.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: روش تعمیر مدول فن بخاری (یکسره شدن فن)

تشکر ها
    3
    113 سپاس از6 پست

پیش فرض روش تعمیر مدول فن بخاری (یکسره شدن فن)

روش تعمیر مدول فن بخاری
    دیشب فن بخاری (کولر) ماشینم ( سمند ) با دور تند شروع به کار کرد.پنل جلو داشبورد رو باز کردم با جدا کردن دسته سیم مربوطه هم فن با دور بالا کار میکرد.با رجوع به باطری سازی بلافاصله خرابی مدول فن عامل مشکل معرفی شد و مجبور شدم 25 هزار تومان بابت خرید و 5 هزرا تومان هم بابت تعویض اون بدم.وقتی نمونه خراب شده رو دیدم بابت پولی که داده بودم افسوس خوردم.یک نمونه خراب دیگه رو هم از باطری ساز گرفتم و اون رو تعمیر کرده روز بعد (26/9/91) با مراجعه به باطری ساز نمونه تعمیر شده رو روی ماشین بستیم و مدول نویی که دیشب گرفته بودم رو توی انباری خونه برای مبادا گذاشتم همان طور که باطری ساز کلی از این کار ذوق کرده بود روش تعمیر اون رو برای شما ارائه میکنم شاید به کارتون اومد.
    مدول فن قطعه ای است که کار دیمر رو انجام میده و با کم و زیاد کردن ولتاژ ، دور موتور فن رو کم یا زیاد میکنه همین طور که در تصاویر الصاقی میبینید در یک سوی مدول برد و بوبین و چند فیش قرار دارد و در سوی دیگر دو عدد ترانزیستور قابلمه ای که با پرچ به بدنه و برد الکترونیکی متصل شده دیده میشود.
    سوختن یک یا هردو ترانزیستور قابلمه ای عامل خرابی مدول فن میباشد البته در پشت برد تعدادی مقاومت ، دیود و ترانزیستور از نوع SMD نیز موجود است اما احتمال سوختن آنها بسیار پایین است.برای باز کردن مجموعه ابتدا با دریل و یک مته 5 گل پرچهای مدول را از روی ترانزیستور های قابلمه ای از بین ببرید سپس با هویه و قلع کش ، لحیم پایه های دو ترانزیستور را جدا کنید.با یک پیچ گوشتی تیز مثل فاز متر ترازیستور را جدا کنید .اگر لحیم پایه ها به درستی کشیده نشود دچار مشکل میشوید. پس از جدا شدن ترانزیستورها و خارج شدن پرچها برد هم جدا شده که باید مواظب قطعه گرد کوچکی به قطر 8 میلیمتر زیر برد باشید که گم نشود.
    قبل از پاک کردن خمیر سیلیکون با اهم متر وضعیت ترانزیستور را کنترل کنید . در این مدل کافی است یک سیم را در حالت اهم به بدنه وصل کنید و سیم دیگر به به ترتیب به دو پایه دیگر اگر عقربه اهم متر حرکت نکرد جای سیمها را عوض کنید همان کار را انجام دهید اینبار در هر دو پایه اهم مشخصی باید دیده شود.در هر مرحله از کار اگر عقربه تا انتها حرکت کرد به معنای نبود مقاومت یا اتصال کوتاه و درنتیجه سوخته بودن ترانزیستور میباشد. در ببشتر مدولها از ترانزیستور 26025 استفاده شده اما مدل 11015 نیز دیده شده با تهیه ترانزیستور طبق نمونه سوخته و تعویض آن مشکل مدول حل میشود .در موقع بستن ترانزیستور خمیر سیلیکون و اون قطعه گرد کوچک فراموش نشود. به جای پرچ از 4 عدد پیچ و مهره 3 استفاده کنید. بعد ار سفت کردن پیچها با انبردست یا سیم چین دنده های پشت مهره را له کنید تا مهره شل نشود. حال میتوان مدول را سر جای خودش بست.
    در این مطلب فرض بر این است که خواننده اصول باز کردن فن بخاری ،کار با دریل ، لحیم کاری و در آوردن قطعات الکترونیکی و همچنین کار با اهم متر را میداند. در صورت عدم آشنایی با این امور از هرگونه دستکاری در قطعات خودرو جدآ پرهیز کنید تا دچار خسارت بیشتر نشوید.لذا از هر گونه توضیح اضافه در مورد این مطلب خود داری خواهد شد.

2. 22کاربر از star254 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

aligoli24 (18th December 2012),ali_sh (21st June 2015),arazpjd (28th July 2013),ASALAK (22nd May 2019),ASHKAN-NO (18th December 2012),davood arbabi (23rd October 2018),DHIKTATOR (7th October 2014),eng_reza (18th May 2014),farhad1904 (17th December 2012),hantosh (12th April 2013),jamalmusic (17th October 2018),javadvelayati (19th February 2013),m.aminifar (18th December 2012),mahdi6655 (21st May 2019),mehdisport (20th January 2013),mioo_sara (24th May 2019),mohamadan (9th June 2013),saeid23 (5th February 2013),sahar_spd (9th January 2014),sajadnasirpor  (18th December 2012),toti (31st January 2013),Yar Qasidi (27th July 2016)

تشکر ها
    3
    113 سپاس از6 پست

با عرض پوزش تصاویر قید شده در این لینک میباشد
    فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: rar images.rar (232.5 کیلو بایت, 94 نمایش)

4. 11کاربر از star254 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ali_sh (21st June 2015),davood arbabi (23rd October 2018),hadi_rc51 (25th December 2012),hantosh (12th April 2013),m.aminifar (18th December 2012),pps2011 (8th January 2013),REZA.R (12th November 2020),saeed1997 (31st January 2022),saeid23 (5th February 2013),sajadnasirpor  (18th December 2012),seyed mostafa salehi (4th September 2015)

تشکر ها
    877
    70 سپاس از18 پست

سلام استاد عزیز هر چند شاید این پست رو نبینید و چون از اون زمان سن شما بالاتر رفته و احتمالا فراموش کردید اون ایراد رو .ماشین بنده بخاری رو که روشن میکنم ولوم رو که به سمت راست میبرم فقط در حالتی کار میکنه که ولوم تا خرش بره و با اخرین سرعت کار میکنه و لاغیر.بنظر شما مشکل از چیست؟ با تشکر ماشین روا همون اتاق پژو مدل ۸۷ .ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
    البته عکسها رو هم ندیدم چون vip نیستم .
    ویرایش توسط jamalmusic : 17th October 2018 در ساعت 21:45

علایق
    صوت وتصوير و برق خودرو
    شغل و حرفه
    ماهواره و برق خودو
    تشکر ها
    394
    379 سپاس از122 پست

پیش فرض پاسخ : روش تعمیر مدول فن بخاری (یکسره شدن فن)

تعویض یونیت .یونیت سوخته دوسته عزیز

علایق
    الکترونیک- الکترو مکانیک
    شغل و حرفه
    تعمیر کار لوازم برقی خانگی،نمایندگی تعمیرمحصولات AEG وEV
    تشکر ها
    16,030
    23,086 سپاس از4,889 پست

1 1

درود
    اون 2 ترانزیستور رو هرچه گشتم پیدا نکردم

شما از چه شماره ای استفاده کردید؟
    ویرایش توسط ASALAK : 22nd May 2019 در ساعت 17:15

8. نمایش تمام تشکر های ASALAK در این پست:

فتوحی (28th May 2019)

تشکر ها
    0
    0 سپاس از0 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط jamalmusic Click here to enlarge
    سلام استاد عزیز هر چند شاید این پست رو نبینید و چون از اون زمان سن شما بالاتر رفته و احتمالا فراموش کردید اون ایراد رو .ماشین بنده بخاری رو که روشن میکنم ولوم رو که به سمت راست میبرم فقط در حالتی کار میکنه که ولوم تا خرش بره و با اخرین سرعت کار میکنه و لاغیر.بنظر شما مشکل از چیست؟ با تشکر ماشین روا همون اتاق پژو مدل ۸۷ .ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
    البته عکسها رو هم ندیدم چون vip نیستم .
    مشکل شما هم با مدول هست که در پست اول گفته شد
    باید تعمیر یا تعویض شود

علایق
    الکترونیک- الکترو مکانیک
    شغل و حرفه
    تعمیر کار لوازم برقی خانگی،نمایندگی تعمیرمحصولات AEG وEV
    تشکر ها
    16,030
    23,086 سپاس از4,889 پست

1 1 پاسخ : روش تعمیر مدول فن بخاری (یکسره شدن فن)

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط ASALAK Click here to enlarge
    درود
    اون 2 ترانزیستور رو هرچه گشتم پیدا نکردم

شما از چه شماره ای استفاده کردید؟
    Click here to enlarge

<<<< اعلام ادرس های جدید سایت>>>>
    <عضویت ویژه سایت با پرداخت آنلاین و فعال شدن آنی >

ONLY
    KIANSAT

نشان دوست نیکو آن است که خطای تو بپوشد و تو را پند دهد و رازت را آشکار نکند

11. نمایش تمام تشکر های ASALAK در این پست:

TuneUp_Vahab (15th March 2020)

علایق
    طبیعت و صافکاری
    شغل و حرفه
    "صافکاری بیرنگ"تخصصی برق و الکترونیک خودرو و تعمیر ایسی
    تشکر ها
    26,212
    24,830 سپاس از3,600 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط ASALAK Click here to enlarge
    Click here to enlarge
    درود

فک کنم فقط 2عدد موجود داشته باشم
    اگر به کارتون میاد بیش از هزاران قطعه ناب و نو موجود دارم تشریف بیارید با قیمت توافقی خدمت شما تقدیم بکنم.
    لامپ تست جهت عیب یابی خودرو

بیشتر انسانها زمانی نا امید میشوند که چیزی به موفقیت آنها باقی نمانده

13. نمایش تمام تشکر های TuneUp_Vahab در این پست:

ASALAK (17th June 2020)

تشکر ها
    0
    0 سپاس از0 پست

سلام و خسته نباشید.دوست عزیز من یک نمونه مدول دارم که فکر کنم از اون مدل قدیمی هاباشه ایساکویی هم هستش.ماشینم سمند مدل ۸۴.روی برد یک قطعه smd که ظاهرا خازن هست از جاش کنده شده افتاده.میخواستم بدونم چه مدل خازنی هستش از نظر ظرفیت و همچنین الکترولیت هست یا سرامیک.فقط هم همین یدونه خازن داره.ممنون میشم کمکم کنید تا اون خازن لحیم کنم سر جاش.خازن خودش گم شده.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع