سفرنامه کانادا : قسمت دوم مکزیک

سفرنامه کانادا مکزیک

روز پنجم:مکزیک
بالاخره اقامت ما در تورنتوی دوست داشتنی به پایان رسید و در قسمت دوم تور کانادا رهسپار مکزیک شدیم برای دیدن تاریخ مکزیک هیجان زیادی داشتم .
روز ششم : استراحت
روز ششم به اقامت و استراحت در هتل ریو کنکون سپری شد .
روز هفتم : برای گردش در شهر آماده شدیم ، کنکون مکزیک یک شهر ساحلی بسیار زیبا بود و هوای نسبتا گرمی داشت ولی این شهر ساحلی اونقدر جاذبه گردشگری داره که گرما کوله بارش و ببنده و از یادمون بره .
سواحل زیبای کنکان مکان خوبی برای غواصی بود . گلف، ماهیگیری و تنیس از دیگر تفریحاتی بود که میتونید توی سواحل کنکون انجام بدید .من برای اولین بار تصمیم به امتحان غواصی در این آب های صاف و زلال گرفتم تجربه ی فوق العاده لمس دنیای زیر آب چیزی نیست که به این راحتی ها از یادم بره و بعد از اون برای خرید به مرکز خرید رفتیم و سوغاتی خریدم.

Click here to enlarge
بعد از اون به دیدن شهر تولوم رفتیم و از تمدن شگفت انگیز و پر رمز و راز مایا دیدن کردیم من مستند های زیادی راجب مایا ها دیده بودم و برای دیدن تولوم خیلی هیجان زده بودم . خرابه های تولوم بر روی تپه ای 12 متری قرار داشت . راهنما گفت که تولوم محل عبادت پادشاهان مایایی بوده و تولوم بندر اصلی مایاها بوده و مناظر و بقایای تاثیر گذاری را در بر دارد.معبد فرسگوس ال کاستیلو از ساختارهای برجسته و چشمگیر است که در مکانی پر از صخره واقع شده و احساس شگرفی را ایجاد میکند بعد از اون از بناهای باستانی، zona hotelera، خرابه های شهر پوبلو (pueblo) و منطقه طبیعی Sian Ka’an که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده دیدن کردیم .
پس از آن به پارک آبی زل هال رفتیم که جاذبه های طبیعی از جمله پناهگاه ساحلی دامنه کوه،غار ،رودخانه و گیاه شاه پسند را دیدیم .این پارک بهشتی برای غواصی است و پناهگاه انواع مختلفی از ماهی هاست و فعالیتهای مختلفی مثل شنا با دلفین ها و غواصی در آن صورت میگیرد بعد از آن از پل معلق گذشتیم و از غذاهای لذیذ آنجا لذت بردیم.
تور لحظه آخریتور 96طراحی سایتطراحی سایتطراحی سایتطراحی سایت

Click here to enlarge
روز هشتم: بازدید از موزه زیر آب
روز هشتم قرار شد به یک موزه آبی برویم و غواصی کنیم خوشبختانه شنا بلد بودم وگرنه شانس دیدن این موزه زیبا رو از دست میدادم . غواصی در موزه زیر آبی کنکن (موسا)بسیار لذت بخش بود و میتونم بگم بهترین قسمت تور کانادا تا اینجا بود بیش از 470 مجسمه زیر آب خیلی شگفت انگیز و باور نکردنی بود این موزه شامل مجسمه هایی بود به نام تکامل بی صدا که روند رابطه انسان با دنیای بیرون رو نمایش میداد و اثرات مثبت و منفی اون که خیلی جالب بود بیشتر از همه چند باریک الله نثار فکر گردشگری مکزیکی ها کردم.

Click here to enlarge
روز نهم: قایق سواری
در روز نهم در آب های کاراییب قایق سواری کردیم و من در تمام مدت به دنبال کشتی کاراییب و جک گنجیشکه بودم !!!

Click here to enlarge
روز دهم:
در روز دهم به دیدن چیچن ایتزا معروفترین بقایای تمدن مایاها که یکی از عجایب هفتگانه جهانه رفتیم چیچن ایتزا یه هرم بود با هزار پله درحالی که خیلی با اشتیاق آماده بالا رفتن از پله ها میشدم لیدر گفت که اجازه بالا رفتن از پله ها رو ندارم !!! تا سال 2006 گردشگران میتونستن از پله ها بالا برند و تمدن و لمس کنند ولی از وقتی که یک خانم از پله ها سقوط کرد و جان خودش رو از دست داد بالا رفتن از پله ها ممنوع شد.لیدر سعی کرد در همون پایین توضیحاتی بده که غم بالا نرفتن از پله ها یادمون ره : این هرم نقش تقویم مایاها را داشت با 365پله و معماری خاصی که لحظه اعتدال خورشید را نمایش میداد. قدمت چیچن ایتزا به 600 سال قبل از میلاد برمیگرده و لیدر توضیح داد که جنس داخلی اکثر بناهای تاریخی دوران مایا از میکاست میکا سنگی بود که در 2000 مایلی شهر چیچن واقع شده و این ، این سوال رو ایجاد میکنه که مایاها بدون داشتن چرخ وسیله حمله و نقل چجوری میکاها رو به چیچن آوردن ؟ چیچن ایتزا به دلایل نامعلومی در سالهای 900 تا 1300 میلادی خالی از سکنه میشه و همین رمز و راز هاست که این شهر مرموز رو برای من جذاب کرده

Click here to enlarge
هزینه بازدید :
بزرگسالان خارجی: ۲۲۴ پزو
بزرگسالان مکزیکی: ۱۵۰ پزو
کودکان زیر ۱۳ سال: رایگان
کهنسالان با کارت INAPAM: رایگان
ساعت بازدید :
۸ تا ۱۶:۳۰
روز یازدهم:کنکن-مکزیک mexico- cancun
به بازدید از دادگاه های مایاها ،معبد هزاران جنگجو و گودال آبی رفتیم و کمی شنا کردیم و عکسهای زیبایی گرفتیم گودال آبی یا سنوت ها گودال های طبیعی عمیقی هستند که در مکزیک یافت می شوند این گودال ها نیز بخشی از تاریخ مایا ها هستند و در بین گردشگرانی که به دیدن چیچین ایتزا میروند بسیار مشهور هستند.

Click here to enlarge
تور96 تضمینی در مورد صحت یا نبود غلط در سفرنامه ها ندارد. شما هم میتوانید سفرنامه خود را برای ما بفرستید .