.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: فرق این دو دایاک وراحل در چیست

تشکر ها
    2,089
    3,676 سپاس از514 پست

فرق این دو دایاک وراحل در چیست

Click here to enlarge
    به خدا گفتم:عزیز ترین بندگانت چه کسانی هستند!
    خداوند فرمود: انان که می توانند تلافی کنند...........
    اما به خاطر من .می بخشند!

2. 8کاربر از torkan بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (5th October 2011),ARIYA (12th November 2011),elc.rgb (5th October 2011),old fixer (10th December 2011),pal-electronic (5th October 2011),TAHA1 (5th October 2011),venusz (6th October 2011),شهریار (12th November 2011)

تشکر ها
    719
    3,463 سپاس از465 پست

بادرود به شما دوست گرامی
    اگر چه از پرسش شما مدت زیادی گذشته ولی از انجا که در کیانست هیچ پرسشی بی پاسخ
    نمی ماند مطالبی خدمتتان تقدیم میکنم
    بهتر از بنده میدانید دایاک نیمه هادی است که به ازای ولتاژ استانه ای مشخصی هادی میشود.
    بنا بر این هر دایاک دارای ولتاژ مشخصی است
    در طرح شما ولتاژ هدایت کمتر از 50 ولت بوده چون خازن 22میکرو 50 ولت به ارامی بوسیله مقاومت 470 شارژ و وقتی به ولتاژ استانه ای دایاک میرسید دایاک هادی و دیود روشن میشدو خازن تخلیه وتکرار
    اگربخواهید از دایاک دیگری در مدار استفاده کنید یا باید ولتاژ استانه دایاک را بدانید یا مقدار انرا پیدا کنید
    برای اینکار یک مقاومت100کیلو را بایک پتانسیومتر500کیلو سری کنیدوجایگزین مقاومت 470کنیدو به جای خازن50 ولت400ولت ان را قرار دهید
    در این حالت وقتی مقدار پتانسیومتر را کم میکنید در یک نقطه دیود شروع به چشمک زدن میکند
    حال اگر ولت دوسر دایاک را اندازه گیری کنید ولتاژ استانه ان بدست میاید
    پیروز باشید

4. 5کاربر از hasanzsat بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (12th November 2011),blacksikhchoo (6th February 2012),old fixer (10th December 2011),torkan (12th November 2011),شهریار (12th November 2011)

تشکر ها
    2,089
    3,676 سپاس از514 پست

استادخسته نباشی

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط hasanzsat Click here to enlarge
    بادرود به شما دوست گرامی
    اگر چه از پرسش شما مدت زیادی گذشته ولی از انجا که در کیانست هیچ پرسشی بی پاسخ
    نمی ماند مطالبی خدمتتان تقدیم میکنم
    بهتر از بنده میدانید دایاک نیمه هادی است که به ازای ولتاژ استانه ای مشخصی هادی میشود.
    بنا بر این هر دایاک دارای ولتاژ مشخصی است
    در طرح شما ولتاژ هدایت کمتر از 50 ولت بوده چون خازن 22میکرو 50 ولت به ارامی بوسیله مقاومت 470 شارژ و وقتی به ولتاژ استانه ای دایاک میرسید دایاک هادی و دیود روشن میشدو خازن تخلیه وتکرار
    اگربخواهید از دایاک دیگری در مدار استفاده کنید یا باید ولتاژ استانه دایاک را بدانید یا مقدار انرا پیدا کنید
    برای اینکار یک مقاومت100کیلو را بایک پتانسیومتر500کیلو سری کنیدوجایگزین مقاومت 470کنیدو به جای خازن50 ولت400ولت ان را قرار دهید
    در این حالت وقتی مقدار پتانسیومتر را کم میکنید در یک نقطه دیود شروع به چشمک زدن میکند
    حال اگر ولت دوسر دایاک را اندازه گیری کنید ولتاژ استانه ان بدست میاید
    پیروز باشید
    ================================================== ===
    با سلام Click here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlarge
    استادخسته نباشی از این راهنمایی خوبتان تشگر می کنم من متوجه اشتباهم شدم سپاس
    Click here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlargeClick here to enlarge
    ویرایش توسط torkan : 12th November 2011 در ساعت 01:00
    به خدا گفتم:عزیز ترین بندگانت چه کسانی هستند!
    خداوند فرمود: انان که می توانند تلافی کنند...........
    اما به خاطر من .می بخشند!

6. 4کاربر از torkan بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (12th November 2011),hasanzsat (12th November 2011),old fixer (10th December 2011),شهریار (12th November 2011)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع