.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 58

موضوع: آرشیو سوالات و مشکلات هارد دیسک وکول دیسک

مدیر ارشد تالار کامپیوتر و تعمیرات سخت افزاری نوت بوک

شغل و حرفه
    مدیر تالار تعمیرات فوق تخصصی نوت بوک ، لپ تاپ ، PC
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط jesus Click here to enlarge
    سلام چندتا نرم افزار برای فریم ور کردن گرفتم.میخوام بدونم این نرم افزارها همون کار فریم ور رو میکنن؟یا باید از R232 استفاده کنم؟
    با تشکر
    هوالعلیم

با سلام همان طور که طی تماس تلفنی راهنمایی ات کردم طبق همان فرمول انجام بده.

موفق باشید
    خانه سخت افزار نكا

اولين و مجهزترين كلينيك تعميرات فوق تخصصي سخت افزار در استان مازندران

WWW.NHH.IR

سالهاست که شیطان فریاد میزند , آدم پیدا کنید تا سجده کنم !!!

2. 7کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (24th October 2010),jesus (20th October 2010),KIAN FAR (20th October 2010),kiani (9th November 2010),mohammadbist (25th December 2011),SURENA (20th October 2010),داوودی فر (21st July 2011)

شغل و حرفه
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

آیا با فریم ور کردن هارد اطلاعات داخلش هم ازبین میرن؟
    با تشکر
    هوالعلیم

با سلام ، خیر اطلاعات از بین نمیره

موفق باشید
    خانه سخت افزار نكا

WWW.NHH.IR

4. 9کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (24th October 2010),jesus (20th October 2010),KIAN FAR (20th October 2010),kiani (9th November 2010),mohammadbist (25th December 2011),pal-electronic (23rd October 2010),Sinapars  (6th November 2010),SURENA (20th October 2010),داوودی فر (22nd July 2011)

تشکر ها
    91
    255 سپاس از47 پست

سلام
    ممنون از راهنماییتون.فریم ور کردم و هارد راه افتاد.ی سوال
    کدوم هاردها رو فقط با فریم ور میشه راه انداخت؟هارد آیدی هم فریم ور میشه؟
    با تشکر

6. 7کاربر از jesus بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (24th October 2010),kiani (9th November 2010),Meisam-Alishahi (23rd October 2010),mohammadbist (25th December 2011),pal-electronic (23rd October 2010),SURENA (23rd November 2010),داوودی فر (22nd July 2011)

شغل و حرفه
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

سلام
    ممنون از راهنماییتون.فریم ور کردم و هارد راه افتاد.ی سوال
    کدوم هاردها رو فقط با فریم ور میشه راه انداخت؟هارد آیدی هم فریم ور میشه؟
    با تشکر
    هوالعلیم
    با سلام تمامی هارد های موجود دارای بخشی به نام میان افزار یا firmware هستند و هارد هایی که مشکل در دیتکت شدن دارند و یا شناسایی شدن با نام کارخانه ای خود مثلا CALIPSO , ROMOLUS , N4OP , ARESS در SETUP و مشکلاتی که مربوط به FIRMWARE میباشد برای همه هارد ها بوجود میاید اما اون فرمولی را که خدمتتان عرض شد فقط جهت رفع اشکال در دیتکت نشدن هارد مورد نظر شما بود که این اشکال در هارد های 500 و 1 ترابایت بیشتر اتفاق می افتد .
    موفق باشید
    خانه سخت افزار نكا

WWW.NHH.IR

8. 9کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (24th October 2010),jesus (24th October 2010),KIAN FAR (2nd November 2010),kiani (9th November 2010),mohammadbist (25th December 2011),pal-electronic (23rd October 2010),SURENA (23rd November 2010),داوودی فر (22nd July 2011),شعبانیان (19th November 2010)

تشکر ها
    66,936
    45,792 سپاس از6,557 پست

درود
    یک مشکل برای هارد من پیش آمده که توضیحات کامل را در زیر مینویسم :
    هارد یک ترابایت ماکستور دارم که تا دیروز که کامپیوتر را خاموش کردم هیچ مشکلی نداشت
    الان که کامپیوتر را روشن میکنم اگر سیمهای برق و ساتای هارد وصل باشد سیستم روی صفحه ای
    که نام مادر برد را مینویسد حدود سی ثانیه مکس میکند و بعد میرود برای انتخاب ویندوز (ویندوز بر روی
    هارد 160 گیگ نصب است و ربطی به این هارد ندارد) حال اگر گزینه ویندوز ایکس پی را انتخاب کنم ویندوز تا نصف
    لود میشود و بعد یک پیغام با صفحه آبی مبنی بر اشکال در سخت افزار یا نرم افزار است ظاهر
    میشود و بعد باید سیستم را ریست کرد و اگر گزینه ویندوز سون را انتخاب کنم ویندوز کاملا لود میشود
    اما هارد را شناسایی نمیکند ! در کنترل پنل هم قسمت هاردور را برای اد کردن هارد جدید سرچ میزنم
    اما هارد را شناسایی نمیکند ! اگر هارد را از سیستم جدا کنم و زمانی که ویندوز لود شد به سیستم وصل کنم
    در ویندوز ایکس پی ویندوز هنگ میکند و با کشیدن فیش هارد سیستم رست میشود اما در ویندوز
    سون
    اتفاق خاصی نمیافتد وفقط هارد شناسایی نمیشود . حال از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند خواهش میکنم
    بنده را در رفع عیب یاری کنند چون اطلاعات مهم و شخصی داخلش دارم(در زمینه تعمییر هارد تجربه ای ندارم)
    لازم به ذکر است صدای فعال شدن هارد زمان وصل کردن فیش برق میاد و برد زیر هارد نیز داغ نمیشود .
    جای فیشهای برق و ساتا با هارد دیگر جا به جا کردم فرقی نکرد سیمها را نیز تعویض کردم فرقی نکرد
    در ضمن هارد در ستاپ هم شناسایی نمیشود
    با سپاس فراوان
    ویرایش توسط ARIYA : 29th December 2010 در ساعت 05:55
    .

جاوید ایران زمین

زنده باد آزادی

10. 7کاربر از ARIYA بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

KIAN FAR (2nd November 2010),kiani (9th November 2010),Meisam-Alishahi (6th November 2010),mohammadbist (25th December 2011),SURENA (23rd November 2010),داوودی فر (22nd July 2011),علي اصلاني  (3rd November 2010)

تشکر ها
    91
    255 سپاس از47 پست

دوست من باید فریم ورشو رایت کنی.
    برای اطلاعات بیشتر تو گوگل سرچ کن فریم ور هارد و بعد آموزشش هست.بخون و برو حالشو ببر.من این مشکلو همینجوری حلش کردم

12. 7کاربر از jesus بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (3rd November 2010),Meisam-Alishahi (6th November 2010),mohammadbist (25th December 2011),SURENA (23rd November 2010),داوودی فر (22nd July 2011),شعبانیان (19th November 2010),علي اصلاني  (3rd November 2010)

تشکر ها
    0
    8 سپاس از3 پست

دوست عزيز. هراده شما جه مارك وچه ظرفيتي داره .اگه ميخواهي به نتيجه بهتري برسي براي هارد ميتوني به وسيله كابل اي دي به ساتا توسط usb به سيستم وصل كنيد اين راهه خوبي واسه تشخيص است .

14. 3کاربر از edisoon بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

mohammadbist (25th December 2011),SURENA (23rd November 2010),داوودی فر (22nd July 2011)

شغل و حرفه
    تشکر ها
    2,361
    3,861 سپاس از559 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط ARIYA Click here to enlarge
    درود
    یک مشکل برای هارد من پیش آمده که توضیحات کامل را در زیر مینویسم :
    هارد یک ترابایت ماکستور دارم که تا دیروز که کامپیوتر را خاموش کردم هیچ مشکلی نداشت
    الان که کامپیوتر را روشن میکنم اگر سیمهای برق و ساتای هارد وصل باشد سیستم روی صفحه ای
    که نام مادر برد را مینویسد حدود سی ثانیه مکس میکند و بعد میرود برای انتخاب ویندوز (ویندوز بر روی
    هارد 160 گیگ نصب است و ربطی به این هارد ندارد) حال اگر گزینه ویندوز ایکس پی را انتخاب کنم ویندوز تا نصف
    لود میشود و بعد یک پیغام با صفحه آبی مبنی بر اشکال در سخت افزار یا نرم افزار است ظاهر
    میشود و بعد باید سیستم را ریست کرد و اگر گزینه ویندوز سون را انتخاب کنم ویندوز کاملا لود میشود
    اما هارد را شناسایی نمیکند ! در کنترل پنل هم قسمت هاردور را برای اد کردن هارد جدید سرچ میزنم
    اما هارد را شناسایی نمیکند ! اگر هارد را از سیستم جدا کنم و زمانی که ویندوز لود شد به سیستم وصل کنم
    در ویندوز ایکس پی ویندوز هنگ میکند و با کشیدن فیش هارد سیستم رست میشود اما در ویندوز
    سون
    اتفاق خاصی نمیافتد وفقط هارد شناسایی نمیشود . حال از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند خواهش میکنم
    بنده را در رفع عیب یاری کنند چون اطلاعات مهم و شخصی داخلش دارم(در زمینه تعمییر هارد تجربه ای ندارم)
    لازم به ذکر است صدای فعال شدن هارد زمان وصل کردن فیش برق میاد و برد زیر هارد نیز داغ نمیشود .
    جای فیشهای برق و ساتا با هارد دیگر جا به جا کردم فرقی نکرد سیمها را نیز تعویض کردم فرقی نکرد
    میخواستم قبل از اینکه خودم بررسیش کنم نظر دوستان را بدانم
    با سپاس فراوان
    هوالعلیم

با سلام خدمت دوست گرامی و عرض پوزش از شما و هیئت مدیره محترم این سایت و کاربران بزرگوار به جهت غیبت بنده ، بنده چند روزی زیاد نمی تونم در خدمتتون باشم ، و اما مشکل هارد شماآیا هاردتان در setup هم شنا سایی نمی شود لطفا این مورد را ذکر بفرمایید یادتان باشد هر دیتکت نشدنی مستقیما به firmware ارتباط ندارد .

موفق باشید
    خانه سخت افزار نكا

WWW.NHH.IR

16. 9کاربر از Meisam-Alishahi بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ARIYA (7th November 2010),jesus (6th November 2010),KIAN FAR (6th November 2010),kiani (9th November 2010),mohammadbist (25th December 2011),Sinapars  (6th November 2010),SURENA (23rd November 2010),شعبانیان (19th November 2010),غدیر (7th November 2010)

تشکر ها
    91
    255 سپاس از47 پست

سلام
    هارد 80 مکستور آیدی
    وقتی روشن میکمش صدای موتورشو میشنوم.ولی انگار ی چیزی توی اون گیرکرده.راه میوفته و میگه تیک.مثل اینکه سوزنش تیک آف میکنه.باید بازش کنم و هدرو عوض کنم؟ربطی به آیسی موتور درایو را باید عوض کنم؟
    ممنون از جوابتون

18. 4کاربر از jesus بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

kiani (9th November 2010),Meisam-Alishahi (18th November 2010),SURENA (23rd November 2010),داوودی فر (22nd July 2011)

تشکر ها
    66,936
    45,792 سپاس از6,557 پست

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط میثم عالیشاهی Click here to enlarge
    هوالعلیم

با سلام خدمت دوست گرامی و عرض پوزش از شما و هیئت مدیره محترم این سایت و کاربران بزرگوار به جهت غیبت بنده ، بنده چند روزی زیاد نمی تونم در خدمتتون باشم ، و اما مشکل هارد شماآیا هاردتان در setup هم شنا سایی نمی شود لطفا این مورد را ذکر بفرمایید یادتان باشد هر دیتکت نشدنی مستقیما به firmware ارتباط ندارد .

موفق باشید

درود
    خیر در SETUP هم شناسایی نمیشود
    من یک مطلب راجع به رفع این عیب پیدا کردم و از روی آن یک مدار الکترونیکی ساختم
    اما با هارد نتوانستم ارتباط برقرار کنم . مدار مشکلی ندارد و به روش تست گفته شده در مطلب
    درست عمل میکند تنها تفاوت این است که به جای آیسی MAX232 از آیسی SP232ACN استفاده کردم
    که دیتاشیت آن یکی است فقط از نوع اس ام دی است .
    مطلب را ضمیمه میکنم

فایل های پیوست شده
    .

جاوید ایران زمین

زنده باد آزادی

20. 9کاربر از ARIYA بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

afshinp9us (25th August 2019),jesus (8th November 2010),KIAN FAR (7th November 2010),kiani (9th November 2010),Meisam-Alishahi (18th November 2010),mohammadbist (25th December 2011),SURENA (19th November 2010),شعبانیان (19th November 2010),غدیر (7th November 2010)

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع