PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكل عجيب در عدم شناسايي كارت dvb توسط مادربرد

eminemrap
25th August 2016, 21:05
با سلام دوستان لطفا كمك كنيد مشكل عجيب در عدم شناسايي كارت dvb مدل prof8000 دارم مادربرد رم،كارت گرافيك و تمام سخت افزار ها رو ميشناسه اما كارت dvb رو بعضي مواقه ميشناسه و دوباره كه سيستم رو ريست ميكنم و بالا مياد كلا نميشناسه قبلا اينطوري نبود مادربرد جديد گرفتم اينطوري شد نميدونم مشكل از كجاست لطفا كمك كنيد يكي گفت امكان داره از پاورت باشه.

dvb 7
26th August 2016, 08:54
ویندوز قبلیت چی بود و ویندوز فعلی چیه ...؟؟؟

eminemrap
26th August 2016, 11:07
ويندوز قبلي ويندوز xp sp3 بود فعلا هم همين ويندوز نصب هست ويندوز هم دوباره نصب كردم درست نشد نميدونم مشكل از كجاست.يه بار ميشناسه بعد سيستم رو ريست ميكنم دوباره بالا مياد نميشناسه.لطفا كمك كنيد ممنونم

M.Salehi
26th August 2016, 12:48
با سلام

دوست عزیز شما گفتید مین برد رو تعویض کردید؟
الان سیستم شما قدیمی هست یا از سری جدید؟

اگه سیستم قدیمی هست ویندوز xp بهترین گزینه هست ولی اگه سیستم شما نصبتا جدید هست
بهتره از ویندوز 7 استفاده کنید

نتیجه رو اطلاع بدید

eminemrap
26th August 2016, 20:13
با سلام درسته مين رو عوض كردم اما جديد نيست قديميه ويندوز هم xp sp3 نصب كردم تمام تجهيزات سخت افزاري رو شناسايي ميكنه اما كارت dvb رو بعضي مواقع شناسايي ميكنه وقتي سيستم رو ريست ميكنم دوباره بالا مياد شناسايي نميكنه.بگير نگير داره كلا

M.Salehi
26th August 2016, 20:30
سلام مجدد

فقط دو نکته بنظرم میرسه
کارت دی وی بی ها اکثرا به ورژن ویندوزها گیر میدن اگه می تونید یه نوع دیگه ویندوز یا ویندوز 7 نصب کنید
دوم درایور مین برد رو حتما نصب کنید تا USB ها اپدیت بشه درایور کارت رو هم اگه داره آپدیت کنید

نتیجه رو اطلاع بدید

eminemrap
27th August 2016, 12:53
سلام دوباره
من سيستم قبلي كه داشتم همين ويندوز بود روي سيستم كه خوب كار ميكرد درايو مين برد هم نصب هستش ولي درايو كارت dvb خيلي از مواقع شناخته نميشه توسط مادربرد براي همين نميدونم چطوري ابديت كنم داخل ديوايس ها نيست.خيلي از مواقع نميشناسه كارت رو خيلي كم پيش مياد كارت رو بشناسه و با يه اسكن مجدد ديوايس ها دوباره ناپديد ميشه.

ASALAK
27th August 2016, 13:21
دروددوست عزیز

بنده نمونه مشابه مشکل شما رو داشتم چند مدل مین تست کردم نشد .!.همچی مرتب بود اما کارت DVB شناسایی نمیکرد .مجبور شدم از یک مادربورد قدیمی با سوکت پاور 24 پین استفاده کنم .مشکلم حل شد

M.Salehi
27th August 2016, 13:27
سلام

از درایورهای موجود در لینک زیر استفاده کنید و نتیجه رو اعلام کنید .
در ضمن موقعی که کارت شناسایی نمیشه تو دیواس منیجر علامت احتیاط زرد رنگ کنارش میاد یا کلا چیزی نشون نمیده؟

http://www.proftuners.com/driver8000.html

(http://www.proftuners.com/driver8000.html)

eminemrap
27th August 2016, 17:43
كلا چيزي نشون نميده بعضي مواقع مياد داخل ديوايس منيجر وقتي اون اسكن رو ميزنم دوباره ميره.حتي علامت زرد رنگ هم نمياد كلا ميره
الان تازه سيستم رو روشن كردم و يكي از اون مواقعي هست كه مين برد كارت رو شناخته و با اسكن كردن هم نميره الان همه چي اوكي هست ولي به محض اينكه سيستم رو ريست كنم بالا بياد ميپره و كلا ميره.اينم عكسش
106438

ASALAK
27th August 2016, 17:57
دوست عزیز

شکاف اسلوت کارت رو تمیز کنید
همچنین هر دو طرف پین های پایه کارت رو سمیاده نرم بکشید ودوباره تست کنید

eminemrap
27th August 2016, 19:12
كاري رو كه گفتين انجام دادم اما فايده اي نداشت دوباره كلا نميشناسه كارت رو.موندم چكار كنم

ASALAK
27th August 2016, 20:16
درود

سوکت تغذیه به مین شما چند پین هستش 20 یا 24 پین ؟

eminemrap
27th August 2016, 21:15
درود

سوکت تغذیه به مین شما چند پین هستش 20 یا 24 پین ؟

سلام دوباره دوست عزيز 24 پين هست.

eminemrap
27th August 2016, 21:29
باز سيستم رو خاموش و روشن كردم دوباره اومد.اينم عكسش
106445

eminemrap
28th August 2016, 11:32
دوستان كسي نميتونه كمك كنه مشكل از كجاست خيلي ضروريه برام.ممنون ميشم

bahram chobin
28th August 2016, 11:52
سلام
چند نکته رو بررسی کن
ابتدا رویxpتست کن
بعد
1-کارت رو روی یه کامپیوتر نو تست کن ببین کار میکنه یا نه
2-پلاتین های اسلت هایpciرو بررسی کن ببین شکستگی ندارن؟
3-در صورتیکه پلاتین های پورت هایusbو مودم سبز رنگ شدن و سولفاته هستن باید مادر برد عوض بشه
4-در صورتیکه خارهای روی مادربرد مثل خارهایfpanelسبزرنگ و سولفاته شدن باید مین برد عوض بشه
5-بعضی مواقع خرابی پاور مشکل ساز میشه
6-خازنهای روی مادربرد ببین وروم کرده نیستن؟

کلا باید بررسی بشه اونم با مشقت زیاد

M.Salehi
28th August 2016, 11:56
سلام

دوست عزیز مگه بغیر از چند نکته که اشاره کردیم مشکل دیگه ای می تونه باشه ؟

یبار دیگه مرور کنیم

1. ورژن ویندوز برای کارت دی وی بی خیلی مهمه ( که گفتید قبلا همین ویندوز بوده و تعویض نکردید ! )
2. درایور خوده کارت که لینک دادم ولی ظاهرا استفاده نکردید تا نتیجه رو ببینیم ! )
3.درایورهای مین برد رو باید آپدیت میکردید مثال با نرم افزار درایور پک تا بروزتر بشه
4. تمیز کردن اسلات کارت و یا استفاده از یه اسلات دیگه
5. احتمال عدمه مچ شدن مین برد با کارت که در اونصورت چاره ای جز تعویض مین برد نیست
6. آخرین مورد شاید خوده کارت مشکل داشته باشه لحیم سردی یا قطعی در مدار داشته باشه

در هرصورت این موارد فقط و فقط بدست خودتون قابل تست و بررسی هست
و ما فقط مواردی رو که به ذهنمون میرسه گفتیم
مطمئن باشید فقط با چک کردن موارد فوق می تونید نتیجه بگیرید و راه میان بری نیست

اول از همه تو پست قبلی عرض کردم شما کارت رو روی یه سیستم دیگه تست کنید تا حداقل از سلامت کارت
مطمئن بشیم

eminemrap
30th August 2016, 20:42
سلام دوباره دوستان کارت رو بردم بیرون روی چند تا سیستم چک کردن جواب نداد بردم بعد کارت رو که طرف نگاه کرد گفت چیپ ست یا همون ic کارت پشتش سیاه شده و سوخته مدلش هم cx23885-13z هست میخاستم بدونم میشه تعمیرش کرد یا این مدل ic رو از کجا پیدا کنم طرف گفت ic رو پیدا کنی من برات اوکی میکنم میخاستم بدونم پیدا میشه لطفا کمک کنید ممنونم.

M.Salehi
30th August 2016, 21:03
با سلام

خوب حالا دیدید از اولش میگفتم رو یه سیستم دیگه تست کنید بخاطر این بود
حالا فهمیدیم مشکل از خوده کارت هست و ربطی به ویندوز مین برد و درایور و خیلی چیزای دیگه نداره

احتمال داره چون بعضی وقتا کار میکنه برد شما لحیم سردی داشته باشه
شما قبل از اینکه چیپ رو بخرید بهتره توسط یه تعمیرکار برد رو قشنگ هیتر بگیرید و با تینر شستشو بدید
درصد زیادی احتمال داره درست بشه

درنهایت اگه مجبور شدید چیپ بخرید تو فروشگاه زیر هست قیمت 34 تومن نوشته

CX23885-13Z | Chipset-IC | چیپست آی سی | Chip چیپ | Conexant | PCIe Decoder (http://www.chipset-ic.com/CONEXANT-CX23885-13Z-PCIe-Decoder-TQFP-128-23885)

eminemrap
31st August 2016, 11:23
با سلام این چیپ ست که معرفی کردین مطمئن هستین روی کارت dvb جواب میده که من اگه روشی که شما گفتین جواب نداد خریداری کنم.

eminemrap
31st August 2016, 11:25
اخه دقیقا زیر همین مدل چیپ ست یه عدد دیگه هم نوشته با اینی که توی سایت هست خوانایی نداره.مشکلی پیش نمیاد

M.Salehi
31st August 2016, 12:09
با سلام

دوست عزیز اون شماره که خودتون نوشتید با این چیپ مطابقت داره
شماره اصلی همون بالایی هست شماره های پایین سریال و سری ساخت چیپ هست

بازم تاکید میکنم چون فرمودید گاها کارت کار میکنه احتمال قطعی در مدار بالاست
اگه در مدار قطعی باشه حتی اگه چیپ عوض بشه بازم کار نخواهد کرد
یان کار باید بدست یه تعمیرکار مجرب انجام بشه که لوازم کاملی مثل لوپ و هیتر داشته باشه

در ضمن من خودم از این چیپ تعویض نکردم فقط از روی شماره این لینک برای شما معرفی کردم

موفق باشید

eminemrap
31st August 2016, 12:15
سلام دوباره دوست عزیز من به تعمیرکار زنگ زدم مطمئن بشم ایشون گفتن مین برد رو کلا با تینر شست و شو دادن و کارت بازم اوکی نشد و به یه تعمیر کار مطممئن که به گفته خودشون این کاره هستن گفتن شما چیپ رو پیدا کن من برات ردیف میکنم حالا میخاستم مطمئن بشم که شما گفتین مشکلی نداره فقط شماره اصلی مهمه که همونه.بازم ممنونم

eminemrap
31st August 2016, 17:21
با سلام

دوست عزیز اون شماره که خودتون نوشتید با این چیپ مطابقت داره
شماره اصلی همون بالایی هست شماره های پایین سریال و سری ساخت چیپ هست

بازم تاکید میکنم چون فرمودید گاها کارت کار میکنه احتمال قطعی در مدار بالاست
اگه در مدار قطعی باشه حتی اگه چیپ عوض بشه بازم کار نخواهد کرد
یان کار باید بدست یه تعمیرکار مجرب انجام بشه که لوازم کاملی مثل لوپ و هیتر داشته باشه

در ضمن من خودم از این چیپ تعویض نکردم فقط از روی شماره این لینک برای شما معرفی کردم

موفق باشید

سلام دوست عزیز شناختن منظورم اینه که وقتی ویندوز بالا میاد میشناسه ولی به محض اینکه در محیط دیوایس ها اسکن رو میزنم میره و دیگه نمیاد.بعضی مواقع میاد و حتی سیگنال و تصویر هم دارم ولی بعد از چند دقیقه دوباره میره و دیگه نمیاد.این مشکل فکر کنم از چیپ کارت باشه چون هم مین رو شست و شو دادن و هم با مین دیگه تست کردن نشناخت و دقیقا پشت چیپ کارت سیاه شده.امکانش هست از چیپ کارت باشه کسی به این مشکل برنخورده.

M.Salehi
31st August 2016, 19:25
خوب ببینید

پشت چیپ سیاه شده یعنی حرارت زیادی توسط چیپ تولید شده و باعث سوختن فیبر شده

حالا دوتا نکته هست

1. احتمال داره همون حرارت باعث لحیم سردی روی برد بشه
2. احتمال داره چیپ خودش آسیب دیده باشه

بهرحال من بخاطر منافع خود شما اینقدر اسرار دارم قبل از خرید چیپ موارد دیگه رو بررسی کنید
تعمیر کارت dvb زیاد معمول نیست بخاطر همین کمتر کسی نظر میده

موفق باشید

eminemrap
31st August 2016, 21:30
خوب ببینید

پشت چیپ سیاه شده یعنی حرارت زیادی توسط چیپ تولید شده و باعث سوختن فیبر شده

حالا دوتا نکته هست

1. احتمال داره همون حرارت باعث لحیم سردی روی برد بشه
2. احتمال داره چیپ خودش آسیب دیده باشه

بهرحال من بخاطر منافع خود شما اینقدر اسرار دارم قبل از خرید چیپ موارد دیگه رو بررسی کنید
تعمیر کارت dvb زیاد معمول نیست بخاطر همین کمتر کسی نظر میده

موفق باشید

یعنی شما میگین من برد کارت رو بدم هیتر کنن و با تینر شست و شو بدن بعد اگه بازم کار نکرد باید چیپ رو عوض کنم.درسته دوست عزیز

ASALAK
1st September 2016, 10:43
دقیقا دوست عزیز
منظور مهندس صالحی چیپ مین کارت هستش

M.Salehi
1st September 2016, 12:21
با سلام

بله دوست عزیز منظور بنده اینه که شما قبل از خرید چیپ
بدید مین برد و خوده چیپ رو قشنگ هیتر بگیرند بعد از شستشو با تینر تست کنید
اگه نتیجه نگرفتید چیپ رو بخرید

بازم تکرار می کنم نظرات بنده و سایر دوستان فقط جنبه راهنمایی داره

موفق باشید

eminemrap
1st September 2016, 13:45
با سلام

بله دوست عزیز منظور بنده اینه که شما قبل از خرید چیپ
بدید مین برد و خوده چیپ رو قشنگ هیتر بگیرند بعد از شستشو با تینر تست کنید
اگه نتیجه نگرفتید چیپ رو بخرید

بازم تکرار می کنم نظرات بنده و سایر دوستان فقط جنبه راهنمایی داره

موفق باشید

سلام مهندس صالحی من مین برد رو دادم هیتر رو نمیدونم ولی با تینر شستو شو دادن اما کارت رو هنوز هیتر و شست و شو ندادن این کار هم میکنم اگه بازم جواب نداد چیپ ست رو میخرم.ممنونم

eminemrap
1st September 2016, 18:17
ببخشید مهندس صالحی اینقدر سوال میکنم منظور شما از مین برد،مین برد سیستم هست یا مین برد کارت رو فرمودید. ببخشید متوجه نشدم

M.Salehi
1st September 2016, 21:33
سلام دوست خوبم

شما خودتون گفتید کارت روی سیستمهای دیگه هم کار نکرده درسته؟
پس در اینصورت کارت مشکل داره
منظور بنده هم هیتر کاری خوده کارت dvb و چیپ روش هست

موفق باشید

eminemrap
17th September 2016, 12:37
سلام خدمت مهندس صالحي من همين كاري كه گفتين رو انجام دادم ولي بازم كار نكرد و ويندوز 7 رو عوض كردم بجاش ويندوز xp sp3 رو نصب كردم تا چند روز خوب بود كار ميكرد ولي بعد از چند روز دوباره همين مشكل بوجود اومد نميدونم مشكل 100% از چيپ هست يا خير.ممنون ميشم كمك كنيد

M.Salehi
17th September 2016, 13:49
با سلام

خوب اگه چندروزی درست کارکرده احتمال خرابی خوده چیپ صفر شده
اگه چیپ مشکلی داشته بود چند روز کار نمیکنه
بنظر بنده مشکل کارت شما رو برد و یا بینه اتصالات پشت و روی برد هست

جهت توضیح عرض کنم حرارت قطعات به مرور زمان باعث میشه لحیم بین پایه ها ترک بخوره که برای رفع
اون از هیتر استفاده میکنیم
برخی موارد هم اتصالات بین پشت و روی برد که از کربن استفاده شده دچار قطعی میشه که پیدا کردن و اصلاح اون
سخت و گاها غیره ممکنه

بهرحال اونجور که بنظر من میاد با این شرایط که شما گفتید گاها درست کار میکنه یکی از موارد بالا ایراد برد شماست
و خوده چیپ سالم هست تو اینجور شرایط تعمیر برد دیگه بدرد نمیخوره

برای راهکار آخر توصیه میکنم یدونه فن بزرگ روی برد یا کنارش ببندید تا خنکش کنه
با این کار احتمال داره مدتی براتون جواب بده ولی در کل باید بفکر تعویض کارت باشید

در ضمن علت اسرار بنده برای مطمئن شدن از خرابی چیپ این بود که شما بیخودی چیپ رو نخرید
و هزینه اضافی نکنید که ظاهرا هم درست حدث زده بودم

موفق باشید

eminemrap
18th September 2016, 11:09
سلام دوباره به مهندس صالحي عزيز من دو تا سوال دارم چه مشكلي باعث بوجود اومدن اين مشكل شده گرماي بيش از حد باعث اينطور مشكل شده و ايا فن باعث ميشه چنين مشكلي بوجود نياد.سوال دومم اين هست وقتي سيستم رو روشن ميكنم كارت رو ميخونه بعد از چند دقيقه كه كار ميكنم درايو كارت ميپره منم فكر كنم بخاطر اين هست كه كارت وقتي گرم ميشه اين مشكل بوجود مياد.حدس من درست هست يا خير.ممنونم

M.Salehi
19th September 2016, 14:33
با سلام

جواب این سوالاتی که پرسیدید رو تاپیک های قبلی توضیح دادم
ولی بازم عرض میکنم متاسفانه شرکتهای تولید کننده کارت فکر اساسی برای دفع حرارت چیپ نمیکنند
عامل اساسی سوختن و خرابی بردهای الکترونیک داغ کردن قطعه و عدم دفع حرارت مناسب اونهاست

اصولا شما باید کارت رو تعویض کنید بعبارتی عمرش سر اومده ولی اون فن رو عرض کردم تست کنید
شاید مدتی براتون کار کنه

موفق باشید

eminemrap
20th September 2016, 19:28
ببخشيد مهندس صالحي قيمت كارت prof 8000 رو دارين يا تقريبي الان چقدر هست.ممنونم

M.Salehi
21st September 2016, 13:13
با سلام

بنده خودم قیمت ندارم
ولی کلا کارت تو بازار کمی کمیاب شده
نمیدونم علت چیه

Emranjon
30th December 2017, 00:17
درود بر همه دوستان و اساتید
من کارت پروف ۸۰۰۰ دارم و فقط فرکانسهایی که رو قطبیت ورتیکال هست رو سیگنال میده و همه فرکانسهای ورتیکال رو به هیچ عنوان سیگنال نمیده به یکی از دوستان تعمیرکارم نشون دادم گفت مشکل باید از چیپست آی سی پردازنده اصلی باشه که خط فرکانسی هوریزونتال یا افقی رو راه نمیده که سیگنال بده . نظر اساتید چیه چه کار کنم و کدوم قطعه مشکل داره ؟ آبا اگر چیپست باشه قابل تعویز هست و آیا در ایران یافت میشود؟ با سپاس

aban1975
30th July 2018, 07:38
سلام دوستان
لطفا اگه میشه نحوه نصب درایور کارت skystar 2 express hd روی ویندوز 10 را توضیح بدین ضمنا آیا خود ویندوز 10 این مدل کارت را شناسایی میکنه یا نه ؟؟