.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: مشکل در ماشین ریش تراش

شغل و حرفه
    دانشجو
    تشکر ها
    461
    1,096 سپاس از208 پست

پیش فرض مشکل در ماشین ریش تراش

سلام به همه
    من يه ماشين صورت تراشي دارم که وقتي اونو زدم به برق يه گيزه اي کردو از کار افتاد . خودم فکر کردم شايد ذغالهاي آرميچر تموم شده باشه اما آرميچر رو تست کردم و سالم بود. به سمت ديود ها رفتم و اونا هم سالم بودن. اما لامپ LED ايي که در عکس با دايره زرد رنگ مشخصش کردم سوخته بود و يه ترشحي مثل چسب در اطراف ديود که با مستطيل آبي در عکس مشخص کردم روي بورد جاري شده . از شما خواهشمندم عکس را ديده و بنده رو راهنمايي کنيد

Click here to enlarge

ویرایش توسط KIAN FAR : 2nd November 2010 در ساعت 12:02
    [CENTER][SIZE=6][B][COLOR=DarkRed]

[/COLOR][SIZE=5][COLOR=Green]خدا در بیابانهای خالی از انسان نیست ، خدا در بتکده و مسجد نیست ، خدا در دستی ست که به یاری میگیری ،در قلبی ست که شاد میکنی ، در لبخندی ست که به لب می نشانی ...[/COLOR][/SIZE][COLOR=DarkRed]
    [/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]

2. 10کاربر از ahmad66i بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (31st October 2010),KIAN FAR (30th October 2010),pal-electronic (30th October 2010),samoeell (2nd November 2010),Sinapars  (4th November 2010),SURENA (30th October 2010),ناظم سایت (30th October 2010),venusz (10th December 2012),حامد کیانمهر (4th November 2010),رامین فرهادی (30th October 2010)

تشکر ها
    4,707
    4,725 سپاس از668 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط ahmad66i Click here to enlarge
    سلام به همه
    من يه ماشين صورت تراشي دارم که وقتي اونو زدم به برق يه گيزه اي کردو از کار افتاد . خودم فکر کردم شايد ذغالهاي آرميچر تموم شده باشه اما آرميچر رو تست کردم و سالم بود. به سمت ديود ها رفتم و اونا هم سالم بودن. اما لامپ LED ايي که در عکس با دايره زرد رنگ مشخصش کردم سوخته بود و يه ترشحي مثل چسب در اطراف ديود که با مستطيل آبي در عکس مشخص کردم روي بورد جاري شده . از شما خواهشمندم عکس را ديده و بنده رو راهنمايي کنيد

Click here to enlarge
    سلام علیکم
    علت سوختن LED ولتاژ اضافی میباشد
    در اکثر ماشین های ریش تراش ترانس چاپر میسوزد و همانگونه که در عکس پیداست خازن سبز رنگ نیز خراب است چون اگر دقت کنید در بالای خازن فوق از شدت سوختگی روزنه باز شده است
    روی هم رفته برای این وقت نزاری بهتر است و باید قدر وقت خود را بدانید و به شما توصیه می کنم در قسمت تغذیه کل قطعات ان را خارج کنید و بجای ان از اداپتور برای شارژ باتری استفاده کنید
    [CENTER]

[SIGPIC][/SIGPIC]

[FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=Indigo][COLOR=DarkGreen]یا درست صحبت کن ، یا عاقلانه سکوت کن[/COLOR]
    [COLOR=Orange] [/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=Orange]شايد ثمره كلام دلنشيني را كه امروز به زبان مي آوريد فردا بچشيد[/COLOR]
    [COLOR=Red]كم دانستن و پرگفتن مثل پول نداشتن و زياد خرج كردن است[/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]

4. 11کاربر از رامین فرهادی بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ahmad66i (30th October 2010),aramjan (27th September 2012),ARIYA (31st October 2010),KIAN FAR (30th October 2010),pal-electronic (30th October 2010),Sinapars  (4th November 2010),SURENA (30th October 2010),مهرپور (30th October 2010),ناظم سایت (30th October 2010),venusz (10th December 2012),حامد کیانمهر (4th November 2010)

علایق
    الکترونیک
    شغل و حرفه
    webmaster
    تشکر ها
    68,096
    58,109 سپاس از9,041 پست

دوست عزیز فیوز استوانه ای شکل 250 میلی امپری همچنین مقاومت بغل انرا چک نمایید

6. 7کاربر از KIAN FAR بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ahmad66i (30th October 2010),ARIYA (31st October 2010),SURENA (31st October 2010),ناظم سایت (30th October 2010),venusz (10th December 2012),حامد کیانمهر (4th November 2010),رامین فرهادی (30th October 2010)

شغل و حرفه
    دانشجو
    تشکر ها
    461
    1,096 سپاس از208 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط رامین فرهادی Click here to enlarge
    سلام علیکم
    علت سوختن LED ولتاژ اضافی میباشد
    در اکثر ماشین های ریش تراش ترانس چاپر میسوزد و همانگونه که در عکس پیداست خازن سبز رنگ نیز خراب است چون اگر دقت کنید در بالای خازن فوق از شدت سوختگی روزنه باز شده است
    روی هم رفته برای این وقت نزاری بهتر است و باید قدر وقت خود را بدانید و به شما توصیه می کنم در قسمت تغذیه کل قطعات ان را خارج کنید و بجای ان از اداپتور برای شارژ باتری استفاده کنید

سلام بر استاد عزیز ، از اینکه به سوال رسیدگی کردی ممنون. در صورت امکان قطعاتی را که در قسمت تغذیه هست را مشخص کنید تا اگر جواب نگرفتم آنها را خارج و از آداپتور استفاده کنم و ضمنا مشخصات آداپتور را هم بفرمایین. متشکرم

[/COLOR][SIZE=5][COLOR=Green]خدا در بیابانهای خالی از انسان نیست ، خدا در بتکده و مسجد نیست ، خدا در دستی ست که به یاری میگیری ،در قلبی ست که شاد میکنی ، در لبخندی ست که به لب می نشانی ...[/COLOR][/SIZE][COLOR=DarkRed]

8. 7کاربر از ahmad66i بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aramjan (27th September 2012),ARIYA (31st October 2010),pps2011 (2nd January 2014),SURENA (31st October 2010),venusz (10th December 2012),حامد کیانمهر (4th November 2010),رامین فرهادی (30th October 2010)

تشکر ها
    4,707
    4,725 سپاس از668 پست

سلام بر استاد عزیز ، از اینکه به سوال رسیدگی کردی ممنون. در صورت امکان قطعاتی را که در قسمت تغذیه هست را مشخص کنید تا اگر جواب نگرفتم آنها را خارج و از آداپتور استفاده کنم و ضمنا مشخصات آداپتور را هم بفرمایین. متشکرم
    برادر من شما انقدر سوالهای سخت می پرسید که ادم میمونه چه جوابی بده
    در ورودی برق شهری به دستگاه دیود یکسو کننده و خازن صافی انرا از مدار خارج کنید کافی است و در ضمن ولتاژ باتری را اندازه گیری کنید و یا بر روی ان نگاه کنید که ولت نوشته است یا نه
    اما فکر کنم 4.5 ولت باشه
    [CENTER]

[SIGPIC][/SIGPIC]

[FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=Indigo][COLOR=DarkGreen]یا درست صحبت کن ، یا عاقلانه سکوت کن[/COLOR]
    [COLOR=Orange] [/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4][COLOR=Orange]شايد ثمره كلام دلنشيني را كه امروز به زبان مي آوريد فردا بچشيد[/COLOR]
    [COLOR=Red]كم دانستن و پرگفتن مثل پول نداشتن و زياد خرج كردن است[/COLOR][/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]

10. 8کاربر از رامین فرهادی بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ahmad66i (31st October 2010),aramjan (27th September 2012),ARIYA (31st October 2010),KIAN FAR (2nd November 2010),SURENA (31st October 2010),ناظم سایت (30th October 2010),venusz (10th December 2012),حامد کیانمهر (4th November 2010)

شغل و حرفه
    دانشجو
    تشکر ها
    461
    1,096 سپاس از208 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط رامین فرهادی Click here to enlarge
    برادر من شما انقدر سوالهای سخت می پرسید که ادم میمونه چه جوابی بده
    در ورودی برق شهری به دستگاه دیود یکسو کننده و خازن صافی انرا از مدار خارج کنید کافی است و در ضمن ولتاژ باتری را اندازه گیری کنید و یا بر روی ان نگاه کنید که ولت نوشته است یا نه
    اما فکر کنم 4.5 ولت باشه
    سلام رامین عزیز. میدونم خیلی اذیتتون میکنم. چیکار کنیم تازه واردیم دیگه. آقا جان لطف کنید این دیودهایی رو که میگی و اون خازن صافی رو برام روی شکل مشخص کنید خودم یه حدسهایی میزنم اما میخوام مطمئن بشم که یه وقت اشتباه نکنم. در ضمن روی باتری آن چیزی ننوشته و ولتاژی هم نشون نداد. از چه آدابتوری با چه مشخصاتی استفاده کنم ؟

ممنون از زحمات صادقانه شما و سایر عزیزان.

(( پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است ))

12. 6کاربر از ahmad66i بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aramjan (27th September 2012),ARIYA (2nd November 2010),KIAN FAR (2nd November 2010),samoeell (2nd November 2010),SURENA (2nd November 2010),حامد کیانمهر (4th November 2010)

شغل و حرفه
    دانشجو
    تشکر ها
    461
    1,096 سپاس از208 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط KIAN FAR Click here to enlarge
    دوست عزیز فیوز استوانه ای شکل 250 میلی امپری همچنین مقاومت بغل انرا چک نمایید

با عرض سلام و خسته نباشید. فیوز و مقاومت چک شد مشکلی نداشت و سالم بود. بنده را از راهنماییتون بی نصیب نذارین . یا علی

14. 5کاربر از ahmad66i بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aramjan (27th September 2012),ARIYA (2nd November 2010),KIAN FAR (2nd November 2010),SURENA (2nd November 2010),حامد کیانمهر (4th November 2010)

تشکر ها
    66,936
    45,788 سپاس از6,557 پست

سلام رامین عزیز. میدونم خیلی اذیتتون میکنم. چیکار کنیم تازه واردیم دیگه. آقا جان لطف کنید این دیودهایی رو که میگی و اون خازن صافی رو برام روی شکل مشخص کنید خودم یه حدسهایی میزنم اما میخوام مطمئن بشم که یه وقت اشتباه نکنم. در ضمن روی باتری آن چیزی ننوشته و ولتاژی هم نشون نداد. از چه آدابتوری با چه مشخصاتی استفاده کنم ؟

ممنون از زحمات صادقانه شما و سایر عزیزان.

درود
    اگر چهار عدد دیود(پل دیود) سالم هستند موارد را به ترتیب اولویت بررسی کنید :
    1 - فیوز استوانه ای
    2 مقاومت فیوزی کنار ان
    3 - خازن سبز رنگ یا محافظ ولتاژ (در عکس درست مشخص نیست)
    4 -دیود شیشه ای
    5 و 6 ترانزیستور ها
    7 - برد کوچک کنار باطری
    اگر فیوز و مقاومت فیوزی سالم است یعنی ولتاژ وارد مدار میشود پس باید
    مسیر بعد را دنبال کنید که تا کجا ولتاژ دارید که باید قطعات مشخص شده را
    بررسی و تست کنید در نظر داشته باشید که اگر قطعه سبز رنگ محافظ ولتاژ بالا باشد بعد از
    سوختن اتصال میشود که باید از مدار خارج شود و اگر از ترانزیستورهای 1300x استفاده شده
    و خراب شده است حتما از جنس مرغوب برای جایگزینی استفاده کنید
    موفق باشید
    Click here to enlarge
    ویرایش توسط KIAN FAR : 2nd November 2010 در ساعت 11:36
    .

جاوید ایران زمین

زنده باد آزادی

16. 8کاربر از ARIYA بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ahmad66i (3rd November 2010),aramjan (27th September 2012),KIAN FAR (2nd November 2010),majidgolboy (18th May 2012),samoeell (2nd November 2010),SURENA (4th November 2010),حامد کیانمهر (4th November 2010),رامین فرهادی (2nd November 2010)

شغل و حرفه
    دانشجو
    تشکر ها
    461
    1,096 سپاس از208 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط ARIYA Click here to enlarge
    درود
    اگر چهار عدد دیود(پل دیود) سالم هستند موارد را به ترتیب اولویت بررسی کنید :
    1 - فیوز استوانه ای
    2 مقاومت فیوزی کنار ان
    3 - خازن سبز رنگ یا محافظ ولتاژ (در عکس درست مشخص نیست)
    4 -دیود شیشه ای
    5 و 6 ترانزیستور ها
    7 - برد کوچک کنار باطری
    اگر فیوز و مقاومت فیوزی سالم است یعنی ولتاژ وارد مدار میشود پس باید
    مسیر بعد را دنبال کنید که تا کجا ولتاژ دارید که باید قطعات مشخص شده را
    بررسی و تست کنید در نظر داشته باشید که اگر قطعه سبز رنگ محافظ ولتاژ بالا باشد بعد از
    سوختن اتصال میشود که باید از مدار خارج شود و اگر از ترانزیستورهای 1300x استفاده شده
    و خراب شده است حتما از جنس مرغوب برای جایگزینی استفاده کنید
    موفق باشید
    Click here to enlarge

درود

لطفا نحوه ی تست خازن سبز رنگ را با اهم متر دیجیتال بیان کنید.

آیا قطعه شماره 5 هم ترانزیستور است ؟

تست قطعه شماره 6 که ترانزیستور است هم مانند ترانزیستورهای معمولی باید چک کرد ؟ یعنی بررسی وضعیت های بیس امیتر و کلکتور ؟

ویرایش توسط ahmad66i : 4th November 2010 در ساعت 00:11

18. 3کاربر از ahmad66i بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aramjan (27th September 2012),majidgolboy (18th May 2012),SURENA (4th November 2010)

علایق
    الکترونیک
    شغل و حرفه
    webmaster
    تشکر ها
    68,096
    58,109 سپاس از9,041 پست

درود

لطفا نحوه ی تست خازن سبز رنگ را با اهم متر دیجیتال بیان کنید.

آیا قطعه شماره 5 هم ترانزیستور است ؟

تست قطعه شماره 6 که ترانزیستور است هم مانند ترانزیستورهای معمولی باید چک کرد ؟ یعنی بررسی وضعیت های بیس امیتر و کلکتور ؟
    نحوه تست خازن با اهمترهای دیجیتال دارای تست خازن انجام میشود و روش دیگه ای نیست
    ترانزیستورها را هم باید شماره انرا بیان میکردید
    برای تست ترانزیستورها باید تیپ ترانزیستورها را در کتاب مشابهات ببینید از چه نوعی هست تا بتوانید
    به درستی انرا تست نمایید

20. 8کاربر از KIAN FAR بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ahmad66i (5th November 2010),aramjan (27th September 2012),ARIYA (4th November 2010),majidgolboy (18th May 2012),Sinapars  (4th November 2010),SURENA (4th November 2010),حامد کیانمهر (4th November 2010),رامین فرهادی (6th November 2010)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع