PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بد روشن شدن پژو پارس 87 ...؟؟؟؟

morad2923
14th February 2016, 17:27
با سلام خدمت اساتید محترم
من یه پرشیا مدل 87 دارم 60تا کارکرده پمپ بنزینم یکی دو بار تابستون خاموش کرد ودیگه اتفاقی نیافتاد
تا اینکه چند روز پیش یکدفه تو راه ریپ زد و خاموش شد تا اینکه فهمیدم پمپ ینزین گیرپاژ کرده وفیوزم سوزونده بود بعد یکی از این یدک کش ها اومد وگفت من دارم مارک اعزام مغزیش رو عوض میکنم
منم کمکش کردم عوض کردیم بستیم استارت زدیم روشن نشد که نشد بعد از انتقال به تعمیرگاه فهمیدیم فیش مغزی داخل رو مثبت و منفی بر عکس بسته بعد از بستن پمپ درست کار کرد ولی ماشین روشن نشد بنزین هم می امد بعد از کلی تلاش فهمیدیم سوزن های انژگتور 3 تاش گرفته که با شستشو و تمیز کردن درست شد و ماشین روشن شد وبعد از اون قضیه من ماشین رو هم بردم واشر سر سیلندر رو عوض کردم وبعد از این مراحل ماشین دیر روشن میشه و باید کلی استارت بزنم تا روشن بشه در صورتی که قبل از سوختن پمپ و تعویض واشر سر سیلندر با تک همیشه روشن بود تو دور و کارکردشم عالی میخواستم بدونم همکاران کسی در این رابطه چیزی متوجه میشه که علت از چی میتونه باشه ؟؟؟؟
مرسی ممنون مشم راهنمایی کنین

KARIMI5773
14th February 2016, 21:14
با سلام خدمت اساتید محترم
من یه پرشیا مدل 87 دارم 60تا کارکرده پمپ بنزینم یکی دو بار تابستون خاموش کرد ودیگه اتفاقی نیافتاد
تا اینکه چند روز پیش یکدفه تو راه ریپ زد و خاموش شد تا اینکه فهمیدم پمپ ینزین گیرپاژ کرده وفیوزم سوزونده بود بعد یکی از این یدک کش ها اومد وگفت من دارم مارک اعزام مغزیش رو عوض میکنم
منم کمکش کردم عوض کردیم بستیم استارت زدیم روشن نشد که نشد بعد از انتقال به تعمیرگاه فهمیدیم فیش مغزی داخل رو مثبت و منفی بر عکس بسته بعد از بستن پمپ درست کار کرد ولی ماشین روشن نشد بنزین هم می امد بعد از کلی تلاش فهمیدیم سوزن های انژگتور 3 تاش گرفته که با شستشو و تمیز کردن درست شد و ماشین روشن شد وبعد از اون قضیه من ماشین رو هم بردم واشر سر سیلندر رو عوض کردم وبعد از این مراحل ماشین دیر روشن میشه و باید کلی استارت بزنم تا روشن بشه در صورتی که قبل از سوختن پمپ و تعویض واشر سر سیلندر با تک همیشه روشن بود تو دور و کارکردشم عالی میخواستم بدونم همکاران کسی در این رابطه چیزی متوجه میشه که علت از چی میتونه باشه ؟؟؟؟
مرسی ممنون مشم راهنمایی کنین
دو علت میتوته داشته باشه
یکی اینکه در موقع موتور خاموش فشار بنزین در پشت سوزنها افت کند که ممکن هست در قسمت پمپ نشتی داشنته باشد که این مسئله باعث میشود استارت زیاد تر از معمول بخورد تا فشار پمپ اندازه شود بعد روشن شود
دوم اینکه تایم موتور اشکال داشته باشد

morad2923
16th February 2016, 00:45
با تشکر از دوست عزیز
من احتمال هوا داشتن در لوله سوزن هارو میدادم که همیشه قبل از استارت زدن چک میکنم ولی همش پیس پیس صدا میده و کلی پس از باز و بست کردن سوئیچ تازه بنزین میاد ولی نه با فشار ...حالا احتمال زیاد نشتی باشه این نشتی از کجا میتونه باشه لطفا کامل توضیح بدین در مورد تایم مطمئن هستم ...مرسی منتظرم
در ضمن یکی از اساتید اعلام نمودند تعویض مغزی معمولا جواب نمیده وباید کامل تعویض بشه لطفا راهنمایی واینکه بهترین برند جی هست ..؟؟؟

erpa
16th February 2016, 02:18
درود

دوست عزیز ماشین تو استارت سرد و گرم تفاوتی داره واسه روشن شدن؟
1.فشار پمپ بنزینو با گیج اندازه بگیر
2.چک کن سوزنا نشتی نداشته باشن
3.استپر و مپ چک کن

morad2923
16th February 2016, 10:04
سلام
صبح که سرد هست بیشتر طول میکشه اما این طول کشیدن بستگی داره به زمان استارت بعدی اگه تا دقیقه 40 یا 1 ساعت باشه زودتر روشن میشه ولی اگه زمان چند ساعت بگذره باز همون حالت صبح است قبل ازاستارت چک کردم اصلا هیچ فشاری تولوله سوزنها نیست انگار همیشه هوا میگیره نمیدونم دیگه چکار کنم ...بجز فشار اون یکی هارو چطور چک کنم نشتی واستپرو
مپ رو چک کردم مشکلی نداره

erpa
16th February 2016, 14:10
سلام
صبح که سرد هست بیشتر طول میکشه اما این طول کشیدن بستگی داره به زمان استارت بعدی اگه تا دقیقه 40 یا 1 ساعت باشه زودتر روشن میشه ولی اگه زمان چند ساعت بگذره باز همون حالت صبح است قبل ازاستارت چک کردم اصلا هیچ فشاری تولوله سوزنها نیست انگار همیشه هوا میگیره نمیدونم دیگه چکار کنم ...بجز فشار اون یکی هارو چطور چک کنم نشتی واستپرو
مپ رو چک کردم مشکلی نداره

دوست عزیز قبل هر کاری شمع و وایرو چک کن بعد مراحل زیر
در حالت روشن بودن متور با گیج اندازه بگیر ببین فشار چنده ؟(بعد نصب گیج مواظب نشتی بنزین از لوله ها باش احتمال اتش گرفتن وجود داره)
ماشین دیاگ بزن ببین گام استپر چنده؟
بعد خواموش کردن ماشین در حالت گرم بودن موتور مانیفولد هوا رو باز کن کامل تمیز کن بعد با باد یا سشوار خشکش کن ببند سر جاش ببین بعد یه رب بیست دقیقه داخلش خیس میشه اگه خیس شد یا سوخت پاشات نشتی دارن (یا اگه سوخت پاشها از نوع تزیق از بغل باشن احتمال پاره بودن یا مشکل تو ارینگ سوخت پاش هم هست) به احتمال زیاد مشکل ماشین هم همین نشتی باشه

mostafaazizi
16th February 2016, 14:50
روی ریل گیج فشار بزار ببین باید بعد خاموش کردن فشار گیچ تا چند ساعت نباید زیر 3.5 بار بیاد
معولا بعضی از همکارا که اندازه شاگرد تعمیرگاه هم بلد نیستن و حین کار از رشادت ها و موتور خارجی ها که تعمیر کردن از خود تعریف میکنند اورینگ نی برگشت رگلاتور رو نمیندازن یا برعکس میندازن یا پمپ آشغالی مثل عظام چینی میندازن بنزین لوله ها برمیگرده تو باک

morad2923
16th February 2016, 16:08
روی ریل گیج فشار بزار ببین باید بعد خاموش کردن فشار گیچ تا چند ساعت نباید زیر 3.5 بار بیاد
معولا بعضی از همکارا که اندازه شاگرد تعمیرگاه هم بلد نیستن و حین کار از رشادت ها و موتور خارجی ها که تعمیر کردن از خود تعریف میکنند اورینگ نی برگشت رگلاتور رو نمیندازن یا برعکس میندازن یا پمپ آشغالی مثل عظام چینی میندازن بنزین لوله ها برمیگرده تو باک

سلام دوست عزیز متاسفانه منم مجبور شدم مغزی پمپ رو اعزام بندازم تو راه سوخت یدک کش اومد فقط اینو داشت بلد نبود عوض کنه خودم همه کاراشو انجام دادم اخرش فیش پمپ رو برعکس زد جای مثبت و منفی رو که کار نمیکرد بردم تعمیرگاه باز کرد دوباره بست درست شد ولی بعدش سوزن ها گرفته بود در ضمن من تازه سرسیلندرو واشر عوض کردم واسه اینکه مطمئن باشم و اویل پمپ میل سوپاپ و یک دست استکانی نیز تعویض شد واشرهای منیفولد سوخت و هوای ورودی در ضمن همه رو تازه شستم تمیز بستم پیش یه مکانیک ماهر رفتم صبح گفت 100 در صد پمپ اصلی شرکتی کامل عوض کن مشگل بر طرف میشه

نظر اساتید محترم خیلی واسم مهمه ....

ASALAK
16th February 2016, 21:42
دوست عزیز
منم سال پیش مشکلات شمارو گذروندم
بد روشن شدن
ریپ زدن
وسط گاز کم اوردن
و...
که پمپ چینی این بلا روسرم اورده بود با مارک bosch
رفتم یک پمپ شرکتی (ابی رنگ) گرفتم وبستم روش مشکلم حل شد
پمپ تعمیری روی پزو کار نمیده
موفق باشید

KOMANDOMOTORSAVAR
16th February 2016, 23:02
سلام
مپ رو چک کردم مشکلی ندارهسلام.یکی از دلایل شایع بد روشن شدن در هنگام سرد بودن موتور خرابی فشنگی دما اب((شمع فن به رنگ سبز))هست.