PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آف کردن المنت gordak 952

navidsoft
13th April 2015, 00:53
با سلام خدمت دوستان بنده یه هیتر گرداک 952 دارم که دما بعد از رسیدن به مقدار دلخواه که با ولوم تنظیم شده المنت اون خاموش میشه و روشن نمیشه تا زمانی که دما تا یه حدی پایین بیادالبته فکر میکردم که از دماسنج المنت باشه و دما رو دقیق نشون نده و چند تا المنت عوض کردم ولی مشکل هنوز پا برجا بود ولتاژ المنت رو که گرفتم هنگام روشن بودنش حدود 100 ولت بود ولی بعد از رسیدن به دمای تنظیم شده یهو آف میکرد و ولتاژش صفر میشد یعنی المنت فقط با نهایت قدرت کار میکرد و ولتاژ هیتر برای گرما دهی کمتر ، کم نمیشدحالا ممنون میشم که دوستان راهنماییم کنن

ASHKAN-NO
13th April 2015, 01:35
درود
دوست عزیز این مورد کاملا نرمال هست
دما که به حد تنظیم شده رسید
اتوماتیک خاموش میشه بعد از چند ثانیه
که دما پایین تر بیاد دوباره روشن میشه
اگر خواستید من از هیتر خودم فردا فیلم
بگیرم و ارسال کنم
برای من هم دقیقا همین طوره

navidsoft
13th April 2015, 11:39
بله . فرمایش شما صحیحه .ولی هنگام روشن کردن هیتر حدود 5 ثانیه المنت شروع به کار میکنه و دما به اندازه دلخواه (مثلا 470 درجه) میرسه بعد المنت کاملا آف میکنه و بعد از حدود یک دقیقه که دما پایین اومد برای 3 ثانیه المنت روشن میشه و سریع خاموش میشه و مدام همین روال تکرار میشه و به هیچ عنوان قلع رو هم آب نمیکنه

navidsoft
13th April 2015, 21:04
البته ذکر کنم که به نظر خودم مشکل می تونه از یه کنترل کننده ی ولتاژ المنت باشه چون فقط المنت بایه حالت ماکزیمم کار میکنه و بعد از اون آف میکنه یعنی ولتاژ المنت کم کم پایین نمیاد تا حرارتش کم تر شه حالا دوستان اگه نظری یا راهنمایی دارن ممنون میشم ارائه بدن

ASHKAN-NO
13th April 2015, 23:36
درود
روی برد دو تا ایسی 1732 وجود داره
جای دو ایسی را با هم عوض کنید
ببینید مشکل رفع می شود ؟

navidsoft
14th April 2015, 00:30
درودروی برد دو تا ایسی 1732 وجود دارهجای دو ایسی را با هم عوض کنیدببینید مشکل رفع می شود ؟ممنون . تست و اعلام نتیجه می کنم

navidsoft
23rd April 2015, 17:45
سلام و ممنون از راهنمایی دوست عزیزم
مشکل فوق با تعویض دو اپتوترایاک مجاور ترایاک(bta08) حل شد

ممنون