PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : lenovo b5020

enriquedell
3rd November 2015, 10:02
سلام دوستان من مدت یک ماه لپ تاپ لنوو مدل 5020 روگرفتم ولی متاسفانه ویندوزxpتحت هیچ شرایطی روی اون نصب نمیشه ویندوز7نصب میشه اماچون بنده فرهنگی هستم وبرنامه ی مدرسه رو می خوام نصب بکنم روی ویندوز7بایدازطریق adminنصب بکنم که برنامه بطورکامل نصب میشه اما به محض خاموش کردن لپ تاپ ویندوزبالا نمیاد
درموقع نصب ویندوزxpتازمانی که می خواذپارتیشنابیاذبالاصفحه ابی یاهمون مرگ ظاهرمیشه ودیگه عملاازکارمیفته تا دوباره روشن وخاموشش بکنم والا موندم چیکاربکنم اگه دوستان راهی دارندلطف کنیدتاماهم این لپ تاپ رو xpراه بندازیم مشکل فقط نصب نشدن ویندوزxpیه
قبلا ازهمکاری شما سپاسگذارم

M.Salehi
3rd November 2015, 10:53
سلام دوست عزیز

خوب ببینید احتمال داره اون نرم افزار آموزشی درست نصب نمیشه یا اینکه مشکل داره
بهرحال اگه شما در حالت ادمین هم استفاده کنید نباید ویندوز موقع راه اندازی دوباره دچار مشکل بشه

یک نکته دیگه : روی سیستمی که ویندوز 7 نصب هست نمیشه همراه اون ویندوز ایکس پی نصب کنید باید درایو c که معمولا ویندوز
روی اون نصب میشه فرمت بشه بعدا اقدام به نصب ویندوز ایکس پی کنید

نکته دوم که احتمالا مشکل شما همین باشه
داخل تنظیمات ستاپ گزینه هایی برای درگاه SATA هست مانند تصویر زیر

99832

شما داخل ستاپ سیستم خودتون این گزینه ها رو پیدا کنید
اگه این تنظیمات روی AHCI باشه شما نمیتونید ویندوز ایکس پی روی سیستم نصب کنید در واقع روی این حالت
هارد دیسک شما برای ویندوز ایکس پی قابل شناسایی نیست
و باید این گزینه رو روی RAID تغییر بدید تا امکان نصب ویندوز ایکس پی فراهم بشه

این موارد رو بررسی کنید و نتیجه رو اعلام کنید

ASALAK
3rd November 2015, 11:12
دوست عزیز
بعد فرمایشات جناب صالحی در خصوص تنظیمات سیستم
فکر کنم شما اگه امکان داره در ابتدا ویندوز xp رو روی درایوc نصب وسپس اقدام به نصب ویندوز 7 روی درایو dنمایید
امیدواره جواب بده
موفق باشید

enriquedell
4th November 2015, 07:29
سلام دوست عزیز

خوب ببینید احتمال داره اون نرم افزار آموزشی درست نصب نمیشه یا اینکه مشکل داره
بهرحال اگه شما در حالت ادمین هم استفاده کنید نباید ویندوز موقع راه اندازی دوباره دچار مشکل بشه

یک نکته دیگه : روی سیستمی که ویندوز 7 نصب هست نمیشه همراه اون ویندوز ایکس پی نصب کنید باید درایو c که معمولا ویندوز
روی اون نصب میشه فرمت بشه بعدا اقدام به نصب ویندوز ایکس پی کنید

نکته دوم که احتمالا مشکل شما همین باشه
داخل تنظیمات ستاپ گزینه هایی برای درگاه SATA هست مانند تصویر زیر

99832

شما داخل ستاپ سیستم خودتون این گزینه ها رو پیدا کنید
اگه این تنظیمات روی AHCI باشه شما نمیتونید ویندوز ایکس پی روی سیستم نصب کنید در واقع روی این حالت
هارد دیسک شما برای ویندوز ایکس پی قابل شناسایی نیست
و باید این گزینه رو روی RAID تغییر بدید تا امکان نصب ویندوز ایکس پی فراهم بشه

این موارد رو بررسی کنید و نتیجه رو اعلام کنید

اولا ازبذل توجهتون متشکرم
ولی گزینه ی raidتوبایوس سیستم وجونداره
فقطachiوcomepitableاگه اشتباه نکنم هست که الان روی گزینه ی دومی هستش
حالاکاردیگه ای میشه کرد

M.Salehi
4th November 2015, 22:24
سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز

تو سیستم های جدید از رابط UEFI جایگزین رابط بایوس معمولی استفاده شده

یو ای اف آی (به انگلیسی: Unified Extensible Firmware Interface) یک ویژگی نرم‌افزاری رابط بین سیستم‌عامل و پلاتفرم سخت افزار می‌باشد. این ویژگی جایگزین رابط سخت‌افزار بایوس است. در حال حاضر در تمام کامپیوترهای شخصی سازگار با آی‌بی‌ام ارائه شده‌است. در بررسی‌ها، ویژگی UEFI، تمامی خدمات بایوس را پشتیبانی می‌کند. به وسیله این ویژگی می‌توان عیب یابی و تعمیرات (یا تنظیمات امنیتی) را بدون نیاز به هیچگونه سیستم‌عاملی انجام داد.

خوب حالا در مورد مشکل سیستم شما

این ویژگی یعنی UEFI فقط ویندوز 7 به بالا رو ساپورت میکنه به این صورت که چون این رابط برای نسخه های
سون به بالا طراحی شده موقع نصب ویندوز ایکس پی قطعات و مشخصات سیستم برای ویندوز ایکس پی
شناسایی نمیشه بنابراین نصب ویندوز دچار اختلال میشه

با بررسی که کردم روشی برای دور زدن این قابلیت و برگردوندن به حالت بایوس قدیمی هست
ولی این کار نیاز به مهارت و کمی تجربه داره

تو پست قبلی اشاره کردم اگه از اون طریق مشکل حل نشده بنابراین به احتمال زیاد مشکل سیستم شما
همین هست که در بالا عرض کردم