.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 87

موضوع: هم فکری برای ساخت دستگاه تبدیل ECU

تشکر ها
    3,364
    3,828 سپاس از371 پست

دو ست عزیز حالا که تو انجمن حاضری جواب سوالم رو بده مرسی

2. 10کاربر از احمد برقکار بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (17th October 2011),m.aminifar (19th January 2011),pps2011 (20th March 2012),ramina (25th January 2011),rostam57 (20th January 2011),sajadnasirpor  (29th November 2011),TuneUp_Vahab (10th February 2012),محمد دهقان (19th January 2011),امینی (25th January 2011),علي اصلاني  (23rd January 2011)

تشکر ها
    3
    153 سپاس از19 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط محمد دهقان Click here to enlarge
    سلام
    این استاندارد رو میشناسم و میدونم برای دیاگ زدن از این استاندارد استفاده میشه
    اما صحبت من اینه که چطوری میشه این میکرو رو از بیرون برنامه نویسی کرد؟
    البته تا جایی که من خبر دارم اینها باید به مد برنامه نویسی (boot mod) بره تا بتونیم برنامه ای رو روش بریزیم و مثلا" برنامه 405 رو روی کامپیوتر پراید بریزیم تا تبدیل به پراید بشه
    حالا چطوری میشه از طریق دیاگ این آی سی رو به مد برنامه نویسی برد؟ یا بوت مد (boot mod)

متشکرم
    من خودم در حدود 2 ساله که روی پردازنده های ARM از شرکت Atmel کار می کنم
    درست دیتاشیت اون ایسی را نگاه نکردم .. اما فکر می کنم که از هسته arm استفاده کرده باشه..
    دیاگ ؟ اگه همون دیباگ باشه این حقیقت درسته ..خیلی خیلی خلاصه شده می نویسم
    هسته های Arm واسه برنامه ریزی خودشون از چند اینتر فیس استفاده می کنند . مثلا از رابط های سریال "دیباگر" رابط usb و رابط spi
    هر کدوم اینها هم برای استفاده در درجه اول باید پیکر بندی بشند . با این پیکر بندی کار برنامه ریزی سرد تراشه که بهشم خود برنامه ریزی می گند خیلی خیلی ساده ترمیشه
    می دونید کار با مثلا usb خیلی سخته .. اما شرکت بخاطر اینکه کاربر بتونه این کار را از این طریق انجام بده خودش داخل تراشه یک برنامه ای روی ROM جدای نوشته و قرار داده که تمام رابط های که باید برای کار اولیه با تراشه پیکر بندی بشند را انجام می ده .
    برای اینکه تراشه را به مد BOOT-SAM ببریم مجبوریم که چند تا از پایه های خارجی میکرو را مقدار بدیم "صفر یا یک کنیم " مثلا توی AT91SAM7X256 باید از پایه های PGMEN0/1 و TST +NRST استفاده کنیم تا بتونیم تراشه را به حالت FFPIیا همون Fast flash programming interface ببریم که تو مود دیباگ فعال میشه حالا می تونیم قسمتی از حافظه را انتخاب و دانلود کنیم.
    برای کار با این تراشه حتما به مستندات درست و حسابی نیازمندیم . 169 صفحه خیلی کمه .. واسه یه ایسی 8 بیتی بالا 500 صفحه دیتا شیت هست . بدشم اگه این ایسی تو بازار گیر بیاد و بشه بهش سرو کله بزنیم بهتر میشه کدها را حک کرد..
    به این سادگی هم نمیشه با تغیر برنامه فلاش سیستم کامپیوتر را از ماشینی به ماشین دیگه تغییر داد باید ببینیم سخت افزار چی میگه .. شاید روی یک ماشین از ورودی یک یا پورت یک برای سنسوری استفاده کردند که روی ماشین دیگه اینطور نیست.. تو این بحث سخت افزار حرف اول میزنه
    چند ماهی باید روی این ایسی وقت بزاری و جیک و پیکشا در بیاری .تا خوب باهاش اشنا نشی حتی فکر کردن بهش هم غلط است
    اشگه شانس بیاری و چیزی به اسم منطقه حفاظت شده"Region lock /Area lock" که تو تکنولوژی ARM استفاده میشه بهش بر نخوری و تراشه کدینگ نشده باشه .مثل اب خوردنمیشه بشکنیش .
    وقتی بچه بودم یک تفنگ بادی خریدم.. هرشب تو خیابون همه گنجشکها را می زدم ..به حدی که هرشب تا صد تاشون پر کند رو زمین در حالی که به خون مغلتیدن سر می کردم.. یه روز که داشتم تو حیات خونه درس می خوندم یه بچه گنجشک اوفتا رو کتابم .. برش داشتم و دلم سیش سوخت.. پیش خودم نگهش داشتم .. روز اول ..دوم ..سوم .. دیگه به جای اینکه برم شبا بکشمون کتار همون جوجه موندم تا بلخره یک ماه بعد پرش خوب بزرگ شد و پرواز می کرد ..جوری که می اومد می نشست روی شونهام تا صداش می کردم.. یه روز وقتی رفت دیگه بر نگشت ..خیلی عصبی و ناراحت بودم تا اینکه چند روز بعد کنار دیوار تو کوچه در حالی که سینهاش خوبی بود دیم که مرده بود ....
    از اون روز به بعد دیگه هیچ وقت دست به تفنگم نبردم ..چون اینهمه کشتم .. اما نتونستم یکشونا بزرگ کنم..

4. 14کاربر از alireza@ask@me بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (17th October 2011),hz_hamed (20th January 2011),KIAN FAR (19th January 2011),m.aminifar (19th January 2011),majid62 (28th September 2012),pps2011 (20th March 2012),ramina (19th January 2011),rostam57 (20th January 2011),sajadnasirpor  (19th December 2011),TuneUp_Vahab (10th February 2012),مهدی چیت بند (10th February 2011),محمد دهقان (19th January 2011),امینی (25th January 2011),علي اصلاني  (23rd January 2011)

تشکر ها
    219
    670 سپاس از79 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط alireza@ask@me Click here to enlarge
    درست دیتاشیت اون ایسی را نگاه نکردم .. اما فکر می کنم که از هسته arm استفاده کرده باشه..
    هسته های Arm واسه برنامه ریزی خودشون از چند اینتر فیس استفاده می کنند . مثلا از رابط های سریال "دیباگر" رابط usb و رابط spi
    هر کدوم اینها هم برای استفاده در درجه اول باید پیکر بندی بشند . با این پیکر بندی کار برنامه ریزی سرد تراشه که بهشم خود برنامه ریزی می گند خیلی خیلی ساده ترمیشه
    می دونید کار با مثلا usb خیلی سخته .. اما شرکت بخاطر اینکه کاربر بتونه این کار را از این طریق انجام بده خودش داخل تراشه یک برنامه ای روی ROM جدای نوشته و قرار داده که تمام رابط های که باید برای کار اولیه با تراشه پیکر بندی بشند را انجام می ده .
    برای اینکه تراشه را به مد BOOT-SAM ببریم مجبوریم که چند تا از پایه های خارجی میکرو را مقدار بدیم "صفر یا یک کنیم " مثلا توی AT91SAM7X256 باید از پایه های PGMEN0/1 و TST +NRST استفاده کنیم تا بتونیم تراشه را به حالت FFPIیا همون Fast flash programming interface ببریم که تو مود دیباگ فعال میشه حالا می تونیم قسمتی از حافظه را انتخاب و دانلود کنیم.
    برای کار با این تراشه حتما به مستندات درست و حسابی نیازمندیم . 169 صفحه خیلی کمه .. واسه یه ایسی 8 بیتی بالا 500 صفحه دیتا شیت هست . بدشم اگه این ایسی تو بازار گیر بیاد و بشه بهش سرو کله بزنیم بهتر میشه کدها را حک کرد..
    به این سادگی هم نمیشه با تغیر برنامه فلاش سیستم کامپیوتر را از ماشینی به ماشین دیگه تغییر داد باید ببینیم سخت افزار چی میگه .. شاید روی یک ماشین از ورودی یک یا پورت یک برای سنسوری استفاده کردند که روی ماشین دیگه اینطور نیست.. تو این بحث سخت افزار حرف اول میزنه
    چند ماهی باید روی این ایسی وقت بزاری و جیک و پیکشا در بیاری .تا خوب باهاش اشنا نشی حتی فکر کردن بهش هم غلط است
    اشگه شانس بیاری و چیزی به اسم منطقه حفاظت شده"Region lock /Area lock" که تو تکنولوژی ARM استفاده میشه بهش بر نخوری و تراشه کدینگ نشده باشه .مثل اب خوردنمیشه بشکنیش .

سلام
    در تبدیل ecu نیازی به تغییر و دوباره پرگرام کردن کلی میکرو نیست . تمام بلوکهای داخلی ecu ها با هم تقریبا مشترکه مثلا تو 206 دو تا سنسور اکسیژن هست ولی روی 405 یکی وسله . با توجه به کانفیگها و ignition map و injection map های مختلف که واسه هر ماشین مختص خودشه میتوان از ecu های مختلف استفاده کرد . مثلا اگه شما اون کانفیگها و مپ ها رو داشته باشی و برنامه اینترفیس اون Ecu خاص میشه هر نوع ecu رو واسه هر ماشینی کانفیگ کرد و انداخت روش. و نیازی به دونستن جزئیات خیلی ریز ایسی مثل بوت مد و ... نیست . چون این دستگاههای اماده که تبدیل ecu میکنن هیچ کدومشون نیاز به باز کردن ecu هم ندارن مگر اینکه سخت افزار مربوطه نیاز به اصلاحات داشته باشه . در پردازنده های ecu ها هم تا اونجا که من اطلاع دارم از هسته arm استفاده نشده . از این گذشته arm یک میکروی با قابلیتهایی خاص که کاربرد عمده اش در سیستمهای موبایل و سرگرمی و در محیطهای پر نویز خودرو و یا محیطهای صنعتی قابل استفاده نیست . در داخل ecu ها بیشتر از ای سی ها و پردازنده های شرکت infenon استفاده شده

6. 16کاربر از ali_j بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (17th October 2011),hz_hamed (20th January 2011),KIAN FAR (19th January 2011),m.aminifar (19th January 2011),mahmanel (21st March 2011),majid62 (28th September 2012),pps2011 (20th March 2012),ramina (19th January 2011),rostam57 (20th January 2011),sajadnasirpor  (19th December 2011),TuneUp_Vahab (10th February 2012),مهدی چیت بند (17th February 2011),محمد دهقان (19th January 2011),امینی (19th January 2011),حمید بهرامپور (10th January 2013),علي اصلاني  (23rd January 2011)

تشکر ها
    3
    153 سپاس از19 پست

DP3.10:
    In this case, the watchdog timer is disabled, so the bootstrap loading sequence is not time limited. Pin TXD0 is configured as output, so the ST10F269 can return the identification Byte. Even if the internal Flash is enabled, no code can be executed out of it. The hardware that activates the BSL during reset may be a simple pull-down resistor on P0L.4 for systems that use this feature upon every hardware reset. A switchable solution (via jumper or an external signal) can be used for systems that only temporarily use the bootstrap loader (see Figure 6). After sending the identification Byte the ASC0 receiver is enabled and is ready to receive the initial 32 Bytes from the host. A half duplex connection is therefore sufficient to feed the BSL. Figure 6 : Hardware Provisions to Activate the BSL
    5.6.2 - Memory Configuration After Reset The configuration (and the accessibility) of the ST10F269s memory areas after reset in Bootstrap-Loader mode differs from the standard case. Pin EA is not evaluated when BSL mode is selected, and accesses to the internal Flash area are partly redirected, while the ST10F269 is in BSL mode (see Figure 7). All code fetches are made from the special Boot-ROM, while data accesses read from the internal user Flash. Data accesses will return undefined values on ROMless devices. The code in the Boot-ROM is not an invariant feature of the ST10F269. User software should not try to execute code from the internal Flash area while the BSL mode is still active, as these fetches will be redirected to the Boot-ROM. The Boot-ROM will also "move" to segment 1, when the internal Flash area is mapped to segment 1 (see Figure 7).
    External Signal
    POL.4
    Normal Boot BSL RPOL.4 8k

نحوه بردن تراشه به حالت boot هست که تو این حالت دیباگ هم فعال میشه
    همونطوری که فکر می کردم از روش arm استفاده کرده .. یعنی از پایه های خارجی برای کنترل تراشه و از یک برنامه داخلی بوت
    http://www.datasheets.org.uk/datashe...A00163583.html
    جزئیاتش که ببینید .
    ویرایش توسط alireza@ask@me : 19th January 2011 در ساعت 02:22
    وقتی بچه بودم یک تفنگ بادی خریدم.. هرشب تو خیابون همه گنجشکها را می زدم ..به حدی که هرشب تا صد تاشون پر کند رو زمین در حالی که به خون مغلتیدن سر می کردم.. یه روز که داشتم تو حیات خونه درس می خوندم یه بچه گنجشک اوفتا رو کتابم .. برش داشتم و دلم سیش سوخت.. پیش خودم نگهش داشتم .. روز اول ..دوم ..سوم .. دیگه به جای اینکه برم شبا بکشمون کتار همون جوجه موندم تا بلخره یک ماه بعد پرش خوب بزرگ شد و پرواز می کرد ..جوری که می اومد می نشست روی شونهام تا صداش می کردم.. یه روز وقتی رفت دیگه بر نگشت ..خیلی عصبی و ناراحت بودم تا اینکه چند روز بعد کنار دیوار تو کوچه در حالی که سینهاش خوبی بود دیم که مرده بود ....
    از اون روز به بعد دیگه هیچ وقت دست به تفنگم نبردم ..چون اینهمه کشتم .. اما نتونستم یکشونا بزرگ کنم..

8. 14کاربر از alireza@ask@me بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (19th January 2011),elc.rgb (17th October 2011),hz_hamed (20th January 2011),KIAN FAR (19th January 2011),m.aminifar (19th January 2011),majid62 (28th September 2012),pps2011 (20th March 2012),ramina (19th January 2011),rostam57 (20th January 2011),TuneUp_Vahab (10th February 2012),مهدی چیت بند (10th February 2011),محمد دهقان (19th January 2011),امینی (20th January 2011),علي اصلاني  (23rd January 2011)

تشکر ها
    3
    153 سپاس از19 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط ali_j Click here to enlarge
    سلام
    در تبدیل ecu نیازی به تغییر و دوباره پرگرام کردن کلی میکرو نیست . تمام بلوکهای داخلی ecu ها با هم تقریبا مشترکه مثلا تو 206 دو تا سنسور اکسیژن هست ولی روی 405 یکی وسله . با توجه به کانفیگها و ignition map و injection map های مختلف که واسه هر ماشین مختص خودشه میتوان از ecu های مختلف استفاده کرد . مثلا اگه شما اون کانفیگها و مپ ها رو داشته باشی و برنامه اینترفیس اون Ecu خاص میشه هر نوع ecu رو واسه هر ماشینی کانفیگ کرد و انداخت روش. و نیازی به دونستن جزئیات خیلی ریز ایسی مثل بوت مد و ... نیست . چون این دستگاههای اماده که تبدیل ecu میکنن هیچ کدومشون نیاز به باز کردن ecu هم ندارن مگر اینکه سخت افزار مربوطه نیاز به اصلاحات داشته باشه . در پردازنده های ecu ها هم تا اونجا که من اطلاع دارم از هسته arm استفاده نشده . از این گذشته arm یک میکروی با قابلیتهایی خاص که کاربرد عمده اش در سیستمهای موبایل و سرگرمی و در محیطهای پر نویز خودرو و یا محیطهای صنعتی قابل استفاده نیست . در داخل ecu ها بیشتر از ای سی ها و پردازنده های شرکت infenon استفاده شده

Infineon battles ARM in automotive safety

اینا من نمی گم متخصص های درست و حسابی می گند
    "infineon پردازنده های هسته arm را در امنیت خودروبه مبارزه طلبید "

http://www.engineerlive.com/Electron..._safety/19628/

خیلی ها این اشتباه ها می کنند که فکر می کنند arm یک میکرو یا پردازش گره و این غلطه .. در واقع Arm یک هسته هست .. که می تونید از www.arm.com اطلاعات بیشتری بگیری و حتا اونا خریداری کنید .
    همه سازنده های میکرو پرسسور از arm این هسته استفاده می کنند و تراشه با هست arm خودشون را دارند . مثل atme .philips. texas instrument.. intel.
    حتی همین تو لید کنند پردازندهای infineon هم از این هسته 16 بیتیش که به نام thumb "بند انگشتی" معروفه استفاده می کنه
    http://www.eetimes.com/electronics-n...security-chips

اینا یه سر بزن
    Infineon X-GOLD 213

10. 16کاربر از alireza@ask@me بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (17th October 2011),hz_hamed (20th January 2011),iraj917 (8th June 2011),KIAN FAR (19th January 2011),m.aminifar (19th January 2011),majid62 (28th September 2012),ramina (19th January 2011),reza batri (26th June 2011),rostam57 (20th January 2011),sajadnasirpor  (19th December 2011),TuneUp_Vahab (10th February 2012),مهدی چیت بند (10th February 2011),محمد دهقان (19th January 2011),امینی (20th January 2011),حمید بهرامپور (10th January 2013),علي اصلاني  (23rd January 2011)

شغل و حرفه
    تعمیرات الکترونیک
    تشکر ها
    6,908
    19,782 سپاس از1,567 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط امینی Click here to enlarge
    سلام .اقای دهقان ایا امکان این هست که ایسیو ساژم یا والئو پراید را تبدیل برای 206 یا بلعکس کرد ممنون [

سلام
    بله دوست عزیز قابل تبدیل هستند

[CENTER]

[SIZE=6][COLOR=Red]فایل بی کد L90[/COLOR][/SIZE]

[URL="http://kiansat.pw/showthread.php?p=120717#post120717"]http://kiansat.pw/showthread.php?p=267593#post267593[/URL]
    [/CENTER]
    [LEFT][SIZE=5][COLOR=Red]
    [/COLOR][/SIZE][/LEFT]

12. 14کاربر از محمد دهقان بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (17th October 2011),hz_hamed (20th January 2011),KIAN FAR (19th January 2011),m.aminifar (19th January 2011),majid62 (28th September 2012),ramina (19th January 2011),reza batri (26th June 2011),rostam57 (20th January 2011),sajadnasirpor  (19th December 2011),TuneUp_Vahab (10th February 2012),مهدی چیت بند (18th January 2013),امینی (25th January 2011),شهریار (19th January 2011),علي اصلاني  (23rd January 2011)

شغل و حرفه
    تعمیرات الکترونیک
    تشکر ها
    6,908
    19,782 سپاس از1,567 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط احمد برقکار Click here to enlarge
    دو ست عزیز حالا که تو انجمن حاضری جواب سوالم رو بده مرسی

دوستان عزیز ما در این جا قصد نداریم کالایی رو تبلیغ کنیم
    در اینجا میخواهیم یک بحث فنی در مورد چگونگی انجام تبدیل ECU انجام بدیم نه اینکه کالایی رو معرفی کنیم

بحث در مورد بحث در مورد دستگاه تبدیل ECU به این تاپیک منتقل شد
    مجمع و انجمن تعمیرکاران و متخصصین الکترونیک
    [CENTER]

[URL="http://kiansat.pw/showthread.php?p=120717#post120717"]http://kiansat.pw/showthread.php?p=267593#post267593[/URL]
    [/CENTER]
    [/COLOR][/SIZE][/LEFT]

14. 12کاربر از محمد دهقان بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (17th October 2011),hz_hamed (20th January 2011),KIAN FAR (19th January 2011),m.aminifar (19th January 2011),majid62 (28th September 2012),ramina (25th January 2011),reza batri (26th June 2011),rostam57 (20th January 2011),sajadnasirpor  (19th December 2011),TuneUp_Vahab (10th February 2012),امینی (25th January 2011),علي اصلاني  (23rd January 2011)

شغل و حرفه
    تعمیرات الکترونیک
    تشکر ها
    6,908
    19,782 سپاس از1,567 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط alireza@ask@me Click here to enlarge

سلام
    دوست عزیز خود شرکت st یک برنامه برای برنامه ریزی آی سی هاش داده
    Click here to enlarge
    اما من نتونستم باهاش کار کنم
    شما میتونید منو راهنمایی کنید اینها رو یکی از بچه های ترکیه بهم داد میگفت که کار کرده باهش
    Click here to enlarge
    Click here to enlarge

فایل های پیوست شده
    [CENTER]

[/CENTER]
    [/COLOR][/SIZE][/LEFT]

16. 16کاربر از محمد دهقان بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ali_j (19th January 2011),elc.rgb (17th October 2011),hz_hamed (20th January 2011),iraj917 (8th June 2011),KIAN FAR (19th January 2011),m.aminifar (19th January 2011),majid62 (28th September 2012),ramina (19th January 2011),reza batri (26th June 2011),rostam57 (20th January 2011),sajadnasirpor  (29th November 2011),TuneUp_Vahab (10th February 2012),مهدی چیت بند (21st January 2011),yasharararart (19th January 2011),حمید بهرامپور (10th January 2013),علي اصلاني  (23rd January 2011)

شغل و حرفه
    تعمیرات الکترونیک
    تشکر ها
    6,908
    19,782 سپاس از1,567 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط ali_j Click here to enlarge
    سلام

سلام
    میشه یک کمی بیشتر در این مورد توضیح بدید دوست عزیز
    یا اگه ممکنه دو تا برنامه ی این آی سی ها رو اگه دارید آپلود کنید تا بیشتر با این کار آشنا بشیم
    این دستگاهی که من دارم ECU رو تو حالت بوت مد میبره و برنامه ریزی میکنه مثل یک پروگرام تمامی موارد پاک کردن وریفای برنامه ریزی و غیره رو داره
    برای برنامه ریزی فلش داخلی این آی سی این طوری که من فکر میکنم باید حتما" آی سی رو به مد برنامه ریزی برد
    Click here to enlarge

[CENTER]

[/CENTER]
    [/COLOR][/SIZE][/LEFT]

18. 13کاربر از محمد دهقان بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

elc.rgb (17th October 2011),hz_hamed (20th January 2011),KIAN FAR (19th January 2011),m.aminifar (19th January 2011),majid62 (28th September 2012),ramina (19th January 2011),reza batri (26th June 2011),rostam57 (20th January 2011),sajadnasirpor  (19th December 2011),TuneUp_Vahab (10th February 2012),مهدی چیت بند (17th February 2011),امینی (25th January 2011),علي اصلاني  (23rd January 2011)

تشکر ها
    219
    670 سپاس از79 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط محمد دهقان Click here to enlarge

سلام
    میشه یک کمی بیشتر در این مورد توضیح بدید دوست عزیز
    یا اگه ممکنه دو تا برنامه ی این آی سی ها رو اگه دارید آپلود کنید تا بیشتر با این کار آشنا بشیم
    این دستگاهی که من دارم ECU رو تو حالت بوت مد میبره و برنامه ریزی میکنه مثل یک پروگرام تمامی موارد پاک کردن وریفای برنامه ریزی و غیره رو داره
    برای برنامه ریزی فلش داخلی این آی سی این طوری که من فکر میکنم باید حتما" آی سی رو به مد برنامه ریزی برد
    Click here to enlarge

سلام
    شما جهت تبديل ecu باز كرده و پين بوت مد جامپر ميكنيد يا با اين دستگاهي كه دارين بدون باز كردن عمل پرو گرامينگ انجام ميدين؟
    اون نقشه و مداري كه گزاشتين هم درسته و يك نوع اينترفيس ارتباطي با ecu هستش (بيشتر ecu هاي اوپايي) . قاعدتا بايد كار كنه فقط مهم داشتن برنامه هاشه . بعضي از دستگاههي دياگ هم از اين نوع اينترفيس استفاده ميكنن ، البته اون قسمت تبديل كه تو نقشه شما ترانزيستوريه يه اي سي مخصوص داره .

20. 16کاربر از ali_j بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

arazpjd (9th March 2012),elc.rgb (17th October 2011),Elec (19th January 2011),hz_hamed (20th January 2011),KIAN FAR (19th January 2011),m.aminifar (19th January 2011),majid62 (28th September 2012),ramina (19th January 2011),reza batri (26th June 2011),rostam57 (20th January 2011),sajadnasirpor  (19th December 2011),TuneUp_Vahab (10th February 2012),مهدی چیت بند (10th February 2011),محمد دهقان (19th January 2011),امینی (20th January 2011),علي اصلاني  (23rd January 2011)

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع