PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل گرد کردن میل سوپاپ در پرشیا ؟؟؟؟

morad2923
7th April 2015, 01:08
با سلام
دوستان عزیز
من پرشیا مدل 87 دارم که حدودا 50 هزار کارکرد داره و ماشین تقریبا صفر می باشد در اکثر پرشیا ها و 405 واشر در سوپاپ خراب میشه و کمی روغن ریزی وجود داره که من به علت کمی روغن ریزی در موتور ماشین یک عدد واشر فابریکی قدیمی پیدا کردم که تعویض کنم پیش یکی از اشنا ها که مکانیک بود رفتم و زمانی که در سوپاپ رو باز کرد متوجه شد که میل سوپاپ یک عدد از بادامکی هاش تقریبا از حالت تخم مرغی به گرد تبدیل شده بود و برای دریچه دود بود مابقی بادامکی ها نیز کروم روی انها رفته و در حال کچل شدن بودند که با هماهنگی یک عدد میل سوپاپ دلوندرا فولادی انداخت در ضمن 2 عدد از نعلبکی هایش نیز کچل شده بود که تعویض شد و پس از شیم گیری موتور بسته شد ...

حالا برای مکانیک و بنده چند سوال پیش امده که هنوز کسی نتوانسته پاسخی به ان بدهد میخواستم بدونم اساتید محترم چه نظری در این رابطه دارند ؟؟؟
علت این که این مشکل پیش امده چه چیزی میتواند باشد ؟
واینکه چرا یکی از بادامکها به این مشکل خورده ؟
حتی چند مکانیک جواب درستی ندادند که علت چیست ؟؟؟

حمید بهرامپور
7th April 2015, 08:03
سلام علت این ایراد از دو مورد میتونه باشه اول سفت بودن شیم گیری و دیگری خراب بودن اویل پمپ و لوله روغن بالای میل سوپاپ / بررسی و نتیجه رو اعلام کنید

TuneUp_Vahab
7th April 2015, 09:33
سلام علت این ایراد از دو مورد میتونه باشه اول سفت بودن شیم گیری و دیگری خراب بودن اویل پمپ و لوله روغن بالای میل سوپاپ / بررسی و نتیجه رو اعلام کنید

درود:

دوست عزيز،همانطور كه جناب بهرامپور فرمودند يك نكته را عارض شوم،ممكن است لوله پاشش روغن در آن قسمت گرفتگي داشته باشه.

morad2923
7th April 2015, 11:52
درود:

دوست عزيز،همانطور كه جناب بهرامپور فرمودند يك نكته را عارض شوم،ممكن است لوله پاشش روغن در آن قسمت گرفتگي داشته باشه.

ممنون از شماها
ولی مشگلی در این 2 مورد که فرمودین دیده نمیشد وظاهر سالم و بدون گرفتگی و پر از روغن بودند ...آیا میتونه این گرفتگی در یک بازه زمانی خاص بوده باشه منظورم اینه که ایا امکان داره لوله گرفته بشه و بخودی خود باز بشه ؟؟؟ ودوم اینکه اگه اویل پمپ مشگل داشته باشه چراغ روغن روشن میشه درست میگم ؟؟؟
و بعد اینکه چرا باید 7 عدد بادامکی دیگر نیز کروم روی انها از بین رفته ودر حال سایش بودند ؟؟؟
آیا علت میتونه مشگل روغن باشه منظورم جنس روغن هست ؟؟؟/

javidanexe
8th April 2015, 15:17
با سلام
دوستان عزیز
من پرشیا مدل 87 دارم که حدودا 50 هزار کارکرد داره و ماشین تقریبا صفر می باشد در اکثر پرشیا ها و 405 واشر در سوپاپ خراب میشه و کمی روغن ریزی وجود داره که من به علت کمی روغن ریزی در موتور ماشین یک عدد واشر فابریکی قدیمی پیدا کردم که تعویض کنم پیش یکی از اشنا ها که مکانیک بود رفتم و زمانی که در سوپاپ رو باز کرد متوجه شد که میل سوپاپ یک عدد از بادامکی هاش تقریبا از حالت تخم مرغی به گرد تبدیل شده بود و برای دریچه دود بود مابقی بادامکی ها نیز کروم روی انها رفته و در حال کچل شدن بودند که با هماهنگی یک عدد میل سوپاپ دلوندرا فولادی انداخت در ضمن 2 عدد از نعلبکی هایش نیز کچل شده بود که تعویض شد و پس از شیم گیری موتور بسته شد ...

حالا برای مکانیک و بنده چند سوال پیش امده که هنوز کسی نتوانسته پاسخی به ان بدهد میخواستم بدونم اساتید محترم چه نظری در این رابطه دارند ؟؟؟
حتی چند مکانیک جواب درستی ندادند که علت چیست ؟؟؟
علتش اینه که ریل روغنت کیپ بوده

KOMANDOMOTORSAVAR
17th February 2016, 22:34
با سلام
دوستان عزیز

حتی چند مکانیک جواب درستی ندادند که علت چیست ؟؟؟مشکل میتونه از اویل پمپ یا گرفتگی توری اویل پمپ یا کانال های انتقال روغن یا ریل روغن باشه .ولی ب احتمال زیاد از کم بودن فشار روغن هست که به مرور زمان باعث خوردگی بادامک ها شده.