.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مطلبی درباره افکت های گیتار الکتریک

تشکر ها
    119
    137 سپاس از21 پست

مطلبی درباره افکت های گیتار الکتریک

اول از همه این که افکت اصلا به چه دردی می خوره یه توضیح کلیو بی دردسر بدم:
    اصولا این رو خیلی ها میدونن که قدیم که ترانزیستور هنوز بوجود نیومده بود تو وسایل ها از لامپ خلا استفاده میشد که باعث میشد وسایل اکترونیکی خیلی گرون و هزینه بر ساخته بشن و در دسترس همه نباشن. با بوجود اومدن ترانزیستور تو خیلی از قسمت ها لامپ خلا جاش رو به ترانزیستور داد ولی تو دستگاهای صوتی از جمله امپلی فایر ها بدلیل اینکه هنوز کیفیت ترانزیستور نسبت به لامپ پایین تر بود باز از همون لامپ ها اسفاده کردن که هنوز هم این نکته در مورد ساخت امپلی فایر های گیتار صادقه.
    اما از اونجایی که ساخت این امپ ها هنوز کار ساده ای نیست و در اخر خریدش برای خیلی ها سخته یه سری از شرکت ها با اسفاده از پیشرفت تکنولوژی دیجیتال و انالوگ به این فکر افتادن که صدای این امپ ها رو برای گیتار شبیه سازی کنن. از معروفترین این کمپانی ها در زمینه ی افکت دیجیتال یا همون مولتی افکت ها که عمل شبیه سازی رو با یک پروسسور انجام میدن میشه به zoom که تو ایران به دلیل کیفیتش و قیمت مناسبش طرفدار زیادی داره اشاره کرد. غول های دیگه هم تو زمینه ی ساخت مولتی افکت عبارتند از boss و digitech و line6
    کمکم با گسترش این شرکت ها و تحقیق بر روی صداسازی برای گیتار این افکت ها جایگاه خاصی تو زمینه ی موسیقی بین گیتاریست ها پیدا کردن و افکت های بیشتری رو برای گیتار از جمله delay و phaser و ...(که سعی میکنم توضیحاتی رو در موردشون بدم) پیدا کردن.
    البته هنوز هم این افکت ها نمیتونن صدای امپ های لامپی یا همون tube amp ها رو کاملا دقیق در بیارن ولی خوب نسبت به قیمت مناسبشون تا 400 500 گزینه ی خوبی هستن
    افکت های گیتار رو به طور کلی به دو دسته تقسیم می کنن:
    1.افکتور های دیجیتال (مولتی افکت ها) که بیشتر به درد تمرین و کار های عادی می خورن البته بدلیل کمبود امکانات و قیمت بالای تجهیزات گیتار تو ایران خیلی از گیتاریستای ایرانی مجبورن کار های حرفه ای شون رو هم با همین مولتی افکت ها انجام بدن.
    توضیح اضافی هم اینکه مولتی ها بدلیل اینکه شبیه سازی رو دیجیتال انجام میدن شما با خرید یه دونه از اینا میتونید اکثر افکت ها رو داشته باشید.
    2. افکتور های انالوگ (یونیت افکت ها یا Stomp box) : این افکت ها عملا کیفیت صدای بهتری نسبت به مولتی ها دارن ولی خوب گرونتر هستن و برای اینکه بتونید باهاشون صداسازی کنید باید برخلاف مولتی ها چند تا از این افکت ها رو کنار هم بچینید تا عمل صداسازی گیتار رو کامل انجام بدید که برای جمع کردن یک پدال برد معمولی کمکم 600 700 تومان پول لازم دارید.
    ول سعی میکنم توضیحات رو در مورد مولتی افکت کامل کنم بعد به یونیت می پردازم.
    مولتی های شرکت zoom : این مولتی ها بیشتر برای کارای بلوزی و کلین استفاده میشن و برای کارای متال و راک که باید با گین بالا کار کرد خیلی مناسب نیستن البته اکثرا از زوم تو ایران برای این کارها هم استفاده میشه ولی در کل برای کارای متال باید از یه یونیت دیسترشن در کنار زوم استفاده کرد.
    البته اینو هم بگم این شرکت با این دوتا افکت اخریش (G9.2tt و G7) خیلی کولاک کرد چون این دوتا افکت لامپی هستن و به گفته ی این شرکت صدای امپ های لامپی رو تقریبا کامل در میارن.
    مولتی ها شرکت digitech : تقریبا کاراییش شبیه زومه یکم نسبت به زوم گین بهتری میده بیشتر سری های rp این شرکت معروفه و طرفدار داره اگه دنبال یه صدا با گین معمولی میگردین بد نیست ولی تو مدل های گرونش خیلی حرفی برای گفتن نداره.
    مولتی های شرکت boss : اگه دنبال مولتی برای کارای راک و متال هستین باس نسبت به مولتی های دیگه گین خیلی بهتری به شما میده ولی زیر 250 تومان من مولتی ازش ندیدم. اگه دنبال یه صدای های گین هستین بین 250 تا 450 باس بهترین انتخابه.
    مولتی های شرکت line 6 : مولتی های این شرکت خیلی تو ایران طرفدار ندارن من خودم هنوز تستش نکردم ببینم چجورین ولی مثل اینکه بیشتر برای کارای های گین مناسب هستن
    این افکت هم زیر 200 تومان که اصلا نرین سراغش بالای 200 هم بعد از اینکه همه ی افکتای این شرکت و همه ی شرکت های دیگرو چک کردین بعد اقدام به خریدش کنین تو قیمت های بالا هم فقط مدل pod xt هستش که من ترجیح میدم از G9.2tt شرکت زوم که تیوب هستش استفاده کنم.
    البته این نکته رو هم ذکر کنم که این اطلاعات بیشتر تجربه ی خودم و کسای دیگه هستن و بیشتر تجربین شاید نظر ها متفاوت باشه.
    نکاتی در مورد خرید مولتی افکت:
    1. حتما قبل از خریدتون صدایی رو که میخواین داشته باشین رو ازش مطلع باشین.
    2. هنگام خریدتون به حرف مغازه دارا توجه نکنین چون اونا فقط به فکر فروش جنس خودشونن و به صداسازی شما اهمیت نمیدن.
    3. عجله نکنید و سعی کنید با اطلاعات کامل در مورد همه ی افکت ها و شرکت های مختلف اقدام به خرید کنید.
    4. روی برند خاصی تعصب نداشته باشید چون ممکنه که یه برند دیگه صدایی رو که شما میخواهید بهتر تولید کنه و شما بخاطر تعصب روی یک برند خاص از اون صدا بهره مند نشید.
    Z00M : اکثرا هر صدایی رو دارن و واسه 2و3 سال اول نوازندگی خوبن،بعد یا باید یه مدل مثل G7,G9 بگیرین یا یه افکت دیگه
    BOSS: برخلاف ظاهرش، به مظر من باید فقط به خاطر صدای Clean رفت خریدش
    Line6: استید خردین این افکت رو به هیچ **** توصیه نمی کنن به خاطر کارای سخت،تنظیمات کم و ...
    Korg: مدل ها Ax3000,Ax1500 دو مدل از بهترین مدل هاس که در حدBoss GT6
    ببین کلا دیسترشن امپ های لامپی یه جورایی نسبت به چیزای دیگه از شفافیت صدای فوق العاده ای برخورداره نویزشون هم خیلی کمتره حالا اگه دقیق یادم باشه فکر میکنم بهش میگفتن تونالیته. البته فقط تیوب بودن این امپها نیست که باعث بالا رفتن قیمتشون میشه اپشنهای زیادی هست در کل اینکه همه ی این افکت ها کارشون شبیه سازی امپ هستش.
    یه سری پری امپ لامپی هم هستن که بصورت پدال هستن و صدای فوق العاده ای میدن خوراک دیسترشن گرفتنن
    البته اینا هم باز تقریبا گرونن تو ایران که من تا حالا به چشمم نخورده ولی تو سایتای خارجی حدود 300 دلار هستن.

Click here to enlargeClick here to enlarge
    ویرایش توسط rook : 28th October 2010 در ساعت 03:16

2. 3کاربر از rook بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (28th October 2010),pal-electronic (28th October 2010),SURENA (28th October 2010)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع