PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست کردن افقی ها ولتاژبا تست لامپ

asadi1356
1st December 2014, 13:52
با عرض سلام
اول خدمتتان عرض کنم که از بس ترانزیستور توی افقی های ولتاژ سوختم که دیگه خسته شدم
روش تست کردن افقی با تست لامپ چگونه است؟وچگونه میتوانیم پی ببریم که آیا با برداشتن تست لامپ از توی مدار ترانزیستور میسوزد یا خیر؟چون امروز افقی را با یک لامپ ۲۰۰وات چک کردم وتلویزیون روشن شد ولی لامپ کم نور روشن میشود وتصویر از دو طرف جمع است
چه جوری میتوانم مطمئن شوم که ترانزیستور نمیسوزد؟
در ضمن وقتی که تلویزیون را با تست لامپ روشن میکنیم ولتاژخروجی v104است ووقتی که ترانزیستور را از مدار خارج میکنیم وتست لامپ را برمیداریم ولتاژخروجی138vاست روی پایه های ولتاژولت 135vرااعلام کرده است:confused:
باسپاس وتشکر

شهریار
1st December 2014, 16:10
دوست عزیز سلام
لامپ را بایستی 300 وات انتخاب کنید
اگر لامپ پرنور روشن شود ایراد دارد
البته این تست مربوط به زمانی است که ترانزیستورسریع بسوزد

ASHKAN-NO
2nd December 2014, 02:12
درود
البته یک روش هم این هست
لامپ را در مسیر ولتاژ B+
قرار دهید به این صورت موقع کار
روی شاسی ترانزیستور دیگه خراب نمیشه

asadi1356
2nd December 2014, 10:26
درود
البته یک روش هم این هست
لامپ را در مسیر ولتاژ B+
قرار دهید به این صورت موقع کار
روی شاسی ترانزیستور دیگه خراب نمیشه

درود
روشهای دیگری هم وجود دارد؟

M.Salehi
2nd December 2014, 12:07
با سلام

اقای اسدی تست کردن با لامپ سری تو هر تلوزیون و شاسی متفاوت هست بیشتر باید تجربه کنید
بعضی از تلوزیونها رو میشه راحت با لامپ 200 واتی راه اندازی کرد و اگه نور لامپ درحده کمی بود میشه نتیجه گرفت تغذیه سالم
هست و مشکلی نداره تو بعضی از تلوزیونها مقدار جریان کشی مدار برای استارت زیاد هست و بارها تجربه کردم لامپ سری آدمو به شک
میندازه که مبادا با زدن به برق پریز بسوزه !!

به همین دلیل تلوزیونها با هم متفاوت هستند و باید با تجربه و آزمایش بتونید حدس بزنید با توجه به مقدار روشنایی لامپ مدار سالم هست یا نه؟
خیلی وقتها هم دیده شده که ترانس های ولتاژ خراب هست و با همون لامپ سری هم فورا ترانزیستور میسوزه

بنابراین استفاده از لامپ سری در 80 درصد موارد مفید هست و دقیقا مشخص میکنه تغذیه سالم کار میکنه یا نه
اون 20 درصد مابقی رو هم کاریش نمیشه کرد و بیشتر تجربه باید بکنید

من خودم چندساله با لامپ سری 200 وات کار میکنم و کم و بیش بهش عادت کردم

موفق باشید

ASHKAN-NO
3rd December 2014, 00:48
درود
روشهای دیگری هم وجود دارد؟

درود
عزیز روشی را که من عرض کردم
اصلا چیز دیگری هست فکر کنم اشتباهی
متوجه شدید
منظور من این نبود که لامپ را
به صورت سری به دوشاخه تلویزیون بزنید
بلکه منظور این بود که
ولتاژ پایه وسط ترانزیستور اوت پوت را
قطع کنید و یک لامپ در این مسیر
به صورت سری وصل کنید
مقدار نور لامپ مشخص کننده خرابی در مسیر
خواهد بود
موفق باشید .

khadem
3rd December 2014, 10:11
با سلام :

من همیشه پایه تراس های ولتاژ که برق +B میاد روش رو آزاد میکنم و لامپ رو بصورت سری میبندم احتمال خطا کمتره .