PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بالا رفتن ناگهانی آمپر آب 405 وزدن فن دور تند

ASALAK
8th August 2015, 10:29
سلام دوستان
دیرروز در حین رانندگی ودر سرعت حدودا 60 کیلومتر ناگهان چراغ STOP پشت آمپر روشن شده وآمپر اب روی 110 درجه ایستاده بود .موتور رو چک کردم حرارت عادی داشت واب رادیاتور هم نرمال وروی نشانگر بود !
واینمورهم اضافه کنم که: مدتی است زنگ اهن قهوای تیره رنگی زیر درب رادیاتور جمع شده که البته چرب نیست منظورم اینه که اب و روغن قاطی نکرده ولی مقدار این ماده قهوای رنگ لزج زیاده ویکبار هم اب رو کامل خالی کردم ودوباره ریختم بازم بعد از چند رو ز مشکل جرم وجود داره !
سوال 1:در مورد امپر اب بالا. ایا فشنگیهای اب خراب شده اند ؟ وکدام یکی ؟ قهوای یا رنگ دیگه؟
سوال2 :در مورد جرم رادیاتور .ایا میتونم از جرم گیر استفاده کنم ؟ واگه جواب مثبته چه نوعی ؟
تذکر: رادیاتو از نوع مسی واصلی میباشد
ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید

Amin sohrabi
8th August 2015, 15:00
دوست گرامی اگر قسمت آب رادیاتور خودرو شما در همان لحضه خنک باشد شما قسمت ترموستات خودرو رو چک کنید احتمال زیاد ترموستات معیوب شده.

Amin sohrabi
8th August 2015, 15:01
البته مدل خودرو رو شما نفرموده اید .دارای یونیت است یا نه

hamid5252
8th August 2015, 15:17
سلام سه حالت داره ترموستات . فشنگی.واشر سرسیلندر اینار چک کنید

ASALAK
8th August 2015, 18:46
با تشکر از دوستان
خودرو 405 مدل 83 دارای یونیت فن هم هست
فنها مشکلی ندارند دما روی 88 تا90 که میرسه فنها عمل میکنند
دمای اب هم بنظرم عادی میرسه .
ترموستات هم یک ماه پیش عوض کردم واز نوع مرغوب با درب نو گذاشتم
تذکر: امروز امپر عادی بود با کولر وبی کولر زدن !
فشنگی های اب کدام رنگ مربوط به امپر آب میباشد ؟

فتوحی
9th August 2015, 11:29
فشنگی ابی امپر اب میباشد قهوای هم مال فنها

- - - - - - - - - -

فشنگی ابی امپر اب میباشد قهوای هم مال فنها

ASALAK
9th August 2015, 17:27
باتشکر از جناب فتوحی
فشنگی رو تعویض ونتیجه رو اعلام میکنم

Amin sohrabi
9th August 2015, 21:41
دوست عزیز درهمان لحظه که خودرو داغ میکند ببینید فن ها روشن میشود.اگر هر دو فن روشن شود باتوجه به اینکه عرض میکنید آمپر آب یکدفعه بالا می رود اگر همان لحظه فن در دور تند کار نمیکرد مشکل از یونیت فن است