PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعمیرکاران محترم مواظب کلاهبردارها باشند ( حتما مطالعه کنید)

ASHKAN-NO
19th October 2015, 20:18
درود
دوستان عزیز چند وقت پیش یک شخصی
ظبط سه دیسک الجی برای فروش اورده بود
من این ظبط را خریدم و طرف رفت
بعد از یک ساعت دیدم برگشته می گفت که
این ظبط دزدی هست و پلیس دنبال دزد ان هست
این ظبط را شما به من بده تا من به کسی که
گرفتم برگشت بدم
من هم گفتم باشه مشکلی نیست پولم را بده منم
ظبط را برگشت بدم هر کاری کردم یارو پول رو نداد
گفت خرج کردم
من اولش گفتم برو بگو پلیس بیاد ظبط رو از
من بگیره من دستگاه رو به شما نمیدم
بعد کمی فکر کردم دیدم اگر پای پلیس به
ماجرا باز بشه حتما به عنوان مال خر
تشریف می برم اب خنک می خورم
با اینکه مطمئن بودم طرف دروغ میگه
ولی برای احتیاط ظبط را دادم برد
خلاصه کلام دوستان مواظب این کثافتها باشند
مثل من طمع نکنند بعد گیر کنند
تو این ماجرا نه پلیسی بود نه دزدی
این هم یک نمونه جدید از کلاهبرداری هست
شخصی مثل من و شما که دستگاه را خریدیم
از ترس پلیس و جرم مال خری مجبوریم کوتاه بیاییم
خلاصه هم ظبط رفت هم پولم طرف هم دیگه برنگشت
تجربه این را میگه از کسی هیچ وسیله ای را نخرید
دوره زمانه خیلی بدی شده

mioo_sara
19th October 2015, 21:26
مشکل اینجاست که وقتی جنس دست دوم خرید و فروش می شود دیگر احتمال اینکه طرف برگه یا فاکتور خرید را هم هنوز با خود داشته باشد بسیار نادر است پس خرید این وسایل یعنی وسایل دست دوم حتی در صورت بدون فاکتور بودن مال خری به حساب نمی آید
شما می بایست یک برگه فاکتور مانند درست کنید که طرف فروشنده جنس را به شما تحویل می دهد و شما با ذکر شماره سریال کالا در فاکتور به عنوان خریدار امضا می کنید فروشنده هم امضا می کند و شماره کارت ملی خود را نیز با شماره تلفن همراه ذکر می کند
در پایان فاکتور باید این طور ذکر شده باشد :
در صورتی که فردی نسبت به این کالا مدعی باشد و یا فاکتور خرید ارائه دهد و مشخص گردد که جنس مسروقه بوده است بنده به عنوان خریدار هیچ گونه مسئولیتی ندارم

درصورتی که فروشنده حاضر به امضای این برگه نشد شما خریداری نکنید این برگه حکم یک فاکتور جدید خواهد بود و کاملا قانونی معامله صورت گرفته است

ASHKAN-NO
19th October 2015, 21:34
حرف شما کاملا درسته و راه حل قانونی
ان هم همین هست که گفتید
ولی موقعی که این کار عملا صورت می گیره
کسی به این حرفها گوش نمی کنه
و اون کاغذ هم اصلا کمکی نمی کنه
من چند نفر را دیدم که میگم
قاضی می گفت شما غلط کردی وسیله بدون
فاکتور رو خریدی شما هم دست هستید
حالا بیا درست کن
در کل به نظر من اشتباهه چه با کاغذ
چه بی کاغذ

mioo_sara
19th October 2015, 21:51
درسته متاسفانه در صورتی که قاضی قصد داشته باشه گیر بده دیگه اگه شما زمین و زمون رو هم قسم بدی و حتی اگه فاکتور حقیقی هم بیاری در صورتی که جنس دزدی از آب دربیاد کمکی نمیکنه !

من چند وقت پیش سه تا رسیور آکبند فول اچدی دادم به یه مشتری که برا شهرستان ببره معرفش یه نصاب بود که شناس خود من بود
برای همین چک طرف رو قبول کردم
موقعی که رفتم بانک معلوم شد طرف کلاه بردار بوده ! 14 تا چک برگشتی داشت بانک گفت کلاه همه رو برداشته
من به خریدار کلاه بردار زنگ زدم خیلی راحت توی گوشی گفت مگه نمیدونی جنس قاچاق و خلاف رو نباید چکی بفروشی ! حالا بدو دنبال چک ! رفتم بانک بانکی گفت چک رو بگیر توی نور نوشته 20 ریال ! یعنی این چک صرفا فقط همینقدر اعتبار داره و این اعتبار مشتری شما ست که شما بهش اعتبار میدید و مبلغ چک رو اینطوری مشخص می کنید !
جالب بود مشتری کلاه بردار بعد از چند بار تماس من فحش ***** و مادر هم به من داد ! و تهدید کرد اگر بخواهم بیش از این مزاحم او شوم به نیروی انتظامی اسم و آدرس مرا گزارش خواهد داد !
من شخصا باکی از این قضیه نداشتم اصلا هم دنبال پولم نبودم بلکه از وقاهت طرف بیشتر عصبانی بودم و حاضر بودم 20 میلیون خرج کنم تا طرف رو سر جاش بنشونم
پس رفتم پیش وکیل ...
ادامه دارد...........

mioo_sara
19th October 2015, 22:14
وقتی رفتم پیش وکیل وکیل به من گفت باید چند نکته رو بدونی که مهمترین و اساسی ترین قضیه در این مسئله است
1- شما اولا هرگز و ابدا نباید چک رو به نام خودن پشت نویسی می کردی و نباید به نام خودت چک رو برگشت می زدی باید اول از حساب طرف توسط بانک پرس و جو می کردی اگر موجودی نداشت برمی گشتی منزل و توسط فر د دیگری مثلا یه فروشنده لوازم برقی چک رو برگشت می زدی این یه نکته
2- نکته دوم فروش خرید و مشارکت در جنس های قاچاق جرم محسوب میشه و پیگیری قضائی شما غیر از اطلاف وقت و هزینه برای شما سود دیگری نخواهد داشت پس بهتر است درس عبرت بگیری و پیگیر قضیه نشوی ! ضمنا قیمت رسیور فول اچدی نقدی چنده؟ !!
خلاصه من با جناب وکیل همونجا یه معامله انجام دادم و یه رسیور بهش فروختم و بی خیال مابقی جریان شدم
امیدوارم از تجربه من درس گرفته باشید !

ASHKAN-NO
20th October 2015, 00:55
خوب عزیز تو این ماجرا مقصر خودت بودی
همه میدونن که خرید و فروش قاچاق با چک
کار کاملا اشتباهی هست
مثل این می مونه که کنار پشت بام راه
می روید و مطمئن هستید که جلوتر بروید
سقوط می کنید ولی با این حال به راه
خود ادامه می دهید
این را هم بدانید طرف نمی تونه بخوره
یه جایی صد برابر پول دستگاهها را
جریمه میده یا پول دارو و درمان می کنه
شک نکنید

saeed2448
20th October 2015, 03:54
یعنی شماواقعافکرمیکنیدانقدرداد گاه هابیکارهستندکه به مسائل ریزی مثل یه ضبط سه دیسک بپردازن.همچین رفتیداونجاپرونده راپرت میکنن اونورویامختومه میکنن.شماهم گرفتید مارو!!!انقدرمسائل وجرائم دیگه هست که فرصت رسیدگی به این چیزهاراندارن که

M.Salehi
20th October 2015, 12:42
یعنی شماواقعافکرمیکنیدانقدرداد گاه هابیکارهستندکه به مسائل ریزی مثل یه ضبط سه دیسک بپردازن.همچین رفتیداونجاپرونده راپرت میکنن اونورویامختومه میکنن.شماهم گرفتید مارو!!!انقدرمسائل وجرائم دیگه هست که فرصت رسیدگی به این چیزهاراندارن که

با سلام

دوست عزیز اقا سعید
بله شما درست میفرمایید دادگاهها سرشون شلوغه و خرید فروش یدونه ضبط زیاد مهم نیست
ولی وقتی خدای نکرده پات به پاسگاه و کلانتری برسه و یکمی هم بدشانس باشی چنان بلاهایی بسرت میاد
که حتی اگه کار به داداگاه هم نکشه کافیه .... صحبت سره پرداخت جریمه و پول نیست یکسری مسائل حیثتی و اخلاقی پیش میارن
که از پرداخت کلی جریمه تاثیرش بیشتره

انشالله که هیچ وقت این مساله رو تجربه نکنید
موفق باشید

mioo_sara
20th October 2015, 15:26

مسئله اصلا سر این نیست که دادگاه چقدر وقت داره یا سرش چقدر شلوغه فقط قضیه سوء سابقه است
اگر شما اسمتون وارد کامپیوترشون بشه و سوء سابقه پیدا کنید دیگه کارتون ساخته است هر جنسی دزدیده میشه اول میاند سراغ شما ببینند شما خرید نکرده باشید !!

ASHKAN-NO
20th October 2015, 16:05
درود
اقا جان متن رو خوب بخونی متوجه میشی
عرض کردیم وسیله سرقتی باشه
ضمنا از دوستان کسی به یک جرمی رفته بوده
زندان می گفت اونجا کسی بود که به خاطر
یک جعبه کیک که از سوپر مارکت دزدیده بود
زندان بود
ظبط که جای خودش رو داره
کسی الان از باغ یکی چند تا گردو هم
دزدی کنه جرم هست و حتما زندان هم داره
پدرش رو هم در میارن

Saed2014
20th October 2015, 18:46
بنام خدا

جناب استاد اشکان کاملا با شما موافقم هرچیزی که شاکی داشته باشه و اسمش دزدی باشه باید بره زندان درضمن دوستان توجه کنید برای فروش رسیور به هیچ عنوان قرضی نفروشید حتی اگه بگه میبرم تا دم درب چون خود بنده هم این را تجربه کردم دروزمونه ی بدی افتادیم خدا رحم کنه.

karim_9
14th June 2016, 15:47
درود
بنده بک با یه سیدی خریدم حتی کارتن هم داشت بعد دو روز دیدم مامور اومد در خونه از خونه بهم بچه ها زنگ زدن بیا خونه از کلانتری مامور اومده در خونه از بچه سوال کردم راجب چی اومدن در خونه کفتند ماجرای خریدن وی س دی هست همون لحظه هم بنده پیش یکی از ماموران همون کلانتری پیشم بود که با ها دوست بودم اون بهم گفت نرو در خونه صورت جلسه میکنند میرن بعد من خودم پیگیر میشم بعد این که مامور ها صورت جلسه کرده بودن شب بنده با اون مامور رفتم در خونه همون بابا که از بنده شاکی بود خلاصه سیدی را بهش دم همون جا هم رضایت گرفتم از دوستم که مامور بود ازش سوال کردم ما چکار کونیم که دیگه این طور به مشکل نخوریم بهم راه حل را گفت از کسی که جنس میخری ازش رسید بگیر جنس که برات اوردن میخوای برخری حدس بزن چقدر می ارزه اگه ارزش جنس 100 هزار تومان بود از طرف هرچقدر میخری بخر ولی در رسید ارزش واقعی جنس را بنویس طرف امضا کنه با این روش اگه پیش بری هیچ مشکلی نداره حتی اگه شاکی هم پیدا بشه بری پیش قاضی وقتی از طرف رسید وامضا داشته باشی که ارزش جنس که خریدی در رسید درج شده باشه قاضی هم میگه این جنس به ارزش قانونی خودش فروخته شده از نظری قانونی مشکل نداره

ASALAK
14th June 2016, 19:05
سلام دوستان

لوپ کلام
.شب قبرستون نرین خواب اشفته نمیبینید
اقا بزاریر دزدها ومال خرها کار خودشون رو بکنند .جنس دسته دوم.خریدن واسه کاسب جماعت. حکم روزه شک داره پس بهتره بیخیال بشیم واسه 2 زار سود
مگه اینکه طرف واقعا صاحب مال باشه یا کاملا اشنا .
همین

کشمیری
17th February 2018, 03:20
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخ
سلام دوستان وهمکارانه محترم تو مغازه بودم حوصلم سر رفته بود
این تاپیکو خوندم حالم جا اومد
همتون لایک دارین
فقط دعا کنین خدا باهامون باشه خلاصه یه جور هوامونو داشته باشه
وگرنه با این زمینیها به جایی نمیرسیم
بر حسبه اتفاق ماهم یه اشنا تو کلانتری محلمون داریم
خدا خیرش بده راهنماییمون کرد
3 ماه رفتیم دلستر خنک خوردیم
اینا همش علکیه ؟
میدونین چرا ؟
اینقد مردم از این راهها استفاده کردن
که قاضی ها میدونن وترو خشک باهم میسوزه
که اگه واقعا یکی اصلا متوجه ورود وخروجه اون دستگاه سرقتی به مغازه بشه یا نشه
بازم حکمش مالخره
من یه گوشیه نوکیا ساده طرف اورد بفروشه دوستم تو مغازه بود گفت بخرش برا من گفتم مگه فوت شدی که من برات بخرم من فقط براشون معامله کردم به این صورت که قیمت گذاشتم قیمته گوشیرو طرف گفت اقا این گوشی کارتون همه چی داره فقط تازه اومدیم به این محل کارتونشو تا چند روزه اینده بهتون میدم
فعلا بهتون یه سند دست نویس با کپی شناسنامه وکارت ملی وزیر نویسه تمامه مسعولیتهایه قانونیش با خودم بهتون میدم که خاطر جمع باشین
دوستم گفت خوبه من نوشتم به عنوانه شاهد امضاع کردم
بعده 6ماه گوشیه دزدی از کار در اومد
دوستمو بردن اومدن دنباله من
رفتیم پیشه غاضی بهم گفت دسگاه جوشه مال خر شمایی
گفتم نه بابا این اقا با این سند که گوشی کارتون داره واینم کارته ملیشو شناسنامش کپیهاش
اینجاهم غید کرده تمامهمسعولیتش با خودش
نامرده انداختم بازداشگاه شبی فرستادنم دلستر خنک خوری به مدت 3 ماه
دوستم تحته سند ازاد
اون دزده حروم زاده هم مثله ماهی از قفس پرید
دیگه من از اون تاریخ تا حالا جراعت نکردم دستگاه معامله کنم
فقط تعمیر نه با کارتون نه بی کارتون

DAIVIS
17th February 2018, 17:40
بادرود
واقعاگل گفتی بابامن دوست وهمکارم تو یک اداره بمدت3ماه باهم کارکردیم یکسال بشترندیدمش بعدیکسال اومدچندتاوسیله برقی اورد گفت میخوام بخرمشون ببین سالمن من فقط تستشون کردم وگفتم بهش ضربه خوردن یوقت دزدی نباشن فاکتورنشونم داد گفتم خوددانی خلاصه بعدگذشت2سال ازاین قضیه مشخص شد وسایل دزدی بودن وگفتن به تو یعنی من فروختن وتااومدیم ثابت کنیم بابامن مرده شورم خی رفتیم واومدیم زمونه بدی شده جالب اینجاوقتی که به اون همکارمیگفتم قضیه وسایل چی بوده میگن دزدی بوده تهدیدمیکرد حرفی بزنی میگم تو بامن شریک بودی خلاصه بچه هامواظب باشید.