PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ریخته شدن اب روی لپ تاپ

holand
6th May 2015, 11:32
با درود فروان خدمت اساتید و دوستان بزرگوار

دو تا لپ تاپ پیشم اومده که هردو اب از روی کیبرد ریخته شده توش که یکی 5110 دل که اصلا روشن نمیشه و دیگری ایسوس ایکس551 سی هست که روشن میشه ولی تصویر نداریم حتی رو مانیتور دیگه.هر دو مشتری بعد از خیس شدن لپ تاپ هاشون روشنش کردن که دیدن تصویر نمیده اوردن پیشم منم تا حدودی تعمیرات بلدم.از اساتید پیشاپیش کمال تشکر رو دارم.

ASALAK
6th May 2015, 11:55
دوست عزیز
در وحله اول شما باید باطری لب تاب رو خارج میکردید
ودوم بلافاصله باید پشت دستگاه باز بشه وتوسط سشوار قطعات رو خشک میکردید واگه اثر سولفاته روی مدارات مانده باشد با یک مسواک کهنه وکمی تینر محل را شستشو داده وخشک نمایید
تذکر: هیچگاه مواد شوینده رو بر روی صفحه پنل نریزید چراکه باعث خرابی پنل میگردد
ودر اخر نیز باطری را متصل ودستگاه رو استارت کنید ودر صورت مشاهده ایراد فورا باطری را خارج نموده وبه تعمیر کار مجرب وسیله را جهت تعمیر بسپارید
موفق باشید

holand
6th May 2015, 12:07
دوست عزیز
در وحله اول شما باید باطری لب تاب رو خارج میکردید
ودوم بلافاصله باید پشت دستگاه باز بشه وتوسط سشوار قطعات رو خشک میکردید واگه اثر سولفاته روی مدارات مانده باشد با یک مسواک کهنه وکمی تینر محل را شستشو داده وخشک نمایید
تذکر: هیچگاه مواد شوینده رو بر روی صفحه پنل نریزید چراکه باعث خرابی پنل میگردد
ودر اخر نیز باطری را متصل ودستگاه رو استارت کنید ودر صورت مشاهده ایراد فورا باطری را خارج نموده وبه تعمیر کار مجرب وسیله را جهت تعمیر بسپارید
موفق باشید

دوست عزیز عرض کردم دستگاه پیش من خاموش بود و مشتری خودش روشن کرده الان هر دو دستگاه پیشمه و باز هستن.نکاتی که فرمایش کردید رو انجام دادم البته اول کار واگه پیش یکی میخواسم ببرم که از سایت راهنمایی نمیخواستم.

ASHKAN-NO
6th May 2015, 15:27
درود
دوست عزیز تعمیر لب تاپ بسیار پیچیده و سخت هست
و خیلی از تعمیرکاران با سابقه تلویزیون هم
جرات ندارند به ان دست بزنند
ولی اگر شما اصرار دارید برای تعمیر
ابتدا محل هایی که اب ریخته را زیر لوپ
چک کنید احتمالا اب پایه قطعات smd را خورده یعنی
اینکه پایه این قطعات از بین رفته
که باید جایگزین کنید

holand
6th May 2015, 18:17
درود
دوست عزیز تعمیر لب تاپ بسیار پیچیده و سخت هست
و خیلی از تعمیرکاران با سابقه تلویزیون هم
جرات ندارند به ان دست بزنند
ولی اگر شما اصرار دارید برای تعمیر
ابتدا محل هایی که اب ریخته را زیر لوپ
چک کنید احتمالا اب پایه قطعات smd را خورده یعنی
اینکه پایه این قطعات از بین رفته
که باید جایگزین کنید

با درود خدمت شما استاد عزیز

بنده فرمایشات شما را قبول دارم ولی بنده تا حدودی به تعمیرات اشنایی دارم وگرنه اقدام باز کردن دستگاه مشتری نمیکردم انتظار ندارم که تو چندتا پست تعمیرکار لپ تاپ بشم.اگه مشکل دستگاها رو عنوان کردم احتمال دادم که شاید این مشکل برای دیگر دوستان پیش اومده باشه از تجربیات انها بهره ببرم.اگه کسی بهم بگه کدوم قسمت ها رو اول چک کنم ممنون میشم.سولفات به اندازه کم رو بردها بود که با مسواک نرم و مقدار کمی تینر فوری از بین بردمش.پایه ای سی (ای او) رو هم شارز قلع کردم نتیجه نداد.
منتظر راهنمایی بزرگواران هستم

ASHKAN-NO
7th May 2015, 00:23
خوب خورده شدن قطعات بررسی شد؟
با رسوب یا سولفاته شدن فرق می کنه
تونلهای روی برد هم بررسی شود تا قطع نکرده
باشند ( همان قسمتی که اب ریخته )

ASALAK
7th May 2015, 12:33
دوست عزیز عرض کردم دستگاه پیش من خاموش بود و مشتری خودش روشن کرده الان هر دو دستگاه پیشمه و باز هستن.نکاتی که فرمایش کردید رو انجام دادم البته اول کار واگه پیش یکی میخواسم ببرم که از سایت راهنمایی نمیخواستم.
دوست گرامی
تعمیر لب تاب نیاز به تخصص کافی وهمچنین ابزار کار خودش رو داره !
بنده ودوستان نیز تا حد ممکن از راهنمایی دریغ نمیکنیم .

ولی در کل اگه تا حالا لب تاب تعمیر نکردید توصیه میکنم به تعمیر کارمجرب اینکار مراجعه کنید
چراکه ممکنه خدای نکرده خسارت بیشتری به دستگاه وارد بشه !!

holand
8th May 2015, 13:03
با درود خدمت اساتید محترم

خدمت دوستان عرض کنم که لپ تاپ asus که اب توش ریخته شده بود رو درست کردم.خرابی مربوط به بخش رم بود که دوتا فت رو عوض کردم مشکل حل شد و رمش هم گیج میزد الانم همین لپ تاپ روشنه داره کار میکنه خدا شکر با مشتری هم هماهنگ کردم رمش رو عوض میکنم.زیر ای سی های رم هم سولفات کرده که نمیشه کاریش کرد.جالب برام اینجا بود که رم زیر لپ تاپ بوده چرا انقد اسیب دید!!!!بهرحال از کمک شما دوستان و اساتید بزرگوار ممنونم.میرم سراغ لپ تاپ DELL.یا علی

ASHKAN-NO
9th May 2015, 02:33
درود
احتمالا از طریق تونلها اب وارد شده
یا از طریق سیمها
در ضمن میشه رم هایی که رسوب بسته را
راه انداخت
این کار هم توسط مایع الما و التراسونیک
انجام می شود که بعد از شستشو با هیتر
و فلکس کمی حرارت دهید مشکل رفع می شود

Meisam-Alishahi
7th August 2015, 20:55
با درود خدمت اساتید محترم

خدمت دوستان عرض کنم که لپ تاپ asus که اب توش ریخته شده بود رو درست کردم.خرابی مربوط به بخش رم بود که دوتا فت رو عوض کردم مشکل حل شد و رمش هم گیج میزد الانم همین لپ تاپ روشنه داره کار میکنه خدا شکر با مشتری هم هماهنگ کردم رمش رو عوض میکنم.زیر ای سی های رم هم سولفات کرده که نمیشه کاریش کرد.جالب برام اینجا بود که رم زیر لپ تاپ بوده چرا انقد اسیب دید!!!!بهرحال از کمک شما دوستان و اساتید بزرگوار ممنونم.میرم سراغ لپ تاپ DELL.یا علی

هوالعليم

با سلام ، دوست عزيز از مادربرد 5110 چند تا عكس با كيفيت بفرست تا كمكت كنم

موفق باشيد

holand
20th August 2015, 13:00
با سلام خدمت استاد عالیشاهی

با عرض معذرت که دیر جواب میدم اخه منتظر موندم کسی جواب نداد دیگه به سایت سر نزدم و مشتری لپ تاپ رو اومد گرفت که ببره نمایندگی که درستش کنن که نتونستن البته به گفته مشتری الانم من دستگاه رو بعنوان خراب ازش خریدم بنظر نمیاد که تعمیرگاه دیگه رفته باشه یا دستکاری شده باشه اگر رفته!!!!اخه به همون وضعیت اولیه اومده پیشم مجددا.

الانم من I,O و IC CLOCK رو عوض کردم برد رو هم خوب شستشو دادم اول که اورده بود خاموش بود ولی الان به محض اینکه شارژر بهش وصل میشه روشن میشه و سه تا بوق میزنه که یکی دوباری هفت بوق هم زد .بایوسشم اپدیت کردم با یه RAM-CPU دیگه هم تست کردم که نتیجه نگرفتم.به پیشنهاد یکی از همکارا روی چیپ گرافیک و شمالیش یه هیت ملایم و کنترل شده گرفتم که جواب نداد.(رو CRT هم تصویر نمیده)
97796