PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مادربردی هست ک cpu رو برععکس جازدن. و ارور FF میده

jesus
28th September 2010, 12:27
سلام.امیدم از اصفهان
مادربردی هست ک cpu رو برععکس جازدن. و ارور FF میده.بدون RST
Cpu رو گرم میکنه.ممنون از راهنماییتون

Meisam-Alishahi
28th September 2010, 19:59
سلام.امیدم از اصفهان
مادربردی هست ک cpu رو برععکس جازدن. و ارور FF میده.بدون RST
Cpu رو گرم میکنه.ممنون از راهنماییتون

هوالعلیم
با سلام ، امید جان چند نکته رو نگفتی لطفا به سوالاتم جواب بده تا راهنماییت کنم 1-مدل مادربردت چیه؟ 2 - آیا از همان cpu برعکس جازده شده مادربرد را تست میکنید ؟ 3- آیا سوکت cpu رو جهت چک کردن پین ها و بازدید از وضعیت سلامت اونها ، باز کردید ؟(یعنی اون درپوش سفید رنگ روی سوکت رو بردارید تا پایه مشکی سوکت cpu جهت چک کردن پین ها مشخص گردد ) 4-ولتاژ (cpu ( v core چه اندازه ای است؟ لطفا مواردی رو که عرض کردم اعلام بفرمایید تا ان شاالله راهنمایی شوید.

موفق باشید

jesus
29th September 2010, 22:29
با سلام و تشکر از اساتید.
matrix ddr400
وقتی سوکت سی پی رو فشار میدم سی پی یو گرم میشه زیاد.صفحه سفید را برداشتم و لی قطعی ندیدم.نمیدونم شاید سوکت گشاد کرده.Vcore هم دارم.1.7.ممنون میشم باقی راه و بگین
با تشکر فراوان

Meisam-Alishahi
30th September 2010, 11:25
با سلام و تشکر از اساتید.
matrix ddr400
وقتی سوکت سی پی رو فشار میدم سی پی یو گرم میشه زیاد.صفحه سفید را برداشتم و لی قطعی ندیدم.نمیدونم شاید سوکت گشاد کرده.Vcore هم دارم.1.7.ممنون میشم باقی راه و بگین
با تشکر فراوان

هوالعلیم
با سلام ، با توجه به وضعیت اعلام شده زیر سوکت cpu مادربرد قطعی دارد برای اطمینان، شما فن cpu با بست زیر آن را از مادربرد خارج کرده cpu را در سوکت جا زده و مادربرد را آماده سوییچ کنید اما قبل از سوییچ کردن 4 انگشت خود را در زیر مادربرد قرار داده و انگشت شصت را بر روی cpu گذاشته و فشار دهید و همزمان مادربرد را سوییچ کنید در همین حین با دقت به دیباگر خود نگاه بیندازید ببینید آیا کد دیباگر تغییر کرده یا خیر و یا قبل از این عمل (فشار )، LED های دیباگر را چک کنید و با دقت ببینید که کدام از LED ها روشن و یا خاموش هستند و با این کار شما (فشار ) ایا در این وضعیت تغییری ایجاد میشود یا نه LED های مربوط به CPU و سوکت CPU و مدار تابع آن به اسامی OSC , CLK میباشد که معمولا بر اثر درست کار نکردن بخش CPU این LED ها اعلام وضعیت میکنند در صورت تغییر در کد و یا تغییر در عکس العمل این LED ها مشخص میشود که سوکت دچار اشکال شده است برای حل این مشکل درپوش سفید را جدا کرده و پایه سوکت CPU را که به رنگ تیره است و از جنس پلاستیک سخت و فشرده است رابا دستگاه های حراتی ،حرارت داده بنده از وضعیت دستگاه های شما با خبر نیستم و نمیدانم که با چه دستگاهی کار میکنید اما این پایه سوکت تا 400 درجه حرارت را تحمل میکند شما 220 درجه از زیر و 250 درجه از رو به سوکت حرارت وارد کنید و اصلا سوکت را تکان ندهید البته قبل از حرارت حتما بر روی سوکت مقدار زیادی مایع فلکس بریزید تا تمامی سوراخ های سوکت را از مایع پر کنید و بعد حرارت دهید و بعد از حرارت وسرد شدن برد ، با تینر فوری سوکت را شستشو دهید .
و در صورت تغییر نکردن وضعیت هایی که بواسطه فشار دادن CPU و سوکت اعلام شداحتمال خرابی سوکت خیلی کم است شما باید موارد دیگر را تست کنید لطفا این مواردی که عرض شد را انجام دهید و وضعیت را اعلام نمایید و در ضمن وضعیت LED های RST , OSC , CLK , BIOS را در صورت خراب نبودن سوکت جهت راهنمایی به شما اعلام نمایید.

موفق باشید

jesus
2nd October 2010, 12:13
سلام بر اساتید عزیز
سوکتو در آوردم و مراحلو رفتم.کدها تغییر نکرد و رو FF موند.ممنون میشم باقی مراحل و بگین

Meisam-Alishahi
5th October 2010, 10:19
سلام بر اساتید عزیز
سوکتو در آوردم و مراحلو رفتم.کدها تغییر نکرد و رو FF موند.ممنون میشم باقی مراحل و بگین

هوالعلیم
با سلام ، طبق راهنمایی تلفنی که انجام شد در صورت حل نشدن مشکل ، اعلام بفرمایید.
موفق باشید

jesus
9th October 2010, 14:00
سلام.این مادربرد ماسفت پشت اسلت رمش سوخته و اصلا شماره روی آون مشخص نیست.ممنون میشم بفرمائید چی جای اون بزارم.مادربرد مشابه اونو ندارم
با تشکر

22791

jesus
10th October 2010, 12:07
سلام
روشن نمیشه.تو سوئیچش 3.2 رو دارم
ممنون از همکاریتون

Meisam-Alishahi
10th October 2010, 12:43
سلام.این مادربرد ماسفت پشت اسلت رمش سوخته و اصلا شماره روی آون مشخص نیست.ممنون میشم بفرمائید چی جای اون بزارم.مادربرد مشابه اونو ندارم
با تشکر

22791

هوالعلیم
با سلام ، شما 2 راه حل بسیار ساده دارید اول اینکه ببینید شماره ماسفتی که در بخش RAM وجود دارد و در نزدیکی آن قرار دارد چیست و عینا همان شماره را استفاده کنید و راه دوم استفاده از ماسفت های آمپر پایین که سرعت کلاک پالس آن بالا باشد یا ساده تر می شود گفت که ماسفت ها را با مولتی متر اندازه گیری کنید ماسفتی که از شماره 520 تا 560 را نشان میدهد منا سب این قسمت میباشد.

موفق باشید

Meisam-Alishahi
10th October 2010, 12:46
سلام
روشن نمیشه.تو سوئیچش 3.2 رو دارم
ممنون از همکاریتون

هوالعلیم
با سلام ، شما اول کابل 4 پین پاور را که بر روی مادر برد وصل است جدا نمایید بعد مادربرد را سوئیچ نمایید مشاهده کنید که روشن میشود یا خیر نتیجه را اعلام نمایید.

موفق باشید

jesus
10th October 2010, 13:20
هوالعلیم
با سلام ، شما اول کابل 4 پین پاور را که بر روی مادر برد وصل است جدا نمایید بعد مادربرد را سوئیچ نمایید مشاهده کنید که روشن میشود یا خیر نتیجه را اعلام نمایید.

موفق باشید

ممنون از پاسختون
بدون چهارپاهم روشن نشد.ولی وقتی سبز و مشکی را روی بیست پا اتصال میکنم روشن میشه
بازهم ممنون از پاسختون

jesus
10th October 2010, 13:31
آقای علیشاهی گل
منتظر جواب شما هستم.ممنون میشم به بخش هارد هم نگاهی بندازید
با تشکر

Meisam-Alishahi
10th October 2010, 13:59
ممنون از پاسختون
بدون چهارپاهم روشن نشد.ولی وقتی سبز و مشکی را روی بیست پا اتصال میکنم روشن میشه
بازهم ممنون از پاسختون

هوالعلیم
با سلام ، اتصال سیم سبز و سیاه یک اتصال یک طرفه است و چون با این اتصال پاور شما روشن میشود الکتریسیته در مدار مادربرد جریان پیدا میکند و شما خیال میکنید که مادربرد روشن شده است در صورتی که چنین چیزی نیست و مادربرد اصلا درایو نشده چه بسا این کار باعث خرابی بیشتر مادربردتان به جهت وجود اتصال کوتاه بین قطعات سوخته مادربردتان شود شما بر سر پین پاور 0.1 ولتاژ کم دارید اول بر سر چیپ جنوبی و I/O دست بگذارید و دقت کنید که گرم شده یا نه در صورت گرم شدن هر یک از آنها قبل از سوئیچ مطمئنا قطعه مورد نظر خراب است و در صورت گرم نشدن ولتاژ رگولاتور 1084 یا 1085 چک شود ولتاژ ورودی چیپ جنوبی جهت درایو شدن چیپ چک شود بر روی مقاومت چند پایه 3.3 باید وجود داشته باشد ، در حالت خاموش و قطع کابل برق از مادربرد برق باطری را بر روی دیود زینر و دیود SMD و ماسفت SMD اطراف باطری چک کنید باید ولتاژباطری را داشته باشید در صورت نبودن ولتاژقسمت مورد نظر را با دقت بررسی کنید در صورت پیدا نشدن اشکال مجددا درخواست نمایید تا تست پوینتهای دیگری به شما اعلام شود .

موفق باشید

jesus
11th October 2010, 23:01
ممنون از توجهتون
ولی من رگولاتور 1084 و یا 1085 را پیدا نکردم.اینها کجای مادربردن؟ب اتشکر

jesus
11th October 2010, 23:16
هوالعلیم
با سلام ، شما 2 راه حل بسیار ساده دارید اول اینکه ببینید شماره ماسفتی که در بخش RAM وجود دارد و در نزدیکی آن قرار دارد چیست و عینا همان شماره را استفاده کنید و راه دوم استفاده از ماسفت های آمپر پایین که سرعت کلاک پالس آن بالا باشد یا ساده تر می شود گفت که ماسفت ها را با مولتی متر اندازه گیری کنید ماسفتی که از شماره 520 تا 560 را نشان میدهد منا سب این قسمت میباشد.

موفق باشید

ممنون از توجهتون و اطلاعات بالایی ک دارین.523 گزاشتم و جواب گرفتم.فقط اگر ممکنه بفرمائید چرا باید 520 تا 560 میزاشتم؟
دستتون درد نکنه و موفق باشید

Meisam-Alishahi
12th October 2010, 10:31
ممنون از توجهتون
ولی من رگولاتور 1084 و یا 1085 را پیدا نکردم.اینها کجای مادربردن؟ب اتشکر

هوالعلیم
با سلام ، رگولاتور شبیه ماسفت هست و معمولا در حاشیه پایینی مادربرد و یا بین اسلات pci قرار دارد.
موفق باشید

Meisam-Alishahi
12th October 2010, 10:46
ممنون از توجهتون و اطلاعات بالایی ک دارین.523 گزاشتم و جواب گرفتم.فقط اگر ممکنه بفرمائید چرا باید 520 تا 560 میزاشتم؟
دستتون درد نکنه و موفق باشید

هوالعلیم
با سلام ، علت علمی این مسله در حوصله شما نیست اما به بیان بسیار ساده تر باید عرض کنم اصطلاحا هر چه آمپر ماسفت پایینتر باشد سرعت عکس العمل و تحریک S و D (پایه های ماسفت ) بیشتر است و هر چه سرعت پاسخگویی و تحریک پذیری بیشتر باشد شماره مولتی متر به عدد 700 که حد نهایت تحریک پذیری ماسفت سالم معمولی است نزدیکتر میشود .

موفق باشید

jesus
12th October 2010, 13:26
ممنون از جوابهای گرمتون
ولی بجون خودم رگولاتورو پیدا نکردم.ممکنه نداشته باشه این مادربرد ک عکسشم فرستادم؟میتونین روی عکس نشونم بدین؟البته درخواست من خیلی بده ها ,چون میدونم سرتون خیلی شلوغه

Meisam-Alishahi
12th October 2010, 13:33
ممنون از جوابهای گرمتون
ولی بجون خودم رگولاتورو پیدا نکردم.ممکنه نداشته باشه این مادربرد ک عکسشم فرستادم؟میتونین روی عکس نشونم بدین؟البته درخواست من خیلی بده ها ,چون میدونم سرتون خیلی شلوغه

هوالعلیم
با سلام عکس واضح نیست مادربردت ازراک اما مدلش مشخص نیست مدل رو اعلام بفرمایید.

jesus
12th October 2010, 13:56
asrock
Conroe1333-esata2
conroe Presler
fSB1333
باتشکر

Meisam-Alishahi
12th October 2010, 14:24
asrock
Conroe1333-esata2
conroe Presler
fSB1333
باتشکر

هوالعلیم
با سلام ، این مدل مادربرد رگولاتور 8 پایه داره مسیر ولتاژ 5 ولت را از سر 24 پین ورودی اندازه گیری کنید تا به آی سی رگولا تور برسید در صورت موفق نشدن تماس بگیرید.

موفق باشید

jesus
13th October 2010, 20:00
سلام
بجای Ics به شماره Uj260727 فقط باید خودشو بزارم؟آیا شماره مشابه دیگه ای هم داره؟
وبجای IO
به شماره : W83627EHG-A
میتونم W83627THF بزارم؟ باتشکر

jesus
13th October 2010, 22:26
مادربرد Foxconn ال جی آ ساپورت DDR2
کنار چیپ شمالی فت بشماره
1084
PE
475C8
سوخته.چی میتونم جایگزینش کنم؟ممنون از توجهتون

Meisam-Alishahi
14th October 2010, 14:04
مادربرد Foxconn ال جی آ ساپورت DDR2
کنار چیپ شمالی فت بشماره
1084
PE
475C8
سوخته.چی میتونم جایگزینش کنم؟ممنون از توجهتون

هوالعلیم
با سلام ، آقا امید اون فت نیست رگولاتور تبدیل ولتاژه نحوه تست اون هم اینه که باید از هر 4 طرف مولتی متر عددی نشون بده، و در صورت سوختن باید عینا جایگزین بشه.

موفق باشید

Meisam-Alishahi
14th October 2010, 14:09
سلام
بجای Ics به شماره Uj260727 فقط باید خودشو بزارم؟آیا شماره مشابه دیگه ای هم داره؟
وبجای IO
به شماره : W83627EHG-A
میتونم W83627THF بزارم؟ باتشکر

هوالعلیم
با سلام ، جواب سوال اولتون بله فقط باید خودش باشه و در مورد سوال دوم شما حتما جهت تعویض I/O باید عینا شماره فنی یکی باشه ( یعنی شماره ردیف اول )

موفق باشید

jesus
14th October 2010, 16:52
هوالعلیم
با سلام ، آقا امید اون فت نیست رگولاتور تبدیل ولتاژه نحوه تست اون هم اینه که باید از هر 4 طرف مولتی متر عددی نشون بده، و در صورت سوختن باید عینا جایگزین بشه.

موفق باشید

ممنون از توجهتون.ولی دقیقا شکلش مثل فت است.و مثل فت بیرون مدار جواب میده.مطمئنین فت نیست؟

Meisam-Alishahi
14th October 2010, 19:14
ممنون از توجهتون.ولی دقیقا شکلش مثل فت است.و مثل فت بیرون مدار جواب میده.مطمئنین فت نیست؟

هوالعلیم
با سلام ، شما چطور تست میکنید ؟ جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

موفق باشید

jesus
16th October 2010, 18:37
سلام
این سوخته
باتشکر

Meisam-Alishahi
17th October 2010, 11:36
سلام
این سوخته
باتشکر

هوالعلیم
با سلام ، روشن نشدن مادربرد شما در صورتی به این قطعه مربوط میشو د که این قطعه ولتاژی را جهت استفاده و درایو شدن چیپ جنوبی تبدیل کند این مسولیت مربوط به رگولاتور با همان شماره ای که فرمودید میشود شما با مولتی متر اندازه گیری کنید و ببینید که آیا ولتاژی بر سر این قطعه وجو د دارد و تبدیل نمیشود و یا بر سر پین سوئیچ مادربردولتاژ وجو د دارد یا خیر؟ و یا مشاهده کنید آیا ولتاژ 3.3 برای جنوبی وجود دارد یا خیر؟ در ضمن عکس هم خیلی بی کیفیت است.

موفق باشید

jesus
18th October 2010, 13:34
سلام
جناب آقای علیشاهی ممنون و سپاشگزارم بابت جوابهای دست به نقدتون.خدابهتون برکت بده.
مشابه فت میخواستم دیدم اینجا بهترین جاست
منو ببخشید
76139S
Y144
B16

Meisam-Alishahi
18th October 2010, 15:12
سلام
جناب آقای علیشاهی ممنون و سپاشگزارم بابت جوابهای دست به نقدتون.خدابهتون برکت بده.
مشابه فت میخواستم دیدم اینجا بهترین جاست
منو ببخشید
76139S
Y144
B16

هوالعلیم

با سلام ، 06N03LA , P3055LD , 50N02 , 3N03LA

موفق باشید

jesus
18th October 2010, 20:31
استاد عزیز اگر از 6 فت موجود روی مادربرد یکی سوخته باشد و بخواهم مشابه بزارم باید آن 5 تای دیگر راهم مثل مشابه بزارم؟
باتشکر

KIAN FAR
18th October 2010, 22:13
استاد عزیز اگر از 6 فت موجود روی مادربرد یکی سوخته باشد و بخواهم مشابه بزارم باید آن 5 تای دیگر راهم مثل مشابه بزارم؟
باتشکر

با کسب اجازه از استاد عالیشاهی

دوست عزیز نه نیاز نیست که همه از یک تیپ باشند

pixfirewall
31st October 2011, 12:39
با تشکر از آقای میثم علیشاهی عزیز . سوال من اینه که این مایع فلکس که این همه روش تاکید دارید به چه دردی می خوره ؟

Meisam-Alishahi
7th November 2011, 20:09
با تشکر از آقای میثم علیشاهی عزیز . سوال من اینه که این مایع فلکس که این همه روش تاکید دارید به چه دردی می خوره ؟

هوالعلیم

با سلام ، مایع فلکس و یا خمیر فلکس درجه نقطه ذوب قلع را پایین می آورد و سریعتر به نقطه ذوب میرسد و مورد بعد هم این که مولکول های قلع را متمرکز مینماید و در آخر ، قطعات با استفاده از فلکس بهتر بر روی برد فیکس و جوش میشوند.

موفق باشید