PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش DCکردن ترانس 12 سه سر

aramjan
17th November 2014, 01:42
با عرض خسته نباشید ترانس 12 ولت 4امپر سه سر دارم که تبدیل به جریان مستقیم کردم با 2 دیود که قبل از زدن خازن درست 12 ولت نشان داد ولی بعد از نصب خازن بصورت موازی بین قطب مثبت ومنفی ولتاژبه 17 ولت رسید ظرفیت خازن 2200/25است که میخوام برای استفاده سی دی ماشین استفاده کنم ولی این ولتاژزیاد است واحتمال سوختن دارد ایا راهی برای به 12 رساندن ان است البته سوای 7812که با این امپر داغ میکند لطفا راهنمایی کنید

ali-por-56
17th November 2014, 02:14
با سلام
اول اینکه ولت 17 بخاطر این است که زیر بار
نیست . شما اول با یک دستکاه مصرفی
ولت اندازه گیری کنید باز اگر زیاد بود انوقت
عمل کنید ..
البته میشود مطمعن و راحت یک باطری 12
ولت موتور سیکلت را در مدار قرار داد هم
12 ولت فیکس میشود و هم امپر دارد
روش دوم چیدن تغذیه با ترانزیستور قابلمه ای
مثل 2N3055 و زینر پر وات

ASHKAN-NO
17th November 2014, 03:16
درود
عزیز علتهای زیاد بودن ولتاژ به این صورت هست
یک :
همانطوری که دوستان هم اشاره کردن علت بالا
بودن ولتاژ می تواند از وصل نبودن مصرف
کننده باشد که می توانید یک لامپ وصل کنید
ببینید ولتاژ افت می کند ؟
دو:
اگر ولتاژ باز هم بالا بود احتمال داره
از خروجی اشتباه استفاده کردید
چون ترانس شما 3 سر داره
باید از خروجی درست استفاده کنید
پایه وسط ترانس و یکی از پایه های
کناری اگر اشتباه نکنم باید ولتاژ
12 ولت باشه
فکر کنم شما الان از دو سر کناری استفاده
کردی

aramjan
17th November 2014, 15:25
باتشکرازپاسخ شما هیچکدام از علت هایی که شما قید کردید سبب افزایش ولتاژنیست چون من زیر بار با لامپ 12 تست کرده بودم که 16 ولت شد دوم اینکه از 2 دیود که هرکدام از سرهایش به دو سر کناری ترانس وصل میشود استفاده کردم وسر وسط به عنوان قطب منفی استفاده شده پس اطمینان حاصل شود که از چینش ونصب قطعات نیست من خیلی وقت است این مشکل را با ترانسهای امپر بالا دارم وچند بار با 7812 رگوله کردم که دوام نیاورد وسوخت دوستمان ترانزیستور 3055را پیشنهاد کردند که اگر مورد تایید است لطفا نقشه انرا هم لطف کنید ویا راههای دیگر ارایه فرمایید در ضمن اگراین ترانس را به پخش سی دی وصل کنم در زیر بار تا چند ولت منطقی وقابل قبول است متشکرم از لطف شما

aramjan
17th November 2014, 15:35
عکس ترانس وروش بستن

bahram chobin
17th November 2014, 17:32
سلام
منم با ترانس های تولید داخل همین مشکل رو دارم
مشکل از استاندارد نبودن ترانس های تولید داخل هست
وگرنه من تا حالا شاید200تا ترانس خارجی برا دستکاه های مختلف استفاده کردم و حتی1ولت اختلاف ندیدم
البته بعضی دیود ها و خازن ها موجب افزایش ولت خروجی هم میشن
شما از دیود کوچیکتری استفاده کن

M.Salehi
17th November 2014, 19:12
سلام

دوست عزیز طبق نقشه زیر

89503

مدار شما درست بسته شده معمولا ترانسهای ایرانی و آمپر بالا چند ولتی با ولتاژ نامی اختلاف دارند
ایسی رگولاتور 12 ولت توان خروجی حداکثر 1 آمپر اونم اگه جنس مرغوب و بسته شده روی هیت سینگ باشه جواب میده
که برای راه اندازی سیدی ماشین کافی نیست

دوست عزیز بنده برای استفاده تعمیراتی منبع تغذیه ای با ترانزیستور 2N3055 ساختم با 3 عدد ترانزیستور حدودا 4 آمپر خروجی میده ولی در استفاده
مداوم با اینکه روی رادیات بزرگ نصب کردم داغ میکنند استفاده از این نوع مدار فکر نمیکنم مقرون به صرفه باشه

البته استفاده از ترانس دوسر و چهار دیود نتایج بهتری میده
بازم منتظر نظرات سایر دوستان باشید