.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مشکل الکترونیک:«خرابی اسپیکر مارک جاز»

تشکر ها
    35
    402 سپاس از51 پست

پیش فرض مشکل الکترونیک:«خرابی اسپیکر مارک جاز»

سلام خدمت دوستان عزیز
    خوب همه میدونید که طبق سیاستهای جدید سایت بخش تعمیرات الکترونیک مخصوص اعضا از ما بهترونه
    من یه سوال دارم که بدجور اعصابمو خورد کرده چون همین یه سواله و بعدش اصلا فرصت استفاده از بخش الکترونیک و عضو ویژه بودن نیست ممنون میشم همینجا دوستان اهل فن جواب منو بدن

مشکل من اینه که اسپیکر من بعضی وقتها شروع میکنه به یه حالت جیغ کشیدن یعنی به جیغ بد میکشه که میره رو اعصاب و باید حتما اسپیکر خاموش بشه

قبلا با چند بار خاموش روشن کردن یا نهایتا با چند دقیقه الی چند ساعت خاموش بودن اسپیکر حل میشد ولی الان جدیدا یهو که شروع میکنه به صدا کردن دیگه درست نمیشه تا هر وقت دلش بخواد...

من اومدم در اسپیکر رو باز کردن 2 تا برد داره
    یکی مخصوص بخش تغذیه و ورودی و خروجی اسپیکر
    یکی هم بخش تنظیمات صدا و .. که چند عدد روش ای سی 8 پایه و 16 پایه و ... وجود داره

من اومدم بررسی کردم دیدم وقتی من سوییچ اکو رو هر چی باز کنم صدای جیغ بیشتر میشه و اگه اکو رو تا اخر ببندم صدای جیغ در حد خیلی زیادی کم میشه ولی اخرش رو اعصابه!

اومدم بررسی کردم اسپیکر من ورودی میکروفون از این مجلسی ها(میکروفون بزرگا!!) رو داره وقتی سیم برد این قسمت رو قطع میکنم صدا بدجود میره بالا و هر کاری کنی اکو رو زیاد کنی کم کنی و ... صدای جیغ نه کم میشه و نه فرقی میکنه

من هر چی به برد اول یعنی همون برد تغذیه و وردی ها کلنجار رفتم هیچ تاثیری نداشت و تمام صحبتها و تجربیاتی که گفتم مربوط به برد دوم یعنی برد تنظیمات صدا و .. هست...

با یه نفر مشورت کردم که کارش رادیو تلویزیون بود گفت اگه خودش صدا میکنه و بعدشم خودش قطع میشه احتمالا قطعی خازنی چیزی روی برد یا قلع مردگی وجود داره

من اومدم بررسی کردم قطعی خاصی که ندیدم ولی قلع مردگی رو نمیدونم و ابزار بررسی تو خونه ندارم

ممنون میشم اهالی فن راهنمایی کنن از چی میتونه و من کدوم قسمتها رو باید بررسی کنم؟

"علیرضا"

2. 8کاربر از toloosoft بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (4th August 2011),KIAN FAR (4th August 2011),M.Salehi  (13th May 2012),mehran139 (8th September 2014),Meisam-Alishahi (4th August 2011),pal-electronic (29th August 2011),ارتان (13th February 2017),علیزاده علی (13th May 2012)

تشکر ها
    66,936
    45,788 سپاس از6,557 پست

درود
    در مورد موضوع اول خیلی خلاصه عرض کنم که هر چیزی بهایی دارد .
    و در مورد ایراد اسپیکر شما . بهتر است حرارت قطعات برد آمپلی فایر را بررسی کنید
    در این نوع اسپیکرها برای هر بخش آیسی یا ترانزیستور مجزا قرار داده شده است و
    اگر صدای جیغ در تمام قسمتها (باند چپ و راست و ووفر) به گوش میرسد در قسمت
    ورودی و پری یا میکس دنبال ایراد بگردید . که معمولا خرابی خازن و خود آیسی ها
    باعث آن میشود واگر در قسمت خاصی صدای جیغ یا سوت وجود دارد قطعات همان
    قسمت را بررسی کنید . در ضمن آیا صدای فون بلند به وجود میاد یا صدای جیغو سوت؟
    در حالت اول اتصالی در وردی و قطع مدار شاسی آمپلی فایر نیز میتواند باشد
    .

جاوید ایران زمین

زنده باد آزادی

4. 11کاربر از ARIYA بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

Arash_323 (4th August 2011),KIAN FAR (4th August 2011),M.Salehi  (13th May 2012),mehran139 (8th September 2014),Meisam-Alishahi (4th August 2011),pal-electronic (29th August 2011),TAHA1 (5th August 2011),toloosoft (4th August 2011),ارتان (13th February 2017),شهریار (4th August 2011),علیزاده علی (13th May 2012)

تشکر ها
    35
    402 سپاس از51 پست

سلام
    از شما مدیر عزیز بابت جوابتون ممنون

در مورد بخش اول که بر منکرش لعنت منم خودم به شخصه قبول دارم ولی ادم بها رو میده که استفاده کنه بنده شخصا فرصت استفاده از امکانات و ابزارات این فروم رو ندارم!!!

مورد دوم اینکه والاحرارت قطعات رو بررسی کردم مورد خاصی ندیدم

من اومدم پایه های پتانسومتر که مربوط به Echo بلند گو میشد رو ادامه دادم رسیدم به 2 مقاومت که بعد از هم جدا میشن و ادامشو به خاطر ازدیاد قطعات نتونستم درست دنبال کنم ولی اومد یه کاری کردم با یه پیچ گوشتی بین اون 2 تا مقاوت البته طرف پایه ای که میره برای پتانسومتر مخصوص تنظیم اکو اتصال برقرار کردم صدای جیغ قطع شد...

صدای جیغ در تمامی قسمتها هست...باند چپ و راست و ووفر...
    فقط صخبتهای شما یه خورده بالاتر از سطح فهم من از الکرونیک بود میشه به زبان ساده این بخش رو بگید؟
    ورودی و پری یا میکس دنبال ایراد بگردید . که معمولا خرابی خازن و خود آیسی ها
    باعث آن میشود
    این ورودی ها و پری و میکس دقیقا کجای مدار و چی هستند؟بگید تا بررسیشون کنم؟

البته خودم احتمال خیلی زیاد خرابی از خازن میدم چون وقتی اسپیکر رو خاموش میکنم صدای جیغ به حالت خالی شدن جریان از خازن قطع میشه یعنی به محض خاموش کردن صدا قطع نمیشه....

امیدوارم تونسته باشم درست توضیح داده باشم
    راستی این قسمت رو هم اگه زیر دیپلم بگی ممنون میشم :D

در حالت اول اتصالی در وردی و قطع مدار شاسی آمپلی فایر نیز میتواند باشد
    ورودی ها رو چک کردم مشکلی ندارن و تا برد دوم هیچ گونه مشکلی نیست
    مدار شاسی امپلی فایر کدوم قسمت میشه؟

اگه من عکس بگیرم بذارم میتونید راهنماییم کنید که کدوم قسمت میشه؟؟

در صورت امکان بگید تا عکس بگیرم بدم خدمتتون

"علیرضا"

6. 7کاربر از toloosoft بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (5th August 2011),KIAN FAR (4th August 2011),M.Salehi  (13th May 2012),mehran139 (8th September 2014),Meisam-Alishahi (4th August 2011),pal-electronic (29th August 2011),ارتان (13th February 2017)

تشکر ها
    66,936
    45,788 سپاس از6,557 پست

درود
    قسمت ورودی که کاملا مشخص است محل اتصال فیشهای ورودی صدا به اسپیکر میباشد
    پری آمپلی فایر طبقه اول تقویت صدا است که صدای ضعیف ورودی را تقویت وبه طبقه تقویت نهایی ارسال میکند
    قسمت میکس هم از اسمش پیدا است برای مخلوط کردن صدا های باند چپ و راست استفاده میشود
    مدار شاسی همان گراند است که منفی مدار میباشد اگر منفی در قسمت ورودی قطع شود صدای فون شدید ایجاد میشود
    اینکه مدار بعد از خاموشی سریع صدا را قطع نمیکند به خاطر دشارژ خازن اصلی پاور است که در چند ثانیه دشارژ میشود
    در صورت امکان مسیر ورودی را به آمپلی فایر پیدا و قطع کنید ببینید صدا قطع میشود یا خیر ؟ اگر صدا کاملا
    قطع شد
    در قسمت ورودی ایراد هست . اما اگر صدا همچنان بود یا فقط کمتر شد در قسمت تقویت اصلی یا سیمهای رابط بین
    تقویت و اکوالایزر جلو باید ایراد باشد که نیاز است با دقت بیشتری قطعات را بررسی کنید . بهتر است عکسی که
    فرمودید را نیز قرار دهید تا با نوع مدار بیشتر آشنا شویم . البته حتما کارهای خواسته شده را انجام دهید
    .

جاوید ایران زمین

زنده باد آزادی

8. 7کاربر از ARIYA بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

KIAN FAR (5th August 2011),M.Salehi  (13th May 2012),mehran139 (8th September 2014),pal-electronic (29th August 2011),TAHA1 (5th August 2011),toloosoft (5th August 2011),ارتان (13th February 2017)

تشکر ها
    0
    20 سپاس از5 پست

شرکت گارانتی

سلام خدمت همه ی دوستان
    در جواب شما عرض کنم که
    Click here to enlargeمارک جاز یکی از معتبرترین شرکت در ضمینه ی گارانتی و پشتیبانی هستClick here to enlarge
    شما می توانید با مراجعه به دفتر گارانتی , این مشکل ساده را بدونه هیچ هزینه رفع کنید
    واقعا شرکت جاز نشون داده که در گارانتی حرف اول رو می زنه

شماره گارانتیش 77624877

10. 4کاربر از armin_ بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

M.Salehi  (13th May 2012),mehran139 (8th September 2014),pal-electronic (29th August 2011),شهریار (29th August 2011)

تشکر ها
    0
    7 سپاس از3 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط armin_ Click here to enlarge
    سلام خدمت همه ی دوستان
    در جواب شما عرض کنم که
    Click here to enlargeمارک جاز یکی از معتبرترین شرکت در ضمینه ی گارانتی و پشتیبانی هستClick here to enlarge
    شما می توانید با مراجعه به دفتر گارانتی , این مشکل ساده را بدونه هیچ هزینه رفع کنید
    واقعا شرکت جاز نشون داده که در گارانتی حرف اول رو می زنه

شماره گارانتیش 77624877
    سلام
    من یه اسپیکر جاز از علاالدین خریدم بعد از یک ساعت خراب شد برگشتم مغازه ای که خریدم گفت گارانتی نداره بنداز آشغالی حتی با این شماره ای که شما دادید تماس گرفتم گفت اینجا خونست جاز کجا بوده آقا قطع کرد.

12. 4کاربر از poozhan بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

M.Salehi  (13th May 2012),mehran139 (8th September 2014),ارتان (13th February 2017),علیزاده علی (13th May 2012)

تشکر ها
    7,813
    10,053 سپاس از1,514 پست

دوست عزیز در وهله ی اول شما چهار عدد دیود در تغذیه دارید اونا رو با خازن صافی همون خازن
    بعد از چهار عدد دیود تغذیه رو با هم تعویض نمایید سپس اگر مشکل باز هم پا بر جا بود عکسی
    از بردهاش رو محبت نماییدو در تاپیک جدید با توضیحات بیشتری در مورد تست قطعات اولیه و
    ولتاژها قرار دهید . این تاپیک بسته شد
    ویرایش توسط ARIYA : 14th May 2012 در ساعت 04:59

14. 3کاربر از علیزاده علی بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (14th May 2012),mehran139 (8th September 2014),ارتان (13th February 2017)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع