.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: روشن نشدن الجی 55 اینچ و احتمال خرابی پاور و عدم وجود ولتاژ 12 و 24 در خروجی پاور

تشکر ها
    11
    13 سپاس از8 پست

444 روشن نشدن الجی 55 اینچ و احتمال خرابی پاور و عدم وجود ولتاژ 12 و 24 در خروجی پاور

با سلام خدمت دوستان عزیز.

با کسب اجازه از اساتید محترم

من آشنایی کمی با الکترونیک و تعمیرات در حد تجربی دارم و اولین باری هست که تلوزیون ال ای دی باز میکنم.

تلوزیون الجی 55 اینچ ابتدا نشانه روشن نشدن بکلایت داشت یعنی صدا و تصویر تاریک، بدون نور زمینه بکلایت داشت. با ولتاژ گیری سوکت خروجی بکلایت در قسمت پاور متوجه شدم که اصلا ولتاژی ندارد.
    بدلیل مشکوک شدن به پاور پس از شستشوی برد پاور با تینر و تخلیه خازن صافی بعد پل دیود یا همان خازن بزرگ اولیه،،، و تست مجدد پاور،، در قسمت ثانویه پاور فقط برق 3.5 ولت استندبای موجود است و چراغ استندبای هم با رنگ قرمز ثابت روشن است. با فشار دکمه پاور چراغ قرمز خاموش و سپس با رنگ قرمز روشن میشود و یک ثانیه بعد آرام کم نور و خاموش میشود. و تلوزیون اصلا روشن نمیشود. فقط پس از فشردن دکمه پاور، برق 3.5 ولت power-on و 3.5 ولت dry-on ایجاد شده و فرمان روشن شدن به اپتوکوپلر جفتی میرسد ولی برق 12 ولت و 24 ولت موجود نیست. بقولی برق 12 و 24 از طریق اپتوکوپلر تکی فرمان فیدبک به آی سی نوسان ساز نمیدهد.

تا بعد از خازن صافی بخش اولیه برق 312 ولت دی سی موجود است. روی پایه دوم آی سی نوسان ساز هم 14 ولت برق میرسد. ولتاژ کمی هم روی پایه یک یا همون سنس آی سی هست. بقیه پایه های آی سی ولتاژی ندارد. از دو ماسفت هم فقط روی درین اولی 312 ولت برق هست. اینجور که من استنباط کردم عدم وجود برق 12 و 24 فیدبک لازم به آی سی نوسان ساز را نمیدهد تا آی سی راه بیافتد و ماسفتها رو برای ایجاد نوسان بکار بگیره. شاید هم ولتاژ یا جریان در بخش ثانویه مجاز نیست که آی سی نوسان ساز با قطع برق از مدار محافظت میکنه. خیلی از قطعات هم تست کردم.
    مدل تلوزیون هم لازم شد عرض میکنم. اگه توضیحات کم و کسری داشته باشد اساتید بفرمایند تا باز هم توضیح بدهم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. مدل برد پاور و نقشه شماتیک پاور هم لازم باشه دارم. امر کنید تا بفرستم.
    ویرایش توسط mosa fatehi : 11th June 2021 در ساعت 02:38

2. نمایش تمام تشکر های mosa fatehi در این پست:

KIAN FAR (12th June 2021)

تشکر ها
    11
    13 سپاس از8 پست

1205219183

با سلام مجدد خدمت اساتید محترم .

در تایید مطالب بالا :

آی سی نوسان ساز به شماره SSC9527S در حالت استندبای : روی پایه شماره یک آن که Vsen میباشد دارای ولتاژ 1.11 ولت الی 1.19 ولت میباشد و بقیه پایه ها بدون ولتاژ هستند .

در حالت پاور :

فقط روی دو پایه آی سی برق میباشد و بقیه پایه ها بدون ولتاژ هستند :
    پایه شماره یک ولتاژ 1.17 ولت الی 1.18 ولت
    پایه شماره 2 که پایه Vcc میباشد دارای ولتاژ 14.17 ولت الی 14.20 ولت میباشد .

مدل تلوزیون : LG55LN5420

مدل پاور : LGP55-13PL2

اگه بشه عکس از پاور و نقشه پاور هم قرار میدم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

چند عکس از روی برد پاور و پشت آن :

Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlarge

نقشه برد پاور :
    فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط mosa fatehi : 11th June 2021 در ساعت 11:18

4. نمایش تمام تشکر های mosa fatehi در این پست:

تشکر ها
    11
    13 سپاس از8 پست

با سلام مجدد . روز و هفته خوبی براتون آرزومندم .

Click here to enlargeClick here to enlarge دوستان عزیز کسی نیست یاری کنه ؟

6. نمایش تمام تشکر های mosa fatehi در این پست:

تشکر ها
    11
    13 سپاس از8 پست

Icon19

با سلام مجدد . برای اطلاع بیشتر :

وقتی دوشاخه را به برق وصل میکنم و تلوزیون استارت نشده چراغ پاور قرمز ثابت هست .

هنگامی که دکمه پاور روی پنل را برای روشن کردن تلوزیون میفشاریم چراخ قرمز پاور دو بار چشمک زده و سپس خاموش میشود . تلوزیون هم روشن نمیشود چون ولتاژهای اصلی نیست .

لطفا اگه کسی تجربه ای داره کمک کنه . ممنون

8. 2کاربر از mosa fatehi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

KIAN FAR (12th June 2021),monster2014 (21st June 2021)

تشکر ها
    15
    133 سپاس از33 پست

پیش فرض پاسخ : روشن نشدن الجی 55 اینچ و احتمال خرابی پاور و عدم وجود ولتاژ 12 و 24 در خروجی پاور

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط mosa fatehi Click here to enlarge
    با سلام مجدد . برای اطلاع بیشتر :

وقتی دوشاخه را به برق وصل میکنم و تلوزیون استارت نشده چراغ پاور قرمز ثابت هست .

هنگامی که دکمه پاور روی پنل را برای روشن کردن تلوزیون میفشاریم چراخ قرمز پاور دو بار چشمک زده و سپس خاموش میشود . تلوزیون هم روشن نمیشود چون ولتاژهای اصلی نیست .

لطفا اگه کسی تجربه ای داره کمک کنه . ممنون
    سلام شما power on رو به همین‌ولتاژی که ۳ و نیم است متصل کن و سوکت مبن از پاور رو بکش ببین سایر ولتاژها برقرار میشه یا نه

10. 4کاربر از amingpx بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

KIAN FAR (12th June 2021),monster2014 (21st June 2021),mosa fatehi (12th June 2021),reza 000 (12th June 2021)

تشکر ها
    11
    13 سپاس از8 پست

پیش فرض پاسخ : روشن نشدن الجی 55 اینچ و احتمال خرابی پاور و عدم وجود ولتاژ 12 و 24 در خروجی پاور

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط amingpx Click here to enlarge
    سلام شما power on رو به همین‌ولتاژی که ۳ و نیم است متصل کن و سوکت مبن از پاور رو بکش ببین سایر ولتاژها برقرار میشه یا نه

با سلام و تشکر از دوست عزیز amingpx

ممنون از بذل توجه شما .

بله انجام دادم .

سوکت مین رو جدا کردم و سوکت بکلایت وصل بود .

پین استندبای 3.5 ولت را از پشت برد به پین پاور آن ؛ با یک رشته سیم بطول 10 سانتی متر به هم وصل کردم و دوشاخه پاور را به برق زدم ولی باز هم ولتاژهای 12 و 24 ولت را نداشتم .

در حالت استندبای : پین استندبای 3.57 الی 3.59 ولت دارد

و در حالت پاور آن : پین استندبای 3.54 الی 3.59 ولت و پین پاور آن 3.33 الی 3.34 ولت را نشان میدهد .

باز هم ممنون از لطف شما .
    ویرایش توسط mosa fatehi : 12th June 2021 در ساعت 19:09

12. 2کاربر از mosa fatehi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

تشکر ها
    11
    13 سپاس از8 پست

لازم هست که پین 3.5 ولت استندبای را به دو پین PWR-ON و DRV-ON متصل کنم و بدون اتصال کابل مین پاور را تست کنم ؟

البته هنوز انجام نداده ام و منتظر کسب اجازه ام .

14. 2کاربر از mosa fatehi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

تشکر ها
    11
    13 سپاس از8 پست

دوستان عزیز سلام .

کسی به مشکل فوق برنخورده کمک کنه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید . شبتون خوش .

تشکر ها
    11
    13 سپاس از8 پست

2 2 کمک

دوستان سلام .

کسی نیست کمک کنه و راهنمایی کنه ؟

لطفا اگه کسی میتونه یه راهنمایی کنه ممنون میشم .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع