PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (تاپيك كامل شد)روشن نشدن ماکسیما

faraz_roohi
16th March 2015, 00:24
سلام خدمت دوستان
ماکسیما روشن نمیشد توی پارامتر ها سرعت خودرو صفر بود ولی دور موتور موقع استارت درست نشان می داد. دیدم سیم سنسور میلنگ( زیر پولی ها), مشترک بین دور موتور و میل بادامک و میلنگ, قطع شده. سیم اش رو از طرف سنسور و ECU قطع کردم و به سیم میل بادامک وصل کردم. ماشین روشن شد و بعد از چند بار خاموش و روشن کردن دیگه سخت روشن میشه. وقتی روشن نمیشه توی پارامتر ها هم سرعت موتور درسته و هم دور موتور (در حین استارت زدن)... در اون لحظه به سوزن ها پالس میاد ولی کوئل ها لحظه اول جرقه میدن دیگه جرقه نمیدن... بست باتری رو نیم ساعت قطع میکنم ماشین با 2 تا استارت زدن روشن میشه... ایراد به نظرتون از چیه؟

امیرفتوحی
16th March 2015, 11:12
تودستگاه ایرورچی میده

faraz_roohi
16th March 2015, 14:34
فقط سنسور ضربه... یبار هم عدم احتراق داد.

faraz_roohi
16th March 2015, 14:36
سنسور دورموتور و میلنگ و میل بادامک هم عوض شد فرقی نکرد

فتوحی
16th March 2015, 16:02
موقه استارت زدن سوکت سنسور میل سوپاپ رو در بیار ببین بازم همون جوریه

faraz_roohi
17th March 2015, 22:49
فرقی نکرد... چرخ دنده روی فلایویل که سنسور دور موتور ( روی گیربکس) از روی اون میخونه یکم والای میزنه... از اون میتونه باشه؟

aidin.r.o
18th March 2015, 02:03
مطمئناٌ همونه
98% از ایرادهای سخت روشن شدن نیسان ماکسیمای مدل قدیم (2001 تا 2006) ناشی از کج شدن سینی روی میل لنگ هست . تو این حالت چون سیگنال سنسورهای ریفرنس میل لنگ و سرعت میل لنگ (همونی که از سینی سیگنال میگیره) مطابقت نداره ماشین روشن نمیشه و برق کوئلها قطع میشه .

تنها راهش هم تعویض همون سینی هستش.

faraz_roohi
19th March 2015, 02:29
ممنون از کمکتون... ایراد از پین های ای سی یو بود... محکم کردم درست شد