.تعمیـــرکاران کیان ست (kiansat.kim)تابع قوانین -جمهموری-اسلامی ایران میباشد و ارسال هر گونه مطلب سیاسی،مذهبی،غیراخلاقی و خرید و فروش متعلقات ماه-واره و دیگر موارد مجرمانه ممنوع میباشد وبا کاربران خاطی به شدت برخورد میگردد انجمن فقط تعمیرات لوازم الکترونیک میباشد...

سلام مهمان گرامی؛
به کیان ست خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست از طريق این لینک عضو شوید.

http://teranzit.pw/uploads/14469017281.png
پیام خصوصی به مدیریت کل سایت ........... صفحه توضیحات و شرایط گروه ویژه ........... ...........
ارتباط تلگرامی با مدیریت سایت ................. ایدی تلگرام suportripair@ .................
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: ساخت سرد کننده با کمپرسور یخچال

تشکر ها
    3
    12 سپاس از3 پست

پیش فرض ساخت سرد کننده با کمپرسور یخچال

سلام به همه
    برای سرد کردن فضایی در حدود 2 متر مکعب روشهای زیادی رو امتحان کردم
    بهترین روشی که جوابگوی کار من بود استفاده از یک کلمن یونلیتی بود که در اون یک پمپ آب آکواریوم گذاشته بودم و آب را درون یک رادیاتور کوچک پراید پمپ می کرد و یک فن هم روی رادیاتور بسته بودم که با جریان هوا، هوا را خنک می کرد

مشکل روش فوق اینه که هر یک ساعت یک بار می بایست چهار بطری آب معدنی یخ زده را در آب کلمن بزارم تا آب خنک بشه

به فکرم رسید از یک کمپرسور یخچال استفاده کنم و به جای کندانسور و اپراتورش از لوله مسی مارپیچ استفاده کنم و ارتباط بین کندانسور و اپراتور را از طریق لوله مویی و درایر برقرار کنم قسمت کندانسور را در یک ظرف آب بزارم و قسمت اپراتور را در کلمن آبی که به رادیاتور پمپ میشه

دمای محیط من بدون خنک کننده حداکثر تا 60 درجه میشه (به علت وجود لامپ) اما دمای مناسب 25 درجه هست

حال سوال ها
    1- کمپرسور یخچال یک هشتم برای کار من مناسبه؟ (مصرف برق و مخصوصاً صداش خیلی برام مهمه که بسیار کم باشه)
    2- محیط من کوچیک و بسته هست و لامپ و پنکه در اون روشنه چه گاز و کمپرسوری مناسبه؟ (از نظر خطر)
    3- آیا می شود در مسیر رفت بین کمپرسور تا کندانسور و همچنین در مسیر برگشت از اپراتور تا کمپرسوراز شلنگ گاز یا چیزی شبیه اون استفاده کرد؟ (قابل انعطاف تر از لوله مسی که خم و راست شدن زیاد براش مشکلی پیش نیاره)
    ویرایش توسط am_al_59 : 17th March 2016 در ساعت 02:01

2. 3کاربر از am_al_59 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ASHKAN-NO (17th March 2016),davood arbabi (1st August 2020),پروانه (17th March 2016)

علایق
    تعمیرات صوتی تصویری
    تشکر ها
    41,281
    93,132 سپاس از17,885 پست

درود
    عزیز چرا خودت را ازار میدی
    یدونه کولر گازی 8 هزار یا 6 هزار
    خرید کن خیالت راحت بشه
    بزن رو دیوار بیرونی یاسقف خیالت راحت
    جایی هم نمی گیره

4. 4کاربر از ASHKAN-NO بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

am_al_59 (17th March 2016),karim1350  (17th March 2016),monster2014 (18th March 2016),پروانه (18th March 2016)

تشکر ها
    3
    12 سپاس از3 پست

خوب اول که بسیار سپاسگذارم از پیشنهاد شما
    البته قبلاً هم میخواستم این کارو بکنم و خیلی دنبال کولر گازی پرتابل گشتم اما چیزی که باعث شد منصرف بشم یکی قیمتش بود که در حدود 2 میلیون میشد اما از همه مهم تر مصرف برقش بود
    بهترین کولر گازی که پیدا کردم و خیلی هم مناسب بود با قیمت 2 میلیون فقط با یک لوله 10 هوای گرمش دفع میشد (وصلش میکردم به دریچه بخاری دیواری) اما 2.6 کیلو وات مصرف برقش بود
    ابعاد فضای من کوچیکه دقیقاً 70 سانت در 175 در 175 میشه حدود 1.8 متر مکعب هرجور کولر گازی بگیرم براش سنگینه
    چون فضا کوچیکه دماش هم سریع تغییر میکنه
    برای همین از آب و فن مناسب (شکل فن کامپیوتر اما 220 ولتش) استفاده کردم خیلی عالی جواب داد و دما رو روی 25 نگه داشت (اما هر یک ساعت باید بطری یخ زده بزاری توش)

اگر چیزی که توی ذهنم هست انجام بشه غیر از قیمت و کارائی، مصرف برقش کلاً با کولز گازی قابل مقایسه نیست
    مواد لازمش هم یک کمپرسور هست که فکر کنم بین 100 تا 140 هزار قیمت داره
    درایر و لوله مویی و لوله مسی میخواد که با شارژ گازش نمیدونم چه قدر بشه اما فکر نمیکنم بیشتر از 100 یا 150 بشه

ترموستات دما هم که الان دارم استفاده میکنم و فقط دما رو نشون میده و میخوام به کمپرسور وصل کنم که در دمای مناسب برقو قطع وصل کنه

به چندتا از تعمیراتی های یخچال فریزر هم مراجعه کردم و همشون گفتن انجام میدن اما نمیشه مطمئن بود که اون تعمیرگاه فقط دید مالی نداشته باشه
    برای اطمینان میخواستم فکرمو در جایی مطرح کنم که از نظر تخصصی بررسی بشه

6. 4کاربر از am_al_59 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ASHKAN-NO (17th March 2016),karim1350  (17th March 2016),monster2014 (18th March 2016),پروانه (18th March 2016)

علایق
    تعمیرات صوتی تصویری
    تشکر ها
    41,281
    93,132 سپاس از17,885 پست

درود
    عزیز واقعیت در مورد موتور یخچال اطلاعات ندارم
    منتظر باشید تا مدیر بخش راهنمایی کنه البته اگه
    تعطیلات نرفته باشه .

8. 5کاربر از ASHKAN-NO بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

am_al_59 (17th March 2016),asad1325 (17th March 2016),karim1350  (17th March 2016),M.Salehi  (17th March 2016),پروانه (18th March 2016)

تشکر ها
    115
    76 سپاس از19 پست

پیش فرض پاسخ : ساخت سرد کننده با کمپرسور یخچال

Click here to enlarge نوشته اصلی توسط am_al_59 Click here to enlarge
    سلام به همه
    برای سرد کردن فضایی در حدود 2 متر مکعب روشهای زیادی رو امتحان کردم
    بهترین روشی که جوابگوی کار من بود استفاده از یک کلمن یونلیتی بود که در اون یک پمپ آب آکواریوم گذاشته بودم و آب را درون یک رادیاتور کوچک پراید پمپ می کرد و یک فن هم روی رادیاتور بسته بودم که با جریان هوا، هوا را خنک می کرد

مشکل روش فوق اینه که هر یک ساعت یک بار می بایست چهار بطری آب معدنی یخ زده را در آب کلمن بزارم تا آب خنک بشه

به فکرم رسید از یک کمپرسور یخچال استفاده کنم و به جای کندانسور و اپراتورش از لوله مسی مارپیچ استفاده کنم و ارتباط بین کندانسور و اپراتور را از طریق لوله مویی و درایر برقرار کنم قسمت کندانسور را در یک ظرف آب بزارم و قسمت اپراتور را در کلمن آبی که به رادیاتور پمپ میشه

دمای محیط من بدون خنک کننده حداکثر تا 60 درجه میشه (به علت وجود لامپ) اما دمای مناسب 25 درجه هست

حال سوال ها
    1- کمپرسور یخچال یک هشتم برای کار من مناسبه؟ (مصرف برق و مخصوصاً صداش خیلی برام مهمه که بسیار کم باشه)
    2- محیط من کوچیک و بسته هست و لامپ و پنکه در اون روشنه چه گاز و کمپرسوری مناسبه؟ (از نظر خطر)
    3- آیا می شود در مسیر رفت بین کمپرسور تا کندانسور و همچنین در مسیر برگشت از اپراتور تا کمپرسوراز شلنگ گاز یا چیزی شبیه اون استفاده کرد؟ (قابل انعطاف تر از لوله مسی که خم و راست شدن زیاد براش مشکلی پیش نیاره)
    با سلام شما دقیقا چیو میخوای خنک کنی هوارو؟المانهای سرد کننده بدردت نمیخوره؟اگه نمیدونی چیه سرچ کن المان سرد کننده یا peltier

10. نمایش تمام تشکر های mastermind در این پست:

am_al_59 (18th March 2016)

تشکر ها
    3
    12 سپاس از3 پست

آب رو میخوام سرد کنم 10 تا 20 لیتر
    فرضاً اگر مقدار آب 20 لیتر و دماش 20 درجه باشه و توسط یک پمپ آب پمپ بشه تو یک رادیاتور، در مسیر برگشت دماش میشه 25 در عرض یک ساعت دمای آب میشه 40 تا 60 بستگی داره اون روز هوا سرد باشه یا گرم
    با شش عدد tec تست کردم که یک رادیاتور 4x12 گذاشتم و هر طرفش سه عدد tec گذاشتم پشت هر ردیف هم یک رادیاتور به همون اندازه گذاشتم (پمپ آب رو در رادیاتور وسطی پمپ میکرد و آب سرد میشد و میرفت تو رادیاتور و بر میگشت توی یک مخزن، یک مخزن و پمپ جدا هم آب را در رادیاتورهای دوطرف پمپ می کردن که طرف های گرم قطعات بودن و عمل سرد کردن قطعه رو انجام میدادن) نتیجه به درد کار من نخورد اما در حدی بود که فکر کنم با عایق بندی خوب و تنظیم فن رایاتور و سرعت پمپ ها نتیجه عالی هم می شد اما چند تا مشکل داره که مهمترینش مصرف برق خیلی خیلی زیادشه
    مشکل دومش اینه که دمای آبی که برای خنک کردن طرف گرم قطعات استفاده میشه خیلی سریع میره بالا که بازهم باید یخ بزاری توی آب که اونم اگر قرار به یخ گذاشتن مداوم باشه توی همون منبع آب اصلی یخ میزاری
    مشکلات دیگش هم داغ کردن وحشتناک ترانسم بود که این فکر کنم برای ضعیف بودنش هست باید آمپر بالا تر میزاشتم. ترانسی که استفاده کردم 12 ولت 30 آمپر بود (یکی پیشنهاد کرد سویچ بگیرم)

خلاصه که بعد از کلی گشتن و فکر کردن رسیدم به کمپرسور یخچال همین چند ساعت پیش توی یو تیوب فیلمش رو هم پیدا کردم یک کمپرسور 1/4 با گاز r134 به جای کنداسورش یک مارپیچ لوله مسی گذاشته بود به جای اپراتورش هم یک مارپیچ لوله مسی جدا
    ارتباط این دوتا رو هم از طریق لوله مویی و درایر برقرار کرده بود
    قسمت کندانسورو گذاشته بود توی یک کاسه آب (در حد نیم لیتر حتی کمتر) قسمت اپراتورش برفک زده بود!!!!!!!!
    تازه کنداسورو میگرفت تو دستش و دستشو میکرد تو کاسه آب معلوم بود اصلاً داغ نیست
    فقط نگفته بود طول لوله مسی برای کندانسور و اپراتور و لوله مویی باید چه قدر باشه چشمی حدس زدم یک متر برای هرکدام کافی باشه

خلاصه که تا اینجا رسیدم
    ویرایش توسط am_al_59 : 18th March 2016 در ساعت 20:22

12. 5کاربر از am_al_59 بخاطر ارسال این پست مفید سپاسگزاری کرده اند:

ehsan4952 (29th May 2016),isour (16th July 2016),karim1350  (18th March 2016),setareh1 (22nd May 2017),کشمیری (2nd February 2017)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع