PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (حل شده ) مشکل روشن نشدن lcd xvision 32

davood2000
3rd June 2016, 22:47
با سلام وخسته نباشید .
یک lcd xvision32 برام اوردن که متاسفانه ظاهرا برچسب مدل ونوشته کنده شده که با شرمندگی اساتید طبق عکس اممنون میشم .مدل دقیق رو بفرمایند.
مشکل lcdاز قسمت پاور میباشد .بنده پس از مشاهده 1عددخازن 16 ولت 1000 ودوعدد 10ولت 2200 که باد کرده بود تعویض کردم وضمنا فیوز 5 امپر هم ازبین رفته بود .
پس از تعویض مجدد که وصل کردم بازهم فیوز ازبین رفت .واتصالی در مدار وجوددارد .
ممنون میشم اساتیدبرای حل این مشکل راهنمایی بفرمایند .
سپاسگذارم

davood2000
4th June 2016, 01:59
بادرود وخسته نباشید .
با برسی پاور متوجه سوختن فت w20nm60 که با عایق به هیتسینگ متصل است شدم .
حال نمیدانم با خرابی وسوختن این قطعه به قطعات دیگربرد هم اسیب رسانده یا خیر .
فقط چیزی که متوجه شدم درست جلوی این فت یک مقاومت به لوکیشن r215 که اهمی نشان نمیدهد حال شاید در حد مگااهم که 5 رنگی هست که شاید اهمتر توانایی سنجش مگااهم ندارد .ونیز در تست بیزر همانند سلف راه میدهد وصدای سوت هست .
رنگ مقاومت بترتیب قهوهای .سیاه.نقره ای.طلایی.سیاه ؟؟؟
مقداراین مقاومت چقدر است ؟؟ونظر اساتید چیست ؟؟

abasfar
4th June 2016, 11:14
باسلام به دوست گرامی مقاومت شما یک دهم هست لطفا در ایکس ویژن ای سی اس ام دی هشت پایه را عوض کنید تا فتها نسوزند

ASALAK
5th June 2016, 19:06
دوست عیزیز
مقاومت ذکر شده بدون اهم وبه اصطلاح فیوزی میباشد
ایسی که علامت زدم رو حتما تعویض نمایید
تذکر : برای تست حتما از لامپ تست سری استفاده نمایید تا در صورت شورت بودن مدار از سوختن قطعات جلوگیری شود
موفق باشید

104922

M.Salehi
5th June 2016, 22:23
با سلام

دوستان اگه شماره ایسی درایور 8 پایه رو دارند یا مشابه اون رو اعلام کنید تا دوستمون
بتونند تهیه کنند ظاهرا شماره روی ایسی کد دار هست

موفق باشید

M.Salehi
5th June 2016, 22:48
جناب داوود

مدل تلوزیون شما به احتمال زیاد با توجه به مقایسه بردها

LC-32IMB5

104923

away
5th June 2016, 23:25
با سلام خدمت همکاران محترم دوستان من این عیب را داشتم و رفع کردم این موس فت وای سی 8 پایه وکلا" این قسمت تغذیه مربط میشود به برق110 برای کشورهایی که برق شبکه انها 110است دوست عزیز شما اگر برق ورودی 220 داری موس فت سوخته را از مدار خارج کن و مدارات مربوط به این قسمت را از بقیه تغذیه ازاد کن و تغذیه با 220 کار میکند

ASALAK
6th June 2016, 12:51
درود دوست عزیز

در صورت امکان برروی عکس واسه دوستمون توضیح بدید
البته اکه عملی هست وشما قبلا این کار رو کردید.تا خدای ناکرده دوستمون دجار مشکل نشوند

away
6th June 2016, 22:46
درود دوست عزیز

در صورت امکان برروی عکس واسه دوستمون توضیح بدید
البته اکه عملی هست وشما قبلا این کار رو کردید.تا خدای ناکرده دوستمون دجار مشکل نشوند

با سلام همکار محترم در اولین فرست عکسی از برد تغذیه که خودم تعمیر کردم میگذارم

davood2000
7th June 2016, 01:16
با درود وخسته نباشید .
جهت اطلاع دوستان واساتید .ایسی فت 20n60 رو پیدا نکردم .وفروشنده نداشت بجاش 21n60 رو داد .ودر ضمن ایسی 8 پایه smd هم fa5501 بود که تهیه کردم .وهردو رو تعویض کردم .قبل از وصل کردن به مین برد با لامپ سری وصل کردم .ومشکلی نداشت .خازنهای خروجی هم که ترکیده بود تعویض کردم .
الان چراغ استندبای روشن شد .خواستم با کنترل روشن کنم
متاسفانه همون لامپ سری روشن شد .وبعد چراغ قرمز استندبای بعد از چشمک زدن روی چراغ سبز ماند ولامپ سری هم کامل روشن ماند .وtv روشن نشد .
بنده که ایسی 8 پایه5501 رو عوض کردم فت 20n60 رو همینطور دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل از کجاست که نتیجه نگرفتم .
ظمنا خروجی 24 ولت رو ندارم .
ایا میتونه 8 پایه خراب بوده باشه .وروی ایسی هم علامتی مبنی بر اینکه پایه 1 رو مشخص کنه نیست .طبق ایسی خودش ونوشته ایسی خراب همون شکلی روی برد گذاشتم .
ممنون میشم کمک وراهنمایی بنظرتون میرسه بفرمایید .

davood2000
7th June 2016, 15:24
جناب داوود

مدل تلوزیون شما به احتمال زیاد با توجه به مقایسه بردها

LC-32IMB5

104923

درود جناب صالحی tv دقیقا مدل همین است .
ودرارسال قبلی عرض کردم .فت وایسی خودش رو جایگزین کردم .وچراغ استندبای روشن شد .چشمک میزند وچون به لامپ سری وصل کردم .موقعی که چراغ بعد از چشمک سبز شد .لامپ سری هم روشن میمونه .
ایا روی برد اصلی هم شتونه ایراد باشد.
بنده توی فرومی تجربه گذاشته بود که دقیقا همین مدل وهمین ایراد با همان قطعات سوخته ولی ایشان تجربه نوشتند با تعویض فت و ایسی 8 پایه 5501 مشکل حل شده ولی بنده این قطعات رو تعویض کردم وروی استندبای موند بعد از خارج شدن از استند روی چراغ سبز وصفحه کامل تاریک ...مانده
ممنون میشم بفرمایید چه کاری مانده انجام دهم .

ASALAK
7th June 2016, 17:29
[QUOTE=davood2000;493080]با درود وخسته نباشید .
جهت اطلاع دوستان واساتید .ایسی فت 20n60 رو پیدا نکردم .وفروشنده نداشت بجاش 21n60 رو داد .ودر ضمن ایسی 8 پایه smd هم fa5501 بود که تهیه کردم .وهردو رو تعویض کردم .قبل از وصل کردن به مین برد با لامپ سری وصل کردم .ومشکلی نداشت .خازنهای خروجی هم که ترکیده بود تعویض کردم .
الان چراغ استندبای روشن شد .خواستم با کنترل روشن کنم
متاسفانه همون لامپ سری روشن شد .وبعد چراغ قرمز استندبای بعد از چشمک زدن روی چراغ سبز ماند ولامپ سری هم کامل روشن ماند .وtv روشن نشد .
بنده که ایسی 8 پایه5501 رو عوض کردم فت 20n60 رو همینطور دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید مشکل از کجاست که نتیجه نگرفتم .
ظمنا خروجی 24 ولت رو ندارم .
ایا میتونه 8 پایه خراب بوده باشه .وروی ایسی هم علامتی مبنی بر اینکه پایه 1 رو مشخص کنه نیست .طبق ایسی خودش ونوشته ایسی خراب همون شکلی روی برد گذاشتم .
ممنون میشم کمک وراهنمایی بنظرتون میرسه بفرمایید .[/QUOT

درود دوست عزیز

از لامپ چند وات برای تست استفاده کردی >
ترجیحا 200 وات باشه بهتره .چون وقتی مدار اتصال کامل باشه پر نور روشن میشه وگرنه سیستم راحت کار میده .

M.Salehi
7th June 2016, 19:02
با سلام دوست عزیز جناب داوود

این مطلب رو در نظر بگیرید تست پاور در دستگاهای السیدی توسط لامپ سری
شرایطی داره شما فقط جهت جلوگیری از خرابی در لحظه اول می تونید از لامپ سری استفاده کنید

توضیح اینکه : بدلیل مصرف بالای پاور السیدی لامپ سری به هیچ وجه برای استارت دائمی جواب نمیده در اکثر موارد
چندبار قطع وصل و دستگاه بدلیل افت ولتاژ پروتکت میکنه و خاموش میشه

بنابراین شما یبار دیگه قطعات اولیه رو چک کنید
همون فت که استفاده کردید رو تست کنید خراب نشده باشه از لحاظ جایگزینی هیچ مشکلی نداره با قطعه اصلی مشابه هست

اگه تمام قطعات رو چک کردید یبار با برق معمولی تست کنید

موفق باشید

davood2000
7th June 2016, 22:17
با درود وسپاس
علاوه برتعویض فت 20n60 وایسی 8پایه 5501 وخازنهای خروجی که ترکیده بودند .یک خازن در مسیر ایسی 5501 با مقدار 50ولت47میکرو
مشکل استندبای وخاموشی کاملا حل شد.
ممنون وسپاسگذارم که تجربیات ارزشمندتان را در اختیار دیگرکاربران قرار میدهید .
بنده هم نتیجه رو اطلاع دادم برای دوستان که اگربه این مشکل در مدل ذکرشده باتوجه به تحقیق بنده در دیگرفرومها شواهد بر ایراد معروف وشناخته شده این ایراد پاور به این شکل درمدل فوق مشهور است .امیدوارم روزی بدرد کاربری بخورد .اگرهم در تهیه ایسی 5501 مشکلی داشتید پیام دهید تا ادرس فروشگاه رو به اطلاع برسانم .
پیروزباشید .

away
8th June 2016, 04:50
با سلام همکار محترم در اولین فرست عکسی از برد تغذیه که خودم تعمیر کردم میگذارم

با سلام خدمت همکاران محترم وخوشهالم از اینکه دوست خوبمان مشکل تلویزیون را رفع کرد مدل تلویزیون که بنده تعمیر کردم lc32img5بوده وچون بنده ان زمان ای سی5501aرا نتوانستم تهیه کنم به این شکل تغذیه را راه انداختم که ترانزیستور q203به شماره20nm60 که سوخته بود را ازاد کردم ووایسی 5501 با لوکیشنu201 را همینطور پایه 6همین ای سی را مدار ان را بریدم که زیر ای سی است ومقاومت بالوکیشن r215را ازاد کردم و جامپرهای g3 و g14 را نیز ازاد کردم تغذیه با 220 راه افتاد104947104948104950104949