.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مشکل گیربکس پارس AL4

تشکر ها
    1,125
    898 سپاس از108 پست

مشکل گیربکس پارس AL4

سلام خدمت دوستان
    پارس اتوماتی هست که به قول صاحب خودرو. چراغ چک روشن شده بوده و جایی مراجعه میکنه که چراغ چک رو خاموش کنند و از روی کنجکاوی با سیمکشی و گیربکس ور میرن بعد از او قضیه گیر بکس دچار مشکل شده و بعد از مراجعات مکرر مشکل حل نشده و خلاصه به بنده مراجعه کردند.
    ماشین خیلی بی جان حرکت میکنه و ظاهرا با دنده 2 راه میافته . pps خطای
    supply to solenoid valves and regulators.open circuit
    engin speed signal. no signal
    can engin torque information. no signal
    از اساتید محترم درخواست راهنمایی دارم که چطور عیب یابی رو شروع کنم
    ویرایش توسط damavandi : 3rd December 2012 در ساعت 21:45

2. 4کاربر از damavandi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

farhad1904 (4th December 2012),m.aminifar (4th December 2012),pps2011 (3rd December 2012),sajadnasirpor  (4th December 2012)

تشکر ها
    527
    48 سپاس از9 پست

پیش فرض سلام

ای سی یو گیر بکس رو دانلود کن

4. 3کاربر از قاسم رضایی بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

damavandi (4th December 2012),farhad1904 (4th December 2012),sajadnasirpor  (4th December 2012)

علایق
    تحقیقات شغلی&فیلم
    شغل و حرفه
    برق و الکترونیک اتومبیل
    تشکر ها
    25,032
    29,943 سپاس از3,177 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط damavandi Click here to enlarge
    سلام خدمت دوستان
    پارس اتوماتی هست که به قول صاحب خودرو. چراغ چک روشن شده بوده و جایی مراجعه میکنه که چراغ چک رو خاموش کنند و از روی کنجکاوی با سیمکشی و گیربکس ور میرن بعد از او قضیه گیر بکس دچار مشکل شده و بعد از مراجعات مکرر مشکل حل نشده و خلاصه به بنده مراجعه کردند.
    ماشین خیلی بی جان حرکت میکنه و ظاهرا با دنده 2 راه میافته . pps خطای
    supply to solenoid valves and regulators.open circuit
    engin speed signal. no signal
    can engin torque information. no signal
    از اساتید محترم درخواست راهنمایی دارم که چطور عیب یابی رو شروع کنم
    سلام:خطای اول مربوط به قطعی مدار شیر برقی هست
    خطای دوم و سوم مربوط به سنسور دور موتور باید باشه که به احتمال زیاد اطلاعات سنسور دور موتور و گشتاور موتور به گیربکس نمیرسه این ایرادت هم با توضیحات شما میتونه از سیم کشی و یا سوکت های مربوطه باشه
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

Click here to enlarge

• میان اینهمه "نامردی" باید شیطان را تحسین کرد که "دروغ" نگفت ...
      جهنم را به جان خرید، اما "تظاهر" به دوست داشتن آدم نکرد

6. 8کاربر از m.aminifar بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aligoli24 (4th December 2012),damavandi (4th December 2012),farhad1904 (4th December 2012),h_ecu (4th December 2012),mtco (7th December 2012),pps2011 (4th December 2012),rasty (4th December 2012),sajadnasirpor  (4th December 2012)

علایق
    تعمیرات الکترونیک خودرو و دیاگ
    شغل و حرفه
    تعمیرات خودرو
    تشکر ها
    1,448
    655 سپاس از69 پست

با سلام
    در تکمیل فرمایشات استاد امینی فر باید عرض کنم در حال حاضر گیربکس در مود اضطراری هست وفقط دنده 3 وعقب کار میکنه در صورتیکه سیم کشی و سوکت های مربوط به گیربکس رو چک کردید و نتیجه نگرفتید بهتره خودرو به نمایندگی تخصصی گیربکس اتوماتیک al4 ایران خودرو در تهران با نام کاپ سرویس فرستاده بشه تا هزینه زیاد به مشتری وارد نشه و شما در اثر اشتباه تعمیر کار قبلی با مشتری دچار مشکل نشید. ضمنا" اگر اشتباه نکنم این خودرو ها 2 سال یا 40000 کیلومتر گارانتی دارند.Click here to enlarge
    ویرایش توسط aligoli24 : 4th December 2012 در ساعت 01:57

8. 6کاربر از aligoli24 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

damavandi (4th December 2012),farhad1904 (4th December 2012),h_ecu (4th December 2012),m.aminifar (4th December 2012),rasty (4th December 2012),sajadnasirpor  (4th December 2012)

تشکر ها
    1,125
    898 سپاس از108 پست

با تشکر از دوستان خوب
    ببینید دوستان ماشینی که پیش منه اصلا مهم نیست که درست بشه یا نشه و یا با مشتری مشکل پیدا کنم و یا نکنم . بیشتر برای تجربه میخوام این کار رو انجام بدم . اگه در عیب یابی گیربکس تجربه دارید راهنمایی تخصصی کنید . بازم معذرت میخوام
    امروز تمام سیم کشی رو چک کردم . ایسیو رو باز کزدم و هیچ قطعه ای خراب نبود. ضمنا خطای CAN برطرف شد. ولی از شیر برقی خطا میده . شیر برقی این قطعه ای که در عکس مشخص شده هست. درسته؟ چطور این قطعه رو تست کنم . سیم کشیش تا ایسیو درسته . احتمال میدم این قطعه خراب باشه. حالا امشب میخوام برم سر یه ماشین دیگه و سوکت همین قطعه ای که تو عکس هست رو بکشم ببینم همین کد رو میده. منتظر راهنمایی دوستان هستم
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست 201212041513.jpg  

10. 4کاربر از damavandi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

farhad1904 (5th December 2012),m.aminifar (5th December 2012),pps2011 (4th December 2012),sajadnasirpor  (5th December 2012)

علایق
    تعمیرات الکترونیک خودرو و دیاگ
    شغل و حرفه
    تعمیرات خودرو
    تشکر ها
    1,448
    655 سپاس از69 پست

دوست گرامی
    خطای شیر برقی میتونه به شیر های کنترل فشار روی ساعت مربوط باشه و همون سنسور که مشخص شده اندازه گیر فشار روغن هست.
    درسته که ما تعمییر کاریم ولی بعضی وقتها یکسری کارها فوق تخصصی و ظریفه وبهتر کنندش انجام بده مثل پزشکها که همه پزشک هستن ولی با تخصصهای مختلف تصور بکنین دکتر عمومی بخواهد روی یک بیمار تجربه کار دکتر جراح قلب رو انجام بده فارق از نتیجه و به صرف کسب تجربه!!!
    من قصد جسارت به کسی رو ندارم
    ولی ما تعمییرکاران خودرو بهتره در یک محدوده کاری تخصص بالا داشته باشیم تا تجربه در همه چیز
    ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک پژو وپراید و میتسوبیشی وتویوتا و...تعمییر و سرویس میکنیم ولی گیربکس al4 یه چیز دیگست با پیچیدگیهای خاص خودش. دوره گیربکس al4 هم رفتم ولی فقط سرویس ساعت وشیرهای فشار وتعویض توربین و دانلود ایسیو رو انجام میدم نه بیشتر
    من 206 خودم ودوستان رو برای تعمییر اساسی بردم کاپ سرویس و بی درد سر درست شد :227021_Laie_43:

12. 6کاربر از aligoli24 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

damavandi (5th December 2012),farhad1904 (5th December 2012),m.aminifar (5th December 2012),pps2011 (6th January 2013),rasty (5th December 2012),sajadnasirpor  (5th December 2012)

تشکر ها
    1,125
    898 سپاس از108 پست

[QUOTE=aligoli24;269309]دوست گرامی
    خطای شیر برقی میتونه به شیر های کنترل فشار روی ساعت مربوط باشه و همون سنسور که مشخص شده اندازه گیر فشار روغن هست.
    درسته که ما تعمییر کاریم ولی بعضی وقتها یکسری کارها فوق تخصصی و ظریفه وبهتر کنندش انجام بده مثل پزشکها که همه پزشک هستن ولی با تخصصهای مختلف تصور بکنین دکتر عمومی بخواهد روی یک بیمار تجربه کار دکتر جراح قلب رو انجام بده فارق از نتیجه و به صرف کسب تجربه!!!
    من قصد جسارت به کسی رو ندارم
    ولی ما تعمییرکاران خودرو بهتره در یک محدوده کاری تخصص بالا داشته باشیم تا تجربه در همه چیز
    ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک پژو وپراید و میتسوبیشی وتویوتا و...تعمییر و سرویس میکنیم ولی گیربکس al4 یه چیز دیگست با پیچیدگیهای خاص خودش. دوره گیربکس al4 هم رفتم ولی فقط سرویس ساعت وشیرهای فشار وتعویض توربین و دانلود ایسیو رو انجام میدم نه بیشتر
    من 206 خودم ودوستان رو برای تعمییر اساسی بردم کاپ سرویس و بی درد سر درست شد :227021_Laie_43:[/QUOTE
    کاملا با فرمایشات شما موافقم و عقیده خودم هم اینه ولی شرایط این ماشین طوریه که اولا از نظر صاحب خودرو اصلا مهم نیست که ماشین درست بشه یا خرابتر و به اصرار خودش از من درخواست کرد که رو ماشینش کار کنم و گفت چند روزی پیشت باشه در نهایت نشد میبره کاپ سرویس پس از روی کنجکاوی و یا بیکاری کار رو قبول نکردم دوما ماشین کاملا سالم بوده و با دست کاری سیم کشی به این حال دراومده و یه جورایی مطمئنم که ایراد مربوط به سیم کشی هست ولی نمیدونم کدوم قطعه رو باید چک کنم. ولی الان دیگه به این نتیجه رسیدم که یکی از شیر برقیهای داخل بلوک هیدرولیک میباشد که باز و بست اون کار من نیست. ضمنا اون شیر برقی که در عکس اشاره کردم رو تست کردم و یه خطای دیگه میداد.
    بازم از دوستان عزیز تشکر میکنم .

14. 5کاربر از damavandi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aligoli24 (5th December 2012),farhad1904 (5th December 2012),m.aminifar (5th December 2012),rasty (5th December 2012),sajadnasirpor  (5th December 2012)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع