PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعویض بلبرینگ جاروبرقی ۱۵۰۰ وات پارس خزر

mojtaba3
13th October 2014, 15:18
سلام
میخوام بلبرینگ موتور جارو برقی ۱۵۰۰ وات پارس خزر رو تعویض کنم اما نمیدونم موتور رو چطوری باید باز کنم اخه نه پیچی داره نه چیزی
88689
عکس موتور جاروبزقی

M.Salehi
13th October 2014, 17:57
سلام
میخوام بلبرینگ موتور جارو برقی ۱۵۰۰ وات پارس خزر رو تعویض کنم اما نمیدونم موتور رو چطوری باید باز کنم اخه نه پیچی داره نه چیزی
88689
عکس موتور جاروبزقی
سلام دوست عزیز

اول باید کاسه روی پروانه با ضربه زدن برداشته بشه
بعدا پیچها رو خواهید دید

در ضمن تعویض بلبرینگ نیاز به ابزار خاصی داره که برای بیرون کشیدن بلبرینگ و جا زدن اون لازمه
موتور جاروبرقی جزو موتورهای دور بالاست و اگه بلبرینگش درست جا نخوره موتور رو داغون خواهد کرد!!
اگه تجربه ندارید از خیرش بگذرید و بدید دست یه تعمیرکار جارو برقی

موفق باشید

ASALAK
22nd October 2014, 19:18
دوست عزیز سلام
پیشنهاد میکنم اصلا اقدام به باز کردن موتور نکنید .اینگونه موتورها نیاز به ابزار وصد البته تجربه کافی دارند چراکه اولین چیزی که در اثر سهل انگاری صدمه میبینه ارمیچر موتور هست واما اگه دادید تعمیر کار بگید بلبرینگ جنس خوب حداقل مدل NSK واستون بزاره که یه مدت راحت باشیدموفق باشید

bahram chobin
22nd October 2014, 23:03
سلام
دوست عزیز برای باز کردن این موتور به روش زیر عمل کن
ابتدا محفظه پروانه رو با ضربه خارج کن.در این حالت پروانه متحرک رو روی پروانه ثابت مشاهده میکنی که یه پیچ وسطش هست
بعد یه پیچ گوشی سر تخت باریک بردار و از عقب وارد جارو برقی کن به شکلی که بین روتر و هسته آهنی سیم پیچ ثابت قرار بگیره
این پیچ گوشی بایستی مانع حرکت و چرخیدن روتر بشه
مواظب باش پیچ گوشی سیم پیچ رو زخم و یا قطع نکنه
بعد بوسیله آچار بوکس پیچ وسط پروانه رو بچرخون
پیچ گوشی روتر رو قفل میکنه و باعث میشه پیچ پروانه بچرخه و باز بشه
بعد از باز شدن پیچ پروانه ،پروانه رو خارج کن
بعد پروانه ثابت رو میبینی که 2تا پیچ داره
بعد از باز کردن 2تا پیچ پروانه ثابت هم خارج میشه
بعد کاسه بلبرینگ جلویی رو میبینی که با 4تا پیچ به بدنه محکم شده
بقیش هم آسونه دیگه

عباس68
6th November 2014, 11:41
سلام برای بازکردن موتور جاروبرقی اول محظه پره موتور رو با ضربه باز میکنیم بعضی از محفظه موتورها رو پرس میکنن بایدپرس باز شه ضربه بزیم باز مشه بعد با یک دست به پرها نگه میداریم بادست دیگه با آجاربوکس پیج وسطشو باز میکنیم درضمن پبجش جپ گرد هست اگه با پیج گشتی به کلکتور موتور نکه داریم حتما کلکتور اسیب جدی میبینه.....برای تعویض بلبرنک باید از دستگاه پرس استفاده بشه درغیر این صورت بلبرنگ خراب میشه....من به شما توصیه میکنم یک موتور نو تهیه کنید باصرفه تر هست جون با تعویض بلبرنک موتور زیاد دوام نمیاره.