PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یخ زدن اواپراتور یخچال فریزر مدل FR-631EW دوو و گرم شدن هوا درون قسمت یخچال

mamush
21st April 2015, 06:25
با سلام خدمت اساتید بزرگوار
من یه یخچال فریزر ددو مدل FR-631EW دارم که مدتی است دچار مشکل شده و اطراف فن اواپراتور یخ زده و صدا برخورد فن به یخ می دهد و درون یخچال هرچی هست بر اثر گرم شدن محیط داخلش خراب میشه.
تعمیرکاری اومد و یک قطعه تعویض کرد که الان با مطالعه در سایت متوجه شدم ترمودیسک را عوض کرده ولی مشکل همچنان باقی است. الان مجبورم از برق بکشم تا دوباره با آب شدن یخ درست بشه.
میخوام بدونم اهم ترمودیسک و طرز امتحانش چطوری هست چون این قطعه تعویضی عین قطعه فابریکش نیست و از کجا میتونم تهیه کنم.
اگه از دوستان کسی داره قیمت را پیام کنه ممنون میشم.
با سپاس از شما

lilip
30th June 2015, 02:41
دوست عزیز اول ترمو هیتر را مستقیم به برق بزن ببین گرم میکند یا نه بعد بر سراغ ترمو دیسک

mhdd2022
3rd July 2015, 01:40
با سلام دوستان
من چند وقت قبل به این مشکل خوردم و به پیشنهاد یک فنی کار حدود یک روز یخچال رو خاموش کردم و درست شد.
خرج الکی روی دستتون نزارن چون خامش کردنش بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت کاملا جواب میده

moeen
3rd July 2015, 07:28
درود دوست عزیز.ترمودیسک در دمای محیط قطع است و در دمای زیر -5درجه وصل میشود.شما میبایست جهت رفع این مشکل ترمودیسک,ترموفیوز,المنت و تایمر دیفراست رو تست کنید چون هر کدام از موارد ذکر شده که مورد داشته باشد موجب یخ زدن اواپراتور و در نتیجه باعث گرم شدن محیط فریزر و یخچال میشود.موارد مذکور را بررسی و نتیجه را اعلام فرمایید/

saeed1162
1st December 2021, 21:16
سلام دوستان عزیز من خودم یخچال جنرال الکتریک دارم همین مشکل داشتم ولی با بررسی این موارد میتونید مشکل حل کنید
1- مهم ترین قسمت برد
2- تست ترمودیسک
3-تست هیتر
ابتدا ترمودیسک از مدار خارج کنید
بعد روی برد یخچال خروجی دیفراست چک کنید ببینید موقع اتومات خروجی داره یا نه گاهی پیش میاد رله مربوط به دیفراست کار نمیکنه یعنی ولتاژی که 12 ولت هست برای رله ایراد داره

120969
اون سه تا رله رله پایینی مربوط به دیفراست کردن هست وقتی یخچال اتومات میکنه رله درگیر میشه و برق به هیتر میرسونه
والا من تعمیر کار نیستم ولی از ناچاری و گشت و گذار تو سایتها و یوتوب و شم تعمیرکاری مشکل پیدا کردم