PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترانسپوندریا تگ(تراشه داخل کلید)

mehran11
9th May 2015, 00:50
باسلام خدمت دوستان.با توجه به اینکه تنوع ایسیو های بکار رفته در خودروها زیاد شده و از طرفی این تغییرات باعث شده که در سیستم ایموبلایزر آنها ونحوه تعریف سوئیچ وخصوصا تراشه های داخل کلیدهم متنوع گردند،از اساتیدمحترم استدعا دارد که مباحثی هم تحت همین عنوان ایجاد شودتا اطلاعاتی که دوستان دارندبه اشتراک گذاشته شود.باتشکر

فتوحی
9th May 2015, 10:58
با سلام دوستان به یاد داشته باشن تگ cim باید ولوو استفاده کنی در غیر این صورت کد پذیرفته نمیشود

TuneUp_Vahab
9th May 2015, 12:08
با سلام:

در تكميل فرمايشات جناب فتوحي،خدمت دوستان عرض كنم كه دو عدد تگ خام بايد بكار رود وگرنه چراغ ايمو چشمك زن ميماند.

فتوحی
9th May 2015, 15:01
شماره تگ ساژم بوش cim. 7936میباشد اما زیمنس7935 میباشد

امیرفتوحی
9th May 2015, 22:46
دوستان ایاتگ.icu2. ssatبابوش وساژم فرق میکنن

mohamad3539
10th May 2015, 00:29
دوستان ایاتگ.icu2. ssatبابوش وساژم فرق میکنن

بله تفاوت دارند.

امیرفتوحی
10th May 2015, 07:09
ولی شمارهاشون یکین دوتاشون تگ 7936

دیاکونا
10th May 2015, 08:47
ولی شمارهاشون یکین دوتاشون تگ 7936

درود برشما دوست گرامی
شمار ه هاشون یکیه ولی برای ssatهمون شماره ولی مخصوصه.در کل فرق دارن.

josef2
19th July 2015, 17:16
با تشکر از انتخاب موضوع خوب ، در تکمیل فرمایشات دوستان باید عرض کنم که تگها چیپ هایی با قابلیت برنامه ریزی هستند و این امکان را به طراحان مدار میدهد که گزینه های
مورد نظر شان را در آن لحاظ کنند ، از جمله : قفل چیپ در برابر کپی شدن ، اختصاص دادن
کد سریال ویژه تولید کننده وسایر مشخصه ها که موجب میشود تگهایی با شمارهای یکسان را نتوان به جای هم استفاده کرد .

mehran11
4th August 2015, 01:54
باسلام. تگ ssat و CIMیک شماره هستن منتهی ssatدارای علامت رنگی پشت تگ ولی CIM بدون علامت می باشد

seyed mostafa salehi
16th August 2015, 21:52
با سلام ودرود
دوستان اگه میشه از این تگا عکس بفرستید تا بهتر موضوع را بفهمیم
با تشکر

mehran11
17th August 2015, 01:12
باسلام .تگ CIM فقط بايد از نوع 7936 (بدون هيچ علامت رنگي در كناره آن ) ولی تگ ssat با همین شماره وعلامت رنگی میباشد

mehran11
22nd December 2015, 02:06
با سلام-تگ استفاده شده درسوئیچ پراید با ECU cim 2k وایموبلایزرCIM 1از نوع ساژم وبا شماره 7936AS میباشد.مراتب جهت اطلاع دوستان

ASHKAN-NO
22nd December 2015, 02:13
درود
دوست عزیز همیشه برای من سوال بوده
داخل کلید ها این تراشه هست و بدون ان
خودرو روشن نمیشه
بر فرض مثال کلید را گم کنیم
چکار میشه کرد ؟
ایا میشه برای این تراشه ها
برنامه داد و ست کرد ؟
اگر میشه چطور ؟
دستگاهی داره ؟

mehran11
22nd December 2015, 02:29
باسلام-بله این چیپ یا تراشه قابل برنامه ریزی هستش در واقع یک میکرو کامپیوتربا قابلیت رمزگشایی .اگر هم مفقود بشه با داشتن کد امنیتی یا اکسس کد با اکثر دیاگ های موجود میشه تراشه جدید مطابق با نوع ای سی یو تعریف کرد

ASHKAN-NO
22nd December 2015, 02:47
ممنون عزیز
پس این تراشه به صورت بیسیم
برنامه ریزی میشه درسته ؟
چون من دیدم جایی نداره که
کابل وصل بشه یا همچین چیزی

mehran11
22nd December 2015, 09:57
تگ حافظه به عنوان يك فرستنده در داخل كليد قرار داده شده است و با قرار گرفتن در داخل حوزه ميدان مغناطيسي آنتن ترانسپوندر كه حول مغزي سوئيچ قرار دارد اطلاعات از ميكرو چيپ به آنتن انتقال پيداميكند اين ارتباط از طريق جريان القائي است

ASHKAN-NO
22nd December 2015, 15:35
درود
ممنون از اطلاعاتی که دادید
چون همیشه سوال بود برای من
mehran11
22nd December 2015, 15:55
درود
ممنون از اطلاعاتی که دادید
چون همیشه سوال بود برای من

خواهش میکنم دوست عزیز

mehran11
23rd December 2015, 10:54
باسلام -معرفي سيستم هاي«Immobilizer» ضدسرقت و نحوه معرفي كُد سوئيچ

M.Salehi
23rd December 2015, 12:18
با سلام

دوستان این قطعه از ساختار طراحی خیلی جالبی تشکیل شده که نحوه کار اون برای خیلی ها از جمله خوده بنده جای سوال بود

کمی در مورد این قطعه تحقیق کردم به تصویر زیر دقت کنید

101381

همونطور که می دونید هر قطعه الکترونیکی بدون تغذیه ولتاژ قادر به کار کردن نیست
این قطعه هم یک مجموعه از قطعات الکترونیکی هست
که باید از طریقی انرژی لازم رو برای کار کردنش تعمین کنند داخل قطعه چند دور سیم تعبیه شده که وقتی این قطعه
در جایگاه مخصوصش داخل سویچ قرار داده میشه روبروی سیم پیچ دوم قرار میگیره

در واقع یک جریان القایی ضعیف بین این دو سیم پیچ برقرار شده و انرژی لازم برای راه اندازی این قطعه تامین میشه
در عین حال این سیم پیچ وظیفه دیگه هم غیر از تامین انرژی داره اونم این هست که

کدهای لازم رو هم بین دو برد اصلی و برد قطعه رد و بدل میکنه
اگه به هردلیلی این قطعه داخل سویچ نباشه خودرو به هیچ عنوان استارت نخواهد خورد

بنظر بنده این سیستم یکی از طراحی های عالی در زمینه امنیت خودرو هست

انشالله مطلب فوق مفید بوده باشه
موفق باشید

alireza7998
2nd April 2016, 12:27
سلام خدمت استادید گرامی امیدوارم این فایل بتونه مشکل دوستان رو بر طرف کنه...
103691

hojat_ramezani
8th October 2016, 22:24
سلام خدمت دوستان گرامی
ایا میشه از داخل تگ یا همان تراشه کد سوییچ رو دراورد ایا دستگاهی هست ک بشه این کارو کرد برام جای سوال شده چون چند روز پیش ب یکی از همکارام زنگ زدم و گفتم کد سوییچ 206 تیپ یکو میخام چجوری از بی اس ای میشه دراورد گفت ک از بی اس ای نمیشه تگو برام بفرست تا کدو برات در بیارم حالا میخام بدونم ایا از طریق دیگه ای کدو در میاره ی واقعا بمن راستشو گفته اگه دوستانی ک در این مورد اطلاعاتی دارن در میون بزارن تا ما هم استفاده کنیم چون این دوستم یکخورده نرمه شیشه داره چیزایی ک بقیه یاد دارنو از زیر زبونشون میکشه ولی خودش نم پس نمیده ممنون از بچه های گل کیان ست

سعید زینیوند
2nd November 2016, 22:51
سلام خدمت دوستان گرامی
ایا میشه از داخل تگ یا همان تراشه کد سوییچ رو دراورد ایا دستگاهی هست ک بشه این کارو کرد برام جای سوال شده چون چند روز پیش ب یکی از همکارام زنگ زدم و گفتم کد سوییچ 206 تیپ یکو میخام چجوری از بی اس ای میشه دراورد گفت ک از بی اس ای نمیشه تگو برام بفرست تا کدو برات در بیارم حالا میخام بدونم ایا از طریق دیگه ای کدو در میاره ی واقعا بمن راستشو گفته اگه دوستانی ک در این مورد اطلاعاتی دارن در میون بزارن تا ما هم استفاده کنیم چون این دوستم یکخورده نرمه شیشه داره چیزایی ک بقیه یاد دارنو از زیر زبونشون میکشه ولی خودش نم پس نمیده ممنون از بچه های گل کیان ست

از رو BSI با این روش در بیار

mehran11
3rd November 2016, 01:41
سلام خدمت دوستان گرامی

باسلام.کد رو نمیشه از تگ استخراج نمود منتها با دستگاه کپی که مدلهای مختلفی تو بازار هست میتوان یه تگ دیگه رو از تگ اول کپی کرد.در خصوص کد 206 و207(قدیم) از سه طریق میشه کد رو بدست آورد 1- استعلام از شرکت با شماره شاسی واز طریق نمایندگی های مجاز2- BSIکه دوست عزیزمون توضیح دادن3-از ECU

mehran11
3rd November 2016, 01:49
از رو BSI با این روش در بیار

باتشکر از شما که توضیح کامل ارئه نمودید.شاید برای بعضی از دوستان یکم مشکل باشه ودر تکمیل توضیحات اضافه میگردد بعداز خواندن اطلاعات از آی سی 95160 بی اس آِی وذخیره آن با نرم افزار های مختلف از جمله Immo Killerکه در سایت وجود دارد به راحتی میتوان کد را استخراج نمود

hojat_ramezani
4th November 2016, 21:04
مرسی از راهنمایی شما دوستان کرامی .من فقط میخاستم بدونم ک ایا میشه از تگ یا همون تراشه کد رو استخراج کرد ی ن ؟ این برای من جای سوال بود ک متوجه شدم فقط و فقط از 206 تیپ یک میشه این کارو انجام داد یعنی از تراشه داخل کلید 206 تیپ یک میشه کد رو استخراج کرد . حالا سوال دیگه ای ک دارم ایا کسی میدونه با چ دستگاهی میشه این کارو کرد؟ و اون دستگاه دیگه چ کارایی انجام میده و قیمتش چنده ممنون میشم اگه کسی در مورد این سوالم اطلاعتی در اختیارم بزاره با تشکر

mehran11
5th November 2016, 00:22
مرسی از راهنمایی شما دوستان کرامی .من فقط میخاستم بدونم ک ایا میشه از تگ یا همون تراشه کد رو استخراج کرد ی ن ؟ این برای من جای سوال بود ک متوجه شدم فقط و فقط از 206 تیپ یک میشه این کارو انجام داد یعنی از تراشه داخل کلید 206 تیپ یک میشه کد رو استخراج کرد . حالا سوال دیگه ای ک دارم ایا کسی میدونه با چ دستگاهی میشه این کارو کرد؟ و اون دستگاه دیگه چ کارایی انجام میده و قیمتش چنده ممنون میشم اگه کسی در مورد این سوالم اطلاعتی در اختیارم بزاره با تشکر

درود برشما.دوست عزیزاز هیچ تراشه ای تا به امروزنمیتوان کد سوئیچ استخراج نمودحتی 206تیپ1ولی اگرتراشه وجود داشته باشد میتوان آن را کپی کرد.دستگاه های مختلفی هست مانند دستگاه CN900 که ساخت کشور چین بوده و برای کپی سوئیچ بدون اتصال به(ECU)استفاده می شود. در کلیپ آموزشی زیر نحوه کپی سویچ یدک از روی سویچ اصلی آموزش داده شده است.