.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 58

موضوع: آرشیو سوالات و مشکلات مادر برد . بایوس

علایق
    prey
    شغل و حرفه
    service
    تشکر ها
    1,533
    2,311 سپاس از287 پست

پیش فرض آرشیو سوالات و مشکلات مادر برد . بایوس

با سلام دراین تایپک سوالات مربوطه به مادر برد وقطعات سخت افزار مطرح میگردد
    ویرایش توسط شهریار : 27th July 2011 در ساعت 10:20
    [FONT=Georgia][SIZE=5][COLOR=blue]تعجیل د[/COLOR]ر[COLOR=purple] ظهور[/COLOR][COLOR=lime] امام زمان[/COLOR] [COLOR=blue]صلوات[/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=5][FONT=Georgia][COLOR=blue].[/COLOR][/FONT][/SIZE]
    [SIZE=5][FONT=Georgia][COLOR=blue][URL="http://www.novinrobat"][U][COLOR=#0066cc][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR][/U][/URL][/COLOR][/FONT][/SIZE]

[URL="http://www.novinrobat.tk"][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][FONT=Verdana][COLOR=mediumturquoise]w[/COLOR][COLOR=blue]w[/COLOR][COLOR=purple]w[/COLOR][/FONT].[COLOR=red]novinrobat[/COLOR].[COLOR=lime]tk[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL]

2. 10کاربر از davodpor بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (2nd October 2012),Ahmad20 (5th October 2010),ali200009 (11th November 2010),dangel (2nd October 2010),jesus (29th September 2010),mohammadbist (13th January 2012),omeed_1355 (27th May 2011),مهدی چیت بند (24th June 2011),محمد دهقان (9th May 2010),داوودی فر (5th August 2011)

تشکر ها
    91
    255 سپاس از47 پست
    سلام بر اساتید محترم
    مادربرد گیگا 8iDML
    وقتی روشن میکنم کد C1 میده.خاموش و دوباره ک روشن میکنم بوت میشه تصویر میده و میاد رو کد 26 ک کد سلامت است و سریع خاموش میشه.باید از پشت پاور خاموشش کنم و دوباره ک روشنش میکنم C1 میده.درضمن 3تا خازنهای 6.3 (3300) دور چیپ بادکرده بود عوض کردم.به چیپ شمالی شک کردم.هیت گرفتم ولی هنوز همون وضعه.
    اسلتهای رم رو چک کردم ولتاژ رم را داشتم
    ممنون از پاسختون
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست motherboard_productimage_ga-8idml_big.jpg  

4. 4کاربر از jesus بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (2nd October 2012),Meisam-Alishahi (26th October 2010),mohammadbist (13th January 2012),داوودی فر (5th August 2011)

تشکر ها
    91
    255 سپاس از47 پست

سلام
    مادربرد

85ERV4-RL - SOLTEK روشن نمیشه.برق 4تاییشو کشیدم بازم روشن نشد.تو سوییچ 3.490 رو دارم.با پنس کریستال را شورت کردم.روشن نشد.فقط رو پایه های کریستال ولتاژی ندار.روی IO هم ندارم.
    روی کریستال باید ولتاژی باشه؟چند؟
    ممنون از راهنماییتون

6. 4کاربر از jesus بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (2nd October 2012),Meisam-Alishahi (26th October 2010),mohammadbist (13th January 2012),داوودی فر (5th August 2011)

مدیر ارشد تالار کامپیوتر و تعمیرات سخت افزاری نوت بوک

شغل و حرفه
    مدیر تالار تعمیرات فوق تخصصی نوت بوک ، لپ تاپ ، PC
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط jesus Click here to enlarge
    سلام بر اساتید محترم
    مادربرد گیگا 8iDML
    وقتی روشن میکنم کد C1 میده.خاموش و دوباره ک روشن میکنم بوت میشه تصویر میده و میاد رو کد 26 ک کد سلامت است و سریع خاموش میشه.باید از پشت پاور خاموشش کنم و دوباره ک روشنش میکنم C1 میده.درضمن 3تا خازنهای 6.3 (3300) دور چیپ بادکرده بود عوض کردم.به چیپ شمالی شک کردم.هیت گرفتم ولی هنوز همون وضعه.
    اسلتهای رم رو چک کردم ولتاژ رم را داشتم
    ممنون از پاسختون
    هوالعلیم
    با سلام ، مادربرد شما زیر سوکت cpu قطعی نقطه ای داره همانطور که قبلا عرض کردم روپوش سفید رنگ سوکت را در آورید و پایه بیس سوکت را از رو 220 درجه و از زیر 230 درجه حرارت دهید البته مایع فلکس یادتان نرود تمامی روی سوکت را پر از مایع فلکس نمایید.
    موفق باشید
    خانه سخت افزار نكا

اولين و مجهزترين كلينيك تعميرات فوق تخصصي سخت افزار در استان مازندران

WWW.NHH.IR

سالهاست که شیطان فریاد میزند , آدم پیدا کنید تا سجده کنم !!!

8. 7کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (2nd October 2012),apadana (25th November 2016),jesus (26th October 2010),KIAN FAR (26th October 2010),mohammadbist (13th January 2012),sarmor (20th May 2012),داوودی فر (5th August 2011)

شغل و حرفه
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

سلام
    مادربرد

85ERV4-RL - SOLTEK روشن نمیشه.برق 4تاییشو کشیدم بازم روشن نشد.تو سوییچ 3.490 رو دارم.با پنس کریستال را شورت کردم.روشن نشد.فقط رو پایه های کریستال ولتاژی ندار.روی IO هم ندارم.
    روی کریستال باید ولتاژی باشه؟چند؟
    ممنون از راهنماییتون
    هوالعلیم
    با سلام ، شما در این مادربرد بر روی پین سویچ باید 5 ولت داشته باشید، مشکل طبق عرایضی که قبلاگفته ام در مدار سوییچ چند قطعه ارتباط مستقیم با یکدیگر دارند رگولاتور و پل جنوبی و I/O شما ولتاژورودی و خروجی رگولاتور را چک کنید ولتاژ 3.3 جهت درایو شدن پل جنوبی را چک کنید در صورت سالم بودن موارد فوق I/O را خارج ساخته و بر روی پین سوییچ اندازه گیری ولتاژ کنید اگر ولتاژ درست شد مشکل از I/O میباشد اما اگر ولتاژ همچنان پایین هست پل جنوبی اشکال دارد. در ضمن یاد آور شوم که بر روی کریستال لوله ای ولتاژی وجود ندارد اون عددی که مولتی متر نشان میدهد فرکانس نبضی و سینوسی کریستال است.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Meisam-Alishahi : 26th October 2010 در ساعت 14:21
    خانه سخت افزار نكا

WWW.NHH.IR

10. 7کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (2nd October 2012),apadana (25th November 2016),jesus (26th October 2010),KIAN FAR (26th October 2010),mohammadbist (13th January 2012),sarmor (20th May 2012),داوودی فر (5th August 2011)

تشکر ها
    91
    255 سپاس از47 پست
    سلام
    مادربرد 478
    یکی از فتهای دور CPU سوخته بود ک طبق فرمایش شما مشابهی ک فرموده بودید تعویض کردم.کنار پل جنوبی 3.245 رو دارم.Io رو عوض کردم.ولی هنوز وقتی سوییچ میکنم تستر ی چشمک میزنه و سریع خاموش میشه.جایی داغی ندیدم.باید پاور را از پشت خاموش و دوباره ک روشن میکنم دوباره ی چشمک و دیگر هیچ-در ضمن با IO قبلیشم همین بود
    ممنون از توجهتون

12. 4کاربر از jesus بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (2nd October 2012),Meisam-Alishahi (27th October 2010),mohammadbist (13th January 2012),داوودی فر (5th August 2011)

شغل و حرفه
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

سلام
    مادربرد 478
    یکی از فتهای دور CPU سوخته بود ک طبق فرمایش شما مشابهی ک فرموده بودید تعویض کردم.کنار پل جنوبی 3.245 رو دارم.Io رو عوض کردم.ولی هنوز وقتی سوییچ میکنم تستر ی چشمک میزنه و سریع خاموش میشه.جایی داغی ندیدم.باید پاور را از پشت خاموش و دوباره ک روشن میکنم دوباره ی چشمک و دیگر هیچ-در ضمن با IO قبلیشم همین بود
    ممنون از توجهتون
    هوالعلیم

با سلام دوست خوبم این مشکل اصلا ربطی به I/O نداره شما در PWM CPU دچار اشکال شده اید 4 پین را جدا ساخته در صورت روشن شدن مادربرد ، شما همچنان در آن بخش دچار اشکال هستید، لازم به ذکر است خرابی CPU و یا فن CPU هم میتواند مادربرد را دراین وضعیت قرار دهد.

موفق باشید
    ویرایش توسط Meisam-Alishahi : 27th October 2010 در ساعت 10:15
    خانه سخت افزار نكا

WWW.NHH.IR

14. 5کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (2nd October 2012),apadana (25th November 2016),KIAN FAR (27th October 2010),mohammadbist (13th January 2012),داوودی فر (5th August 2011)

تشکر ها
    91
    255 سپاس از47 پست
    Click here to enlarge نوشته اصلی توسط میثم عالیشاهی Click here to enlarge
    هوالعلیم

با سلام دوست خوبم این مشکل اصلا ربطی به I/O نداره شما در PWM CPU دچار اشکال شده اید 4 پین را جدا ساخته در صورت روشن شدن مادربرد ، شما همچنان در آن بخش دچار اشکال هستید، لازم به ذکر است خرابی CPU و یا فن CPU هم میتواند مادربرد را دراین وضعیت قرار دهد.

موفق باشید
    ممنون از راهنماییتون.4پین را خارج کردم ولی بازم همونه.ی چشمک و دیگر هیچ.تمام فتها رو چک کردم.جایی دیگه تو اون قسمت هست ک باید چک شود؟
    با تشکر

16. 4کاربر از jesus بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (2nd October 2012),Meisam-Alishahi (27th October 2010),mohammadbist (13th January 2012),داوودی فر (5th August 2011)

شغل و حرفه
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

ممنون از راهنماییتون.4پین را خارج کردم ولی بازم همونه.ی چشمک و دیگر هیچ.تمام فتها رو چک کردم.جایی دیگه تو اون قسمت هست ک باید چک شود؟
    با تشکر
    هوالعلیم

با سلام ، مدار ورودی و بخش PWM پل جنوبی کاملا و با دقت چک شود شورتی در مدار دارید.

موفق باشید 
    خانه سخت افزار نكا

WWW.NHH.IR

18. 7کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (2nd October 2012),apadana (25th November 2016),jesus (27th October 2010),KIAN FAR (27th October 2010),kiani (27th October 2010),mohammadbist (13th January 2012),داوودی فر (5th August 2011)

تشکر ها
    91
    255 سپاس از47 پست

سلام
    ممنون از توجهتون.سوکت CPU رو میشه با هیت تعویض کرد؟البته سوکتی ک از پشت نزده بیرون.نیاز ب شابلون و ساچمه چینی داره؟
    با تشکر

20. 5کاربر از jesus بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

abady (2nd October 2012),apadana (25th November 2016),Meisam-Alishahi (28th October 2010),mohammadbist (13th January 2012),داوودی فر (8th August 2011)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع