.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: آموزش بسيار زيبا و مرحله اي طراحي چمن در فتوشاپ

شغل و حرفه
    كامپيوتر و گرافيك
    تشکر ها
    167
    1,311 سپاس از275 پست

آموزش بسيار زيبا و مرحله اي طراحي چمن در فتوشاپ

1- فتوشاپ رو اجرا کنيد و براي شروع کار، يه سند جديد ايجاد کنيد. نکته اي که بايد به ياد داشته باشيد اينه که تصوير در ادامه کار نود درجه مي چرخه، پس اگه شما قصد داريد در نهايت يک تصوير افقي داشته باشيد، پس در هنگام شروع کار اندازه هاي تصوير رو عمودي در نظر بگيريد و همچنين بر عکس.
    من در اين قسمت يه سند مربعي مي سازم با رنگ پس زمينه سفيد.

Click here to enlarge

2- رنگهاي پس زمينه و قلم رو تعيين کنيد. اين رنگها بايد توي يه مايه باشن. مثلا سبز کمرنگ و سبز پر رنگ. انتخاب نوع رنگ رابطه مستقيم با نتيجه داره. اين رنگه که به بيننده القا مي کنه که داره چي رو مي بنيه، موکت و يا چمن. من دو تا رنگ زير رو انتخاب مي کنم.

Click here to enlarge

3- حالا بايستي فيلتر ابر رو اجرا کنيد. پس به ميسر زير بريد. Filter> Render > Clouds

Click here to enlarge

4- حالا يه مقداري نويز بندازيد توي تصوير البته با استفاده از فيلتر Filter > Noise > Add Noise
    من تنظيمات زير رو به کار گرفتم.

Click here to enlarge

يادتون باشه حتما تيک تک رنگ (Monochromatic) رو بزنيد. حالا بايد نتيجه مثل تصوير زير شده باشه.

Click here to enlarge

5- حال بايد نقاط ايجاد شده رو کمي کش بديم با کمک فيلتر: Filter > Stylize > Wind
    فيتلر رو به صورت زير تنظيم کنيد.

Click here to enlarge

فيلتر فوق، طول چمن ها رو مشخص مي کنه. شما مي تونيد اين کار رو چند بار تکرار کنيد تا به نتيجه دلخواه برسيد. در اين تمرين، دوبار عمل کشش رو انجام دادم تا به نتيجه زير رسيدم.

Click here to enlarge

6- حالا بايد تصوير رو بچرخونيد. چون در مرحله استفاده از فيلتر wind جهت وزش رو right در نظر گرفتيم لذا بايستي نود درجه در جهت ساعت بچرخونيم. با استفاده از Image > Rotate Covac > 90CW
    سپس قسمتهاي تيره زير تصور رو با حذف کنيد تا نتيجه زير رو به دست بياريد.

Click here to enlarge

7- حالا مي شه گفت نمونه کار آماده هست. حالا بايستي با مقداري سليقه حس چمن بودن رو تو بندازيد تو نگاه بيننده. براي مثال من يه مقداري افکت gradient overlay رو بهش ميدم. ابتدا روي لايه Background دوبار کليک کنيد تا به لايه تبديل بشه. سپس از منوي layer گزينه layer style و در نهايت گزينه Gradient overlay رو انتخاب مي کنم و مقادير زير رو تنظيم و تاييد مي کنم.

Click here to enlarge

بهتره کمي جلوه سه بعدي هم به تصوير بديم. پس Edit > Transform > Perspective به صورت زير انجام و کليد ENTER رو مي زنم.

Click here to enlarge

خوب. اين طرح چمن بود. شما مي تونيد رنگهاي اوليه رو بهتر انتخاب کنيد تا چمن هاي طبيعي تر و يا موکتهاي بهتري داشته باشيد. البته در مورد موکت سعي کنيد کمي طرح هم به موکت بديد. کاملا مثل موکتهاي معمولي.

اين هم طرح نهايي

Click here to enlarge
    [CENTER][SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]
    [B][CENTER][COLOR=Magenta]***************************************[/COLOR]
    [/CENTER]
    [/B]

[B][CENTER][FONT=Garamond][SIZE=4][COLOR=Magenta]در راه رسیدن به اوج با مردم مهربان باش چراکه هنگام سقوط با همان مردم روبه رو خواهی شد

هميشه خود باشيم نه كسي ديگر![/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]
    [/B]

2. 3کاربر از kian@sat بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ES3890 (15th January 2010),KIAN FAR (6th September 2009),mir5 (11th May 2011)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع