.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: غلط گیر املایی فارسی، فایرفاکس غلط گیر املایی فارسی، فایرفاکس

شغل و حرفه
    دانشجو
    تشکر ها
    461
    1,096 سپاس از208 پست

پیش فرض غلط گیر املایی فارسی، فایرفاکس غلط گیر املایی فارسی، فایرفاکس

یکی از قابلیت های خوب که از نسخه ۲ به فایرفاکس اضافه شده قابلیت غلط گیر املایی هست.
    موزیلا برای بهبود این قسمت در گرفتن غلط های املایی و غلط های گرامری در فایرفاکس ۳ که بتازگی نسخه بتا ۱ آن منتشر شده از غلط گیر املایی Hunspell استفاده کرده.

شاید این خبر برای ما خیلی خوب باشه چراکه این غلط گیر املایی نسخه فارسی هم داره. بله، شما در فایرفاکس ۳ قادر هستید غلط گیر املایی فارسی رو بهش اضافه کنید.

شما می تونید این غلط گیر رو با مراجعه به این صفحه دانلود کنید ( لینک مستقیم ).

كد:

http://hunspell.sourceforge.net/fa_IR.tar.bz2

جالبه بدونید در این غلط گیر املایی ۳۳۱۷۸۸ کلمه قرار داره و این یعنی یک چیز خیلی کامل !

اما بریم برای اضافه کردن به فایرفاکس

پس از دانلود اونو از حالت فشرده خارج کنید. در پوشه fa یکسری فایل وجود داره. ۲ فایل fa_IR.dic و fa_IR.aff رو کپی کنید.
    سپس به پوشه زیر مراجعه کنید ( بسته به محل نصب ویندوز شما ممکنه تغییراتی نیز داشته باشه ):

C:\Program Files\Mozilla Firefox ۳ Beta ۱\dictionaries

حالا کافیه ۲ فایل مذکور رو در این پوشه بریزید. حالا فایرفاکس خودتون رو یکبار ببندید و باز کنید.

تبریک می گم! حالا شما می تونید از این قابلیت استفاده کنید.

کافیه برای این کار در قسمت های نوشتن متن متنی را تایپ کنید و روی کلمه ای که احساس می کنید غلط هست راست کلیک کرده تا لیست کلمات پیشنهادی به شما نشون داده بشه.

علاوه بر این شما قادر هستید کلمه هایی رو نیز به این دیکشنری براحتی اضافه کنید.

× تنها مشکلی که هست اینه که زیر کلمات اشتباه خط کشیده نمی شه. من یه چند دقیقه ای رو ور رفتم باهاش ولی نفهمیدم دلیلش چیه. به هر حال اگه کسی مشکلش رو فهمید حتما در نظرات عنوان کنه
    [CENTER][SIZE=6][B][COLOR=DarkRed]

[/COLOR][SIZE=5][COLOR=Green]خدا در بیابانهای خالی از انسان نیست ، خدا در بتکده و مسجد نیست ، خدا در دستی ست که به یاری میگیری ،در قلبی ست که شاد میکنی ، در لبخندی ست که به لب می نشانی ...[/COLOR][/SIZE][COLOR=DarkRed]
    [/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]

2. 7کاربر از ahmad66i بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (16th February 2011),hz_hamed (15th February 2011),pal-electronic (16th February 2011),Sinapars  (16th February 2011),SURENA (17th February 2011),محمد مهدوی (15th February 2011),yeknaz3 (15th February 2011)

تشکر ها
    5,312
    1,708 سپاس از224 پست

احمد جان سلام
    اگه امکان داره بفرمایید این فایل رو با چه برنامه ای از حالت فشرده خارج کنیم من با برنامه WinMount باز کردم فقط فایل fa_IR.tar داخلش بود

4. 4کاربر از hz_hamed بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ahmad66i (17th February 2011),ARIYA (17th February 2011),pal-electronic (16th February 2011),SURENA (17th February 2011)

شغل و حرفه
    دانشجو
    تشکر ها
    461
    1,096 سپاس از208 پست

درود
    دوست عزیز با برنامه ی win rar از حالت فشرده خارج نمایید فایلها بصورت کامل قابل استفاده میباشد.
    [CENTER][SIZE=6][B][COLOR=DarkRed]

[/COLOR][SIZE=5][COLOR=Green]خدا در بیابانهای خالی از انسان نیست ، خدا در بتکده و مسجد نیست ، خدا در دستی ست که به یاری میگیری ،در قلبی ست که شاد میکنی ، در لبخندی ست که به لب می نشانی ...[/COLOR][/SIZE][COLOR=DarkRed]
    [/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]

6. 3کاربر از ahmad66i بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (17th February 2011),pal-electronic (17th February 2011),SURENA (17th February 2011)

تشکر ها
    22,111
    46,287 سپاس از4,874 پست
    Click here to enlarge نوشته اصلی توسط hz_hamed Click here to enlarge
    احمد جان سلام
    اگه امکان داره بفرمایید این فایل رو با چه برنامه ای از حالت فشرده خارج کنیم من با برنامه WinMount باز کردم فقط فایل fa_IR.tar داخلش بود

8. 5کاربر از pal-electronic بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ahmad66i (17th February 2011),ARIYA (19th February 2011),elc.rgb (17th February 2011),SURENA (17th February 2011),محمد مهدوی (17th February 2011)

شغل و حرفه
    REPAIRMAN
    تشکر ها
    567
    2,624 سپاس از338 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط hz_hamed Click here to enlarge
    احمد جان سلام
    با برنامه win rar شما میتوانید از زیپ خارج کنید

10. 4کاربر از majidHD بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ahmad66i (17th February 2011),ARIYA (19th February 2011),SURENA (17th February 2011),محمد مهدوی (17th February 2011)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع