PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن نشدن کامپیوتر

imanfp
23rd April 2016, 23:18
سلام
من پریروز یهویی هنگام کار کردن با کامپیوترم ، هنگ کرد و قفل کرد به طوری که هیچی کار نکرد … تا چند دقیقه هم صبر کردم ولی تغییری ایجاد نشددکمه ریست رو زدم ولی دیگه سیستمم بالا نیومد
هر وقت دکمه پاور رو میزنم تا سیستم بالا بیاد ، هیچی بالا نمیاد و هیچ بوقی هم نمیزنه
دارم دیوونه میشم … حتی رم و باطری هم چند بار در آوردم و دوباره قرار دادم اما تغییری ایجاد نشد
کدوم راه رو برم ؟ … لطفا راهنمائیم کنید

در ضمن ؛ روی سیم پاورم ، یه طرفش خیلی زود داغ میکنه و حالت ذوب شدگی داره ... دیشب که چندین ساعت از برق جدا کردم و پس از چند ساعت وصل کردم ، سیستم بالا اومد ولی 10 دقیقه نشد که هنگ کرد و باز شد مثل قبل

ممنون میشم راهنمائیم کنید ... سپاس

ASHKAN-NO
24th April 2016, 00:40
درود
عزیز موقع استارت فن گرافیک یا CPU
کار می کنه ؟
یا اینکه LED های کیس روشن میشه ؟
اگه هیچ اثری از روشن شدن نداره
احتمال خرابی تغذیه هست
که باید باز کرده و خازنهای خروجی تغذیه
را چک کنید ببینید باد نکرده باشد
همچنین خازنهای روی مادر برد هم بررسی شوند
تا باد نکرده باشند فعلا همین ها بررسی شود
نتیجه ؟

M.Salehi
24th April 2016, 11:45
سلام
من پریروز یهویی هنگام کار کردن با کامپیوترم ، هنگ کرد و قفل کرد به طوری که هیچی کار نکرد … تا چند دقیقه هم صبر کردم ولی تغییری ایجاد نشددکمه ریست رو زدم ولی دیگه سیستمم بالا نیومد
هر وقت دکمه پاور رو میزنم تا سیستم بالا بیاد ، هیچی بالا نمیاد و هیچ بوقی هم نمیزنه
دارم دیوونه میشم … حتی رم و باطری هم چند بار در آوردم و دوباره قرار دادم اما تغییری ایجاد نشد
کدوم راه رو برم ؟ … لطفا راهنمائیم کنید

در ضمن ؛ روی سیم پاورم ، یه طرفش خیلی زود داغ میکنه و حالت ذوب شدگی داره ... دیشب که چندین ساعت از برق جدا کردم و پس از چند ساعت وصل کردم ، سیستم بالا اومد ولی 10 دقیقه نشد که هنگ کرد و باز شد مثل قبل

ممنون میشم راهنمائیم کنید ... سپاس

با سلام

دوست عزیز با توجه به توضیحات شما

اولین مورد خرابی پاور هست اون که گفتید یک طرف کابل پاور ذوب شده باید کابل رو تعویض کنید
ولی این مشکل ربطی به کابل نداره

اگه چنانچه خودتون می تونید کاری بکنید باید پاور باز بشه و طبق فرمایش جناب اشکان قطعات رو چک کنید
اگه خودتون سر رشته ای ندارید بهتره یدونه پاور گیر بیارید حالا بصورت امانت یا بخرید

به احتمال زیاد با تعویض پاور مشکل شما حل خواهد شد

بهرحال ما فقط از روی توضیحات شما نظر میدیم و تا دستگاه جلوی دست نباشه نمیشه قطعا نظر داد

نتیجه رو اطلاع بدید

موفق باشید

M.Salehi
24th April 2016, 12:41
سلام مجدد

خوب شما یبار رمها رو در بیارید پینها رو تمیز کنید سوکت رمها رو با مسواک و با دقت تمیز کنید
کارت گرافیک رو هم همینطور تمیز کنید و درست جا بزنید

چون سیستم شما گاهی اوقات بالا میاد کمی مشکوکه بهمین خاطر من فکرم رفت سراغ پاور

تمام کابلهای روی مین برد رو چک کنید

نتیجه رو اطلاع بدید

M.Salehi
24th April 2016, 13:00
به تصویر زیر دقت کنید

104166