.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: تخصصی ترین بررسی گوشی 5800 Xpress Music از شركت نوكيا

تشکر ها
    889
    4,465 سپاس از782 پست

GPS راهيابي

نوكيا 5800 به همراه خود Nokia Maps 2.0 را به ارمغان مي آورد كه يكي از توانايي هاي خاص آن

اين است كه شما مي توانيد نقشه را با لمس كردن كنترل كنيد علاوه بر اين تفاوت چنداني با

نسخه طراحي شده براي گوشي هاي غير صفحه لمسي ندارد (در واقع حتي كمي جزئيات

بيشتري هم دارد ) صفحه تاچ اسكرين به تنهايي مي تواند 5800 را به بهترين گوشي رهيابي تا

به امروز تبديل كند .

به علاوه اينكه از يك صداي بلند براي راهيابي پيچ در پيچ بهره مي برد و به شما امكان مي دهد كه

اكثر امكانات گوشي را روي صفحه نمايش كنترل كنيد . تمام اين ها گوشي را به يك رهيابي

متخصص تبديل مي كند . اگر چه نوكيا ترجيح مي دهد كه درباره ي اين حقيقت سكوت اختيار

كند .
    بعد از همه ، تمام اسمارت فون هاي رهياب نوكيا هنوز در بازار مي چرخد و من شوكه نخواهم

شد اگر نوكيا يك گوشي تاچ اسكرين رهياب پر قابليت در ماه سپتامبر معرفي كند .

ساختمان موسيقي:

از آن جايي كه كيفيت موسيقي مهم است نوكيا 5800 يك تجربه بي همتا براي يك دستگاه با os

s60 است .
    اما با اينكه با n85 در يك خط قرار مي گيرد اما نميتواند به خوبي i8510و motorola zn5 و برخي

مدل ها باشد .

كم و بيش هنوز به قدري خوب هست كه اپل ipod را شكست دهد . به علاوه اينكه برخي از

كاربران غير خبره هيچ تفاوتي را احساس نمي كنند وقتي كه با هندزفري به موسيقي گوش مي دهند .
    نوكيا 5800 در جعبه خود هندزفري اي شبيه به آيفون دارد و اين شايد بدين معني باشد كه اولين

چيزي است كه بايد از شرش خلاص شويد . هدفون هاي بهتر مي توانند به داخل جك 5/3 م م يا

كنترل از راه دور قرار داده شوند . (دومي چيز خاصي نسبت كه بخواهيم درباره اش بنويسيم در مدلهاي قبلي نوكيا بسيار ديده شده است.)

Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlarge

تا جايي كه ما آزمايش RMAA را انجام داديم نوكيا 5800 بسيار شبيه به نوكيا N85 بود . چيز زيادي هم فاش نشد . اما به نظر مي رسيد كه جانشين خوبي براي Mp3player هاي موجود در بازار است .

Frequency response (from 40 Hz to 15 kHz), dB: +0.11, -0.97 Average
    Noise level, dB (A): -85.6 Good
    Dynamic range, dB (A): 85.2 Good
    THD, %: 0.0065 Very Good
    IMD, %: 0.325 Average
    Stereo crosstalk, dB: -75.8 Very Good
    Intermodulation at 10 kHz, %: 0.061 Good

General performance: Good

Click here to enlarge

فرمت هاي زير توسط موزيك پلير گوشي قابل پخش هستند.

AAC, AAC+, eAAC, eAAC+, MP3, MP4, M4A, WMA, Mobile XMF, SP-MIDI, AMR (NB-AMR), MIDI Tones (poly 64), RealAudio 7,8,10, True tones (WB-AMR), WAV. MP3-files with various bit rates, including VBR

Click here to enlarge Click here to enlarge

Click here to enlarge
    Click here to enlarge

گفتم:خدايا از همه دلگيرم. گفت:حتي من؟ گفتم:خدايا دلم را ربودند! گفت:پيش از من؟ گفتم:خدايا چقدر دوري؟ گفت:تو يا من؟ گفتم:خدايا تنهاترينم! گفت:پس من؟ گفتم:خدايا کمک خواستم. گفت:از غير من؟ گفتم:خدايا دوستت دارم. گفت:بيش از من؟ گفتم:خدايا انقدر نگو من! گفت:من تو ام تو من

2. 2کاربر از bardia بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (10th March 2012),KIAN FAR (21st June 2009)

تشکر ها
    889
    4,465 سپاس از782 پست

اكوالايزرها:

وقتي اكوالايزرها تغيير مي كنند تجربه ي موسيقي به طرز قابل توجهي نيز عوض مي شود .

تمامي 16 اكوالايزرها پيش فرض داراي باند هستند و شما مي توانيد آن را ويرايش كنيد يا به

حالت اوليه برگردانيد . اين ليست شامل اين اجزا است . بوستر كلاسيك ، جاز،پاپ و راك در

قسمت SETTING S0UND شما مي توانيد تعادل صدا و پهناوري استريو و بلندي را تنظيم كنيد .

Click here to enlarge

Click here to enlarge

نرم افزار پخش موسيقي قابليت پخش تراك را به صورت تصادفي نيز دارد . و وقتي كه صفحه آماده

به كار فعال است به تراك در حال پخش به صورت زير نويس ديده مي شود ، با اجراي منو

موسيقي شما به تمام آهنگ ها، ليستهاي پخش آلبوم ها و سبك ها و آهنگساز ها و

دسترسي خواهد داشت . پايگاه موسيقي شما به صورت اتوماتيك بعد از هر ارتباط موفق با

كامپيوتر آپديت مي شود البته اگر شما يك مموري كارد كه از قبل بر روي آن آهنگ داشته ايد وارد

كنيد پايگاه آپديت نخواهند شد .

ولي در برابر قابليت ها ديگر گوشي ،‌قابليت پايگاه موسيقي گوشي هيچ است .

پادكست:
    پادكست ها اكنون ملحق به پخش موسيقي شده اند در حالي كه قبلاً بعنوان يك برنامه مجزا بود شما مي توانيد هم از طريق پايگاه موسيقي و هم از طريق برنامه اجراي پادكت به پايگاه پادكست ،كاتالوگ پادكست و جستجو و تنظيمات برويد شما همچنين پادكست هاي آپلود شده اي كه مشترك شده ايد را مي توانيد انتخاب كنيد . در مجمواين نرم افزار يك ميانبر خوب است و بعضي وقت ها كاربرد دارد .

فروشگاه موسيقي

فروشگاه موسيقي كه به شما اجازه دسترسي به فروشگاه موسيقي نوكيا را مي دهد تا آهنگ ها و آلبوم هاي مورد علاقه ي خود را دانلود و در گوشي خود ذخيره كنيد.

Click here to enlarge

راديوFM:
    نوكيا5800 مجهز به يك نرم افزار راديويي استاندارد است كه در اولين اجرا از شما مي خواهد

منطقه اي را كه ساكن هستيد انتخاب كنيد (اين گزينه فركانسها را تحت تاثير قرار مي دهد شما

آن را بعدا هم ميتوانيد تنظيم كنيد) از جمله امكانات آن مي توان به RDS و كانال يابي اتوماتيك و

همچنين بعضي از جلوه هاي ديداري اشاره كرد .

گفتم:خدايا از همه دلگيرم. گفت:حتي من؟ گفتم:خدايا دلم را ربودند! گفت:پيش از من؟ گفتم:خدايا چقدر دوري؟ گفت:تو يا من؟ گفتم:خدايا تنهاترينم! گفت:پس من؟ گفتم:خدايا کمک خواستم. گفت:از غير من؟ گفتم:خدايا دوستت دارم. گفت:بيش از من؟ گفتم:خدايا انقدر نگو من! گفت:من تو ام تو من

4. 3کاربر از bardia بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (10th March 2012),KIAN FAR (21st June 2009),kr@l k@mel (13th March 2012)

تشکر ها
    889
    4,465 سپاس از782 پست

وربين:

از آن جايي كه نوكيا هيچ دليلي براي مجهز كردن بيش از حد 5800 نمي ديد درزمينه دوربين فقط

يك دوربين 2/3 مگا پيكسل را به آن اضافه كرد بعلاوه CMOS اتوفوكوس و همچنين حالت ما كرو .

(لنز كارل زايس 2.8,3.7) و دو فلاش از نوع LED.

Click here to enlarge

نرم افزار دوربين با فشار دادن دكمه اي كه كنار گوشي موجود است فعال مي شود و حدود يك

ثانيه طول ميكشد VIEWFINDER بالا بيايد (از آنجائيكه رابط كاربري دوربين يك صفحه تاچ اسكرين

است . گشت زني در تمام تنظيمات با چند ضربه انگشت به راحتي امكان پذير است . براي زوم

كردن شما مي توانيد از كليد كنترل صدا استفاده كنيد . اگر بيشتر بخواهيم كنجكاوي كنيم به دليل

تاريخ دار بودن نرم افزار دوربين اين گوشي قابليت Geotagging ندارد .

Click here to enlarge

. شما در قسمت دوربين مي توانيد زرولوشن هاي زير را انتخاب كنيد .
    1-3mp (LARGE) 2MP(MEDIUM) O.3(SMALL)

حالت هاي عكاسي:

Automatic, User Defined, Close-Up, Portrait, Landscape, Sports, Night, Night Portrait.

افكتها:

Effects: Sepia, B&W, Vivid, Negative. White balance - , Sunny, Cloudy, Incandescent, Fluorescent. Contrast - from -2 to +2. Adjustable ISO (low, medium, high) and sharpness

Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlarge

نمونه عكسهاي گرفته شده با 5800

Click here to enlarge

بزرگ نمايي

Click here to enlarge

Click here to enlargeاین تصویر تغییر اندازه یافته است.براي ديدن اندازه واقعي اينجا كليك كنيد اندازه واقعی تصویر 2048x1536.Click here to enlarge

Click here to enlarge

Click here to enlargeاین تصویر تغییر اندازه یافته است.براي ديدن اندازه واقعي اينجا كليك كنيد اندازه واقعی تصویر 2048x1536.Click here to enlarge

براي ديدن بقيه عكسها روي لينك منبع زير كليك كنيد.

http://www.mobile-review.com/review/...800-2-en.shtml

فيلمبرداري:

هنگام فيلمبرداري با 5800 به طرز قابل توجهي تنظيمات كمتري در مقايسه با عكاسي موجود

است . شما مي توانيد ميزان سفيدي را از بين 5 گزينه اتوماتيك خورشيد ابري شرايط داراي نور-

لامپ فلورسنت (مهتابي) تنظيمات ديگر شامل سياه و سفيد نگاتيو و حالت رنگ قهوه اي

هستند . تنها دو حالت فيلمبرداري هم موجود است . اتوماتيك يا حالت شب.

حداكثر رزو لوشن فيلمبرداري 480×640 پيكسل با فرمت mp4 است . شما همچنين مي توانيد

صدا را قطع كنيد اگر چه هيچ راهي براي تنظيم تعداد fps (فريم بر ثانيه) نيست كه بر روي عدد30

قفل شده است .

گوشي تا جايي به شما اجازه فيلمبرداري خواهد داد كه مموري خالي داشته باشيد .

نمونه فيلمهاي گرفته شده با 5800

فيلم 1---7مگابايت

فيلم2---9.3 مگابايت

فيلم 3---5.7 مگابايت

فيلم4---9.7 مگابايت
    Click here to enlarge

6. نمایش تمام تشکر های bardia در این پست:

KIAN FAR (21st June 2009)

تشکر ها
    889
    4,465 سپاس از782 پست

مكالمه:

كيفيت مكالمه هيچ وقت معضلي براي 5800 نبوده است . همان طوري كه از گوشي هاي نوكيا

انتظار مي رود . زنگ هاي گوشي تقريباً بلند بودند و ما حتي در محيط هاي پر سر و صدا هم از

آنها راضي بوديم . لرزاننده هم قوي بود . شما همچنين مي توانيد تمامي سرو صدا هاي گوشي و

رينگتون ها را به راحتي و به وسيله بر عكس گذاشتن گوشي ساكت كنيد . (منظوراز برعكس

حالتي است كه گوشي رو به پايين باشد . )

خب اول از همه ، نوكيا 5800 كي از راه خواهد رسيد ؟15 اكتبر فروش آن در روسيه و چند فروشگاه

ديگر آغاز خواهد شد اگر چه ساير نقاط اروپا تا اوايل سال 2009 اين گوشي را نخواهد ديد زيرا نوكيا

پيش از فرا رسيدن كريسمس نمي خواهد ارزش سهام خود را پايين بياورد . نوكيا 5800 به قيمت

279 يورو (تقريباً 350000 تومان) تك فروشي خواهد شد اما بدون به حساب آوردن ماليات و

عوارض جانبي و همچنين به دليل اينكه در ابتدا آنها دچار كسر مالي مي شوند كسي شاهد

كاهش قيمت اين گوشي نخواهند بود . اين براي نوكيا خيلي مهم است كه روي قيمتي كه اعلام

كرده اند ثابت قدم باشد تا يك گوشي پر فروش ديگر را ببيند.اولين اسمارت فون تاچ اسكرين نوكيا

به هبچ وجه يك كيف شلوغ و بهم ريخته نيست ، يك سيستم عامل محكم و استوار ، يك پكيج

فروش بسيار آراسته و زيبا كه به ندرت در گوشي هاي ديگر ديده مي شوند و همچنين گنجينه اي

از قابليت هاي چند رسانه اي را نيز داراست .

براي لحظاتي ممكن است حتي اين گوشي يك وسيله بي عيب و نقص بنظر مي رسد . اما

اينطور نيست مگر نه؟ در حقيقت يك اشكالات نرم افزاري هم دارد (مثل با اضافه كردن تاريخ تولد ،

گوشي اتوماتيك منوي CONTACTS را مي بندد) ولي ما منتظر عيب و ايراد هاي بيشتري از اين

سيستم عامل تازه طراحي شده بوديم .

در حالت كلي نوكيا 5800 صداي بلند و با كيفيت و اسپيكرهاي استريوي مخاطب پسند wifi و يك

صفحه نمايش بزرگ را ارائه مي دهد كه اين گوشي را براي مدتي هم كه شده پر فروش ترين

گوشي خواهد كرد .

رك بگويم كه من به سختي چيزي مي توانم پيدا كنم كه 5800 را به خاطرش سرزنش كنم با توجه

به اينكه هيچ وقت گوشي اي شبيه به اين توليد نشده و اين گوشي نسل جديدي را عرضه مي

كند .
    خب، وقتش است كه حرفهايم را خلاصه كنم و فكر كنم كه ديگر چيزي براي تمجيد از اين گوشي

باقي نمانده است .
    نكته ديگر درباره ي 5800 اين است كه اين گوشي به سادگي هيچ رقابتي را در بازار نخواهد

ديد .اپل اكنون يك گوشي لوكس مد گرايانه است كه از بسياري از امكانات استاندارد محروم است

پس در نتيجه مقايسه اين دو گوشي دور از منطق است . گوشي اپل نسبت به 5800 منوهاي

روان تر و چشم نوازتري دارد قابليت هاي ويدويي مشابهي نيز دارد . اما در حقيقت آيفون تقريباً يك

دهم چيزي را كه نوكيا 5800 در زمينه كاربردي عرضه مي كند با خود دارد اين درست نيست كه آن

ها در يك رده قرار دهيم. اپل آيفون شايد آخرين انتخاب تمام كاربران مد دوست باشد در حالي كه

نوكيا 5800 براي كساني است كه دنبال يك گوشي خوب و همه كاره هستند ، گوشي انقلابي

اينجاست و نامش هستNOKIA 5800 . هيچ گوشي ديگري به اين مجهزي و در عين حال

متعادلي در سال 2009 نخواهد بود . اين گوشي داراي يك نسبت بي همتاي كيفيت / قيمت

است كه قوانين را براي تمامي موبايل سازان جهان عوض مي كند حتي براي خود نوكيا .

8. 2کاربر از bardia بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (10th March 2012),KIAN FAR (21st June 2009)

تشکر ها
    4,188
    1,171 سپاس از185 پست

پیش فرض مبدل موزیک به MP3

با درود .
    مبدل موزیک ( نرمال به MP3 ) برای این گوشی را میخواستم .
    با تشکر .

10. 2کاربر از MIRZA بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (10th March 2012),kr@l k@mel (13th March 2012)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع