PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (تاپيك كامل شد)کله کردن سمند با رهاکردن پدال گاز

erpa
17th January 2016, 01:07
سلام وخسته نباشید خدمت اساتید گرامی
سمند با ای سی یو ساژم S2000-10 وقتی پدال گازو تو سرعت کم ول میکنی ماشین کله می کنه و شتابگیریشم 1 لحظه همینجوریهالبته تو سرعت زیادم همینجوریه ولی زیاد مشخص نیست در ضمن کیلوتر اصلا مشکل نداره وکامل کار میکنه
سنسور مپ-استپر-سنسور دریچه گاز-کویل-شمع و وایر کلا تعویض شدن-

dvb 7
17th January 2016, 15:04
من هم همین مشکل رو با پراید ساژم داشتم و پشت دریچه گاز یک محفظه چدنی هستش که دوده تمام جداره داخلی اونو پوشانده بود و انژکتورها هم کثیف بودند . مکانیک انژکتورها رو باز کرد شستشو داد و گفت برو چدنی نو بخر بیار که خیلی گرون هم هست / به شاگرد مکانیک گفتم تیتنر 2000 میخرم میارم و محفظه رو باز کن بگذر تو تشت بنزین که مخصوص شستشو قطعات موتوره و همه مکانیکی ها هم این تشت رو برای شستشو دادن قطعات موتور یا گیربکس دارند و اول با بنزین خوب بشورش و بعد با تینر 2000 بریز توش بگذار خوب بخیسه و بعد با فرچه سیمی کوچک داخلشو خوب تمیز کن و بعد از حدود نیم ساعت کار محفظه تمیز شد و مشکل کله کردن ماشینم حل شد .

erpa
17th January 2016, 15:46
من هم همین مشکل رو با پراید ساژم داشتم و پشت دریچه گاز یک محفظه چدنی هستش که دوده تمام جداره داخلی اونو پوشانده بود و انژکتورها هم کثیف بودند . مکانیک انژکتورها رو باز کرد شستشو داد و گفت برو چدنی نو بخر بیار که خیلی گرون هم هست / به شاگرد مکانیک گفتم تیتنر 2000 میخرم میارم و محفظه رو باز کن بگذر تو تشت بنزین که مخصوص شستشو قطعات موتوره و همه مکانیکی ها هم این تشت رو برای شستشو دادن قطعات موتور یا گیربکس دارند و اول با بنزین خوب بشورش و بعد با تینر 2000 بریز توش بگذار خوب بخیسه و بعد با فرچه سیمی کوچک داخلشو خوب تمیز کن و بعد از حدود نیم ساعت کار محفظه تمیز شد و مشکل کله کردن ماشینم حل شد .

ممنون دوست عزیز.
کلا کل مسیر هوا و منیفلد و سوختپاش ها سرویس و تمیز کاری شده فقط دور متور مقع به وجود امدن این حالت یه شلاقه میزنه

تکنیک
19th January 2016, 13:41
سلام دوست عزیز
سوکت استپر رو در حالتی که سلو خوبه بکش و امتحان کن
احتمال خیلی زیاد از استپر و یا هوزینگ دریچه گاز خرابه

dvb 7
19th January 2016, 14:55
حدودآ" یکسال پیش سنسور اکسیژن ماشین من خراب شده بوده ولی دستگاه دیاگ هیچ تعمیرگاهی این اشکال رو تشخیص نداد و دورموتور خودبخود بالا و پایین میرفت . بهرحال به توصیه یکی از رفقام رفتم پیش یک دیاگ کار وارد و اون سنسور اکسیژن رو باز کرد و گفت برو همین لوازم فروش نزدیک بگو گارانتی دار بهت بده و جالب اینکه چهار بار سنسور اکبند از لوازم فروش گرفت و تعویض کرد تا اشکال بار و پایین رفتن دور موتور برطرف شد و خودش گفت این لوازم فروش چنسشو یک کمی گرون میده ولی اگه ایراد داشته باشه بدون سئوال و پرسش عوض میکنه . حالا رفیق من به استپری که شما عوض کردی شک دارم و برو پیش یک دیاگ کار وارد بگو روی یک ماشین دیگه سنسور رو تستش کنه .

erpa
20th January 2016, 21:01
ممنون دوستان

مشکل ماشین در حال حرکت که وقتی با دنده سنگین 1.2 حرکت می کنی اگه پدال گازو رها کنی انگار ترمز ناگهانی زدی واسه یه لحظه بعد دوباره که پدال گازو فشار میدی می خوای شتاب بگیری همون لحظه اول ماشین انگار بنزین بهش نمی رسه واسه 2 ثانیه بعد عادی کار میکنه تو دور ارام هیچ مشکلی نداره فشار بنزین با گیج اندازه گیری شد 3.5 بار بود کلیه سنسور ها هم از لحاظ تست اهمی و ولتاژی تست شدن و مشکلی نداشتن

alihi53
23rd January 2016, 18:33
ممنون دوستان

مشکل ماشین در حال حرکت که وقتی با دنده سنگین 1.2 حرکت می کنی اگه پدال گازو رها کنی انگار ترمز ناگهانی زدی واسه یه لحظه بعد دوباره که پدال گازو فشار میدی می خوای شتاب بگیری همون لحظه اول ماشین انگار بنزین بهش نمی رسه واسه 2 ثانیه بعد عادی کار میکنه تو دور ارام هیچ مشکلی نداره فشار بنزین با گیج اندازه گیری شد 3.5 بار بود کلیه سنسور ها هم از لحاظ تست اهمی و ولتاژی تست شدن و مشکلی نداشتن

اگه مپ سنسور و دریچه گاز چک شده از تایم بودن خودرو اطمینان حاصل کنید.

erpa
2nd February 2016, 01:37
تشکر دوستان

مشکل ماشین سنسور کیلومتر و کویل با هم بود که سیلندر 2 و 4 ضعیف بود بود البته شمع ماشین هم از نوع ایساکو بود که با نوع بوش تعویض شد مشکل حل شد