishahi
29th January 2011, 10:38
از مادربرد روی هارد پسورد گذاشته گویا. پسورد بایوس رو تونستام وردارم اما هارد رو نه.

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:50 ----------

نقشه مدار لپتاپ toshiba tecra A7 رو از کجا میتونم گیر بیارم.؟

هوالعليم

با سلام ، بنده هنوز دقيقا متوجه منظورتان نشدم ، ( از مادربرد بر روي هارد پسورد گذاشته ) يعني چي ؟ آيا همان فعال شدن پسورد در setup منظورتان است ؟ سطح دسترسي شما به لپ تاپ چقدر است ؟( يعني از همان ابتداي روشن شدن ، سيستم از شما پسورد ميخواهد)

Toshiba Tecra A7 Notebook Service Manual (http://www.devicemanuals.com/guide/Service%20and%20Repair/Toshiba/Toshiba-Tecra-A7-Notebook-Service-Manual-==TXpFd01UUTQ=.html)

موفق باشيد

davidmti
30th January 2011, 00:59
بعد از پسورد بایوس میگه هارد پسورد رو وارد کن اگه با یه هارد دیگه بزارم می تونم وارد بشم.توی مادربرد سکوریتی یه جایی برای پسورد هارد هست.اما نمیزاره پسورد بدم.

هیچ جا نمیشه نقشه مدار های روی برد رو گیر آورد؟ یعنی جریان مثلا از کدوم ای سی و مقاومت رد میشه تا به فلان مقاومت و آی سی برسه.
من یه دوره تعمیرات رفتم اما تعمیرکار نیستم. مثلا میدونم که از IC شارژ جریان به io میرسه بعد پل جنوبی .اما بین این ها کلی آی سی و مقاومت و .... هست که ممکنه یکیشون پشت برد باشه یکی روی برد یکی گوشه یا وسط.

Meisam-Alishahi
30th January 2011, 20:09
بعد از پسورد بایوس میگه هارد پسورد رو وارد کن اگه با یه هارد دیگه بزارم می تونم وارد بشم.توی مادربرد سکوریتی یه جایی برای پسورد هارد هست.اما نمیزاره پسورد بدم.

هیچ جا نمیشه نقشه مدار های روی برد رو گیر آورد؟ یعنی جریان مثلا از کدوم ای سی و مقاومت رد میشه تا به فلان مقاومت و آی سی برسه.
من یه دوره تعمیرات رفتم اما تعمیرکار نیستم. مثلا میدونم که از IC شارژ جریان به io میرسه بعد پل جنوبی .اما بین این ها کلی آی سی و مقاومت و .... هست که ممکنه یکیشون پشت برد باشه یکی روی برد یکی گوشه یا وسط.

هوالعليم

با سلام ، شما با نرم افزار HDAT 2 جهت UNLOCK كردن پسورد هارد اقدام نماييد تا آنجايي كه بنده واقف هستم از طريق لپ تاپ و در بخش SETUP نمي شود بر روي هارد پسورد گذاشت ، به هر حال اگر موفق به حل اين مشكل با برنامه مورد نظر نشديد با بنده تماس بگيريد. جهت شماتيك مداري لپ تاپ به اين سايت يه سري بزنيد http://kythuatvitinh.com/forum.php (http://kythuatvitinh.com/forum.php) به عنوان نمونه شماتيك لپ تاپ توشيبا مدل Satellit A300 را در اين تايپيك قرار دادم

موفق باشيد

kiani
1st February 2011, 13:33
سلام خسته نباشید
آقای علیشاهی میشه طریقه بک آپ گرفتن از ویندوز سون لب تاب سونی را برام توضیح بدی ممنون میشم .
با تشکر

Meisam-Alishahi
1st February 2011, 21:52
28399
سلام خسته نباشید
آقای علیشاهی میشه طریقه بک آپ گرفتن از ویندوز سون لب تاب سونی را برام توضیح بدی ممنون میشم .
با تشکر

هوالعليم

با سلام ، چون لپ تاپ سوني درايورسخت افزاري ندارد شما را با دو روش بك آپ گيري آشنا ميكنم

روش اول : بك آپ نرم افزاري از ويندوز موجود در لپ تاپ و كليه درايور هاي نصب شده

start / maintenance / create a system repair disk بعد از رفتن به اين مسير پنجره اي باز ميشود و همان موقع DVD را درون دستگاه گذاشته و عمليات بك آپ گيري شروع ميشود.

روش دوم: بك آپ سخت افزاري از درايور ها

از طريق نرم افزار Double Driver Backup از كليه قطعات سخت افزاري نصب شده در لپ تاپ بك آپ گرفته ميشود ، تا براي تعريف مجدد قطعات سخت افزاري به سيستم عامل جديد بتوانيد از آن استفاده نماييد.
طرز كار اين نرم افزار بدين صورت است كه بعد از اجراي نرم افزار به قسمت BACKUP رفته و گزينه Scan Current System را انتخاب ميكنيد و در ليست ظاهر شده تمامي چك باكس ها را تيك ميزنيد سپس گزينه backup now را ميزيند و در پنجره جديد بعد از انتخاب مسير مورد نظر از سه گزينه پايين جدول گزينه Commpressed Zip Folder را انتخاب كرده و OK را بزنيد.
و طريقه Restore كردن هم بدين صورت است كه بعد از اجراي نرم افزار به قسمت Restore رفته و گزينه Locate Backup را ميزنيد و در پنجره جديد مسير فايل زيپ شده قبلي را در قسمت Commpressed Zip Folder وارد كرده و Ok را ميزنيد و سپس بصورت اتوماتيك همه درايور ها تعريف ميشوند.
نرم افزار مورد نظر را هم برايتان ارسال كردم

موفق باشيد

Ahad2222
8th February 2011, 03:18
به سلام لب تاب من دل مدل 1015است برای ابگرید ریسیور یک تبدیل کام به یواس بی خریدم اونوروی ویندوز 7 نصب کردم ولی همیشه ارور کام میده لطف کنید راهنمایی کنید

Meisam-Alishahi
8th February 2011, 18:05
به سلام لب تاب من دل مدل 1015است برای ابگرید ریسیور یک تبدیل کام به یواس بی خریدم اونوروی ویندوز 7 نصب کردم ولی همیشه ارور کام میده لطف کنید راهنمایی کنید

هوالعليم

با سلام ، اين جا بايد دو مسئله مهم راخدمتتان عرض كنم 1- استفاده كردن از تبديل نامرغوب باعث ميشود تا در هنگام آپگريد لودر مورد نظر ، پورت را شناسايي نكند ، پس بايد هنگام خريد اين پورت با اساتيد بخش ماهواره و رسيور اين سايت مشورت نماييد تا يك پورت مناسب با مارك متداول و معروف را به شما معرفي نمايند 2- ساپورت سيستم عامل ويندوز سون (7) از برنامه لودر رسيور شما به اين معني كه برنامه آپگريد رسيور شما ، با سيستم عامل سون(7) سازگاري نداشته باشد پس در نتيجه پس از مطمئن شدن از كيفيت و مرغوبيت پورت com سيستم عامل لپ تاپ خود را به xp تغيير دهيد.

موفق باشيد

Ahad2222
9th February 2011, 20:27
لطف میکنید نوع مرغوب اونرو معرفی کنید

Meisam-Alishahi
12th February 2011, 18:30
لطف میکنید نوع مرغوب اونرو معرفی کنید

هوالعليم

با سلام ، دوست خوبم لطفا اين سوال راخدمت اساتيد بخش ماهواره و رسيور مطرح فرماييد تا ان شاالله راهنمايي شويد

موفق باشيد

محمد مهدوی
13th February 2011, 02:43
باسلام دوست عزیز. این مشکلی که شما فرمودید بنده هم داشتم ولی اصلا مشکلی نیست.
سیستم شما چه سون باشد وچه xp در هر دوحالت میشود.
در ویندوزسون که خود بنده هم در حال استفاده هستم باید اینکار را کنید
که شما اول کابل را به لبتاب وصل کنید وبعد از نصب بروید درقسمت Computer.
properties. device
manager.
ok .portاین قسمت که رفتید
پورت مورد نظر را انتخاب کنید مثل کابل را درهر کدام از جای یواس بی که وصل کردید در قسمت
پورت هر چه انتخاب کنید همان پورت اصلی شما میشود مثلا پورت 1 را انتخاب میکنید.در هر زمانی هم میخواستید دستگاهی را ابگرید کنید در همان جای فلشی که انتخاب شده بود باید وصل کنید.

gfty
20th February 2011, 12:23
با سلام
من یک لب تاپ دل انسپایرون n5010 دارم حدود 70تا فیلم داخل هارد ذخیره کردم ویک روز بعد که روشن کردم ویندوز بالا نمیاد بالا نوشته ویندوز خطای ریکاوری وگزینه استارت ویندوز نرمالی را میزنم بعد دوباره به حالت قبل میاد در ضمن ویندوزسون که نصب میکنم تا گزینه نصب وینوزکه میرسم درحالی که شروع به نصب کردن میکنددیگر جلو نمیرودویندوز قبلی من سون بودوویندوز ایکس پی اصلا نصب نمیشود.ممنون میشم اگر راهنمای کنید!؟

Meisam-Alishahi
20th February 2011, 20:55
با سلام
من یک لب تاپ دل انسپایرون n5010 دارم حدود 70تا فیلم داخل هارد ذخیره کردم ویک روز بعد که روشن کردم ویندوز بالا نمیاد بالا نوشته ویندوز خطای ریکاوری وگزینه استارت ویندوز نرمالی را میزنم بعد دوباره به حالت قبل میاد در ضمن ویندوزسون که نصب میکنم تا گزینه نصب وینوزکه میرسم درحالی که شروع به نصب کردن میکنددیگر جلو نمیرودویندوز قبلی من سون بودوویندوز ایکس پی اصلا نصب نمیشود.ممنون میشم اگر راهنمای کنید!؟

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز اين اشكالي كه مطرح فرموديد به دو بخش مربوط ميشود اول به ram لپ تاپ و سپس به هارد دستگاه شما بر ميگردد اگر برايتان مقدور است پشت دستگاه ، بخش ram را باز كرده و يكي از ram ها را خارج ساخته و لپ تاپ را با يك ram سوئيچ و تست نماييد اگر مشاهده كرديد باز هم مشكل پابرجاست ram ديگر را كه قبلا خارج كرده بوديد با ram وصل شده تعويض نماييد بهتر است به جهت نتيجه بهتر با ram هاي ديگري غير از ram هاي خودتان لپ تاپ را تست نماييد پس از مطمئن شدن از سلامت ram ها به سراغ هارد برويد و با نرم افزار هاي HDAT 2 و MHDD هارد خود را تست نماييد نرم افزار HDAT 2 وضعيت هاي مختلف هارد را به شما نشان ميدهد مانند اشكال در ظرفيت ، اشكال در بخش S.M.A.R.T ، اشكال در بخش MASTER PASSWORD , USER PASSWORD و ... و نرم افزار MHDD كل سطح DATA ARIA هارد شما را اسكن نموده و اكسز تايم LBA هارد تان را گزارش ميدهد. نكته اي بايد خدمتتان عرض كنم اين است كه قبل از هر عمليات سخت افزاري از سلامت سي دي ويندوز تان اطمينان حاصل فرماييد.

موفق باشيد

gfty
1st March 2011, 14:52
سلام
لب تاب منn5010 است پسورد بایوس فعال شده ویادم نیست کی پسورد داده موقع روشن شدن پسورد میخوادچیکارکنم ممنون

عماد عموئي
1st March 2011, 15:54
سلام
لب تاب منn5010 است پسورد بایوس فعال شده ویادم نیست کی پسورد داده موقع روشن شدن پسورد میخوادچیکارکنم ممنون

هوالراق

با سلام خدمت دوست گرامي براي حل شدن مشكل لپ تاپ تان 2 راه وجود دارد1- تعويضIC I /O Security روي مادربرد لپ تاپ تان 2- هك و نفوذ نرم افزاري پسورد، كه البته اين نرم افزار ها در بازار موجود نيستند شما به جهت رفع اين مشكل بايد لپ تاپ تان را به يك مركز معتبر تعميرات لپ تاپ ببريد و يا در صورت تمايل ميتوانيد به كلينيك خانه سخت افزار نكا هم مراجعه فرماييد.

با تشكر

gfty
1st March 2011, 18:28
سلام وخسته نباشی خدمت مدیران وبخصوص آقامیثم علیشاهی وعمادعمونی واقعا ممنونم ازراهنماییتون.

golamir
2nd March 2011, 12:41
سلام
برای رمزگذاری روی درایوها به طوری که درصورت بازنشدن حتی نشود آن درایو رافرمت کرد ازچه نرم افزاری استفاده کنیم ومن با نرم افزارAcronis Backup & Recovery 10 وقتی بکاپ میگیرم تانصف راه که میرسد دیگه ادامه نمیدهد نمیدونم چیکار کنم باتشکرgolamir

Meisam-Alishahi
2nd March 2011, 18:35
سلام
برای رمزگذاری روی درایوها به طوری که درصورت بازنشدن حتی نشود آن درایو رافرمت کرد ازچه نرم افزاری استفاده کنیم

من با نرم افزارAcronis Backup & Recovery 10 وقتی بکاپ میگیرم تانصف راه که میرسد دیگه ادامه نمیدهد نمیدونم چیکار کنم باتشکرgolamir

هوالعليم

با سلام دوست عزيز شما 2 سوال مطرح فرموديد لطفا دقيقتر سوال را مطرح بفرماييد تا متوجه منظورتان شوم.

باتشكر

hadisat43
3rd March 2011, 14:54
دوستان گرامی درود بر شما . من لب تاپ HP tx 1000 دارم دیروز صبح که روشن کردم شارژ باتری داشت تمام می شد که من تا شارژر رو پیدا کنم خاموش شد و دیگه هر کاری می کنم روشن نمیشه یعنی وقتی کلید پاور رو می زنم کلیه چراغهای دستگاه روشن میشه اما هیچ کلیدی کار نمی کنه ومونیتور هم خاموشه و هیچ پیغامی نمی ده هارد و رم و باتری رو جدا کردم حتی باتری بایوس روهم جدا کردم و دوباره نصب کردم تا شاید راه بیافته ولی تاثیری نداشته خواهشمندم دوستان عزیز کمکم کنید ممنون و سپاسگزارم

Meisam-Alishahi
3rd March 2011, 18:53
دوستان گرامی درود بر شما . من لب تاپ HP tx 1000 دارم دیروز صبح که روشن کردم شارژ باتری داشت تمام می شد که من تا شارژر رو پیدا کنم خاموش شد و دیگه هر کاری می کنم روشن نمیشه یعنی وقتی کلید پاور رو می زنم کلیه چراغهای دستگاه روشن میشه اما هیچ کلیدی کار نمی کنه ومونیتور هم خاموشه و هیچ پیغامی نمی ده هارد و رم و باتری رو جدا کردم حتی باتری بایوس روهم جدا کردم و دوباره نصب کردم تا شاید راه بیافته ولی تاثیری نداشته خواهشمندم دوستان عزیز کمکم کنید ممنون و سپاسگزارم

هوالعليم

با سلام دوست عزيز ، معمولا با اتمام باطري و خاموش شدن لپ تاپ نبايد مشكلي براي دستگاه پيش بيايد ، فقط در يك مورد اختلال بوجود مي آيد آن هم موقعي كه بر روي لپ تاپ تان ويندوز(( XP SP2 اورجينال )) نصب كرده باشيد كه اين سيستم عامل باعث بروز برخي اختلالات بايوسي ميشود در غير اين صورت اين مشكل به خاموش شدن لپ تاپ و اتمام شارژ باطري ربطي ندارد و اشكال كاملا سخت افزاري ميباشد . چند راهكار را خدمتتان عرض ميكنم با دقت انجام داده و نتيجه را گزارش فرماييد .

1- RAM هاي لپ تاپ را خارج ساخته و با (( اسپري خشك ناهيد )) پايه هاي مسي RAM را اسپري نماييد و سپس اسلات مربوط به RAM را هم اسپري نماييد و به همان صورت خيس RAM را جازده و لپ تاپ را روشن نماييد. براي تهيه اين اسپري به مراكز فروش قطعات الكترونيكي مراجعه نماييد

2- پس از طي مرحله اول و نتيجه نگرفتن از شتشوي RAM ها لپ تاپ را روشن نماييد و از خروجي آنالوگ لپ تاپ
تست تصوير بگيريد دقت كنيد كه آيا با خروجي آنالوگ تصوير داريد يا خير

3 - شارژر را به دستگاه وصل نماييد و ببينيد كه آيا عمل شارژ صورت مي پذيرد يا خير

لطفا موارد ي كه عرض شد با دقت انجام دهيد و نتيجه را اعلام فرماييد

موفق باشيد

hadisat43
3rd March 2011, 19:29
دوست گرامی جناب آقای میثم علیشاهی عزیز از راهنمائیتون ممنون و سپاسگزارم حتما این اسپری را تهیه خواهم کرد و امتحان می کنم به امید خدا که مشکلش حل بشه و شما رو در جریان خواهم گذاشت در ضمن ویندوز من سون هستش ممنونم و براتون بهترینها را آرزومندم

golamir
5th March 2011, 14:23
سلام
منظورم اینه که ازچه نرم افزاریfolder lok استفاده کنیم که درایوها وپوشه ها وقتی راست کلیک میکنیم گزینه فرمتformat هم نتواند آن پوشه ودرایو رافرمت کند وامنیت کلی داشته باشم وسوال دوم اینکه کاربا نرم افزار بکاپAcronis Backup & Recovery 10 را توضیح دهید.ممنون

atila
10th March 2011, 01:52
با سلام من یک archos9 pc tablet گرفتم که خواستم روش ویندوز xp نصب کنم .win رو نصب کردم کامل درایورهاشو نصب کردم ولی بعد از ریستارت دیگه هیچ تصویری نداشتم.فرستادم گارانتی میگن چون xp نصب کردی شامل گارانتی نمیشه...اونام نتونستن کاریش کنن..البته چراغ هاردش روشن میشه...میگن بایوس خالی کرده ...لطفا کمکم کنید

golamir
10th March 2011, 13:28
با سلامن
صفحه لب تاپ من خود به خود تاریک شده وباکلید,f5f4 روشن نمیشه واین پسورد ویوزرنیم آنتی ویروس راکه توسایت قراردادین چطوری به روز کنیم یکمی توضیح بدین.

Meisam-Alishahi
10th March 2011, 17:21
با سلام من یک archos9 pc tablet گرفتم که خواستم روش ویندوز xp نصب کنم .win رو نصب کردم کامل درایورهاشو نصب کردم ولی بعد از ریستارت دیگه هیچ تصویری نداشتم.فرستادم گارانتی میگن چون xp نصب کردی شامل گارانتی نمیشه...اونام نتونستن کاریش کنن..البته چراغ هاردش روشن میشه...میگن بایوس خالی کرده ...لطفا کمکم کنید

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز نصب ويندوز xp ربطي به بوت نشدن Tabletشما ندارد متاسفانه شركت هاي گارانتي كننده به جهت تفره رفتن از مسئوليت و عدم توانايي در پشتيباني فني يه سري جوابهايي به مشتريان خود ميدهند كه واقعا جاي بسي خنده و تاسف دارد ، بنده چند سوال از شما ميپرسم لطفا با دقت پاسخ دهيد.

1- آيا در حين نصب ويندوز xp چيزي غير طبيعي مشاهده نكرديد ( مانند پيغام Error يا چيزي شبيه آن ) و اگر Error داشتيد در كدام بخش بوده است ؟

2- پس از نصب ويندوز xp و قبل از نصب درايور سخت افزاري آيا ريستارت كرديد؟ و آيا در هنگام بوت شدن ويندوز قبل از نصب درايور علائم غير طبيعي مشاهده نكرديد؟

3-در حال حاضر دستگاه فقط روشن ميشود و هيچ گونه تصويري نداريد ؟

4- آيا دستگاه بصورت ثابت بدون تصوير روشن ميماند و يا اينكه پس از چند لحظه خاموش ميشود؟

لطفا با دقت به همه موارد و سوالات جواب دهيد تا ان شاالله بتوانم كمكي به شما نمايم.

موفق باشيد

Meisam-Alishahi
10th March 2011, 17:40
با سلامن
صفحه لب تاپ من خود به خود تاریک شده وباکلید,f5f4 روشن نمیشه واین پسورد ویوزرنیم آنتی ویروس راکه توسایت قراردادین چطوری به روز کنیم یکمی توضیح بدین.

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز من نميدونم شما چرا به اين صورت سوال ميفرماييد 2 تا سوال را در شكم يك سوال فرو ميبريد به هر حال در جواب سوال اولتان بايد عرض كنم كه اگر صفحه بصورت كامل تاريك شده باشد و ديدن تصوير كاملا سخت و تصوير شبيه يك هاله بسيار كم رنگ در آمده باشد و شما براي ديدن تصوير بايد نور محيط را كم و تاريك نماييد تا بتوانيد تصوير را ببينيد اين يك اشكال سخت افزاري ميباشد و ممكن است از inverter و يا بك لايت LCD لپ تاپ تان باشد و اگر بدين صورت نيست و نور وجود دارد و فقط نور كم شده است ميتواند از تنظيمات مصرفي برق لپ تاپ تان وتنظيمات شدت نور LCD به جهت مصرف كمتر انرژي به جهت استفاده بهينه و بيشتر از باطري لپ تاپ باشد .

و در مورد سوال دوم بايد عرض كنم كه اين سوال مربوط به اين بخش نمي شود لطفا در بخش طرح سوالات و مشكلات نرم افزاري پاسخ تان را مطرح فرماييد تا بنده يا دستيارم آقاي عموئي به سوالتان پاسخ دهيم.

موفق باشيد

atila
10th March 2011, 23:35
با سلام
نه در حین نصب error نداد و کامل نصب شد.بله ریستارت شد ولی بازم error نداد..درایورها رو هم نصب کردم باز مشکلی نداشت..فقط گرافیک رو 8 gigنشون داد جای256 بعد که ریستارت کردم دیگه هیچ تصویری نیومد.الان بدونه تصویر روشن میشه و خاموش نمیشه...با تشکر

Meisam-Alishahi
11th March 2011, 00:37
با سلام
نه در حین نصب error نداد و کامل نصب شد.بله ریستارت شد ولی بازم error نداد..درایورها رو هم نصب کردم باز مشکلی نداشت..فقط گرافیک رو 8 gigنشون داد جای256 بعد که ریستارت کردم دیگه هیچ تصویری نیومد.الان بدونه تصویر روشن میشه و خاموش نمیشه...با تشکر

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز اگر شما در زمينه تعميرات سخت افزاري نوت بوك آشنايي داريد اعلام بفرماييد تا راهنمايي فني شويد ، در غير اينصورت با بنده تماس بگيريد، شماره تماس هم در امضاي كلينيك خانه سخت افزارنكا موجود ميباشد .

موفق باشيد

atila
11th March 2011, 01:02
بازم ممنونم ولی کاش موبایل هم میزاشتین..من حتما تماس میگیرم

atila
13th March 2011, 23:18
با سلام خدمت مدیران سایت و بچه ها
اقای علیشاهی عزیز تبلت رو واسم فرستادن اما متاسفانه اصلا روشن نمیشه ..مثل اینکه گند زدن بهش...تصمیم گرفتم شکایت کنم ...نمیدونم واقعا چیکار کنم ....راهنمایی کنید لطفا....اولش که فرستادم چراغ هاردش روشن می شد اما الان اصلا روشن نمیشه....دیگه تبلته از چشمم افتاده.....واقعا نمیدونم چیکار کنم...با تشکر.....

Meisam-Alishahi
14th March 2011, 14:46
با سلام خدمت مدیران سایت و بچه ها
اقای علیشاهی عزیز تبلت رو واسم فرستادن اما متاسفانه اصلا روشن نمیشه ..مثل اینکه گند زدن بهش...تصمیم گرفتم شکایت کنم ...نمیدونم واقعا چیکار کنم ....راهنمایی کنید لطفا....اولش که فرستادم چراغ هاردش روشن می شد اما الان اصلا روشن نمیشه....دیگه تبلته از چشمم افتاده.....واقعا نمیدونم چیکار کنم...با تشکر.....

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز اگر شركت گارانتي كننده عضو شواري انفورماتيك كشور باشد و يا حداقل عضو نظام صنفي رايانه اي باشد شما ميتوانيد از طريق مراجع سازمان نظام صنفي و يا شوراي انفورماتيك كشور به راحتي پيگير ي كنيد . و اما بابت دستگاه شما بايد عرض كنم كه در صورت تمايل ميتوانيد به آدرس كلينيك خانه سخت افزار نكا ارسال نماييد تا ان شاالله مشكلتان رفع شود.

موفق باشيد

dimorun
3rd April 2011, 14:40
سلام

من لپ تاپ سونی مدل VGN-FW460J دارم .. زمانی که لپ تاپ رو خریداری کردم اذر ماه سال گذشته که حدود 1.5 گذشته همان اویل لپ تاپ سوت می کشید و فهمیدم مشکل از های ولتاژ LCD و فرستادم گارانتی که تعویض نکرد و گفت مشکلی نداره !! و سرانجام خودم دست به کار شدم و لپ تاپ رو باز کردم و های ولتاژ رو تعویض کردم و مشکلش کاملا بر طرف شد ..

اما حالا مشکل باتری برام ایجاد شده و باتری لپ تاپ حداکثر با تمام اقدامات کاهش مصرف یک ساعت کار میکنه و زمانی که باتری کامل شارژ می کنم و لپ تاپ خاموش و از شارژ جدا میکنم و 24 ساعت بعد مجددا به شارژ وصل میکنم تا روشن کنم میبینم مجددا چراغ مربوط به شارژ روشن میشه و زمانی که لپ تاپ روشن میشه شارز 98 یا 99 درصد نشون میده ... آیا باتری لپ تاپ من مشکل داره ؟
این رو هم ذکر کنم من از لپ تاپ بیش از حد استفاده میکنم و شاید شارژر رو برای یه هفته حتی در حال خاموشی لپ تاپ از اون جدا نکرده باشم !!

متشکرم از راهنمایی هایتان ...

Meisam-Alishahi
3rd April 2011, 19:37
سلام

من لپ تاپ سونی مدل VGN-FW460J دارم .. زمانی که لپ تاپ رو خریداری کردم اذر ماه سال گذشته که حدود 1.5 گذشته همان اویل لپ تاپ سوت می کشید و فهمیدم مشکل از های ولتاژ LCD و فرستادم گارانتی که تعویض نکرد و گفت مشکلی نداره !! و سرانجام خودم دست به کار شدم و لپ تاپ رو باز کردم و های ولتاژ رو تعویض کردم و مشکلش کاملا بر طرف شد ..

اما حالا مشکل باتری برام ایجاد شده و باتری لپ تاپ حداکثر با تمام اقدامات کاهش مصرف یک ساعت کار میکنه و زمانی که باتری کامل شارژ می کنم و لپ تاپ خاموش و از شارژ جدا میکنم و 24 ساعت بعد مجددا به شارژ وصل میکنم تا روشن کنم میبینم مجددا چراغ مربوط به شارژ روشن میشه و زمانی که لپ تاپ روشن میشه شارز 98 یا 99 درصد نشون میده ... آیا باتری لپ تاپ من مشکل داره ؟
این رو هم ذکر کنم من از لپ تاپ بیش از حد استفاده میکنم و شاید شارژر رو برای یه هفته حتی در حال خاموشی لپ تاپ از اون جدا نکرده باشم !!

متشکرم از راهنمایی هایتان ...

هوالعلیم

با سلام ، دوست عزیز پاسخ سوالتان را خودتان دادید!!
این رو هم ذکر کنم من از لپ تاپ بیش از حد استفاده میکنم و شاید شارژر رو برای یه هفته حتی در حال خاموشی لپ تاپ از اون جدا نکرده باشم:10:
با توضیحاتی که در بالا فرمودید
و سرانجام خودم دست به کار شدم و لپ تاپ رو باز کردم و های ولتاژ رو تعویض کردم و مشکلش کاملا بر طرف شد

مشخص میشود که از تعمیرات سخت افزار سررشته دارید با همه این تفاصیل باید خدمتتان عرض شود که وصل بودن دائمی شارِِژر به دستگاه هنگامی که باطری هم وصل باشد یک کار کاملا اشتباه و خطرناک هست باید توجه داشت که هنگامی که از شارژر به مدت طولانی استفاده میکنید حتما باطری را جدا بفرمائید. عدم جدا کردن باطری از لپ تاپ و استفاده همزمان و طولانی مدت از شارژر چند عارضه بدنبال دارد 1- خراب شدن سلولهای باطری 2- خراب شدن آی سی کنترلر و گزارش دهنده سلولی باطری 3- افت آمپر ماسفت های ورودی و ماسفت شارژ 4- معیوب شدن آی سی شارژ لپ تاپ 5 - در بعضی از موارد افت آمپر و خراب شدن شارژر

شما ابتدا با یک باطری دیگر دستگاه خود را تست کنید و توجه داشته باشید در هنگام شارژ باطری جدید وقتی که دستگاه پیغام کامل شدن عملیات شارژ را نمایش داد شارژر را از دستگاه جدا کرده و دیگر شارژ نکنید متاسفانه در عامه مردم جا افتاده که باید حداقل 10 ساعت باطری تحت شارژ باشد و این کار کاملا اشتباهی است. و اگر با تعویض باطری و شارژ صحیح این مشکل رفع نشد مجددا اعلام بفرمایید تا ان شاالله راهنمایی های لازم انجام گیرد.

موفق باشید

dimorun
5th April 2011, 21:13
متشکرم از راهنمایی های ارزشمندتان ...

من رشته سخت افزاره و علاقه شدیدی دارم به این رشته و کلی تحقیق کردم ... تمامی نوت بوک ها مدار به گونه ایی که باتری پر شده باشه و اختلاف ولتاز یکی باشه و شارژ وصل باشه .. به طورت خودکار دیود تعبیه شده باتری از مدار خارج می کنه ...!! با این تفاسیر دیگه نیازی به جدا کردن باتری نیست .. در نوت بوک های قدیمی باید این کار رو انجام میدادیم چون باتری از مدار خارج نمی شد ..

من دستگاه تست باتری از یکی از دوستانم که همکار شماست قرض گرفتم و باتری رو تست کردم متاسفانه سلولش سوخته بود .. و باید باتری جدید خریداری کنم ...

سوالم اینه ... مگه لپ تاپ مدار جدا کننده نداره که زمانی که اختلاف ولتاز یی شد باتری از مدار خارج کنه .. این مدار خیلی ساده ابتداییه !! و تو اکثر لپ تاپ ها هست !!! پس چرا مشکل داره !!

Meisam-Alishahi
6th April 2011, 00:15
متشکرم از راهنمایی های ارزشمندتان ...

من رشته سخت افزاره و علاقه شدیدی دارم به این رشته و کلی تحقیق کردم ... تمامی نوت بوک ها مدار به گونه ایی که باتری پر شده باشه و اختلاف ولتاز یکی باشه و شارژ وصل باشه .. به طورت خودکار دیود تعبیه شده باتری از مدار خارج می کنه ...!! با این تفاسیر دیگه نیازی به جدا کردن باتری نیست .. در نوت بوک های قدیمی باید این کار رو انجام میدادیم چون باتری از مدار خارج نمی شد ..

من دستگاه تست باتری از یکی از دوستانم که همکار شماست قرض گرفتم و باتری رو تست کردم متاسفانه سلولش سوخته بود .. و باید باتری جدید خریداری کنم ...

سوالم اینه ... مگه لپ تاپ مدار جدا کننده نداره که زمانی که اختلاف ولتاز یی شد باتری از مدار خارج کنه .. این مدار خیلی ساده ابتداییه !! و تو اکثر لپ تاپ ها هست !!! پس چرا مشکل داره !!

هوالعلیم

با سلام خدمت دوست عزیز ، در جواب سوالتان باید عرض کنم که فرمایشتان صحیح است مدار دارای کنترلر اتوماتیک است و به محض دریافت گزارش پر شدن سلولی و همسطح شدن ولتاژ دستور توقف ولتاژ از سوی مدار کنترلر باطری ((آی سی کنترلر مدار)) در مسیر گزارش دهی به آی سی شارژ میرسد اما سوال اینجاست که آیا ماسفت و مدار تابعه که مسئول شارژ باطری است و یکی از زیر مجموعه های مستقیم آی سی شارژ است همیشه و درست انجام وظیفه میکند یا خیر ، و یا آی سی شارژ تا چه اندازه توان repair ولتاژ از سوی شارژر را خواهد داشت در اثر تکرار مکرارت ولتاژ اعمال شده بر آی سی شارژ در ناحیه شارژ باطری هم آی سی شارژ آسیب دیده و هم مدار تابعه و ماسفت ، اعمال شارژ باطری بر اثر تحریک دائمی ولتاژ توسط آی سی شارژ بر پایه G ماسفت شارژ ، سبب افت آمپر ماسفت شده پایه های S و D بصورت دائم در حال سوئیچ باشند و به علت وجود ولتاژ بیشتر شارژر در سر پایه D و ولتاژ کمتر باطری در سر پایه S پس از آسیب دیدن مدار قطع کننده ، همیشه ولتاژ بیشتر اعمال میشود با وجود تحریک های مکرر G از سوی آی سی شارژ این عمل همچنان ادامه خواهد داشت تا زمانی که مدار گزارش دهی و کنترلر باطری را هم دچار آسیب کند و دروازه ورود برای repair ولتاژی باز شود و به مرور و گذشت زمان سلولها ضعیف میشوند و خاصیت نگهداری ولتاژ را از دست میدهند.

موفق باشید

golamir
10th April 2011, 10:35
باعرض سلام وتبریک سال نو

بنده یک لپ تاپ

DELL INSPIRON N5010دارم سه ماهه خریدمش ولی بیش از20بار ویندوز سون عوض کردم دلیلش هم این بود که وقتی چند روز ازش استفاده میکردم ودوباره روشن میکردم ویندوز بالا نمیاره ومجبوربودم این کار راکنم حالا چیکار کنم! آیا بعد ازاینکه ویندوز نصب کردم باید درایورها راهم نصب کنم چه درایوری نصب کنم وازکجابدونم درایورها نصب شدن یانه خواهش میکنم بدادم برسید چون بخاطر ندونم کاریام هزینه زیادی بخاطراین کارم پرداخت کردم درضمن ویندوزxpهم اصلا نصب نمیشه؟

عماد عموئي
10th April 2011, 10:54
باعرض سلام وتبریک سال نو

بنده یک لپ تاپ

DELL INSPIRON N5010دارم سه ماهه خریدمش ولی بیش از20بار ویندوز سون عوض کردم دلیلش هم این بود که وقتی چند روز ازش استفاده میکردم ودوباره روشن میکردم ویندوز بالا نمیاره ومجبوربودم این کار راکنم حالا چیکار کنم! آیا بعد ازاینکه ویندوز نصب کردم باید درایورها راهم نصب کنم چه درایوری نصب کنم وازکجابدونم درایورها نصب شدن یانه خواهش میکنم بدادم برسید چون بخاطر ندونم کاریام هزینه زیادی بخاطراین کارم پرداخت کردم درضمن ویندوزxpهم اصلا نصب نمیشه؟

هوالجبار

با سلام خدمت golamir ، چند سوال از شما دارم :

1-آیا بعد از نصب ویندوز ، ویندوز شما اکتیو میشود یا نه ؟
2-از سلامت ویروسی بودن هاردتان چقدر اطلاع دارید ؟
3-پیغامی را که زمان بالا نیامدن ویندوز میدهد چیست ؟

شما به این سوالات پاسخ دهید تا راهنمایی شوید.

موفق باشید

golamir
11th April 2011, 10:43
سلام
بله ویندوز رابعد نصب اکتیو میکنم ولی ازسلامتی هارد هیچ اطلاعی ندارم ویک انتی ویروس نود 32 نصب کردم که به روز نیست(روش باخبر شدن ازویروسی هارد رانمیدونم)هیچ پیغام خاصی نمیدهد فقط وقتی تاقسمتwell com میاید وبعد دیگر همینطور میماندوازچه مارک ویندوز اورجینال اصلاستفاده کنیم

عماد عموئي
11th April 2011, 12:01
هوالجبار

با سلام خدمت golamir ، با گفته های شما مشکلی که دارید به احتمال زیاد از ویروس باشد ، شما در بهترین کار روشی را که من به شما میگویم را مو به مو انجام دهید :

1-اول آپدیت آفلاین نود 32 به روز شده را از اینترنت دانلود کرده و آن را Extract کنید و همراه با فایل Setup در یک سی دی رایت کرده تا از احتمال ویروسی شدن دوباره سیستم جلوگیری کنیم.
این هم مسیر آپدیت جدید * دانلود نرم افزار - آپدیت آفلاین نود 32 تا 21 فرودین ماه 1390 - 6029- 20110410 (http://www.rasekhoon.net/software/show-5859.aspx)*
2-ویندوز را از اول نصب کنید.
3-بعد از نصب ویندوز به هیچ وجه درون My Computer نروید ، سی دی آنتی ویروس را درون دستگاه بگذارید و مراحل نصب و آپدیت را انجام دهید.
4-بعد از نصب آنتی ویروس و آپدیت روز ، به پنجره آنتی ویروس رفته و در قسمت Computer Scan ، سیستم خود را Scan کلی کنید.
5-بعد از ویروس زدایی سیستم ، یکبار دیگر سیستم را Scan کنید تا از حذف کلی ویروس مطمئن شویم.
6-بعد از Scan ، بقیه کارهای سیستم مثل نصب سخت افزار های سیستم و ... را انجام دهید ، انشاءلله مشکلتان حل میشود.

موفق باشید

dimorun
11th April 2011, 20:41
شما راه زنده کردن باتری های مرده رو تایید می کنید ؟

کافی است باتری را به مدت 14 الی 15 ساعت در داخل فریزر قرار دهید!

تا باتری لپ تاپ شما کاملأ فریز شود!

سپس باتری را 3 الی 4 بار شارژ و دشارژ نمایید.

اکنون باتری لپتاپ شما پس از گذراندن یک خواب زمستانی جان تازه ای پیدا کرده است و میتوانید بیش از گذشته برای شما کار کند.

شما تایید میکنید این مطلب رو ؟

armmman1
12th April 2011, 18:10
با سلام خدمت همه دوستان سایت
یه لپ تاپ chain tech هست که وقتی روشن میشه روی صفحه لوگوی بایوس هنگ میشه و همه LED روشن میشن و جالبه که با فشار دادن 8 بار از هر کدام از کلیدهای صفحه کلید هنگ بر طرف میشه و سیستم بالا میاد
البته بعضی از مواقع هم این مشکل پیش نمیاد و سیستم راحت بالا میاد لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
در ضمن من کار تعمیرات کامپیوتر انجام میدم و با تعمیر لپ تاپ هم تا حدودی آشنا هستم .

Meisam-Alishahi
13th April 2011, 12:59
شما راه زنده کردن باتری های مرده رو تایید می کنید ؟

کافی است باتری را به مدت 14 الی 15 ساعت در داخل فریزر قرار دهید!

تا باتری لپ تاپ شما کاملأ فریز شود!

سپس باتری را 3 الی 4 بار شارژ و دشارژ نمایید.

اکنون باتری لپتاپ شما پس از گذراندن یک خواب زمستانی جان تازه ای پیدا کرده است و میتوانید بیش از گذشته برای شما کار کند.

شما تایید میکنید این مطلب رو ؟

هوالعلیم

با سلام ، بنده به شخصه این کار رو برای لپ تاپ هایی که به کلینیک خانه سخت افزار نکا میارن انجان نمیدم ، خیلی از کارها انجام شدنی است اما اصولی نیست ، مثل همین کاری که شما فرمودید ، یا قرار دادن باطری قلمی ضعیف شده بر روی سطح داغ یا بخاری که این عمل باعث میشه باطری مجددا برای چند وقت دیگر کار کنه ، اساسا کارکردن سلولهای باطری یک فرایند کاملا شیمیایی هست و مواد کربنی داخل باطری با تحریک های خارجی دستخوش تغییرات میشوند، اما این تغییرات بصورت ثابت و دائمی نیستند . پیشنهاد بنده به شما به جهت استفاده بهینه از لپ تاپ و عدم by pass شدن ولتاژ باطری معیوب به دستگاه ، خرید باطری نو و اورجینال میباشد.

موفق باشید

Meisam-Alishahi
13th April 2011, 13:05
با سلام خدمت همه دوستان سایت
یه لپ تاپ chain tech هست که وقتی روشن میشه روی صفحه لوگوی بایوس هنگ میشه و همه LED روشن میشن و جالبه که با فشار دادن 8 بار از هر کدام از کلیدهای صفحه کلید هنگ بر طرف میشه و سیستم بالا میاد
البته بعضی از مواقع هم این مشکل پیش نمیاد و سیستم راحت بالا میاد لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
در ضمن من کار تعمیرات کامپیوتر انجام میدم و با تعمیر لپ تاپ هم تا حدودی آشنا هستم .

هوالعلیم

با سلام ، شما ابتدا هارد را از دستگاه جدا بفرمایید مشاهده کنید که آیا هنگ برطرف میشه یا خیر ، اگر هنگ برطرف نشد با تعویض ram دستگاه را تست نمایید . لطفا نتیجه را اعلام بفرمایید.

موفق باشید

armmman1
13th April 2011, 17:22
با تشکر از توجه و پاسخ شما عرض شود که مشکل با مواردی که فرمودید رفع نشد حتی دوتا خازن رو که کمی باد کرده بودن تعویض کردم اما مشکل همچنان پا برجاست

golamir
15th April 2011, 21:50
سلام

آقاعماد من همه ی کارایی راکه گفتی مو به مو انجام دادم (مشکل من این بود که لپ تاپ دل اینسپایرون ان5010 داشتم ووقتی خاموش یاریستارتش میکردم ویندوز بالا نمی آمد وویندوزسون هم نصب نمیشه درضمن دو ماه قبل هم این مشکل برام پیش اومدوگارانتی یک سال داشت بردم درستش کردن وگفتن مشکل ازهاردشه وخلاصه دوباره روز ازنو نوروزی ازنو این مشکل برام پیش اومده ودوباره دوستام گفتن باید فرمت بشه وکل اطلاعاتم راکه باچه زحمتی بدست اورده بودم به باد رفت تاحالا بیش از هفتاد سی دی آموزشی وهفت سیدی نصبی آموزشی راسه بارکپی وفرمت کردم میترسم دیگه دوی دی رامش خراب بشه(منظورم اینه که من کارم بیشترنگاه کردن به فیلمهای آموزشی هست).
خواهش میکنم کمکم کنید که فقط امیدم راهنمایی های شما هست.

Meisam-Alishahi
17th April 2011, 17:33
با تشکر از توجه و پاسخ شما عرض شود که مشکل با مواردی که فرمودید رفع نشد حتی دوتا خازن رو که کمی باد کرده بودن تعویض کردم اما مشکل همچنان پا برجاست

هوالعليم

با سلام ، اساسا لپ تاپ شما ظاهري شبيه لپ تاپ دارد اما در اصل ساختار فيزيكي داخلي آن و المانهاي مربوطه كاملا با pc مطابقت ميكند طبق فرمايشات شما و كارهايي كه انجام داديد ميتوان به اينصورت نظر داد ابتدا cpu دستگاه را تعويض نماييد و درجه حرارت را در setup چك نماييد اگر همچنان مشكل رفع نشد بايوس دستگاه را پروگرام نماييد در صورت نتيجه نگرفتن از موارد پيشنهادي بنده ، اندازه v core , v ram , f ram , pin 13 14 15 pci slat را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

Meisam-Alishahi
17th April 2011, 17:47
سلام

آقاعماد من همه ی کارایی راکه گفتی مو به مو انجام دادم (مشکل من این بود که لپ تاپ دل اینسپایرون ان5010 داشتم ووقتی خاموش یاریستارتش میکردم ویندوز بالا نمی آمد وویندوزسون هم نصب نمیشه درضمن دو ماه قبل هم این مشکل برام پیش اومدوگارانتی یک سال داشت بردم درستش کردن وگفتن مشکل ازهاردشه وخلاصه دوباره روز ازنو نوروزی ازنو این مشکل برام پیش اومده ودوباره دوستام گفتن باید فرمت بشه وکل اطلاعاتم راکه باچه زحمتی بدست اورده بودم به باد رفت تاحالا بیش از هفتاد سی دی آموزشی وهفت سیدی نصبی آموزشی راسه بارکپی وفرمت کردم میترسم دیگه دوی دی رامش خراب بشه(منظورم اینه که من کارم بیشترنگاه کردن به فیلمهای آموزشی هست).
خواهش میکنم کمکم کنید که فقط امیدم راهنمایی های شما هست.

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز بايد خدمتتان عرض كنم كه با فرمت معمولي و fdisk كردن هارد مشكل هارد برطرف نميشه ، شما ابتدا يك سي دي Hiren Boot تهيه كنيد و با برنامه MHDD كل سطح Data Area هارد را اسكن نماييد و وضعيت را اعلام بفرماييد يا ميتوانيد با برنامه HDTune وضعيت هارد را چك بفرماييد در صورت چك كردن هارد با HDTune چند شات از تمامي تب هاي اين برنامه تهيه كرده و ارسال بفرماييد .

موفق باشيد

khadem
24th April 2011, 02:04
با سلام :

ایا لب تاب دل مدل D830 LATITUDE وب کم دارد ؟ اگر خیر . یک سنسور یا لنز کنار لولای سمت چپ ال سی دی هست . این چیه و برای چیست ؟

در عکس ضمیمه مشخص شده :

مهدی نصرتی
24th April 2011, 11:15
باسلام من یه لپ تاب وایو مدل VGN-C260E داذم که به دلیله ارتباط با یک مصرف کننده با ولتاژ بالاتر سوخت آیا امکانه تعمیرش هست لطفا راهنمایی کنید
با سپاسhttp://kiansat.kim/images/icons/kom.gif

عماد عموئي
24th April 2011, 12:27
با سلام :

ایا لب تاب دل مدل D830 LATITUDE وب کم دارد ؟ اگر خیر . یک سنسور یا لنز کنار لولای سمت چپ ال سی دی هست . این چیه و برای چیست ؟

در عکس ضمیمه مشخص شده :

هوالرزاق

با سلام خدمت khadem ، لپ تاپي كه شما داريد متأسفانه وب كم ندارد و آن جايي را كه در عكس نشان داديد براي حسگر نور محيط است.
و كارش اين است كه زماني نور محيط كم يا زياد ميشود اين حسگر براساس نور محيط ، نور صفحه ال سي دي را تنظيم ميكند.

33123

موفق باشيد

Meisam-Alishahi
24th April 2011, 17:06
باسلام من یه لپ تاب وایو مدل VGN-C260E داذم که به دلیله ارتباط با یک مصرف کننده با ولتاژ بالاتر سوخت آیا امکانه تعمیرش هست لطفا راهنمایی کنید

هوالعليم

با سلام ، لطفا جمله ،
به دلیله ارتباط با یک مصرف کننده با ولتاژ بالاتر سوخت
را بيشتر توضيح دهيد و بفرماييد كه چه نوع مصرف كننده اي بوده ؟ و هم اكنون لپ تاپ شما در چه وضعيتي است؟ در ضمن ناراحت نباشيد لپ تاپ با هر وضعيت خرابي قابل تعمير است.

موفق باشيد

shok53
24th April 2011, 23:38
هركاري ميكنم اين سوكت تلفن به لب تاپ در قسمت مربوطه LAN PORT جا نميره و نميتونم از اينترنت استفاده كنم، چكار كنم تا جا بره.(لب تاپ سوني مدل EB37FG جديد)؟:0034:

M_Repair
25th April 2011, 01:29
هركاري ميكنم اين سوكت تلفن به لب تاپ در قسمت مربوطه LAN PORT جا نميره و نميتونم از اينترنت استفاده كنم، چكار كنم تا جا بره.(لب تاپ سوني مدل EB37FG جديد)؟:0034:

باسلام

دوست عزیزپورت لن بادیال آپ کابلش فرق میکنه

مهدی نصرتی
25th April 2011, 12:24
باسلام من یه لپ تاب وایو مدل VGN-C260E دارم که یکی از پرتهای usbبه دلیله ارتباط با یک مصرف کننده با ولتاژ بالاتر سوخت آیا امکانه تعمیرش هست لطفا راهنمایی کنید

Meisam-Alishahi
25th April 2011, 21:28
باسلام من یه لپ تاب وایو مدل VGN-C260E دارم که یکی از پرتهای usbبه دلیله ارتباط با یک مصرف کننده با ولتاژ بالاتر سوخت آیا امکانه تعمیرش هست لطفا راهنمایی کنید

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز شما ديروز اين سوال را در همين تاپيك صفحه قبل مطرح فرموديد بنده هم در همان صفحه تاپيك شماره 100 جوابتان را دادم و يك سوالي هم از شما پرسيدم ، لطفا يه نگاهي بيندازيد . و مجددا هم عرض ميكنم كه لپ تاپ با هر وضعيت خرابي قابل تعمير است.

موفق باشيد

مهدی نصرتی
26th April 2011, 09:21
با سلام
لپتاب موردنظر کاملا سالمه داستان از این قراره که یه فرده ناشی یه ماساژوره یواس پی میخره ودرون اون سه تا باتری قلمی میزاره وبعد کابله یو اس پی ماساژور رو به یکی از پرتهایه یواس پی لپتاب میزنه وبعد اون پرت میسوزه آیا میشه تعمیرش کرد
با سپاس

Meisam-Alishahi
27th April 2011, 00:24
با سلام
لپتاب موردنظر کاملا سالمه داستان از این قراره که یه فرده ناشی یه ماساژوره یواس پی میخره ودرون اون سه تا باتری قلمی میزاره وبعد کابله یو اس پی ماساژور رو به یکی از پرتهایه یواس پی لپتاب میزنه وبعد اون پرت میسوزه آیا میشه تعمیرش کرد
با سپاس

هوالعليم

با سلام ، بله قابل تعميره:(81):

موفق باشيد

علي اصلاني
28th April 2011, 14:34
با سلام

لب تاپ مدل COMPAQ Presario 1500 وقتي روشن ميشه درخواست پسورد مي كنه .
براي پاك كردن پسور و بالا آمدن سيستم عامل چه كار بايد كرد؟

با تشكر

علي اصلاني
29th April 2011, 12:15
با سلام

خودم پيداش كردم
طبق عكس ها عمل كنيد و باطري رو چند ثانيه خارج كنيد همه چي حله

33365

33366

33367

amir2738
3rd May 2011, 04:51
با سلام خدمت اساتید.یه لپ تاپ سونی مدل FZ180 هستش تصویرش به طور کامل شترنجیه.با وصل کردن به مانیتور بیرونی اصلا مونیتورو روشن نمیکنه ودر حال بازی اینطوری شده.اماویندوز کامل بالا میاد. هنوز بازش نکردم و منتظره راهنمایی اساتیدم.با تشکر.

Meisam-Alishahi
5th May 2011, 10:14
با سلام خدمت اساتید.یه لپ تاپ سونی مدل FZ180 هستش تصویرش به طور کامل شترنجیه.با وصل کردن به مانیتور بیرونی اصلا مونیتورو روشن نمیکنه ودر حال بازی اینطوری شده.اماویندوز کامل بالا میاد. هنوز بازش نکردم و منتظره راهنمایی اساتیدم.با تشکر.

هوالعليم

با سلام ، دوست خوبم جوابتان بسيار واضح و آشكاره مشكل از چيپست گرافيكي اون هست ، چيپ گرافيكي FZ180 از مدل NVIDIA GeForce 8400M GT ميباشد از نقطه ضعف هاي اين چيپ حرارت بالاي اون هست اگر حرارت متساعد شده از چيپست به خوبي دفع نشود يا به چيپست آسيب مي رسد و يا به تدريج توپي هاي زير چيپ پوك شده و خاصيت خود را از دست ميدهند و از سطح PCB قطع ارتباط ميشوند و تصوير خراب ميشود شما دو راه داريد يا اين كه از چيپ NEW استفاده كنيد و تعويض نماييد و يا اين كه چيپ را خارج ساخته و مجددا چيپ را بازسازي Rework station نماييد.

موفق باشيد

amir2738
5th May 2011, 12:00
با تشکر فراوان جناب عالیشاهی.فقط اگه ممکنه بفرمایید هزینه هر کدام از دو راه چقدر میشود تا در صورت موافقت صاحبش من با اجازتون دستگاه رو همراه با هزینش براتون بفرستم.

Meisam-Alishahi
5th May 2011, 14:19
با تشکر فراوان جناب عالیشاهی.فقط اگه ممکنه بفرمایید هزینه هر کدام از دو راه چقدر میشود تا در صورت موافقت صاحبش من با اجازتون دستگاه رو همراه با هزینش براتون بفرستم.

هوالعليم

با سلام مجدد خدمت دوست عزيز جناب amir2738 هزينه تعمير هر دو روش را بصورت پيام خصوصي خدمتتان ارسال ميكنم.

موفق باشيد

amir2738
6th May 2011, 09:41
با سلام مجدد.جناب عالیشاهی منتظر پیام شما هستم.

iraj_kh
24th May 2011, 16:14
با سلام به جناب عالیشاهی عزیز

مشکلی که تازگی در لب تاپ بنده به وجود آمده اینه که گزینه bluetooth چه برای فرستادن فایل و چه برای رسیو کردن فایل روشن نمیشه قبلا درست بود گزینش سمتراست که توی show hidden icon هست بود.و فکر میکنم از کارهای time stamp باشه ممنون میشم راهنمایی نمایید.

مشخصات:
msi
cx640

Meisam-Alishahi
24th May 2011, 22:50
با سلام به جناب عالیشاهی عزیز

مشکلی که تازگی در لب تاپ بنده به وجود آمده اینه که گزینه bluetooth چه برای فرستادن فایل و چه برای رسیو کردن فایل روشن نمیشه قبلا درست بود گزینش سمتراست که توی show hidden icon هست بود.و فکر میکنم از کارهای time stamp باشه ممنون میشم راهنمایی نمایید.

مشخصات:
msi
cx640

هوالعليم

با سلام خدمت دوست عزيز جناب علوي ، ابتدا شما بر روي آيكن My Computer كليك راست كرده و برروي گزينه Properties كليك نماييد و سپس بر روي گزينه Device Manager كليك نماييد در ليست ظاهر شده با دقت مشاهده كنيد كه آيا Device بلوتوث در ليست قرار دارد يا خير؟ و سپس نتيجه را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

iraj_kh
25th May 2011, 01:09
هوالعليم

با سلام خدمت دوست عزيز جناب علوي ، ابتدا شما بر روي آيكن My Computer كليك راست كرده و برروي گزينه Properties كليك نماييد و سپس بر روي گزينه Device Manager كليك نماييد در ليست ظاهر شده با دقت مشاهده كنيد كه آيا Device بلوتوث در ليست قرار دارد يا خير؟ و سپس نتيجه را اعلام بفرماييد.

موفق باشيد

بله جناب عالیشاهی هست این گزینه قبلا مراجعه کرده بودم فقط مطمئن هستم که بنده تنظیماتی رو پاک نکردم نمته جالب اینجاست که اوایل که در ست بود الان 1 روز ظاهر میشه و میتونی ازش استفاده کنی باز تا 4 روز نیست.فقط وقتی میاد گزینه time stamp رو یکدفعه دیدم گفتم شاید تنظیمات default کامپیوتر این کار رو میکنه؟

عماد عموئي
25th May 2011, 17:02
بله جناب عالیشاهی هست این گزینه قبلا مراجعه کرده بودم فقط مطمئن هستم که بنده تنظیماتی رو پاک نکردم نمته جالب اینجاست که اوایل که در ست بود الان 1 روز ظاهر میشه و میتونی ازش استفاده کنی باز تا 4 روز نیست.فقط وقتی میاد گزینه time stamp رو یکدفعه دیدم گفتم شاید تنظیمات default کامپیوتر این کار رو میکنه؟

هوالرزاق

با سلام خدمت دوست عزيز جناب علوي ،آقاي عاليشاهي عذرخواهي كردن،صبح ميخواستند جواب شما را بدهند اينترنت ما قطع شد و به محض وصل شدن به من گفتند كه جواب شما را بدهم.
احتمالا مشكل سيستم شما نرم افزاري است ، لطفا دستگاه بلوتوث را از سيستم حذف كنيد ( از طريق Add or Remove Program يا Device Manager ) و دوباره بلوتوث را به سيستم معرفي كنيد.
سپس نتيجه را اعلام كنيد.

موفق باشيد