.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: رم های DDR2 و DDR3 چه تفاوت هایی دارند؟

علایق
    موسیقی- الکترونیک
    شغل و حرفه
    استدیو سل آکورد
    تشکر ها
    13,965
    4,381 سپاس از586 پست

رم های DDR2 و DDR3 چه تفاوت هایی دارند؟

Click here to enlarge
    ‎رم (RAM: Random Access Memory)، یکی از مهمترین اجزای کامپیوتر است. این قطعه برای ذخیره سازی سریع اطلاعات سیستم عامل، نرم افزارها و دسترسی بی‌وقفه به آنها است. حجم یک حافظه رم، تاثیر زیادی در قدرت و افزایش سرعت کامپیوتر دارد و البته در مجموع سرعت، حجم و نوع حافظه فاکتورهایی مهم در انتخاب رم هستند. اما به عنوان مثال، یک رم ۲ گیگابایتی DDR2 با باس۸۰۰ مسلماً قدرتی در حد و اندازه های یک رم ۲ گیگابایتی DDR3 با باس ۱۳۳۳ ندارد. برای اینکه دلیل این مساله را بدانید و از تفاوت های رم های DDR2 و DDR3 آگاه شوید، توصیه می کنم، ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.
    ‎تغییر عمده
    ‎در سال ۲۰۰۸ اینتل پردازنده های i7 خود را عرضه کرد. این پردازنده ها با مادربوردهایی که به چیپست X58 مجهز بودند، سازگار بود. همزمان با ورود این مادربوردها نوع جدیدی از حافظه ها معرفی شد که DDR3 نامیده شدند.
    Click here to enlarge
    ‎در دو سال گذشته تمام صنایع تولید سخت افزار به DDR3 روی آوردند و در حال حاضر همه پروسسورهای اینتل و حتی پردازنده هایی که اخیراً توسط AMD تولید شده اند با مادربوردهایی که با DDR3 سازگار هستند، تطبیق داده شده اند.
    ‎لازم است بدانید که نام DDR از حروف اول عبارت Double Data Rate گرفته شده. این نام از زمانی که رم های DDR از اواخر قرن گذشته وارد بازار شدند، رایج شد. Double Data Rate RAM به معنی جابجایی دو مقدار دیتا در یک واحد زمانی یکتا است که در حالت تئوری سرعتی دو برابر SDRAMها داشتند.
    Click here to enlarge
    ‎پس از DDRها، تکنولوژی های DDR2 و DDR3 به صورت مشترک، با هدف افزایش کانال های انتقال دیتا در یک واحد زمانی و در نهایت افزایش سرعت، پایه گذاری شدند. رم های DDR2 با توانایی انتقال ۴ مقدار دیتا و رم های DDR3 با افزایش آن به ۸ مقدار دیتا در یک واحد زمانی، به این اهداف خود رسیدند. بدین ترتیب اگر هر واحد زمانی را ۱۰۰ مگاهرتز حساب کنیم، این مقدار در رم های DDR تا ۱۶۰۰ مگابایت بر ثانیه و در رم های DDR2 و DDR3 به ترتیب تا ۳۲۰۰ و ۶۴۰۰ مگابایت بر ثانیه افزایش می یابد. و بدیهی است که هر چه حجم قابل جابجایی در هر ثانیه بیشتر باشد، بهینه تر است.
    ‎قابلیت ها و سازگاری
    ‎درست است که پهنای باند بالا، قابلیت موثری برای رم به حساب می آید، اما در حقیقت ۹۹ درصد برنامه ها توانایی استفاده کامل از پهنای باند بالا را ندارند. این قابلیت به نوع کاربری کامپیوتر وابسته است. یک کامپیوتر سرور و یا یک کامپیوتر رومیزی معمولی به یک میزان از پهنای باند بالای رم شان استفاده نمی کنند.
    ‎برای اینکه بدانید حافظه رم شما چه مقدار از پهنای باندش استفاده می کند می توانید از Benchmark Softwareهایی که به منظور تست حافظه و توانایی کامپیوتر طراحی شده اند استفاده کنید.
    Click here to enlarge
    ‎رم های DDR3 با DDR2 سازگاری ندارند و برای اینکه کامپیوتر خود را با جایگزین کردن رم های جدید ارتقا دهید، ابتدا باید مادربورد خود را عوض کنید. همچنین اگر در حال حاضر کامپیوتری دارید که از رم های DDR2 در آن استفاده می کنید، در صورتی که بخواهید پردازنده و مادربوردش را هم عوض کنید، به احتمال زیاد لازم است با رم های DDR2 خود هم خداحافظی کرده و آنها را با رم های DDR3 جایگزین نمایید.
    Click here to enlarge
    ‎البته تعداد کمی از مادربوردها از این قاعده مستثنا هستند و به اسلات مربوط به هر دوی این مدل های رم، مجهز شده اند. البته این مادربوردها با چیپ ست های قدیمی مجهز شده اند.
    ‎به هر حال اینتل و AMD در نسل های آینده محصولات خود، DDR3 را مد نظر قرار داده اند و در صورتی که قصد تعویض پردازنده را دارید، باید علاوه بر مادربورد، به فکر خرید رم های جدید هم باشید.
    Clock Speed
    Click here to enlarge
    ‎از دیگر خصوصیات مهم رم، Clock Speed است. این خصوصیت در رم ها نشان می دهد، انتقال اطلاعات از یک گذرگاه، با چه سرعتی در یک بازه زمانی انجام می شود. این مقدار نشان دهنده قدرت رم و پهنای باندی است که می تواند از آن بهره ببرد. واضح است که هر چه میزان Clock Speed بیشتر باشد، بهتر است. البته افزایش این مقدار بر سرعت کارهای روتین و معمولی تاثیر چندانی نخواهد داشت، اما بر سرعت اجرای بازیها و برخی نرم افزارها که نیاز به سرعت در دسترسی به اطلاعات حافظه دارند، بسیار تاثیر گذار است.
    ‎در صورتی که قصد خرید مادربورد جدید دارید، توجه به یک نکته بسیار توصیه می شود. برخی مادربورد ها تنها با رم هایی سازگار هستند که Clock Speed آنها روی مقدار خاصی محدود شده باشد. لذا بهتر است قبل از خرید یک مادربورد با مراجعه به سایت آن، از این مورد آگاه شوید. البته بسیاری از مادربوردها چنین محدودیتی ندارند، اما بررسی قبل از خرید، بهتر از خرید، بدون آگاهی قبلی است.
    ‎در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که رم های DDR2 به زودی همانند رم های DDR و SDRAM از رده خارج می شوند، اما تکنولوژی جدید در تولید رم ها و افزایش حجم و سرعتی که در رم های DDR3 شاهد خواهیم بود، بازار را پر می کند. فراموش نکنید قبل از خرید مادربورد جدید، نوع رم قابل نصب روی آن را بررسی کنید.

به جهان خرم ازآنم، که جهان خرم ازاوست
    عاشقم بر همه عالم، که همه عالم ازاوست

2. 8کاربر از SURENA بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (26th October 2010),Avajang (27th December 2010),hasanzsat (11th March 2011),KIAN FAR (24th September 2010),Meisam-Alishahi (27th December 2010),M_Repair (10th March 2011),sarmor (24th September 2010),شهرام شکیب (26th December 2010)

تشکر ها
    3
    7 سپاس از2 پست

استفاده از دو HARD

سلام و ارض خسته نباشید...........

من یه HARD جدید می خواستم اضافه کنم به قولی از دو HARD استفاده کنم...........

مشکل HARD قبلی من کم بودن حافظه ی درایو C بود.......

ایا می شود ار حافظه ی HARD جدید به درایو C اضافه کرد.
    ممنون می شوم کمکم کنید با محبتتون......
    [B][COLOR=red][SIZE=4]عشق زیر باران و با هم خیس شدن نیست.عشق این است که تو خیس شوی و معشوقت نه و او نفهمد که چرا هیچ وقت خیس نشد[/SIZE][/COLOR][/B]

4. 5کاربر از شهرام شکیب بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (27th December 2010),KIAN FAR (26th December 2010),Meisam-Alishahi (27th December 2010),savalan (27th December 2010),SURENA (27th December 2010)

تشکر ها
    66,936
    45,788 سپاس از6,557 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط شهرام شکیب Click here to enlarge
    سلام و ارض خسته نباشید...........

من یه HARD جدید می خواستم اضافه کنم به قولی از دو HARD استفاده کنم...........

مشکل HARD قبلی من کم بودن حافظه ی درایو C بود.......

ایا می شود ار حافظه ی HARD جدید به درایو C اضافه کرد.
    ممنون می شوم کمکم کنید با محبتتون......
    درود
    دوست عزیز هر هارد باید جداگانه پارتیشن بندی شود و نمیشود از یک هارد دیگر به فضای درایو در پارتیشن هارد قبلی اضافه کرد .
    شما باید در پارتیشن بندی جدید فضای انتخابی درایو C را به مقدار دلخواه افزایش دهید(درایو C جدید با فضای دلخواه درست کنید)
    ویرایش توسط ARIYA : 27th December 2010 در ساعت 05:01
    .

جاوید ایران زمین

زنده باد آزادی

6. 6کاربر از ARIYA بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

KIAN FAR (9th March 2011),Meisam-Alishahi (27th December 2010),savalan (27th December 2010),Sinapars  (27th December 2010),SURENA (27th December 2010),شهرام شکیب (4th January 2011)

تشکر ها
    3
    7 سپاس از2 پست

سلام وعرض ادب....
    تشکر از راهنمایی خوبتون.......
    [B][COLOR=red][SIZE=4]عشق زیر باران و با هم خیس شدن نیست.عشق این است که تو خیس شوی و معشوقت نه و او نفهمد که چرا هیچ وقت خیس نشد[/SIZE][/COLOR][/B]

8. 2کاربر از شهرام شکیب بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (4th January 2011),SURENA (9th March 2011)

تشکر ها
    1,953
    1,974 سپاس از409 پست

سلام دوستان
    من یه مادربرد الایت گروپ دارم روی مادربرد نوشته DDR2 533 یه رم دو گیگ گذاشتم همشو نمی شناسه حدود 940 مگ می شناسه یه 512 کنارش انداختم کنارش 1.40 شناخت دوتا 1 گیگ گذاشتم باز هم دوروبر 980مگ می شناسه همه رو نصفه می شناسه چیکار باید بکنم ؟

آیا سیستم من DDR هست ؟ یا DDR2 ?
    [FONT="IranNastaliq"][SIZE="5"][B][COLOR="Green"]اشک من ، خودتو نگهدا نیاپایین منو رسوا می کنی
    آخه غم ، تومیون جمعی چرا تنها منو پیدا میکنی ...[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

10. 2کاربر از mostafa2010 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

SURENA (9th March 2011),عماد عموئي (9th March 2011)

علایق
    پرسپوليس _ فيلم ترسناك _ فيلم كمدي
    شغل و حرفه
    تعمیرات کامپیوتر
    تشکر ها
    3,163
    2,013 سپاس از234 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط mostafa2010 Click here to enlarge
    سلام دوستان
    من یه مادربرد الایت گروپ دارم روی مادربرد نوشته DDR2 533 یه رم دو گیگ گذاشتم همشو نمی شناسه حدود 940 مگ می شناسه یه 512 کنارش انداختم کنارش 1.40 شناخت دوتا 1 گیگ گذاشتم باز هم دوروبر 980مگ می شناسه همه رو نصفه می شناسه چیکار باید بکنم ؟

آیا سیستم من DDR هست ؟ یا DDR2 ?
    هوالرزاق

با سلام خدمت دوست گرامي شما اول به من بگوئيد كه آيا سيستم شما گرافيك آنبرد هست يا گرافيك آن به صورت مجزا روي اسلات PCI سيستمتان نصب است.

موفق باشيد
    [CENTER][MOVEE="50"][FONT=B Titr][SIZE=6][B][COLOR=Blue]* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا *[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][/MOVEE][/CENTER]
    [LEFT][CENTER][FONT=Arial Black][SIZE=5][B][COLOR=red]برای سلامتی آقا امام زمان صلوات[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
    [LEFT][B][SIZE=6][COLOR=#0000ff][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR][/SIZE][/B]
    [/LEFT]
    [/CENTER]
    [/LEFT]

12. نمایش تمام تشکر های عماد عموئي در این پست:

mostafa2010 (10th March 2011)

تشکر ها
    1,953
    1,974 سپاس از409 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط عماد عموئي Click here to enlarge
    هوالرزاق

با سلام خدمت دوست گرامي شما اول به من بگوئيد كه آيا سيستم شما گرافيك آنبرد هست يا گرافيك آن به صورت مجزا روي اسلات PCI سيستمتان نصب است.

موفق باشيد

سلام
    مرسی از جوابتون
    سیستمم گرافیک آنبرده کارت گرافیک جداگانه نگذاشتم .
    شما چه کارت گرافیکی پیشنهاد می کنین ؟
    [FONT="IranNastaliq"][SIZE="5"][B][COLOR="Green"]اشک من ، خودتو نگهدا نیاپایین منو رسوا می کنی
    آخه غم ، تومیون جمعی چرا تنها منو پیدا میکنی ...[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

14. نمایش تمام تشکر های mostafa2010 در این پست:

عماد عموئي (10th March 2011)

علایق
    پرسپوليس _ فيلم ترسناك _ فيلم كمدي
    شغل و حرفه
    تعمیرات کامپیوتر
    تشکر ها
    3,163
    2,013 سپاس از234 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط mostafa2010 Click here to enlarge
    سلام
    مرسی از جوابتون
    سیستمم گرافیک آنبرده کارت گرافیک جداگانه نگذاشتم .
    شما چه کارت گرافیکی پیشنهاد می کنین ؟
    هوالرزاق

با سلام خدمت mostafa2010 اول اينكه چون سيستم شما گرافيك آنبرد است يه مقدار از رم را براي خودش ميگيرد برخلاف گرافيكي كه جداگانه نصب ميشود ، اين گرافيك ها رم مورد نياز خود را كه روي برد گرافيك تعبيه شده تامين ميكنند و نيازي به رم سيستمتان ندارد چون گرافيك آنبرد ، آن رم را ندارد مجبور است كه از رم سيستم بگيرد و به خاطر همين است كه رم را با سايز خودش نميشناسد.
    يكي ديگر از دلايلي كه رم را با سايز اصلي خودش نميشناسد اين است كه همانطور كه گفتيد سيستم شما DDR2 باس 533 است و رم هايي كه باس آنها 667 يا 800 است را كامل نشناسد يا اينكه اصلا نشناسد سعي كنيد كه وقتي رمي با باس 533 گذاشتيد رم ديگر را هم باس 533 بگذاريد ، هيچ وقت يك رم با باس 533 و ديگري رم با باس 800 را نگذاريد مگر درموردي كه مادربردتان DUAL CHANEL يعني يك اسلات به رنگ مثلا آبي و ديگري به رنگ نارنجي باشد ، كه اين دو رم دچار اختلال نشوند.
    اگر ميخواهيد دچار كسري رم سيستم نشويد از گرافيك مجزا استفاده كنيد ، اگر سيستم تان PCI EXPERES دارد از هر گرافيكي كه اسلات آن PCI EXPERES است ميتوانيد استفاده كنيد.
    در صورت تمايل جهت راهنمايي بيشترشما، با كلينيك خانه سخت افزار نكا تماس حاصل فرماييد.

موفق باشيد
    ویرایش توسط عماد عموئي : 10th March 2011 در ساعت 15:14
    [CENTER][MOVEE="50"][FONT=B Titr][SIZE=6][B][COLOR=Blue]* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا *[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][/MOVEE][/CENTER]
    [LEFT][CENTER][FONT=Arial Black][SIZE=5][B][COLOR=red]برای سلامتی آقا امام زمان صلوات[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
    [LEFT][B][SIZE=6][COLOR=#0000ff][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR][/SIZE][/B]
    [/LEFT]
    [/CENTER]
    [/LEFT]

16. 3کاربر از عماد عموئي بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

mehdi8320000 (12th March 2011),mostafa2010 (12th March 2011),حامد شکوهی (11th March 2011)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع