PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد روشن شدن کامپیوتر

djagostin
3rd April 2015, 20:21
با سلام خدمت دوستان گرامی. من کامپیوتر PC دارم . الان چند روز ه که موقعی که دکمه پاور و میزنم که کامپیوتر روشن بشه وقتی روشن میشه میاد رو صفحه ای که مشخصات مادربرد داره وایمسته و دیگه بالا نمیاد حتما باید دکمه ریستارت رو یه بار بزنم تا سیستم دوباره بالا بیاد . فکر میکنید ایرادی پیدا کرده ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید با تشکر

ASHKAN-NO
3rd April 2015, 20:25
درود
البته مشکل می تواند سخت افزاری هم باشد
ولی شما برای شروع عیب یابی ویندوز را
تعویض کنید احتمال زیاد مشکل رفع می شود
اگر هم نشد سراغ جای دیگری می رویم
نتیجه را هم اعلام کنید

djagostin
3rd April 2015, 22:22
با تشکر . غیر از عوض کردن ویندوز راه دیگه ای نیست که بفهمیم مشکل از کجاست ؟ اخه من خیلی برنامه رو سیستمم دارم .

ASHKAN-NO
4th April 2015, 00:28
درود
با انتی ویروس یک بار سیستم را سرچ کرده
مورد دوم
از طریق کنترل پنل گزینه
Backup and Restore
را بزنید و از انجا تاریخ سیستم را به چند
روز قبل تنظیم کنید تا مشکلات احتمالی
اتوماتیک رفع شود
و سیستم شما به حالت چند روز قبل که مشکل نداشته
در بیاید
اگر هم مشکل رفع نشد
منتظر نظر جناب صالحی باشید
چون من زیاد سررشته ندارم در این خصوص
و بیشتر از این چیزی نمیدونم

M.Salehi
4th April 2015, 10:46
با سلام خدمت دوستان گرامی. من کامپیوتر PC دارم . الان چند روز ه که موقعی که دکمه پاور و میزنم که کامپیوتر روشن بشه وقتی روشن میشه میاد رو صفحه ای که مشخصات مادربرد داره وایمسته و دیگه بالا نمیاد حتما باید دکمه ریستارت رو یه بار بزنم تا سیستم دوباره بالا بیاد . فکر میکنید ایرادی پیدا کرده ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید با تشکر

با سلام

دوست عزیز این عیب می تونه علتهای مختلفی داشته باشه

اول از همه یکبار بایوس رو خالی کنید و تست کنید
اگه مشکل بازم وجود داشت تمام کارتهای نصب شده روی مین برد رو خارج کنید منظور رم کارت گرافیک مودم و غیره ...

سپس سوکتها و پینهای کارتها رو تمیز کنید و با دقت جا بزنید
و تست کنید اگه مشکل بازم بود دقت کنید وقتی تو صحفه مشکی یا همون صحفه داس قطعات دیتکت میشه رو کدوم قسمت
هنگ میکنه اگه تونستید عکسی از اون قسمت قرار بدید

لطفا نتیجه کار رو اطلاع بدید

موفق باشید

دیاکونا
4th April 2015, 15:06
درود بردوستان کیانست
دوستان کامپیوتر من هم همین مشکل رو داره ویندوز بالا نمیاد البته با ریستارت هم درست نمیشه هر بار حافظه ramرو در میارم و جا میزنم تا حدودا یه هفته خوبه بعضی موقع تا دو روز خوبه بعد از اون ویندوز بالا نمیاد مجبور میشم همون کار رو تکرار کنم ramمن 1گیگ هستش یدونه 256 هم دارم بهم گفتن هر دوتا رم رو نباید باهم نصب کنید چون کامپیوتر هنگ میکنه ایا این واقعیت داره یا نه؟اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

abdi2
4th April 2015, 16:03
درود بردوستان کیانست
دوستان کامپیوتر من هم همین مشکل رو داره ویندوز بالا نمیاد البته با ریستارت هم درست نمیشه هر بار حافظه ramرو در میارم و جا میزنم تا حدودا یه هفته خوبه بعضی موقع تا دو روز خوبه بعد از اون ویندوز بالا نمیاد مجبور میشم همون کار رو تکرار کنم ramمن 1گیگ هستش یدونه 256 هم دارم بهم گفتن هر دوتا رم رو نباید باهم نصب کنید چون کامپیوتر هنگ میکنه ایا این واقعیت داره یا نه؟اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

دوست عزیز شما باید یکی از رم هارو خارج کرده تا مشگل بر طرف شود احتمالا یکی از رم های شما مشگل دارد اگه یکی رو خارج کرده و مشگل هنوز پا برجا بود رم دیگر را تست کنید

با تشکر abdi2

djagostin
4th April 2015, 18:45
سلام جناب صالحی گرامی . عکس صفحه ای که کامپیوترم موقع روشن شدن روش وایمسته رو براتون گذاشتم . روی این صفحه که میرسه دیگه هیچ حرکتی نمیکنه تا یه بار دکمه ریستارت رو بزنم . شرمنده نمیدونم چرا برعکس شده .93851

M.Salehi
4th April 2015, 18:56
درود بردوستان کیانست

سلام
دوست عزیز مشکل شما متفاوت هست
شما اگه هردو رم رو روی مین برد میزارید این مشکل بوجود میاد بخاطر این هست که اکثرا رم های غیره هم نام
باهم سازگاری ندارند و فرکانس کاری اونها متفاوت هست و اختلال در رد بدل اطلاعات پیش میاد

اگه با یک رم هم چنین مشکلی دارید بهتره سوکت رم رو کاملا با مسواک تمیز مکنید پینهای رم رو هم تمیز کرده
و تست کنید انشالله مشکل برطرف میشه

موفق باشید

M.Salehi
4th April 2015, 18:58
سلام جناب صالحی گرامی . عکس صفحه ای که کامپیوترم موقع روشن شدن روش وایمسته رو براتون گذاشتم . روی این صفحه که میرسه دیگه هیچ حرکتی نمیکنه تا یه بار دکمه ریستارت رو بزنم . شرمنده نمیدونم چرا برعکس شده .93851

سلام

خوب شما کارهای گفته شده تو پست قبلی رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید
معمولا این مشکل ناشی از اختلال در فایل بایوس مین برد هست

موفق باشید

rahgozar60
7th April 2015, 20:47
عزيزم اون ارور زير اين صفحه بخون بهمون بگو كمكت ميكنيم؟يه ارور داده . خب اولا كابل متصل ه هاردت رو در بيار دوباره بزن (كلا درش بيار باز بزنش هم از روي مين برد هم از سمت هارد)اگه نشد يه كابل ديگه استفاده كن ببين درست ميشهاگه ساتا باشه كابل متصل به ديوي دي رامت رو بكن بزن به هاردت؟حتما جوابش بفرس:(81)::smile:

M.Salehi
7th April 2015, 21:11
عزيزم اون ارور زير اين صفحه بخون بهمون بگو كمكت ميكنيم؟يه ارور داده . خب اولا كابل متصل ه هاردت رو در بيار دوباره بزن (كلا درش بيار باز بزنش هم از روي مين برد هم از سمت هارد)اگه نشد يه كابل ديگه استفاده كن ببين درست ميشهاگه ساتا باشه كابل متصل به ديوي دي رامت رو بكن بزن به هاردت؟حتما جوابش بفرس:(81)::smile:

سلام دوست عزیز

اون نوشته زیر تصویر ارور نیست راهنمای فرمانهای اجرایی برای کلیدهای میانبر مثل del برای وارد شدن به ستاپ
و غیره هست

93898

مورد کابل هارد اگه هارد ایشون از نوع ساتا باشه میتونه این مشکلو ایجاد کنه و نکته خوبی رو اشاره کردید
ولی اگه IDE باشه کمی محال بنظر میرسه

بهرحال منتظر پاسخ دوست عزیز نیما هستیم