.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مقاله ای برای شناخت فلزیاب

تشکر ها
    68
    263 سپاس از34 پست

مقاله ای برای شناخت فلزیاب

سلام خدمت دوستان
    یه مسئله هست که همیشه بوده
    چرا فلز یاب هایی که ما میسازیم درست کار نمیکنه
    توی همین یه خط که سوال همه هستش چند تا سوال وجود داره و چند تا اشکال بگم بهتره
    اول ما فلز یاب رو نمیسازیم بلکه مونتاژمیکنیم
    دوم بدون داشتن اطلاعات فنی به این مسئله رو میاریم
    سوم زود نا امید میشیم
    به طور کلی باید گفت ما بدلیل نداشتن امکانات رو به مونتاژ میاریم اونم مداراتی رو مونتاژمیکنیم که معمولا خودشون درست کار نمیکنن یا دست کاری شدن که درست کار نکن یا نمیتونیم خوب مونتاژ کنیم
    اولین مسئله
    اصلا از فلز یاب هایی که در اون میکرو به کار رفته پرهیز کنید
    دلیل :
    چون این فلز یاب ها همگی ناقص هستند
    من خودم ماینر 4 رو ساختم یه سینی رو از 2.5 متر به راحتی تشخیص میداد و سنس میکرد در صورتی که همین مدار اصلا طلا رو سنس نمیکرد
    ماینر یه مدار هستش که به صورت کد در دسترس شماست
    چندین اشکال داره که در برنامه نویسی هستش و چون برنامه به زبان ماشین درامده شما دیگه نمیتونی اونو بفهمی حتی یه دکترای الکترونیک هم بعید میدونم بتونه این کار رو بکنه و این کد ها رو ادیت کنه که بشه ازش کار کشید
    پس برنامه غیر قابل تغییر هستند و همینه که هست تغییر بی تغییر
    در تمامی فلز یاب ها کوئل حیاتی تر از همه نقشه هستش
    حالا اکثر سایت ها میخونید که من از کابل شبکه استفاده کردم
    یا
    من از سیم افشان استفاده کردم
    یا
    ....!!!؟؟؟؟؟
    که خدایی ادم شاخش درمیاد
    از همه مهمتر سیم پیچ یه قطعه الکترونکی هستش که خیلی از مهندس ها ازش فرار میکنن چون رفتارش و کارش با محاسبات بسیار دقیق و اکثرا دیفرانسیل همراه هستش حالا چون خودتون نمیتونید یه ای سی بسازید ولی میتونید یه سیمپیچ بسازید فکر نکنید که مهم نیست
    کوئل 50 در صد فلز یاب به حساب میاد حتی بیشتر
    اگه مداری رو داشته باشید که بتونه 15 متر رو بزنه و کوئل اونو عوض کنید اطمینان داشته باشید که خیلی به هم میریزه
    یه مسئله دیگه :
    یه کوچولو قطعه شناسی خوبه تا بدونید که این مدار درست کار میکنه یا نه
    نویز مهمترین مشکل نباشه یکی از مشکلات بزرگه بعضی از ای سی ها خودشون نویز دارن مثل ای سی 555این ای سی میتونه در قسمت صوتی و خروجی دستگاه کار کنه ولی در قسمت تایم بیس دستگاه باور کنید مفت هم گرونه مثلا گلد اسکن از همین ای سی در تایم بیس استفاده کرده البته بقیه مدار خوبه ولی برای تایم بیس بتونید خودتون یه چیزی طراحی کنید که زیاد مشکل نیست به نظر من با سه یا چهار تا ای سی میشه اصلاحش کرد
    ترانزیستور ها و ای سی ها رو تا حدودی باید شناخت بدونید این مدار به در میخوره
    خوبه ادم یه چیزی رو بسازه که بتونه ازش سر بیاره نه اینکه تازه بیفته دنبالش و از دیگران با التماس بخواد که کمکش کنن و اون ها هم بیشتر به علایق و مشکلات خودشون فکر میکنن تا به کار شما
    پس یکم بدونید
    یه کم هم بخونید
    تا بتونید
    والبته این کار با صبر و تحمل تکمیل میشه
    دارم روی معدلات سیم پیچ ها کار میکنم به نتیجه رسیدم اونو به قیمت خیلی ارزون براتون نمیزارم
    معدلات رو میزارم خودتون باید مدار خودتون رو اصلاح کنید

2. 8کاربر از behroozgsm بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abasfar (27th April 2015),ARIYA (16th September 2012),behrouz_t (23rd September 2012),hasanzsat (8th February 2012),Mortal Kombat (16th September 2012),soraty (23rd January 2017),داوودی فر (16th January 2012),شهریار (16th September 2012)

تشکر ها
    20
    258 سپاس از34 پست

با سلام خدمت همه اساتید گرامی.محبوبترین سیستم های فلزیاب نوع pi و vlf هستند که اکثر شماتیکهای موجود هم مربوط به این دو مدل هست.بقول دوستمون تا نفهمیم چه اتفاقی می افته و روش کار سیستم چطوریه نمیتونیم به صرف داشتن اطلاعات محدود و ابزار محدودتر یک دستگاه خوب بسازیم.اولین مشکل نبود یک شماتیکه که قابل اعتماد باشه.دومیش در دسترس نبودن قطعات مرغوبه و سومیش نداشتن ابزار آزمایشگاهی لازم برای یک مدار فرکانسیه.خوب مسلما تحت این شرایط وقتی نتونیم یک دستگاه که کلی خرج و زحمت برامون تراشیده رو راه اندازی کنیم دلسردشده و از هرچی فلزیابه زده میشیم و اینجاست که راه برای کلاهبرداران که تعدادشون هم کم نیست باز میشه.نمیدونم تا چه حد به روش کار یک سیستم pi آشنا هستید و چقدر از نقش طراحی صحیح و وظیفه هر طبقه اون آگاهی دارید.شاید با تشریح یک فلزیاب pi نه تنها جواب خیلی از سوالات داده بشه بلکه بتونیم ایرادات مدارهای ساخته شده رو رفع کنیم و حتی تا حدی پیشرفت کنیم که بتونیم یک مدار هرچندساده طراحی کنیم.البته این مقوله برای سایر سیستمها هم صادقه.امیدوارم با کمک دوستان خبره یک کلاس تشریح برای فلزیابها راه بیندازیم تا مشکل از پایه حل بشه.البته متاسفانه بعلت مشغله زیاد زمان آن بودنم کمه ولی سعی میکنم در مواقعی که آن نیستم اطلاعات بدردبخوری جمع کنم که از صحتش اطمینان داشته باشم و حتی المقدور طوری بیان کنم که قابل فهم برای همه باشه.موافقید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4. 9کاربر از behrouz_t بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abasfar (27th April 2015),ARIYA (16th September 2012),iraj_kh (16th September 2012),IRANIA (4th March 2013),Mortal Kombat (16th September 2012),soraty (23rd January 2017),TAHA1 (16th September 2012),داوودی فر (16th September 2012),شهریار (16th September 2012)

تشکر ها
    57
    161 سپاس از27 پست

پیش فرض پاسخ : مقاله ای برای شناخت فلزیاب

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط behrouz_t Click here to enlarge
    با سلام خدمت همه اساتید گرامی.محبوبترین سیستم های فلزیاب نوع pi و vlf هستند که اکثر شماتیکهای موجود هم مربوط به این دو مدل هست.بقول دوستمون تا نفهمیم چه اتفاقی می افته و روش کار سیستم چطوریه نمیتونیم به صرف داشتن اطلاعات محدود و ابزار محدودتر یک دستگاه خوب بسازیم.اولین مشکل نبود یک شماتیکه که قابل اعتماد باشه.دومیش در دسترس نبودن قطعات مرغوبه و سومیش نداشتن ابزار آزمایشگاهی لازم برای یک مدار فرکانسیه.خوب مسلما تحت این شرایط وقتی نتونیم یک دستگاه که کلی خرج و زحمت برامون تراشیده رو راه اندازی کنیم دلسردشده و از هرچی فلزیابه زده میشیم و اینجاست که راه برای کلاهبرداران که تعدادشون هم کم نیست باز میشه.نمیدونم تا چه حد به روش کار یک سیستم pi آشنا هستید و چقدر از نقش طراحی صحیح و وظیفه هر طبقه اون آگاهی دارید.شاید با تشریح یک فلزیاب pi نه تنها جواب خیلی از سوالات داده بشه بلکه بتونیم ایرادات مدارهای ساخته شده رو رفع کنیم و حتی تا حدی پیشرفت کنیم که بتونیم یک مدار هرچندساده طراحی کنیم.البته این مقوله برای سایر سیستمها هم صادقه.امیدوارم با کمک دوستان خبره یک کلاس تشریح برای فلزیابها راه بیندازیم تا مشکل از پایه حل بشه.البته متاسفانه بعلت مشغله زیاد زمان آن بودنم کمه ولی سعی میکنم در مواقعی که آن نیستم اطلاعات بدردبخوری جمع کنم که از صحتش اطمینان داشته باشم و حتی المقدور طوری بیان کنم که قابل فهم برای همه باشه.موافقید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اقا دمتون گرم زدین تو خال بنده خودم علاقه زیادی دارم و اطلاعات کمی ممنون میشم اگه این کلاس رو راه اندازی کنین مطمئنا به خیلی ها کمک میکنه

6. 3کاربر از ابی ماروسی بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abasfar (27th April 2015),IRANIA (4th March 2013),venusz (31st July 2013)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع