PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (حل شده ) رشن نشدن مادر برد ECS

modern.co
1st February 2014, 15:20
باسلام
یکعدد مادر برد ECS lngمدل P4M890T با سوکت 775 که بعد از تعویض cpu ان یک بار روشن شد بعد از چند دقیقه کوتاه کار کردن دیگر روشن نشد حتی با cpu قبلی . سی پی یو اولی 1.6 - 512-800 بود و سی پی یو دوم 2.4 - 256- 533 که با گذاشتن دومی مشکل ایجاد شد . کلیه ولتاژهای خروجی پاور سالم میباشد . زمانی که سوکت ولتاژ 12 سی پی یو را قطع می کنیم سیستم راه اندازی می شود ولی به محض وصل کردن 12 ولت از کار می افتد . در زمان وصل بودن 12 ولت بعد از زدن کلید پاور فن سی پی یو یک نیم حرکت دارد .ضمنا یکعدد ترانزیستور بقل سوکت سی پی یو پایه های ان اتصال کوتاه می باشد ( Q13).و سه قطعه دیگر با لوکیشن های Q53 - Q50-Q56 نیز اتصال کوتاه می باشند .
لطفا راهنمایی کنید

M.Salehi
1st February 2014, 18:17
باسلام
یکعدد مادر برد ECS lngمدل P4M890T با سوکت 775 که بعد از تعویض cpu ان یک بار روشن شد بعد از چند دقیقه کوتاه کار کردن دیگر روشن نشد حتی با cpu قبلی . سی پی یو اولی 1.6 - 512-800 بود و سی پی یو دوم 2.4 - 256- 533 که با گذاشتن دومی مشکل ایجاد شد . کلیه ولتاژهای خروجی پاور سالم میباشد . زمانی که سوکت ولتاژ 12 سی پی یو را قطع می کنیم سیستم راه اندازی می شود ولی به محض وصل کردن 12 ولت از کار می افتد . در زمان وصل بودن 12 ولت بعد از زدن کلید پاور فن سی پی یو یک نیم حرکت دارد .ضمنا یکعدد ترانزیستور بقل سوکت سی پی یو پایه های ان اتصال کوتاه می باشد ( Q13).و سه قطعه دیگر با لوکیشن های Q53 - Q50-Q56 نیز اتصال کوتاه می باشند .
لطفا راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز
اون ترانزیستورها رو بیرون مدار تست کنید احتمال زیاد سالم نشون میده
دقیقا همین ایراد رو روی دوتا برد دارم ولی متاسفانه بعد از کلی کار کردن نتونستم راه اندازی کنم
و مجبور به تعویض مین برد شدم

موفق باشید

modern.co
1st February 2014, 18:25
[QUOTE=M.Salehi;377427]
سلام دوست عزیز
اون ترانزیستورها رو بیرون مدار تست کنید احتمال زیاد سالم نشون میده
دقیقا همین ایراد رو روی دوتا برد دارم ولی متاسفانه بعد از کلی کار کردن نتونستم راه اندازی کنم
و مجبور به تعویض مین برد شدم

موفق باشید

ضمن تشکر از راهنمایی شما ، اقای صالحی ایا میشه گفت این ایراد قطعا به خاطر جابجا کردن سی پی یو هست یا اینکه مین بورد از قبل مشکل داشته ؟

M.Salehi
1st February 2014, 18:31
[

ضمن تشکر از راهنمایی شما ، اقای صالحی ایا میشه گفت این ایراد قطعا به خاطر جابجا کردن سی پی یو هست یا اینکه مین بورد از قبل مشکل داشته ؟[/QUOTE]

لطفا چک کنید مادر برد شما
همینه؟

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=807&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

modern.co
1st February 2014, 18:46
[

ضمن تشکر از راهنمایی شما ، اقای صالحی ایا میشه گفت این ایراد قطعا به خاطر جابجا کردن سی پی یو هست یا اینکه مین بورد از قبل مشکل داشته ؟

همینه؟

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=807&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

[/QUOTE]
بله . مادربورد همینه .

M.Salehi
1st February 2014, 18:50
همینه؟

بله . مادربورد همینه .[/QUOTE]
خوب ببینید

این مادر برد با مشخصات دوتا CPU شما مشکلی نداره
منتهی اگه CPU دومی خراب یا نیمسوز باشه میتونه عامل خرابی مین برد باشه
یا اگه درست جا نیافتاده باشه بهرحال من خودم تجربه کردم

موفق باشید

modern.co
1st February 2014, 19:24
اقای صالحی
ممنون از اینکه با صبوری پاسخ دادید.
یکی از اساتید نظرش خرابی ای سی PWM هست . ایا ممکنه خرابی از این قسمت باشه ؟
اگه ممکنه موقعیت این ای سی رو به همراه شمارش اعلام کنید .

M.Salehi
1st February 2014, 20:02
اقای صالحی
ممنون از اینکه با صبوری پاسخ دادید.
یکی از اساتید نظرش خرابی ای سی PWM هست . ایا ممکنه خرابی از این قسمت باشه ؟
اگه ممکنه موقعیت این ای سی رو به همراه شمارش اعلام کنید .

خوب ایسی PWM
معمولا کنار سوکت فن سی پی یو هست مثل تصاویر زیر

80169 80170

البته تصویر واضحی از مین برد شما نداشتم
اینم بگم خوب همونطور که میبینید تعویض و پیدا کردن سالم این ایسی کار اسونی نیست

موفق باشید

modern.co
3rd February 2014, 18:43
با سلام
پس از بررسی و تست فت های مورد نظر متوجه خرابی یکی از فت ها به شماره D70N02L و لوکیشن Q56 شدم که با تعویض آن مشکل برطرف گردید.
موفق باشید

M.Salehi
3rd February 2014, 19:03
با سلام
پس از بررسی و تست فت های مورد نظر متوجه خرابی یکی از فت ها به شماره D70N02L و لوکیشن Q56 شدم که با تعویض آن مشکل برطرف گردید.
موفق باشید

سلام ضمن تشکر از

اعلام نتیجه شما فقط بفرمایید الان با اون سی پی یو دوم که مشکل ساز شده بود
درست کار میکنه یا نه

modern.co
4th February 2014, 18:02
سلام ضمن تشکر از

اعلام نتیجه شما فقط بفرمایید الان با اون سی پی یو دوم که مشکل ساز شده بود
درست کار میکنه یا نه

با سلام
به دلیل ترس از ایجاد مشکل دوباره ، سیستم با سی پی یو اول تحویل مشتری شد .