PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد آی سی رگولاتور L7805Cv

mani.s
8th August 2016, 11:24
با درود و سلام به همه زحمت کشان سایت.
بنده یه اسپیکر بزرگ دو تیکه شاین دارم که دو تا مشکل پیدا کرده بود و خروجی صدای باند ها قطع و وصل میشد با باز کردن و تعویض خازن 25 ولت مشکل صدا حل شد ولی متاسفانه این مدل اسپیکر در قسمت usb مشکلی که داره از هر 1000 تا شاید یه فلاش usb را قبول کنه و بخونه و بقیه فلاش ها را no usb میزنه .
یه آی سی رگولاتور L7805Cv در کنار این خازن هست که تا حدودی داغ میکنه امکان داره بخاطر ترکیدن خازن این ریگلاتور هم معیوب شده باشه .
اگر مشکل از این نیست پس چه چیزی امکان داره خراب شده باشه که اکپر فلاش usb ها را ورودی اسپیکر جواب نمیده با تشکر

M.Salehi
8th August 2016, 12:49
با سلام

دوست عزیز اگه به ایسی رگولاتور شک دارید بهتر تعویض کنید تا شک برطرف بشه
البته با ولتاژگیری ورودی و خروجی ایسی میشه از سالم بودن اون مطمئن شد

در مورد شناسایی کردن فلش ها باید بگم اطلاعات فریمور هر فلش مموری متفاوت هست
گاها پیش میاد اطلاعات فریمور برای دستگاه پخش کننده تعریف شده نیست و به همین دلیل فلش خونده نمیشه

بنده خودم چندین دستگاه رو مشاهده کردم که دوسه تا از فلشهای منو شناسایی نکردند
بنابراین این عیب رو نمیشه سخت افزاری دونست

این نظر بنده بود

موفق باشید

ARIYA
8th August 2016, 13:00
درود
با تشکر از جناب صالحی فقط توضیحی تکمیلی برای آیسی بدهم
ولتاژ ورودی 12 تا 15 ولت و خروجی 5 ولت این ایسی اگر ثابت باشد آیسی موردی ندارد
اگر خروجی کمتر بود پایه خروجی آیسی را آزاد و مجدد ولتگیری کنید اگر باز افت داشت ایسی
معیوب است اگر خیر در مسیر خروجی قطعه خراب هست که باعث افت ولتاژ شده است
زمان وصل کردن فلش ولتاژ روی سوکت را اندازه گیری کنید اگر کمتر از 5 بود احتمالا به خاطر
همین اکثر فلش ها را نمی خواند

mani.s
8th August 2016, 13:07
با درود جناب صالحی.
این فرمایش شما کاملا صحیح میباشد.
اما این اسپیکر در زمان خرید بر عکس این قضیه بود و گاها بعضی از فلاش ها را نمیخوند ولی الان 99% را نمیخونه و بنده کمی شک به این ایسی دارم که با خرید و تعویض اطلاع رسانی خواهم کرد.
جناب صالحی خازن 25ولت 22000 هم اگر روی بیس و صدا فشار وارد کنیم بعد از مدتی خراب میشه میشه از خازن قویتر روی چنین اسپیکر استفاده کرد که مشکلی پیش نیاد.

M.Salehi
8th August 2016, 16:29
با سلام مجدد

مواردی که جناب آریا در پست بالا فرمودند رو چک کنید

شما می تونید هم مقدار خازن یعنی حجمشو از 2200 میکرو به 4700 تغیر بدید و هم ولتاژ رو از 25 ولت به 35 یا 50 تغییر بدید
مشکلی از لحاظ فنی نداره ولی
با زیاد کردن صدا اصولا نباید صدمه ای به خازن برسه مگه اینکه مشکل دیگه ای داشته باشه مدار
بهرحال در حالتهای مختلف صدای کم و زیاد ولتاژها رو چک کنید که افت داره یا نه

موفق باشید