PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ولتاژ ورودی و خروجی تغیه

abbasstron
20th January 2015, 14:23
با سلام خدمت اساتید محترم سایت............
من ی تعمیر کار مبتدی هستم شایید تجربه ی من به اندازه ی یک صدم تجربه ی شما نمیشه درسته من چندین بار تلوزیون تعمیر کردم خیلی گیر کردم ولی بالاخره تعمیرشون کردم . اما بازم کم تجربه هستم......
چندین بار که تلوزیون میاد من تو این سایت جایی که گیر کردم رو مطرح میکنم ولی پاسخ داده میشه ورودی و خرو جی تغذیه رو چک کنید. مشکل اینجاس که من ورودی و خروجی تغذیه رو نمیدونم . مثلا ورودی و خروجی اس تی ار.اوت پوت ترانس چاپر.خازنها
میشه لطفا عکس ی شاصی تلوزیون بدلخواه اپلود کنید و قسمت های ورودی و خروجی تغذیه رو نشون بدید و مقدار ولتاژ سالم انها رو اعلام کنید کنید.من میدونم ولتاژ تغذیه تو هر تلوزیون مختلفه.ولی اینکار باعث میشه که من از تغذیه ی تلوزیون برداشتی داشته باشم...........از هر استادی که این تاپیک رو میبینه درخواست راهنمایی دارم ............
((((مشکلی که دارم بخش های مختاف تلوزیونو نمیدونم..............))))
ممنووووووون.........................

ASHKAN-NO
20th January 2015, 15:18
درود
این عکس را نگاه کنید
محلی که شماره یک هست
ما به ان قسمت میگیم خروجی تغذیه یا
همان خروجی چاپر تمامی ولتاژهای دستگاه
از ان قسمت تامین می شود
قسمت شماره 2
خود ترانس چاپر هست
قسمت شماره 3
این قسمت ورودی تغذیه هست که ولتاژ 220AC
وارد ان شده و بعد از تبدیل شدن ان به DC
وارد ایسی تغذیه شده و بعد از فرمان استارت
ولتاژها در خروجی تغذیه ظاهر می شود
هر دستگاهی یک مدل ولتاژ خروجی داره
و می توانید از روی تجربه یا نقشه
ولتاژهای خروجی را بدانید
91918

abbasstron
20th January 2015, 20:16
ممنون استاد اشکان....................
خازن های شماره ی یک باید ولتاژ عبوری از انها برابر همان مقداری که روی خازن نوشته؟؟؟؟؟؟؟؟
مثلا خازن 100ولت باید مقدار ولتاژ خروجی همان 100 ولت باشه؟؟؟؟؟؟؟
از این راه میتونم مطمن بشم که خروجی های تغذیه سالمه یا نه.لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با سپاس................................

ASHKAN-NO
20th January 2015, 20:41
نه عزیز همیشه در مدارهای الکترونیک
خازنها را طوری انتخاب می کنند که
از ولتاژ اصلی بیشتر باشه
مثلا
برای ولتاژ 100 ولت اگر خازن
100 ولت استفاده بشه خازن منفجر میشه
برای همین نمیشه از روی خازن مقدار ولتاژ
را تشخیص دهید
برای اینکه بدانید ولتاژ مسیر چی هست
چند راه دارید
تجربه
نقشه
بررسی قطعات قبل و بعد
و در اخر
روی برخی مدارات ولتاژ هک می شود

ASALAK
20th January 2015, 20:49
خیر
مقدار ولتاژ نوشته شده بر روی خازنها مقدار ماکزیمم هستش ونباید بیشتر از ان ولتاز روی پایه های ان باشد چراکه سبب ترکیدن وخرابی اونها میشه
ولتاز برروی خازن مثلا 25 ولت بین 15 تا 18 ولت بیشتر نیست .
واما پیشنها بنده به شما در خصوصعلاقه شما به این شغل:
سعی کنید کتابهایی در خصوص تعمیرات الکترونیک در رشته لوازم مورد علاقه تون تهیه ومطالعه نمایید
واگه بتونید در جایی مثلا یه تمیرگاه مد نظرتون کار کنید که کسب علم کنید خیلی مفیدوکار امده
اموزشگاههای فنی و حرفه ای که واقعا عالی وبهترین جاست واسه یادگیری
ودر اخر خوب فکر کنید ورشته مورد علاقه تون رو دنبال کنید .الکترونیک وبرق دنیای حس و حاله وبگم ک بد اعتیاد داره وبقول بعضی از دوستان ته اون هم چیزی نیست .پس خوب فکر کرده و تصمیم بگیرید
یا علی ،،،،،