PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چشمک زدن چراغ استپ و بالارفتن آمپر آب 206 دوگانه سوز

siyavoosh2015
22nd February 2016, 17:19
سلام و درود بر اساتید محترم
خودرو 206 دوگانه سوز V2 مدل 89 با ایسیو جی 35 دارم.مدتیه گاه و بیگاه چراغ استپ چشمک میزنه و آمپر آب سریع میره بالا..بدون اینکه ماشین جوش آورده باشه.باراول بردم تعمیرگاه ترموستات تعویض کرد ولی بدون فایده بود چون ایراد تکرار شد..احتمال قطعی سیم سوکت شمع آب به ایسیو رو داد با سیم کشی روکار بازهم مشکل تکرار شد..خطای دستگاه دیاگ قطعی سنسور شمع آب اعلام میکنه اما تعمیرکار میگه ایراد از ایسیو هستش و باید تعویض کنم.
از دو نمایندگی هم سوال کردم اونام تقریبا جواب تعمیرکارمو دادن..نظر شما چیه؟؟
ی جا خوندم ممکنه از خرابی رله فن باشه!

siyavoosh2015
22nd February 2016, 17:31
در حالت بالارفتن آمپر و چمک زدن چراغ استپ آمپر دور تند فن کار میکنه ..تازمانیکه خودرو روشنه آمپر پایین نمیاد ولی به محض خاموش کردن خودرو و بعداز 10 دقیقه آمپر کاملا پایین میاد. جالبه موتور جوش نیاورده و أب هم کم نمیکنه

siyavoosh2015
22nd February 2016, 17:37
ایراد دائمی نیست و بصورت موردی تکرار میشه..ینی چند ساعت یا حتی یکی دوروز بدون مشکل کار میکنه و بعدش داستان شروع میشه

TuneUp_Vahab
22nd February 2016, 17:37
درود:

سنسور دماي آب مشكل دارد،تعويض نماييد.

siyavoosh2015
22nd February 2016, 19:55
سنسور دمای آب همون شمع آب هستش یا تفاوت دارن؟؟

siyavoosh2015
22nd February 2016, 19:58
تعمیرکاران نمایندگی گفتن این ایراد تو این مدل خودرو. زیاده و تجربه کردن با تعویض سنسور و ترموستات و غیره مشکل قبلی ها حل نشد و تنها راه حل تعویض اییو هستش..

mehran11
23rd February 2016, 01:26
تعمیرکاران نمایندگی گفتن این ایراد تو این مدل خودرو. زیاده و تجربه کردن با تعویض سنسور و ترموستات و غیره مشکل قبلی ها حل نشد و تنها راه حل تعویض اییو هستش..

باسلام.همانگونه که دوست گرامی آقای وهاب عنوان نمودن یک دلیل ممکنه سنسور دمای آب باشه ،دوم مقاومت تغییر دور فن

siyavoosh2015
23rd February 2016, 09:25
سلام و درود به دوستان عزیزم
سپاسگزارم از اینکه فرصت کردید و پاسخ در اسرع وقت ارائه دادید.
این دو پارامتر اقدام به تعویض میکنم و نتیجه را متعاقبا اعلام میکنم.
با این حساب بحث خرابی ایسیو جی 35 و اینکه عنوان میکنند این مدل ایسیو متداول ورایجه کنار گذاشته میشه
بسیار بسیار ممنونم

siyavoosh2015
25th February 2016, 08:58
سلام
سنسور دمای آب تعویض شد اما عیب تکرار..!!!
احتمال. خرابی ایسیو بالاس..برای تعمیر چه باید؟؟ کدوم قسمت ایسیو رو چک کنم و به چه طریق

rezasisi
27th February 2016, 22:27
سلام
سنسور دمای آب تعویض شد اما عیب تکرار..!!!
احتمال. خرابی ایسیو بالاس..برای تعمیر چه باید؟؟ کدوم قسمت ایسیو رو چک کنم و به چه طریق

درود
دوست گرامی قبل از اقدام به تعمیر ایسیو بفرمایید دمای اب موقعه ای که چراغ استوپ روشنه تو دیاگ چنده.بهر حال با این توضیحاتی که فرمودهاید که امپر بالا رفته وفن روی دور تند کار میکند از 2 حال خارج نیست یا در دیاگ پارامتر دمای اب درسته یا درست نیست.اگه درسته که باید رله دور ارام /مقاومت فن/خود فن ودر مرحله اخر ایسیو.که اگه از ایسیو باشه باید در قسمت نمایش کارکرد فن دور ارام روشن باشددر این حالت اگه دور کند کار نکنه ایسیو متوجه اشکال شده ودور فن رو به حالت تند انتقال میده...
اما اگه حالت دومه ودمای اب در دیاگ صحیح نیست بحث سیم کشی از سنسور تا ایسیو /خود سنسور وتغذیه سنسوره که از ایسیو تامین میشه که معمولا منفی از ایسیو قطع میشه که اونم براحتی با یه تست ساده با اهمتر میتونی متوجه بشی...
یه حالت خیلی نادر هم داریم که اگه سنسور فشار سنج گاز دچار مشکل بشه وفشار گاز کولرو بیش از حد نشون بده باز فن روی دور تند میره البته بشرط خاموش بودن کولر.دقیق تست کن جواب بده تا بهتر توسط اساتید راهنمایی بشی

siyavoosh2015
28th February 2016, 17:13
دمای آب زمان روشت شدن چراغ استپ و بالا اومدن آمپر آب بین 95 تا 97 درجه است و کاملا میشه متوجه شد که آب جوش نیاورده فقط فالت الکی رو ایسیو میشینه..

rezasisi
28th February 2016, 21:41
دمای آب زمان روشت شدن چراغ استپ و بالا اومدن آمپر آب بین 95 تا 97 درجه است و کاملا میشه متوجه شد که آب جوش نیاورده فقط فالت الکی رو ایسیو میشینه..

درود
خب حالا باید ببینی در دمای 97 ایا دستور روشن شدن فن از ایسیو داده میشه.اگه دستورش داده میشه باید ببینی فن در دور ارام کار میکنه.اگه بعد از دستور ایسیو فن کار نکنه با یه فاصله تقریبی 3 ثانیه ای بلا فاصله چراغ استوپ روشن وفن روی دور تند میره.تست کن جواب بده

siyavoosh2015
6th July 2016, 20:28
سلام متاسفانه مشکلم حل نشده.. در حالت گاز دمای آب از 88 تا 103 نوسان زیادی داره و به محض اینکه 104 میرسه میره تو حالت بنزین و چراغ cng روشن میشه ولی آمپر دیگه بالاتر نمیره .. در حالت بنزین دمای اب همین وضعیت رو داره با این تفاوت که آمپر آب به محض رسیدن به 104 میره به سقف میچسبه و پایین نمیاد چراف استپ هم دائما چشمک میزنه. نتیجه تمام این بررسی ها ثابت کرد نوسان دمای ماشین بسیار زیاده ..ترموستات تعویض شد - درب قمقمه آب تعویض شد- سنسور دمای آب تعویض شد- سیم کشی از سنسور آب تا ایسیو رو کار تست شد. با همه اینکارا متاسفانه متاسفانه خودرو درست نشده است

siyavoosh2015
6th July 2016, 20:32
امروز کاملا ماشین رو تست کردم در حالت گاز با دنده یک مسافت یک کیلومتری طی کردم و امپر رو چک نمودم فن دور اروم کار میکنه و مشکلی نداره اما وقتی دما از 100 تا 104 که میره ی مرتبه خطا میزنه و میره تو حالت بنزین.
در حالت بنزین هم به همین صورت یعنی دنده یک مسافت یک کیلومتر رو طی کرد دمای اب به محض اینکه به نزدیکی خط بعد از خط وسط رسید چراغ استپ چشمک زد و آمپر آرو آروم رفت به سمت بالا..بعد از خاموش و روشن کردن وضعیت آمپر عادی میشه. خودرو تون آپ زدم تعمیرکار نهایتا گفت "نوسان دمای اب " خودرو بالاس ینی از 88 تا 104 درجه ماشین نوسان داره وقتی دما پایینه مشکلی نیست و سیستم خنک کاری درست عمل میکنه اما وقتی از 94 تا 104 میرسه این ایراد بروز میکنه و خطای خنک کاری سیستم میده ..به نظرم هم نباید دمای آب ماشین 10 درجه نوسان داشته باشه

TuneUp_Vahab
7th July 2016, 19:31
درود:

پس با اين توضيحات ايسيو مشكل دار ميباشد.

siyavoosh2015
8th July 2016, 12:51
قابلیت تعمیر داره یا باید تعویض بشه؟؟؟؟

TuneUp_Vahab
9th July 2016, 09:37
قابلیت تعمیر داره یا باید تعویض بشه؟؟؟؟

بله قابل تعمير ميباشد.

siyavoosh2015
9th July 2016, 11:03
باتوجه به اینکه ساکن قزوین هستم و نزدیکترین شهر تهران می باشد لطفا و خواهشا راهنمایی بفرمایید برای تعمیر به چه کسی مراجعه کنم..بخئدا یکساله درگیر ماشینم بدجور رو اعصابم راه رفته..وجدانم قبول نکرد ماشین رو با این ایراد بفروشم..خواهشا راهنمایی کنید
متاسفانه باتوجه به گرون بودن ایسیو تعمیرکاران شهرم جرات دست زدن و تعمیر کردن رو ندارن

siyavoosh2015
7th August 2016, 09:30
سلام به تمامی دوستان و عزیزان به ویژه اساتید بزرگوار
ایراد ماشین به طور کامل حل و رفع شد
- ایراد از ترموستات نبود!!!
-ایراد از سنسور دمای آب نبود!!!
ایراد از #ایسیسو نبود!!!!!!!
ایراد از سیستم خنک کاری نبود!!!!!
..خودرو رو خاموش کنید سرباطی رو جدا کنید و تمام سوکت ها به جز ایسیو رو از محل خودشون خارج کنید و بعداز تمیز کردن در جای خودشون قرار بدید.. مثلا سوکت سنسور اکسیژن ، سوکت سنور دمای آب سوکت اتصاال به درب موتور که سمت راست بالاتراز ترموستات قرار داره. سیم های برقی رو مرتب کنید چ.ن ممکنه یکی از سیم ها آزاد و به بدنه یا جایی اتصالی کنه. بعداز مرتب نمودن سیم ها و جاگذاری اونها در محل های خودشون. سرباطی رو به باطری وصل کنید و استارت بزنید.
مشکل کاملا حل شد البته به صورت کاملا اتفاقی و تصادفی.حدس میزنم ی رشته تک سیم در اطراف ترموستات و سنسور اکسیژن آزاد بود و اتصال میکرد
بعدا عکس اون رشته سیم رو در اینجا قرار میدم.
تصادفی و اتفاقی برای اینکه واقعا رو اعصابم راه رفته بود این خرابی و مدت 10 ماه نه تنها خودمو بلکه تعمیرکاران خبره رو هم سرکار گذاشته بود و همگی اعلام کردن ایسیو خرابه یا باید تعمیر بشه یا باید نو بخری.
ی روز تصمیم گرفتم تو پارکینگ خونه خودم سیم کشی لز ایسیو به تمام محل ها رو چک کنم و همین کارو کردم و دسته سیم ها رو مرتب و در محل های خودشون قرار دادم و ی تک رشته سیم مشکی هم بود که معلوم نبود به کجا وصل بوده اونو چون نمیدونستم جمعش کردم و با نوار چسب ی جایی فیکسش کردم.
الان دو هفته اس که ایراد تکرار نشده و آمپر آب دقیقا از وسط بالاتر نرفته و تو ترافیک هم ک بالا میره دقیقا فن ها شروع به کار میبکنن و آمپر به وسط برمیگرده
امیدوارم این راهکار به درد دوستان بخوره و قبل از مطمئن نشدن اقدام به خرید یا حتی تعمیر ایسیو نکنید